REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Zaliczka, Remont

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak naprawić cieknącą baterię?

W Twoim domu bateria kuchenna może być zabezpieczona zaworem kulowym lub być bateria z zaworami.

Jak naprawić spłuczkę w ubikacji?

Często zdarza się, że po spłukaniu nieczystości woda nadal cieknie w muszli klozetowej, co może doprowadzić do uciążliwego ustawicznego dopełniania wody w spłuczce i na pewno będzie miało wpływ na poziom rachunków za wodę.

Naprawa listew przypodłogowych/podsufitowych

Eleganckie listwy podłogowe zwłaszcza w starych domach są prawdziwą ozdobą wnętrza.

Renowacja ściany – jak ułożyć płytki klinkierowe?

Jeśli podoba Ci się cegła lub kamień warto w pomieszczeniach zastosować położenie płytek klinkierowych. Te materiały są znacznie lżejsze i cieńsze niż cegłą czy kamień i mogą być układane na masie klejącej.

REKLAMA

Wymiana uszczelnień silikonowych w łazience

Co zrobić ze starą fugą silikonową często pokrytą grzybem – może czasem się zastanawiasz. Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana starego silikonu na nowy. Trzeba tylko wybrać odpowiedni uszczelniacz i przestrzegać kilku prostych zasad.

Jak płytka ceramiczna może zmienić podłogę drewnianą?

W starych domach z podłogami drewnianymi zazwyczaj najpierw się przykręca do desek warstwę płyt wiórowo - cementowych, na których układa się płytki.

Renowacja łazienki metodą klejenia płytki na płytkę

Płytki w standardowym formacie 15/15 w kolorach beżu , błękitu czy ciemnego brązu w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych były postrzegane za bardzo szykowne.

Jak naprawić podłogę z płytek PVC?

Dosyć często podłogi z elementów poliwinylowych (PVC) stanowią warstwę wykładziny.

REKLAMA

Wymiana drzwi wejściowych

Drzwi zewnętrzne dają większy poziom bezpieczeństwa niż okna. Wymiana dotyczy drzwi z tworzywa sztucznego z rdzeniem z pianki poliuretanowej.

Jak wymienić uszczelkę w baterii z mieszaczem?

Wielokrotnie spotkasz się z sytuacją cieknącego kranu. Możesz wówczas skorzystać z pomocy fachowca lub życzliwego sąsiada.

Jak naprawić cieknący kran w kuchni?

Wiele prac domowych wykonywanych jest w kuchni, dlatego zlewozmywak i bateria to elementy bardzo często używane w codziennym życiu.

Jak odciąć dopływ wody?

W przypadku gdy zauważysz wyciek wody w mieszkaniu lub w domu i nie jesteś w stanie określić, z którego miejsca ona się wydobywa, bądź jeżeli chcesz wymienić baterię lub przewód musisz dokonać ocięcia dopływu wody.

Jak naprawiać wykładzinę winylową?

Wykładziny winylowe obecnie dostępne w sklepach są coraz bardziej wytrzymałe i trwałe. Jednak mimo tego po dłuższej eksploatacji podłogi z winylu wymaga ona renowacji, gdyż pojawiają się różnego rodzaju zniszczenia.

Jak układać wykładzinę winylową?

Wykładziny winylowe są produkowane z PVC czyli polichlorku winylu. W sprzedaży występują one zarówno w formie płytek, jak i rolek.

Jak usunąć plamy z drewnianej podłogi cz. II

Codzienne użytkowanie podłóg sprawia, iż często stają się one miejscem powstawania różnego rodzaju śladów, palm i zabrudzeń.

Jak usunąć plamy z drewnianej podłogi cz. I

Podłogi drewniane są niezwykle popularne w mieszkaniach i domach. Jednak nieuniknione jest to, iż w czasie domowego życia pojawiają się na niej różnego rodzaju zabrudzenia i plamy.

Jak dbać o podłogi drewniane?

Podłogi drewniane często występują w domach – w salonach, sypialniach czy pokojach dziecinnych. Są one tak popularne nie tyko ze względu na estetykę ale też na łatwy sposób utrzymania ich w czystości.

Jak wieszać ciężkie lustra i zegary na ściance kartonowo-gipsowej?

Domy i mieszkania często ozdabiacie różnego rodzaju elementami, które wieszacie na ścianach.

Jak wieszać lekkie obrazy i lustra na ściance kartonowo-gipsowej?

W domach czy mieszkaniach często na ścianach wieszacie różnego rodzaju obrazy, grafiki czy inne ozdoby, by nadać indywidualny, niepowtarzalny charakter wnętrzu.

Jak malować powierzchnie drewniane cz. II?

Malowanie powierzchni drewnianych podczas remontu w Twoim domu lub mieszkaniu jest końcowym etapem prac, jednak musisz zarezerwować sobie na te czynności dość długi okres czasu.

Jak malować powierzchnie drewniane cz. I?

Jeżeli w czasie remontu Twojego domu czy mieszkania malujesz powierzchnie drewniane zostaw je na sam koniec prac - już po pomalowaniu sufitu i ścian.

Jak malować powierzchnie na zewnątrz budynku?

Powierzchnie występujące na zewnątrz budynku są narażone na niekorzystny wpływ zmieniających się warunków atmosferycznych, np. słońca, deszczu czy śniegu i mrozu.

Czym malować i tapetować?

Pytanie wydawać się może trywialne. Każdy przecież wie jak wygląda pędzel, tapeta i farba.

Jak i czym poziomować?

Poziomowanie to ważny element prac remontowych. Ludzie lubią harmonię kątów i krawędzi dlatego poprawiają krzywo zawieszone obrazy. Ponadto półki, które nie trzymają poziomu nie tylko psują efekt estetyczny – są również niepraktyczne.

Jakich narzędzi pomiarowych będziesz potrzebował?

Nawet jeśli będąc uczniem nie lubiłeś matematyki, podejmując się wykonania pewnych prac remontowych będziesz musiał przeprosić się z „Królową nauk”.

Etapy prac

Każdy remont ma swój określony przebieg. Jego przyczyną jest zmiana gustu domowników lub usterka. Remont kończy się wraz z chwilą osiągnięcia zaplanowanego efektu.

Narzędzia i bezpieczeństwo prac wyburzeniowych

W domu co rusz zdarzają się drobne usterki, niekiedy sam podejmujesz się wykonania poważniejszych remontów.

Czy zastrzeganie kary umownej przy remoncie się opłaca?

Zastrzeżenie kary umownej w umowie z firmą remontową może zdyscyplinować wykonawcę. Z drugiej strony, jeżeli nic innego nie wynika z postanowień umownych, kara umowna ogranicza również odpowiedzialność przedsiębiorcy za poniesione przez nas szkody.

Naprawa betonu

Beton nie jest niestety niezniszczalny. Często pojawiają się na nim rysy i pęknięcia. Aby oszczędzić sobie kłopotów i kosztów lepiej takie ubytki usuwać od razu.

Remont

Remont to wykonywanie w istniejącym obiekcie budowlanym robót budowlanych polegających na odtworzeniu stanu pierwotnego, a niestanowiących bieżącej konserwacji, przy czym dopuszcza się stosowanie wyrobów budowlanych innych niż użyto w stanie pierwotnym.

Remont

Remont to wykonywanie w istniejącym obiekcie budowlanym robót budowlanych polegających na odtworzeniu stanu pierwotnego, a niestanowiących bieżącej konserwacji, przy czym dopuszcza się stosowanie wyrobów budowlanych innych niż użyto w stanie pierwotnym.

Fundusze unijne wspomogą mieszkalnictwo

Będzie więcej środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na remonty i tworzenie lokali dla najbiedniejszych oraz bezdomnych.

Fundusz remontowy we wspólnocie mieszkaniowej

Właściciel jest zobowiązany uczestniczyć w kosztach zarządu związanych z utrzymaniem nieruchomości wspólnej. Na koszty zarządu nieruchomością wspólną składają się między innymi wydatki na remonty i bieżącą konserwację, finansowane głównie przez mieszkańców w drodze zasilania funduszu remontowego.

Docieplenie budynku

Termomodernizacja budynku wymaga zgody większości właścicieli jako, że zalicza się do czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu. Ponieważ ustawodawca uznaje termomodernizację za dobrą inwestycję przyczyniającą się do zmniejszenia zużycia energii, możliwe jest uzyskanie kredytu na ten cel z dotacją państwa w postaci tzw. premii termomodernizacyjnej

Remont mieszkań komunalnych

Najemcy mieszkań (w tym komunalnych) niejednokrotnie borykają się ze złym stanem technicznym budynku. Przeciekające dachy, nieszczelne okna, niszczejące klatki schodowe to codzienny obraz w wielu polskich miastach. Często zdarza się też, że na skutek rozmaitych awarii dochodzi do przerw w dostawie mediów (wody, elektryczności, ciepła), które bardzo szybko dają się we znaki mieszkańcom lokali.

Ewidencja zaliczki pobranej przez pracownika na zakup towarów

Pracownik spółki pobiera zaliczki na zakup towarów. Od kontrahentów otrzymuje on faktury ze sposobem zapłaty gotówka. Sprzedawcy nie wydają dokumentu KP potwierdzającego zapłatę za fakturę. Przyjęcie towaru księgowane jest automatycznie przez system FK jednocześnie na magazyn i na konto dostawcy. Rozliczając pobraną zaliczkę pracownika, kasjerka wystawia dokument KP na zwrot zaliczki (Wn Kasa, Ma konto pracownika), a następnie dokument KW rozliczający zapłatę pracownika za fakturę już na konto dostawcy. Na dokumencie KW jako osoba pobierająca gotówkę podpisuje się pracownik, który pobrał zaliczkę i zapłacił sprzedawcy za towar. Czy jest to prawidłowe rozwiązanie? Czy spółka powinna umieścić w polityce rachunkowości zapis o takim sposobie rozliczania zaliczki?

Zadatek a zaliczka

Zawarta pomiędzy stronami umowa powinna wskazywać czy wpłacona przy zawarciu umowy kwota jest zadatkiem czy też zaliczką. Kwota wręczona przy zawarciu umowy będzie stanowić zadatek, jeżeli będzie to wyraźnie określone w umowie, bez takiego zastrzeżenia kwota wpłacona przy zawarciu umowy będzie stanowiła zaliczkę.

Odpowiedzialność za wadliwość materiałów

Przeprowadzam remont domu polegający na ociepleniu budynku oraz położeniu nowych tynków. Wynająłem firmę wykonującą tego typu prace, jednak materiały do wykonania elewacji dostarczyłem sam. Po otynkowaniu 3 ścian w elewacji zaczęły występować wady. Po zbadaniu sprawy okazało się, że dostarczone przeze mnie materiały nie nadawały się do położenia na zastosowane materiały ocieplające budynek. Czy mimo mojego błędu mogę pociągnąć do odpowiedzialności wykonawcę?

Różnice między zaliczką a zadatkiem

Pojęcie zaliczki nie jest równoznaczne z zadatkiem, a różnica pomiędzy nimi sprowadza się do funkcji, jakie prawo nadaje obu tym instytucjom prawnym. Obydwie, to kwoty wpłacane na poczet wykonywanej w przyszłości usługi, dlatego wiele osób uważa, że zaliczka i zadatek to pojęcia zamienne. A to nieprawda. Uogólniając, możemy stwierdzić, iż zadatek ma charakter bezzwrotny, w przeciwieństwie do zaliczki.

Czy zaliczka przepada

Jestem w trakcie wykańczania domu. Zamówiłam właśnie materiały budowlane i zapłaciłam  w sklepie zaliczkę. Niestety muszę zrezygnować z tego zakupu ponieważ znalazłam inne produkty, lepsze i za mniejszą kwotę. Czy w tej sytuacji mogę odzyskać wpłacone pieniądze?

Zaliczki w bilansie ujmuje się w różnych pozycjach

Otrzymaną od kontrahenta zaliczkę na poczet dostawy środków trwałych ujmuje się w bilansie jako rozliczenia międzyokresowe przychodów. Jeżeli wpłacone środki dotyczą towarów lub usług, stanowią w sprawozdaniu zaliczkę na dostawy.

Zadatek

Zadatek dany przy zawarciu umowy ma to znaczenie, że w razie niewykonania umowy przez jedną ze stron druga strona może bez wyznaczania terminu dodatkowego od umowy odstąpić i otrzymany zadatek zachować, jeśli zaś sama go dała, może żądać sumy dwukrotnie wyższej.  

Zaliczka czy zadatek

Aby być pewnym wykonania umowy, często kontrahent wpłaca pewną kwotę. Może to być zaliczka lub zadatek. Niby wpłacamy te same pieniądze, ale skutki wręczenia wykonawcy zadatku lub zaliczki są inne. Różnice te są widoczne szczególnie jeśli umowa nie zostanie zrealizowana.

Czy mogę żądać zwrotu zaliczki

Wynająłem fachowca do położenia glazury w łazience. Zapłaciłem mu zaliczkę w kwocie 700 zł.  i umówiłem się na zakup płytek. Minął termin rozpoczęcia robót, a fachowiec nie zgłosił się do mnie, nie kupił towaru i nie chce oddać pieniędzy. Czy mogę wystąpić z roszczeniem do sądu o zwrot pieniędzy?

Czy umowa musi być na piśmie?

Czy umowa z wykonawcą remontu mieszkania musi być sporządzona na piśmie? Jak skutecznie zabezpieczyć swoje interesy?

Czy muszę zapłacić zaliczkę

Właściciel ekipy remontowej chce, abym dostarczył materiały budowlane lub przekazał mu zaliczkę na ich zakup. W jaki sposób zostanie ta kwota rozliczona, gdyby na przykład do remontu nie doszło? Czy muszę uiścić wykonawcy kwotę na poczet planowanych prac remontowych w moim mieszkaniu? 

Czy zaliczka na poczet przyszłego wynagrodzenia może być uznana za pożyczkę

Nasz szef co miesiąc każe wypłacać jednej z pracownic (na jej prośbę) zaliczki na poczet przyszłej pensji już kilka dni po przelaniu wynagrodzenia za dany miesiąc. Pracownica co miesiąc otrzymuje więc część wypłaty na około 20 dni przed terminem jej wymagalności. Mam wątpliwości, czy taka zaliczka nie jest w świetle przepisów podatkowych pożyczką i czy pracownicy nie należy doliczyć do przychodu ewentualnych odsetek, jakie by zapłaciła pożyczając pieniądze na te 20 dni w banku lub w SKOK?

Remonty wynajmowanych pomieszczeń - jak księgować?

Wynajęliśmy innej spółce pomieszczenia biurowe i magazynowe na potrzeby działalności gospodarczej. W umowie najmu najemca zobowiązał się do remontów i adaptacji pomieszczeń, w tym wymiany stolarki, podłóg, okien, instalacji grzewczych, urządzeń sanitarnych, budowy oddzielnego wejścia.

REKLAMA