REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Umowa, Sprzedaż

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy sprzedając samochód wycofany z leasingu trzeba dokonać korekty VAT naliczonego

Wykup auta z leasingu i późniejsza jego sprzedaż jest obwarowana restrykcyjnymi przepisami dotyczącymi odliczania podatku VAT. Jak należy wykonać obie transakcję zgodnie z prawem?

Sprzedaż samochodów marki Lexus na świecie

Lexus to coraz popularniejsza marka na naszym globie. Sprzedaż japońskich aut rośnie zarówno w Europie jak i na pozostałych rynkach. Które modele Lexusa cieszą się największą popularnością?

Język korzyści, czyli zwroty ułatwiające sprzedaż

Język korzyści jest bardzo ważną techniką w komunikacji z konsumentem, bowiem ułatwia sprzedaż oraz pozwala budować pozytywne relacje z klientami. Poniżej kilka przykładów - zwrotów, które możesz wykorzystać w każdej relacji międzyludzkiej.

PKP sprzedaje PKP Energetykę

PKP podpisało umowę sprzedaży PKP Energetyka. Transakcja opiewa na kwotę 1,965 mld zł.

REKLAMA

VAT: Sprzedaż w USA nie jest opodatkowana w Polsce

Czy firma, która dostarcza swoje towary do USA, składuje je w wynajętym tam magazynie, a po dostarczeniu do magazynu sprzedaje, powinna zapłacić od tej sprzedaży polski VAT?

Ważność umów zawieranych przez telefon przez osoby starsze i niedołężne

Wskazać należy, iż nie ma szczególnych przepisów regulujących kwestię zawierania umów na odległość, w tym w formie telefonicznej lub elektronicznej, przez osoby starsze i niedołężne.

Kiedy przedsiębiorca ponosi odpowiedzialność za wady fizyczne?

Wada fizyczna polega na niezgodności rzeczy z umową. Przedsiębiorca odpowiada za wady fizyczne sprzedanej rzeczy.

Sprzedaż aut ciężarowych w Polsce rośnie: czy wzrośnie też sprzedaż opon?

Więcej ciężarówek jeżdżących po polskich drogach, to dobry dla dla producentów i sprzedawców opon do tego typu pojazdów. Jakiej wysokości wzrostu przychodów mogą oni oczekiwać?

REKLAMA

Jakie opony najchętniej kupują Polacy?

Sprzedaż nowych opon w 2014 roku była niż w 2013 roku. Jakie opony są najczęściej wybierane przez Polaków?

Aplikacje do obsługi reklamacji

Okazuje się, że ponad 90 proc. konsumentów składa reklamacje bezpośrednio w miejscu zakupu. Około 10 minut zajmuje pracownikowi przyjęcie zgłoszenia oraz przekazanie sposobu rozpatrzenia zdarzenia. Następny krok, czyli stworzenie papierowego protokołu rejestrującego reklamację - kolejne 30 minut. Jak rozwiązać problemy czasowo-ekonomiczne salonów sprzedaży w Polsce? Jak rynek oprogramowania ERP i ECM reaguje na te potrzeby?

Strategiczna umowa PKP Cargo z HZ Cargo

PKP Cargo podpisało strategiczną umowę z chorwackim przewoźnikiem HZ Cargo. Obie firmy będą współpracowały transportując towary w korytarzu Północ-Południe. Co zyska PKP Cargo?

101 błędów popełnianych podczas sprzedaży nieruchomości

Sprzedający nieruchomości często nieświadomie popełniają wiele błędów podczas sprzedaży domu czy mieszkania. Błędy te mogą mieć różne skutki. Mogą wpływać na wysokość ceny po jakiej jest sprzedawana dana nieruchomość, mogą też wpłynąć na sam proces sprzedaży. Wiele błędów możemy też na pierwszy rzut oka w ogóle nie zauważyć, ani przewidzieć. Przedstawiamy listę najczęściej popełnianych błędów podczas sprzedaży domów i mieszkań.

Fabryka Autosan wystawiona na sprzedaż

Już po raz piąty, właściciele fabryki Autosan wystawili zakład na sprzedaż. Oferty kupna można składać do 10 kwietnia 2015 r. Jaka jest cena wywoławcza upadającego zakładu?

Odpowiedzialność przedsiębiorcy za wady fizyczne po 25 grudnia 2014 r.

Przedsiębiorca odpowiada za wady fizyczne rzeczy sprzedanej. Od dnia 25 grudnia 2014r. wada fizyczna rzeczy doczekała się definicji legalnej zamieszczonej w Kodeksie cywilnym.

Ile można zarobić na zabytkowym samochodzie?

Zabytkowe samochody nie tylko przyciągają wzrok, ale są też dobra lokatą kapitału. Na jakich modelach aut można zarobić obecnie najwięcej?

Nowe obowiązki pośredników nieruchomości – większe prawa klientów

Wszystkich tych, którzy planowali sprzedać, kupić lub wynająć nieruchomość korzystając z usług pośrednika nieruchomości od 25 grudnia 2014 r. obowiązuje nowa ustawa. Jest ona uzupełnieniem ustawy z dnia 20 marca 2000 r. Jest ona również zgodna z dyrektywą unijną 85/577/EWG, która spełnia europejskie normy chroniące konsumenta, który zawiera umowę poza lokalem przedsiębiorstwa.

Sprzedaż nieruchomości w zimie

Zima nie jest najlepszym czasem na sprzedaż mieszkania lub domu. Śnieg, deszcz i niskie temperatury to są dodatkowe wyzwania z którymi musi się zmierzyć właściciel. Jest jednak kilka rzeczy które można zrobić by zaprezentować swoją nieruchomość w sposób miły i przyjemny dla potencjalnych nabywców.

Co dalej z Lotosem Kolej?

Decyzja odnośnie przyszłości spółki Lotos Kolej zostanie podjęta w pierwszym kwartale roku 2015. Lotos zamierza jednak pozostać jej udziałowcem.

Sprzedaż samochodów Audi w 2014 roku

Mimo że Audi produkuje samochody luksusowe, które nie są tanie, to wyniki sprzedaży mogą zawstydzić wielu mniej prestiżowych producentów aut. W 2014 roku Audi sprzedało na świecie ponad 1,7 miliona samochodów!

Czy trzeba osobiście stawiać się w urzędzie, aby złożyć brakujący podpis?

Kiedy odwołanie trafia do urzędu bez podpisu, organ nie może zobowiązać strony do stawienia się w urzędzie. W takiej sytuacji należy wezwać daną osobę do uzupełnienia brakującego podpisu w terminie do 7 dni z pouczeniem pozostawienia podania bez rozstrzygnięcia. W takiej sytuacji dopuszcza się komunikacje drogą korespondencyjną.

Czy uzupełnienie decyzji administracyjnej przesuwa termin na odwołanie?

Kiedy jedna strona żąda uzupełnienia decyzji, zgodnie z przepisami prawa zmienia się moment, od którego liczy się termin, w którym możemy złożyć odwołanie.

Nieopodatkowana sprzedaż nieruchomości. Kto i kiedy korzysta?

Sprzedający mieszkanie, zanim przeniesie on własność nieruchomości na kupującego, jeśli poczeka 5 lat - nie będzie musiał rozliczać się z fiskusem. Kupujący, który zgodzi się na takie rozwiązanie - musi mieć na uwadze, że w czasie oczekiwania na podpisanie finalnej umowy wiele może się zmienić.

Skoda: najczęściej wybierana marka wśród klientów indywidualnych

Samochody marki Skoda od kilkunastu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród polskich klientów. W 2014 roku auta czeskiej marki równie chętnie wybierali klienci zarówno indywidualni jak i flotowi.

Niedozwolone klauzule w umowach z bankiem

Tylko 20% kredytobiorców czyta umowy które podpisują z bankiem - wynika z badań konsumenckich. Przed podpisaniem umowy z bankiem warto sprawdzić czy nie ma w niej tzw. klauzul niedozwolonych. Zobacz jakie niezgodne z prawem klauzuje mogą zawierać umowy oferowane przez bankami.

Samochody hybrydowe: świetna sprzedaż Toyoty Mirai

Auta na wodór przez wielu uważane są za przyszłość motoryzacji. Toyota Mirai, przedstawiciel tego specyficznego segmentu pojazdów, okazała się prawdziwym hitem japońskiego producenta. Jej sprzedaż aż 4-krotnie przewyższyła założenia analityków z Toyoty!

Umowa z bankiem - na co zwracać uwagę? Poradnik cz. 2

Podpisałeś umowę z bankiem? Możesz z niej zrezygnować w ciągu 14 dni. Każdy klient banku może w dowolnym momencie spłacić swoje zadłużenie prze terminem zawartym w umowie. Wysokość oprocentowania kredytu oraz zabezpieczenia, jakie powinien przedstawić konsument, by otrzymać kredyt wraz z ich wysokością to tylko niektóre z rzeczy, które należy sprawdzić przy podpisywaniu z daną instytucją umowy o kredyt. Zobacz poradnik na co zwracać uwagę podpisując umowę z bankiem?

Umowa z bankiem - na co zwracać uwagę? Poradnik cz. 1

Klient, który zawiera umowę z bankiem o udzielenie pożyczki lub kredytu powinien dokładnie przestudiować zarówno podpisywane pismo, jak i całe zagadnienie. Jaka jest różnica między kredytem a pożyczką? Jakie banki mogą udzielać kredytów, a jakie nie? Co z pożyczkami udzielanymi przez tak zwane parabanki, czyli instytucje nieprowadzące działalności bankowej oraz osoby fizyczne? Zobacz poradnik.

Sprzedaż samochodów hybrydowych w Polsce!

Czy auta hybrydowe mają szansę na duże zainteresowanie ze strony klientów salonów samochodowych? Jak sprzedają się w Polsce pojazdy określane mianem hybryd?

Sprzedaż samochodów koncernu FIAT w Polsce w 2014 roku

Sprzedaż samochodów Grupy Fiat Chrysler Automobiles w 2014 roku, do której należą m.in. Fiaty, Alfy Romeo czy Jeepy sięgnęła w Polsce 21 600 sztuk. Które modele cieszyły się największym zainteresowaniem wśród klientów?

Sprzedaż Nissana w Europie w 2014 roku: duże wzrosty!

Udział Nissana w rynku samochodowym sięgnął w 2014 roku aż 4,1 procent. Oprócz tego firma może się szczycić kilkoma innymi rekordami.

Sprzedaż Mazdy w Polsce w 2014 roku

Mazda zanotowała kolejny, tym razem 77 procentowy, wzrost sprzedaży aut w Polsce. Które modele cieszą się w naszym kraju największą popularnością?

Opel uzyskał największy wzrost sprzedaży w Polsce w 2014 roku

Wyniki sprzedaży aut w Polsce od 6 lat nie były tak dobre dla marki Opel. Niemiecki koncern zanotował rekordowy, aż 41% wzrost sprzedaży na tle 2013 roku.

500 tys. sprzedanych Octavii III

Skoda Octavia III generacji cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku samochodowym. Dowodem tego może być fakt, że taśm montażowych zjechało już ponad 500 000 egzemplarzy Octavii III.

Kiedy małoletni może być stroną umowy?

Możliwość bycia stroną umowy jest nierozerwalnie związana ze zdolnością do czynności prawnych. Pełną zdolność do czynności prawnych nabywa się z chwilą osiągnięcia pełnoletniości, tj. 18 lat. W przypadku osób małoletnich zdolność taka posiada swoje ograniczenia, uregulowane w art. 11-22 k.c.

Elementy umowy licencyjnej – co musi zawierać?

Licencja polega na umożliwieniu podmiotom gospodarczym korzystania z cudzych innowacji, przy jednoczesnym zachowaniu do nich autorskich praw majątkowych ich właściciela. Jakie konieczne elementy musi zawierać umowa licencyjna?

Dlaczego warto zawrzeć umowę przedwstępną?

W umowie przedwstępnej strony zobowiązują się do zawarcia przyrzeczonej umowy. W większości przypadków strony zawierają umowę przedwstępną w sytuacji, gdy umowa przyrzeczona nie może zostać zawarta od razu. Ponadto zgodnie z kodeksem cywilnym umowa przedwstępna powinna zawierać wszystkie istotne postanowienia umowy przyrzeczonej.

Konsekwencje dla przedsiębiorców wprowadzenia zmian w prawach konsumenta

Już 25 grudnia 2014 r. wejdzie w życie ustawa o prawach konsumenta, której celem jest zwiększenie ochrony osób prywatnych zawieranych z przedsiębiorcami, w szczególności poza lokalem przedsiębiorstwa oraz na odległość. Nowe przepisy będą jednak mniej korzystne dla małych przedsiębiorców.

Konsekwencje przejęcia pracowników przez nowego pracodawcę

Nie do rzadkości w obrocie gospodarczym należy przejęcie, sprzedaż czy fuzja firmy. Przepisy kodeksu pracy regulują kwestię przejścia zakładu pracy na innego pracodawcę pod kątem sytuacji pracowników. Z mocy prawa nowy pracodawca staje się stroną w dotychczasowych stosunkach pracy. Czy umowy o pracę ulegają rozwiązaniu? Co dzieje się ze zleceniobiorcami?

Sprzedaż spółki Port Gdański Eksploatacja

Jest porozumienie w sprawie sprzedaży przez Morski Port Gdańsk, spółki Port Gdański Eksploatacja. Zainteresowani zakupem są konsorcjum firm Węglokoks S.A. i PKP Cargo S.A. oraz Mariner Capital Limited z siedzibą St. Julian's, Malta.

Lotos będzie kontrolował Lotos Kolej

Jeszcze przez kilka lat po transakcji sprzedaży, Lotos będzie miał wpływ na działalność firmy Lotos Kolej

Aneks – w jaki sposób aneksować umowę?

Aneks umożliwia zmianę zawartej już umowy. W aneksie mogą być zmienione postanowienia, które nie stanowią elementów istotnych danego stosunku, tzw. essentiala negotii. W jaki sposób aneksować umowę?

Realizacja zamówienia publicznego według regulacji unijnych

Nowe unijne dyrektywy wprowadzają zmiany w warunkach realizacji zamówień publicznych. Wprowadzają regulacje dotyczące zmiany i rozwiązywania umów o zamówienie publiczne. Rozszerzony został również katalog aspektów związanych z warunkami zamówienia.

Umowa sprzedaży samochodu osobowego - przykładowe postanowienia

Umowa sprzedaży samochodu, często mylnie nazywana umową kupna – sprzedaży, powinna zawierać dane sprzedawcy, kupującego oraz samochodu. Jakie konieczne elementy powinny znaleźć się w umowie sprzedaży samochodu?

Opodatkowanie handlu kwiatami i zniczami nawet w ramach działalności

Na przełomie października i listopada znacznie rośnie sprzedaż kwiatów i zniczy. W okolicach cmentarzy handlują głównie osoby, które zajmują się sprzedażą sezonową. Taki rodzaj handlu można traktować jako działalność gospodarczą a to oznacza, że sprzedaż powinna być opodatkowana.

Czy zakup nowych opon do auta się opłaca?

Sprzedaż nowych opon letnich i zimowych wyraźnie wzrasta w ostatnich miesiącach. W Polsce wynik w stosunku do poprzedniego roku poprawił się aż o 14%. Czy zatem Polacy doszli do wniosku, że dobre opony faktycznie poprawiają bezpieczeństwo jazdy?

Sprzedaż samochodów Hyundai w Polsce: liczy się jakość obsługi

Zwiększenie sprzedaży w Polsce nie jest priorytetem dla Hyundaia. Koreański koncern chce zacząć od poprawy jakości obsługi. Skąd taka zmiana podejścia do naszego rynku?

Kim jest merchandiser?

Stanowiska merchandisera najlepiej szukać w branży produkcyjnej oraz w firmach dystrybucyjnych. Osoba zatrudniona jako merchandiser zajmuje się ekspozycją towaru, organizacją akcji promocyjnych w celu zwiększenia sprzedaży.

Rośnie wartość sprzedaży bezpośredniej

Rynek sprzedaży bezpośredniej warty jest już ponad 2,7 mld zł. i wciąż rośnie. Wartość sprzedaży bezpośredniej wzrosła o 4 proc. w stosunku do 2013 r. Najprężniej działa branża kosmetyczna, ale inne również odnotowały wzrost w sprzedaży bezpośredniej.

Jak otrzymać koncesję na alkohol?

Prowadzenie sklepu bądź lokalu gastronomicznego wydaje się prawie niemożliwe bez możliwości sprzedaży alkoholi. Przedsiębiorca, który podejmuje się sprzedaży powinien pamiętać o konieczności uzyskania koncesji. Zezwolenie takie wydaje wójt, burmistrz lub prezydent miasta. Co należy zrobić, aby uzyskać koncesję na alkohol?

Zastrzeżenie kar umownych za opóźnienie w wykonaniu robót budowlanych

W wielu branżach bardzo istotna jest terminowość w ukończeniu przedmiotu umowy. Jedną z nich jest niewątpliwie budownictwo, gdzie od realizacji inwestycji zgodnie z planem zależy np. rozliczenie projektu czy terminowa realizacja innych powiązanych projektów. Częstą praktyką w umowach o roboty budowlane jest zastrzeganie kar umownych za zwłokę wykonawcy. Należy jednak podkreślić, że w języku prawniczym czym innym jest zwłoka a czym innym opóźnienie w wykonaniu zobowiązania.

REKLAMA