REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Adrian Goska

Radca prawny, prawnik zarządzający Kancelarii Radców Prawnych Goska&Gortat.

Kancelarię tworzą doświadczeni radcowie prawni specjalizujący się w wielu dziedzinach prawa.Pomagamy naszym Klientom od 2003 roku. Specjalizujemy się w prawie cywilnym, gospodarczym, odszkodowaniach, prawie spadkowym i rodzinnym, windykacji, regulujemy stany prawne nieruchomości, reprezentujemy Klientów w sprawach podatkowych. Obsługujemy kompleksowo przedsiębiorców. Każdy Klient otrzymuje od nas wsparcie prawne oraz rzetelną ocenę swojej sytuacji. Proponujemy rozwiązania skuteczne i sprawdzone. W sprawach precedensowych nasi prawnicy wykazują dużą kreatywność oraz pomysłowość wspartą wiedzą w drodze do sukcesu Klienta.

Kancelaria Radcy Prawnego Adrian Goska

Pl. Kościuszki 25

97-200 Tomaszów Mazowiecki

tel. 601 301 220

www.adriangoska.pl

Copyright trolling, czyli wezwanie do zapłaty za naruszenie praw autorskich w Internecie to zjawisko popularne w USA ale pojawiające się także w Polsce. Na czym polega copyright trolling i czy jest działaniem zgodnym z prawem?
Przewóz osób jest, co do zasady, zarobkową działalnością gospodarczą. Wymaga uzyskania odpowiednich uprawnień, tj. licencji oraz prawa jazdy. Czy aplikacja - UBER, funkcjonująca z powodzeniem w USA - przyjmie się także w Warszawie?

REKLAMA

W prasie pojawiły się ostatnio liczne informacje o firmach proponujących przejście z ZUS na KRUS. Oferta może kusić, gdyż składki na KRUS są trzykrotnie niższe niż te odprowadzane do ZUS. Ale czy i kiedy można przejść z ZUS na KRUS?
Co do zasady – długi należy spłacać. Są jednak takie sytuacje, kiedy płacić już nie musimy, np. długi przedawniły się. Co zatem należy zrobić, gdy dostaniemy pismo od komornika? Poniżej, krótki poradnik, krok po kroku.

REKLAMA

Niegodność dziedziczenia oraz wydziedziczenie to dwie instytucje uregulowane w prawie spadkowym, z którymi każdy spadkodawca winien się zapoznać, aby świadomie podejmować decyzje majątkowe na wypadek śmierci. Czym różni się niegodność dziedziczenia od wydziedziczenia?
Wydziedziczenie, czyli pozbawienie zachowku to, obok niegodności dziedziczenia, instytucja prawa spadkowego, która ma na celu pozbawienie konkretnych osób korzyści wynikających z dziedziczenia. Na czym polega wydziedziczenie i jakie są jego przesłanki?

REKLAMA