REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2002 nr 47 poz. 439

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW

z dnia 19 kwietnia 2002 r.

w sprawie zmiany obszaru i osoby zarządzającego wolnym obszarem celnym w Gdańsku.

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 168 § 3 ustawy z dnia 9 stycznia 1997 r. – Kodeks celny zarządza się, co następuje:

§ 1.
Określa się, w załączniku do niniejszego rozporządzenia, obszar wolnego obszaru celnego w Gdańsku, działającego na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 listopada 1995 r. w sprawie ustanowienia wolnego obszaru celnego w Gdańsku (Dz. U. Nr 141, poz. 693).
§ 2.
Na zarządzającego wolnym obszarem celnym w Gdańsku wyznacza się Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. z siedzibą w Gdańsku.
§ 3.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Finansów: M. Belka

Załącznik 1. [SZCZEGÓŁOWY OPIS GRANIC WOLNEGO OBSZARU CELNEGO W GDAŃSKU]

Załącznik do rozporządzenia Ministra Finansów
z dnia 19 kwietnia 2002 r. (poz.439)

SZCZEGÓŁOWY OPIS GRANIC WOLNEGO OBSZARU CELNEGO W GDAŃSKU

Przebieg granic wolnego obszaru celnego w Gdańsku, przedstawiony na mapie w skali 1:5000, jest przechowywany u zarządzającego oraz w kopii we właściwym miejscowo urzędzie celnym nadzorującym wolny obszar celny i w Ministerstwie Finansów.

l. Przebieg granic istniejącego wolnego obszaru celnego w Gdańsku

Poczynając od punktu nr 1, zlokalizowanego na północno-wschodniej krawędzi falochronu zachodniego Kanału Portowego u ujścia Martwej Wisły, granica biegnie jego północną, a następnie zachodnią krawędzią w kierunku południowym do punktu nr 2.

W punkcie nr 2 granica załamuje się w kierunku południowo-zachodnim i przebiega brzegiem Zatoki Gdańskiej do punktu nr 3. W punkcie nr 3 ulega wyraźnemu załamaniu w kierunku południowym i biegnie wzdłuż ogrodzenia do punktu nr 4, granicząc na tym odcinku od strony zachodniej z pasem technicznym Urzędu Morskiego w Gdyni.

Od punktu nr 4 granica biegnie linią łamaną na południowy zachód wzdłuż ogrodzenia do punktu nr 5, który stanowi narożnik ogrodzenia, i dalej w kierunku zachodnim do punktu nr 6, granicząc od strony północnej z pasem technicznym Urzędu Morskiego w Gdyni.

W punkcie nr 6 granica załamuje się w kierunku południowym i tworzy linię prostą wzdłuż ogrodzenia do punktu nr 7, a następnie załamuje się w kierunku zachodnim i biegnie po ogrodzeniu do punktu osnowy pomiarowej nr 2340. W punkcie nr 2340 załamuje się w kierunku południowo-zachodnim i przebiega wzdłuż ogrodzenia do punktu nr 8.

W punkcie nr 8 granica skręca na południe wzdłuż ogrodzenia do punktu nr 9. Od punktu nr 9 granica biegnie wzdłuż betonowego parkanu w linii prostej w kierunku południowo-zachodnim do punktu nr 10, w którym ponownie załamuje się w kierunku południowym, tworząc prostą do punktu nr 11.

Na odcinku od punktu nr 7 do punktu nr 11 wolny obszar celny graniczy z Parkiem Brzeźnieńskim.

W punkcie nr 11 granica ulega załamaniu w kierunku wschodnim, tworząc prostą wzdłuż ogrodzenia betonowego do punktu nr 12.

W punkcie nr 12 granica skręca w kierunku południowym wzdłuż bramy wjazdowej przy ul. Krasickiego do punktu nr 13.

Od punktu nr 13 granica biegnie w ogólnym kierunku południowo-wschodnim wzdłuż istniejącego ogrodzenia z siatki metalowej przez punkt graniczny nr 14 do punktu granicznego nr 15.

W punkcie nr 15 granica wyraźnie załamuje się w kierunku północnym, tworząc odcinek prosty do punktu granicznego nr 16.

W punkcie nr 16 granica skręca w kierunku wschodnim, przecinając tory bocznicy kolejowej prowadzące do wolnego obszaru celnego, tworząc linię łamaną przez punkt graniczny nr 17 do punktu granicznego nr 18.

W punkcie granicznym nr 18 wyraźnie załamuje się w kierunku północnym i biegnie po łuku na północny wschód, wzdłuż granicy oddzielającej teren wolnego obszaru celnego od torowiska kolejowego prowadzącego do terenu Nabrzeża Oliwskiego przez kolejne punkty graniczne nr 19 do nr 27.

W punkcie nr 27 odchyla się w kierunku wschodnim, tworząc odcinek prosty do punktu nr 28, i dalej ponownie ulega załamaniu, tworząc linię łuku odchylającego się w kierunku północno-wschodnim kolejno przez punkty graniczne nr 29 do nr 35.

Punkt nr 35 stanowi słup metalowy ogrodzenia rozdzielającego teren kolejowy od wolnego obszaru celnego.

Dalej granica biegnie wzdłuż ogrodzenia z siatki metalowej do punktu nr 36. W punkcie nr 36 załamuje się w kierunku północnym i przebiega wzdłuż bramy wjazdowej na terenie wolnego obszaru celnego od strony ulicy Przemysłowej oraz po wschodniej ścianie budynku wartowni do punktu nr 37, gdzie ulega załamaniu w kierunku wschodnim i biegnie wzdłuż ogrodzenia do punktu nr 38.

W punkcie nr 38 granica załamuje się w kierunku południowym i tworzy prostą po istniejącym ogrodzeniu do punktu nr 39.

Od punktu nr 39 granica biegnie po istniejącym ogrodzeniu w ogólnym kierunku wschodnim, tworząc linię łamaną przez punkty nr 40, nr 41 do punktu nr 42.

W punkcie nr 42 granica załamuje się pod kątem prostym w kierunku północnym, tworząc odcinek prosty wzdłuż ogrodzenia do punktu nr 43. Następnie ulega załamaniu w kierunku wschodnim, tworząc linię łamaną do punktu nr 44, który stanowi południowo-wschodni narożnik budynku stolarni.

Od punktu nr 44 granica biegnie wzdłuż wschodniej ściany budynku stolarni w kierunku północnym, a następnie odchyla się od budynku w kierunku wschodnim i tworzy linię łamaną do punktu nr 45.

Od punktu nr 45 granica biegnie w ogólnym kierunku północnym wzdłuż ogrodzenia rozgraniczającego teren Kapitanatu Portu, tworząc linię łamaną przez punkty: nr 46, nr 47, nr 48, nr 49 do punktu nr 50, znajdującego się na południowym Nabrzeżu Basenu Władysława IV.

W punkcie nr 50 granica załamuje się w kierunku wschodnim i biegnie po południowym Nabrzeżu Basenu Władysława IV do punktu nr 51, który znajduje się na krawędzi Nabrzeża Kanału Portowego.

Od punktu nr 51 granicę tworzy linia prosta do punktu nr 52, który wyznaczony jest przez narożnik Nabrzeża Kanału Portowego na styku z północnym Nabrzeżem Basenu Władysława IV.

Od punktu nr 52, który jest wspólnym punktem rozgraniczającym Kanał Portowy, granica biegnie po zachodnim Nabrzeżu Kanału Portowego w kierunku północnym do punktu nr 1, od którego rozpoczęto opis przebiegu granic.

Powierzchnia obszaru wynosi 33 ha 51 a 79 m2.

II. Przebieg granic obszaru leżącego przy Nabrzeżu Oliwskim i Nabrzeżu Zakrętu Pięciu Gwizdków

Poczynając od punktu granicznego nr 644, zlokalizowanego po południowej stronie ul. Przemysłowej na styku działek 90, 91 i 92, oznaczonego w terenie w postaci metalowego słupa ogrodzenia, granica biegnie linią łamaną w ogólnym kierunku wschodnim wzdłuż istniejącego ogrodzenia, po południowej stronie ul. Przemysłowej, przez punkty graniczne wyznaczone słupami metalowymi nr 643, 642, 638, 639, 637, 636, 635 do punktu 634 utrwalonego słupem betonowym, który rozgranicza działki 91, 92 i 87.

W punkcie nr 634 graniczy od strony północnej z terenem Gdańskiej Żeglugi Bałtyckiej działką 87, tworząc odcinek prosty w kierunku wschodnim wzdłuż istniejącego ogrodzenia do punktu 658, który jest utrwalony betonowym słupem granicznym.

W punkcie 658 ulega załamaniu i przebiega wzdłuż ogrodzenia z siatki metalowej od punktu 657, w którym ulega załamaniu w kierunku północno-wschodnim do punktu 656, który znajduje się na zewnętrznej krawędzi Nabrzeża Oliwskiego, granicząc z południową stroną Kanału Portowego.

Od punktu 656 granica biegnie zewnętrzną krawędzią Nabrzeża Oliwskiego wzdłuż Kanału Portowego w ogólnym kierunku wschodnim do punktu 912, w którym załamuje się w kierunku północnym, tworząc odcinek prosty z punktem nr 911.

Od punktu 911 granica przebiega dalej w ogólnym kierunku wschodnim po zewnętrznej krawędzi Nabrzeża Oliwskiego do punktu nr 860, który stanowi początek Nabrzeża Zakrętu Pięciu Gwizdków.

Od punktu 860 granica przebiega po zewnętrznej krawędzi Nabrzeża Zakrętu Pięciu Gwizdków do punktu 862.

W punkcie 862 granicę tworzy wyraźna linia łuku w kierunku południowo-wschodnim do punktu 889.

W punkcie 889 granica załamuje się w kierunku południowo-zachodnim i tworzy linię prostą z punktem 100R, który w terenie wyznacza narożnik rampy.

Od punktu 100R granica biegnie wzdłuż rampy w kierunku zachodnim do punktu 101R.

W punkcie 101R linia granicy załamuje się pod kątem prostym w kierunku południowym, tworząc linię prostą z punktem 102R.

W punkcie 102R granica ulega ponownemu załamaniu w kierunku wschodnim, tworząc linię prostą z punktem 103R, który w terenie wyznacza róg budynku magazynowego.

Od punktu 103R granica biegnie linią łamaną wzdłuż zewnętrznej ściany budynku do punktu 104R, który w terenie stanowi narożnik budynku, i dalej w linii prostej do punktu 105R.

W punkcie 105R granica załamuje się w kierunku południowo-zachodnim, tworząc linię prostą z punktem 887.

W punkcie 887 ulega załamaniu w kierunku południowo-zachodnim i biegnie po wschodniej stronie ul. Szkolnej wzdłuż ogrodzenia do punktu granicznego 430, w którym załamuje się w kierunku zachodnim, tworząc prostą z punktem 429, który wypada na wschodniej ścianie budynku.

Od punktu 429 granica biegnie po zewnętrznej wschodniej ścianie budynku w kierunku północnym do punktu 27 – narożnika budynku.

Od punktu 27 granica biegnie w kierunku zachodnim do punktu 28.

W punkcie 28 granica załamuje się w kierunku północnym i w linii prostej łączy się z punktem 427.

W punkcie 427 ulega załamaniu w ogólnym kierunku zachodnim i biegnie przez punkty 426, 425 i 424 do punktu 410, który rozgranicza teren Urzędu Celnego – działkę nr 118 obręb 46, ulicę Oliwską – działkę nr 2 i działkę nr 117 cz.

Od punktu 410 granica przebiega po ogrodzeniu przez punkt 846 od punktu 848, który wyznaczony jest przez południowo-wschodni narożnik budynku gospodarczego znajdującego się na terenie Urzędu Celnego, a dalej po obrysie tego budynku po jego wschodniej stronie do punktu 849 oraz po północnej stronie do punktu 850, w którym odchodzi ogrodzenie, i łączy punkt 851.

Od punktu 851 granicę stanowi linia prosta do punktu 852 wzdłuż ogrodzenia oraz południowej ściany budynku gospodarczego znajdującego się na działce 117 cz.

W punkcie 852 granica załamuje się w kierunku północnym i biegnie po obrysie budynku gospodarczego, a dalej wzdłuż ogrodzenia do punktu 853, granicząc na tym odcinku ze wschodnią stroną ulicy Solec działką nr 113.

Od punktu 853 graniczy z północną stroną ulicy Solec, tworząc prostą z punktem 899, w którym ulega załamaniu w kierunku południowym i biegnie po zachodniej stronie ulicy Solec, wzdłuż zewnętrznej ściany budynku oraz ogrodzenia, do punktu granicznego 901.

Punkt 901 rozgranicza ulicę Solec – działkę nr 113 obręb 46, ulicę Oliwską – działkę nr 2 obręb 61 oraz teren Zarządu Portu Gdańsk – działkę nr 102 obręb 46.

Od punktu 901 granica biegnie w kierunku zachodnim po północnej stronie ulicy Oliwskiej, tworząc prostą przez punkty 322, 321 do 946. Od punktu 946 biegnie po południowej ścianie obrysu budynku nr 14/15 do punktu 945 i dalej do punktu granicznego 600.

W punkcie granicznym 600 granica załamuje się w kierunku północnym, tworząc prostą do punktu 598, w którym ulega załamaniu i odchyla się w kierunku północno-zachodnim do punktu 596.

Od punktu 596 biegnie w kierunku zachodnim wzdłuż ogrodzenia do punktu 593, który stanowi narożnik budynku gospodarczego, i dalej wzdłuż północnej ściany tego budynku do punktu 592 oraz wzdłuż ogrodzenia do punktu 590.

W punkcie 590 granica załamuje się w kierunku południowym, tworząc prostą z punktem granicznym 589.

Na tych odcinkach graniczy z działką nr 112 obręb 46.

W punkcie 589 ponownie graniczy z ulicą Oliwską i biegnie w kierunku zachodnim po jej północnej stronie przez punkt 350 do punktu 939.

Od punktu 939 granica biegnie w ogólnym kierunku północnym przez punkt 821 do punktu 822, w którym ulega załamaniu w kierunku zachodnim i przebiega wzdłuż ogrodzenia, tworząc prostą z punktem 823.

W punkcie 823 załamuje się w kierunku północnym i przebiega przez punkt 824 do punktu 827, które stanowią wschodnią stronę ulicy Podjazd.

W punkcie 827 granica załamuje się w kierunku wschodnim i tworzy odcinek prosty z punktem 828.

W punkcie 828 granica przebiega w kierunku północnym i tworzy odcinek prosty do punktu 829.

W punkcie 829 załamuje się w kierunku zachodnim i przebiega przez punkty 830, 831 do punktu granicznego 832.

W punkcie 832 granica załamuje się w kierunku południowym i tworzy linię łamaną łączącą punkty 833, 834, 835, 836, 837, 838, 839, 841, 840 i 929.

W punkcie 929 załamuje się w kierunku południowym i tworzy odcinek prosty z punktem granicznym 2, który rozgranicza działki 102, 104, 94 i 92.

Od punktu 2 tworzy prostą z punktem 655, w którym załamuje się w kierunku północnym, łącząc się linią prostą z punktem 654.

W punkcie 654 ulega załamaniu w kierunku zachodnim i przebiega północną granicą terenów PKP wzdłuż ogrodzenia przez punkty 653, 652, 651, 649, 648, 647 do 645.

W punkcie 645 załamuje się w kierunku północno-wschodnim i biegnie do punktu granicznego 644, od którego rozpoczęto opis przebiegu granic.

Powierzchnia obszaru wynosi 13 ha 46 a 39 m2.

III. Przebieg granic obszaru leżącego przy Nabrzeżu Szczecińskim

Od północy granicę wolnego obszaru celnego (WOC) stanowi linia prosta łącząca punkt 43, należący do wschodniej granicy ul. Wielopole i rozgraniczający działki 76 i 84cz., z punktem 24, który stanowi metalowy słupek ogrodzenia.

Od punktu 24 granicę wyznacza linia prosta z punktem 25. Od punktu 25 granicę WOC tworzy linia łamana łącząca punkty 26, 27, 28, 29, 35, 30, 31, 32, 34. Punkty te w terenie oznaczają załamania wyznaczone przez słupki metalowe ogrodzenia trwałego wzdłuż północno-wschodniej strony granicy działki 84cz.

Od punktu 34 poprzez punkt 44 rozgraniczający działki 84cz. i 85cz. i punkt 33 granica biegnie w linii prostej w ogólnym kierunku południowo-wschodnim po ogrodzeniu trwałym do punktu 36.

Z punktu 36 linia granicy WOC biegnie przez punkt 45 do punktu 37 – końca ogrodzenia trwałego. Od tego punktu granica przebiega w linii prostej do punktu 38.

Od punktu 38, który w terenie wyznacza narożnik ogrodzenia trwałego, dalej granicę wyznaczają słupki metalowe tegoż ogrodzenia zanumerowane punktami 39, 40, 41, 42, 46, 47, 48, 49, 50 i 51.

W punkcie 51 granica załamuje się w kierunku południowym i poprzez punkt 52 dochodzi w punkcie 118 do zewnętrznej krawędzi Nabrzeża Szczecińskiego.

Południową granicę WOC wyznacza linia Nabrzeża Szczecińskiego biegnąca w linii prostej od punktu 118 do punktu 238, w którym załamuje się w kierunku zachodnim do punktu 237.

W punkcie 237 ulega ponownemu załamaniu w kierunku południowo-zachodnim i łączy się w linii prostej z punktem 236, następnie ulega ponownemu załamaniu w kierunku północnym i tworzy linię prostą z punktem 235, a następnie odbija się w kierunku zachodnim poprzez punkt 54 do punktu 206.

W punkcie 206 granica biegnie w kierunku północnym i stanowi proste połączenie punktów 206, 205, 204 i 114, który w terenie wyznaczony jest przez narożnik fundamentu ogrodzenia betonowego.

Punkty 206 i 205 rozgraniczają działkę 19cz. z działką 21 – ul. Wiślana i działką 20 – Martwa Wisła, natomiast punkt 205 rozgranicza działkę 19cz. z działkami 21 i 23 – ul. Wiślana.

Punkt 204 rozgranicza działkę 19cz. od działki 23 – ul. Wiślana i działki 30 – ul. Wielopole. Punkt 114 łączy się linią prostą z punktem 113, będącym betonowym granicznikiem.

W punkcie 113 granica załamuje się w kierunku wschodnim i biegnie wzdłuż ogrodzenia trwałego do punktu 115, który w terenie wyznaczony jest przez słupek metalowy.

W punkcie 115 granica załamuje się w kierunku północnym i biegnie w linii prostej do punktu 116. W punkcie 116 ulega ponownemu załamaniu w kierunku zachodnim i łączy się w linii prostej z punktem 111.

Z punktu 111 granica biegnie w kierunku północnym i tworzy proste połączenie z punktem 110. Linia prosta łącząca punkty 110, 464 i 43 zamyka granicę WOC od strony zachodniej.

Powierzchnia obszaru wynosi 9 ha 23 a 95 m2.

* * *

Łączna powierzchnia wolnego obszaru celnego w Gdańsku wynosi 56 ha 22 a 13 m2.

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2002-05-02
  • Data wejścia w życie: 2002-05-17
  • Data obowiązywania: 2002-05-17

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA