| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała Nr XXXII/237/2013 Rady Gminy Świerzno

z dnia 30 grudnia 2013 r.

w sprawie zasad sprzedaży lokali mieszkalnych

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 9 lit. a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r. poz. 594 z późn. zm.) oraz art. 68 ust. 1 pkt 7 i ust. 3 i 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651 z późn. zm) Rada Gminy Świerzno uchwala co następuje:

§ 1. Przeznacza się do sprzedaży lokale mieszkalne będące przedmiotem najmu na rzecz ich najemców w drodze bezprzetargowej.

§ 2. Wyłącza się ze sprzedaży lokale mieszkalne:

1) znajdujące się w budynkach przeznaczonych do rozbiórki,

2) mieszkania socjalne.

§ 3. Przez lokal mieszkalny należy rozumieć samodzielny lokal mieszkalny w budynku wielorodzinnym lub budynek mieszkalny jednorodzinny będący własnością gminy.

§ 4. Sprzedaż lokalu mieszkalnego na rzecz najemcy następuje łącznie ze sprzedażą pomieszczeń przynależnych, części wspólnych oraz części gruntu, przynależnego do tej nieruchomości lokalowej, niezbędnej do racjonalnego korzystania z nieruchomości.

§ 5. Wyraża się zgodę na udzielenie przez Wójta Gminy Świerzno bonifikaty od ceny ustalonej przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego przy sprzedaży samodzielnego lokalu mieszkalnego lub budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z innymi częściami składowymi nieruchomości, w tym gruntu w wysokości - 99 % wartości.

§ 6. Bonifikata określona w § 5 obowiązuje do 31 grudnia 2014 r.

§ 7. Traci moc uchwała nr XVIII/124/2012 Rady Gminy Świerzno z dnia 31 sierpnia 2012 r. w sprawie zasad sprzedaży lokali mieszkalnych.

§ 8. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Świerzno.

§ 9. Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2014 roku i podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

z-ca Przewodniczącego Rady Gminy


Jadwiga Kasprzak

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Krzemirski

Współzałożyciel Fabryki Narciarzy. Instruktor narciarstwa od 19 roku życia. Prócz legitymacji państwowej, posiada również uprawnienia Niemieckiego Stowarzyszenia SPORTS.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »