REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Student, Wakacje

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Szwajcaria - wellness w alpejskich źródłach

Alpy posiadają liczne źródła bardzo korzystnych dla zdrowia wód mineralnych, wykorzystywanych już za czasów starożytnych Rzymian. W całej Szwajcarii występują źródła termalne, które dzięki obecnej modzie na wellness oraz swej nowoczesnej architekturze i wspaniałemu położeniu cieszą się żywym zainteresowaniem.

W Chorwacji pamiętaj o...

Garść przydatnych wskazówek: co zjeść w Chorwacji? Gdzie zaparkować? Kiedy nie wypływać na Adriatyk i jak uniknąć spotkania z jeżowcem?

Szwajcaria - informacje i adresy

Tu znajdziecie najważniejsze adresy i informacje potrzebne podczas podróży do Szwajcarii.

Aktywny wypoczynek we Włoszech

Dla aktywnych i żądnych przygód turystów nie zabraknie we Włoszech atrakcji – od gry w golfa i kąpieli termalnych, przez narty, jazdę rowerem i wspinaczkę, po połów ryb na pełnym morzu i nurkowanie.

REKLAMA

Toskania

Żaden inny region Włoch nie wydaje się nam tak bliski. Wielu kojarzy go natychmiast z Chianti, słynnym winnym regionem w sercu Toskanii, inni znów z Morzem Śródziemnym pod postacią długich, piaszczystych plaż i wysp u jego wybrzeży.

Korsyka

Już na promie lub w samolocie nowicjusze po raz pierwszy podróżujący na Korsykę dowiadują się, że jedna wizyta na wyspie to z pewnością zbyt mało. Dwóch młodych mężczyzn stojących przy relingu, tym razem zamierzało wybrać się do Grecji, w Alpy, jednak w przedziwny sposób dotarli na prom w Genui. Starsze małżeństwo marzy o tym, aby wreszcie, gdy nie muszą już pilnować dzieci na plaży, móc ile dusza zapragnie podróżować po wnętrzu wyspy – starzy wyjadacze komentują pogodę jak tubylcy, wymieniając najświeższe wskazówki i ciesząc się z ponownej wizyty na Korsyce.

Najczęściej zadawane pytania osób korzystających z Interhome

Czy cena może się zmienić? Po co wpłacamy kaucję? Gdzie odbieramy klucze do mieszkania?

Ubezpieczenie NNW i KL

Interhome Polska, będący organizatorem turystyki, oferujący pobyty o charakterze turystycznym za granicą, w świetle Ustawy o Usługach Turystycznych z dn. 29 sierpnia 1997 roku, ma obowiązek zawarcia na rzecz osób uczestniczących w tych imprezach umów ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia.

REKLAMA

Jak spędzić urlop bez przykrych niespodzianek

Czy można zabrać ze sobą na wakacje swojego pupila? Jak się ustrzec przed kradzieżą? Co zrobić, jeśli zauważymy braki w wyposażeniu wynajętego mieszkania?

Renta rodzinna dla studenta w razie przerwy w nauce

Co dzieje się z rentą rodzinną, jeśli osobą ją pobierająca przebywa na zasiłku chorobowym? Czy ZUS może zawiesić mi prawo do pobierania renty?

Dla kogo jest paszport tymczasowy i jak go uzyskać?

Kto może otrzymać paszport tymczasowy? Jakie dokumenty należy złożyć razem z wnioskiem? Czy rodzice mogą wpłynąć na długość ważności paszportu swojego dziecka?

Jakie leczenie pokrywa Europejska Karta Ubezpieczania Zdrowotnego - EKUZ?

Przebywasz za granicą i potrzebujesz pomocy lekarza? Jeśli posiadasz Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, możesz leczyć się w dowolnym kraju Unii Europejskiej oraz w Islandii, Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii. Przed wyjazdem warto jednak sprawdzić, na jakich zasadach i jakie leczenie pokrywane jest z EKUZ.

Przywóz przedmiotów osobistego użytku

Podróżny przybywający na obszar celny Wspólnoty Europejskiej na pobyt czasowy w celach turystycznych, sportowych, handlowych, wzięcia udziału w spotkaniach zawodowych, w celach zdrowotnych, w związku ze studiami itp., może przywieźć ze sobą przedmioty osobistego użytku bez ponoszenia opłat celnych. Musi je jednak zgłosić przy wjeździe do danego kraju.

Ile alkoholu i tytoniu możesz przewieźć bez cła

Sprawdź limity wartościowe i ilościowe towarów alkoholowych i tytoniowych zwolnionych z opłat celnych.

Podróż z pupilem

Zaplanowałeś wyjazd wakacyjny ze swoim zwierzakiem? Sprawdź zasady przewożenia swojego czworonożnego przyjaciela w różnych środkach lokomocji. W niektórych przypadkach będziesz musiał zrezygnować ze wspólnych wojaży – bowiem nie każdy przewoźnik zezwala na podróż ze zwierzakiem.

List motywacyjny studenta

Osoba, która po raz pierwszy zamierza podjąć pracę, również musi przedstawić motywy, jakie kierują nią, aby tę pracę zdobyć. W przypadku, kiedy kandydat nie posiada jeszcze doświadczenia jako pracownik, powinien w inny sposób zaprezentować siebie jako osobę odpowiednią na dane stanowisko w konkretnej firmie.

Podróżowanie w obrębie strefy Schengen

Od 21 grudnia 2007 roku możemy o wiele prościej poruszać się po niemal wszystkich krajach starej i nowej Unii Europejskiej w obrębie tzw. strefy Schengen. Na czym polegają ułatwienia i jakie są ograniczenia?

EKUZ karta

Turysto, zanim wyjedziesz z kraju, postaraj się o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Nic Cię ona nie kosztuje i jest wydawana od ręki w Twoim oddziale NFZ, a może być dodatkowym zabezpieczeniem w razie nagłej choroby lub urazu.

Praca dorywcza dla studenta - atut czy przekleństwo


Praca dorywcza, tymczasowa, sezonowa nie jest zbyt korzystnie postrzegana przez pracowników. Najbardziej pożądaną formą umowy o pracę jest praca na czas nieokreślony. Ale czy rzeczywiście tak być musi? Kiedy umowa na czas określony, umowa zlecenie czy umowa o dzieło może być korzystniejsza dla pracownika?

Jak być atrakcyjnym kandydatem do pracy od razu po studiach

Na obecny rynku pracy osoba, która ukończyła studia nie jest już tak atrakcyjnym kandydatem jak niegdyś. Jest tak, ponieważ większość młodych ludzi decyduje się na podjęcie dalszego kształcenia, a dostępność do nauki jest coraz większa. Uczelnie proponują wysokie stypendia, w przypadku studiów niestacjonarnych opłaty są rozłożone na dogodne raty. Coraz częściej również naukę można pogodzić z pracą.

Pamiętaj o ubezpieczeniu

Przed wyjazdem za granicę pamiętaj koniecznie o wykupieniu polisy ubezpieczeniowej. Cena ubezpieczenia jest niewielka, a koszty, jakie będziesz musiał ponieść w przypadku jej braku bywają kolosalne.

Polecane hotele świata

Wybór hotelu wcale nie jest łatwy, trzeba wziąć pod uwagę wszystko: jakość usług, okolicę, obsługę, jedzenie. Przychodzimy Wam z pomocą, zbierając w jednym miejscu najlepsze wg nas hotele świata.

Hotele inne od wszystkich

Na całym świecie istnieje wiele nietuzinkowych i pomysłowych hoteli, w których pobyt na długie lata pozostaje w pamięci. Imponujące zamki, pokoje pod wodą, budowle pływające, noclegi w igloo – ofert jest mnóstwo.

Tanie i polecane hotele świata

Jeśli podróżujesz po świecie na własną rękę, ten artykuł jest dla Ciebie! Polecamy Ci sprawdzone hotele świata, w których za pobyt zapłacisz rozsądną cenę.

Jakie dokumenty są potrzebne podczas podróżowania po Unii Europejskiej?

Polacy podróżujący po krajach członkowskich UE powinni zabrać ze sobą paszport lub dowód osobisty. Choć w większości tych krajów zlikwidowano kontrole, to nadal musimy okazywać się dokumentem wjeżdżając np. do Anglii czy Irlandii.

Ile gotówki możesz mieć w podróży po UE

Od 15 czerwca 2007 roku podróżni wyjeżdżający lub wyjeżdżający z terytorium Unii Europejskiej mogą mieć przy sobie kwotę mniejszą niż 10.000 euro.

W jakich krajach potrzebna jest wiza?

Wymarzyłeś sobie podróż do egzotycznego, mało popularnego państwa? Sprawdź jakie dokumenty będą Ci potrzebne przy przekraczaniu granicy. Zorientuj się także czy musisz wystąpić o wizę.

Czy absolwent bez doświadczenia to gorszy kandydat?

Już w trakcie studiów młodzi ludzie muszą zdobywać wiedzę na temat rynku pracy i jego wymogów, aby później, poszukując pracy, sprostać wymaganiom, jakie stawiają przed kandydatami pracodawcy. Pamiętać trzeba jednak, że nie tylko liczą się umiejętności i doświadczenia zawodowe.

Jak złożyć wniosek paszportowy?

Wyrabianie nowych dokumentów wiąże się z wieloma wymogami. Należy złożyć odpowiednie dokumenty, wnieść odpowiednie opłaty i uzbroić się w cierpliwość. Niestety, podobnie jest w przypadku składania wniosku o paszport.

Bezpieczna podróż autokarem

Zanim wybierzesz się w podróż autokarem sprawdź, czy firma przewozowa zachowała wszelkie środki ostrożności i dostosowała się do obowiązujących przepisów.

Jak zachować ostrożność podczas podróży?

Wyjeżdżając za granicę, bez względu jaki środek transportu wybraliśmy, musimy zachowywać szczególną ostrożność w trakcie podróży. Niebezpieczeństwo bowiem czyha na każdym kroku…

Bezpieczna podróż samochodem

Jeśli zdecydowałeś się na wyjazd zagraniczny własnym samochodem, zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich pasażerów już przed podróżą. Drobne niedopatrzenie może zepsuć cały wakacyjny wypad…

Bezpieczna podróż pociągiem

Podróżowanie pociągiem niesie ze sobą pewne zagrożenia, dlatego ważne jest, aby przed podróżą zdać sobie z nich sprawę. W końcu przezorny zawsze ubezpieczony…

Bezpieczna podróż samolotem

Zanim wejdziesz na pokład samolotu, zapoznaj się z przepisami bezpieczeństwa, które obowiązują na jego pokładzie. Unikniesz w ten sposób ewentualnych uwag załogi i niezręcznych sytuacji.

O czym należy pamiętać wyjeżdżając za granicę?

Wybór atrakcyjnej wycieczki wśród licznych ofert biur podróży to tylko jeden z kroków koniecznych do spędzenia udanych wakacji poza granicami swojego państwa. Ważne jest także przygotowanie się do podróży…

Dekalog podróżnika

Żeby Twoje wakacje były pełne samych pozytywnych wrażeń, bądź przezorny i zastosuj się do naszych wskazówek bezpieczeństwa. Ciesz się słońcem, pięknymi widokami, zamiast wpadać w tarapaty…

Umowa z uczelnią pod kontrolą

Od 2006 roku uczelnie mają obowiązek pisemnego zawierania umów dotyczących odpłatnego kształcenia studentów. Są to umowy cywilnoprawne, nienazwane, dzięki którym student będzie mógł dochodzić swoich praw w sądzie cywilnym.

Koniec studiów a renta rodzinna

W grudniu kończę 25 lat. Jestem na ostatnim roku studiów i zaniosłam do ZUS-u podanie z uczelni o przyznanie renty. Na podaniu było napisane, że planowany czas ukończenia studiów, to czerwiec 2009. Mimo to, ZUS przyznał mi rentę tylko do grudnia 2008. Jak zatem powinno wyglądać właściwe podanie o przyznanie renty do końca studiów?

Międzynarodowe prawo jazdy

Międzynarodowe prawo jazdy jest dokumentem uniwersalnym, który przynajmniej w założeniu, powinien być honorowany na całym świecie.

Grecja pogoda roczna

W okresie od czerwca do połowy września trwa lato, które jest wyjątkowo suche, słoneczne i gorące. Jest to najlepszy czas dla miłośników kąpieli i opalania. Zobacz tabele temperatury morza i powietrza.

REKLAMA