REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2002 nr 145 poz. 1219

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW

z dnia 19 sierpnia 2002 r.

w sprawie określenia granicznych stacji sanitarno-epidemiologicznych przejmujących portowe stacje sanitarno-epidemiologiczne, a także kryteriów i warunków przejęcia portowych stacji sanitarno-epidemiologicznych przez właściwe graniczne stacje sanitarno-epidemiologiczne.

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. o zmianie ustawy o Inspekcji Sanitarnej oraz niektórych ustaw (Dz. U. Nr 128, poz. 1407 i z 2002 r. Nr 37, poz. 329) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Określa się graniczne stacje sanitarno-epidemiologiczne, które z dniem 1 stycznia 2003 r. przejmują następujące portowe stacje sanitarno-epidemiologiczne:

1) Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdyni przejmuje:

a) Portową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdańsku, właściwą dla morskich wód wewnętrznych i terytorialnych oraz portów i przystani w następujących miastach i miejscowościach: Gdańsk, Jantar, Jelitkowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska, Piaski, Sopot, Stegna,

b) Portową Stację Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdyni, właściwą dla morskich wód wewnętrznych i terytorialnych oraz portów i przystani w następujących miastach i miejscowościach: Chałupy, Chłapowo, Dębki, Gdynia, Hel, Jastarnia, Karwia, Kuźnica, Łeba, Mechelinki, Obłuże, Oksywie, Orłowo, Osłonino, Puck, Rewa, Rowy, Swarzewo, Ustka, Władysławowo;

2) Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Elblągu przejmuje Portową Stację Sanitarno-Epidemiologiczna w Elblągu, właściwą dla morskich wód wewnętrznych i terytorialnych oraz portów i przystani w następujących miastach i miejscowościach: Elbląg, Frombork, Kamienica Elbląska, Nadbrzeże, Nowa Pasłęka, Suchacz, Tolkmicko;

3) Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie przejmuje Portową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Szczecinie, właściwą dla morskich wód wewnętrznych i terytorialnych oraz portów i przystani w następujących miastach i miejscowościach: Nowe Warpno, Police, Stepni-ca, Szczecin, Trzebież;

4) Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świnoujściu przejmuje Portową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Świnoujściu, właściwą dla morskich wód wewnętrznych i terytorialnych oraz portów i przystani w następujących miastach i miejscowościach: Chłopy, Darłowo, Dziwnów, Dźwirzyno, Dąbki, Jarosławiec, Kamień Pomorski, Karsibór, Kołobrzeg, Lubin, Mielno, Międzyzdroje, Mrzeżyno, Niechorze, Przytór, Rewal, Sierosław, Świnoujście, Unieście, Ustronie Morskie, Wapnica, Wolin.

§ 2.
Państwowi portowi inspektorzy sanitarni dokonują inwentaryzacji mienia będącego we władaniu portowych stacji sanitarno-epidemiologicznych według stanu na dzień 31 grudnia 2002 r.
§ 3.
1. Przekazanie budynków, urządzeń oraz innych składników mienia będącego we władaniu portowych stacji sanitarno-epidemiologicznych następuje na podstawie protokołu.

2. W protokole wymienia się:

1) budynki, urządzenia oraz inne składniki mienia, ze wskazaniem dotychczasowego tytułu prawnego władania nimi, w szczególności: własności, użytkowania, zarządu, dzierżawy, najmu;

2) tytuły prawne powstania zobowiązań i należności, które przejmują graniczne stacje sanitarno-epidemiologiczne.

3. Protokół zawiera również w szczególności:

1) wykaz spraw wszczętych i niezakończonych oraz spraw zakończonych;

2) wykaz innych dokumentów związanych z przekazywanymi zadaniami.

4. Protokół sporządza, według stanu na dzień 31 grudnia 2002 r., komisja powołana przez właściwego państwowego portowego inspektora sanitarnego spośród pracowników portowej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

5. Protokół podpisuje właściwy państwowy portowy inspektor sanitarny.

§ 4.
Przejęcie mienia portowych stacji sanitarno-epidemiologicznych przez właściwe graniczne stacje sanitarno-epidemiologiczne potwierdza, w drodze podpisania protokołu, o którym mowa w § 3, właściwy państwowy graniczny inspektor sanitarny w dniu rozpoczęcia działalności.
§ 5.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, z wyjątkiem § 1 i 4, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2003 r.

Prezes Rady Ministrów: L. Miller

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2002-09-10
  • Data wejścia w życie: 2002-09-25
  • Data obowiązywania: 2002-09-25
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA