REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Aleksandra Kutyma

Adwokat

Adwokat Aleksandra Kutyma - Kancelaria Adwokacka

specjalista z zakresu prawa rodzinnego, karnego i prawa pracy; mediator rodzinny

aleksandra@adwokat-kutyma.pl, tel. kom. 792 31 67 95

Kancelaria świadczy usługi kompleksowej obsługi prawnej zarówno klientów indywidualnych (w sprawach rodzinnych, karnych i prawa pracy), jak i podmiotów gospodarczych.

www.aleksandrakutyma.pl

Zarówno w czasie trwania roku szkolnego, jak i po jego zakończeniu dziecko może mieć zmienioną szkołę, do której uczęszcza. Zmiana ta może wynikać np. ze zmiany miejsca zamieszkania dziecka lub być sankcją za złe zachowanie dziecka w placówce.
Obowiązek szkolny rozpoczyna się w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat. Wówczas musi ono pójść do szkoły. Powstaje jednak pytanie – która ma to być szkoła?

REKLAMA

Wyprawka szkolna 2008 to rządowy program pomocy uczniom w roku szkolnym 2008/2009. Program służy rozszerzeniu podstawowej oferty pomocy materialnej udzielanej uczniom poprzez dofinansowania zakupu podręczników dla dzieci rozpoczynających roczne przygotowanie przedszkolne, a także naukę w klasach I-III szkoły podstawowej lub w klasach I-III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia.
Osoby samotnie wychowujące dzieci mają prawo do wspólnego z dzieckiem rozliczenia podatku dochodowego.

REKLAMA

Odpowiedz na to pytanie jest jednoznaczna. Tak dziecko, bez względu na wiek, a nawet dziecko poczęte - a jeszcze nie urodzone (nasciturus) może zgodnie z polskim prawem być spadkobiercą.
Osiągnięcie pełnoletności oznacza uzyskanie pełnej zdolności do czynności prawnych.

OHP

Ochotnicze Hufce Pracy na mocy ustawy są instytucjami rynku pracy. To państwowe jednostki budżetowa nadzorowane przez ministra właściwego do spraw pracy
 Obowiązek nauki jest obowiązkiem konstytucyjnym – zgodnie z art. 70 ust. 1 Konstytucji „Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa. …”.

Nieletni

Pojęcie „nieletni” używane jest w prawie karnym. W jego rozumieniu nieletnim jest osoba, która w chwil popełnienia czynu zabronionego nie ukończyła 17 lat

Nasciturus

 Dziecko poczęte lecz jeszcze nie narodzone (łac. – mający się urodzić).
"Małoletni" i "młociany" to określenia pojawiąjące się w różnych przepisach prawa, dotyczące osób młodych, lub dzieci. Róznica pomiędzy nimi jest jednak niebagatelna
1 czerwca jest istotnym dniem w kalendarzu każdego polskiego dziecka. W wielu krajach dzień dziecka przypada jednak w innym czasie.

Alimenty

To świadczenia polegające na dostarczaniu środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowawczych.

Adopcja

Adopcja to potoczne określenie instytucji prawnej jaką jest przysposobienie
Przemoc wobec dziecka jest szczególnie trudnym doświadczeniem dla młodego, a często małego człowieka. Przy tym dziecko jako ofiara przemocy nie jest w stanie pomóc sobie samo dlatego tak ważna jest reakcja otoczenia, z którym dziecko się styka (np. sąsiadów, nauczycieli w szkole).

REKLAMA