Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kancelaria Radców Prawnych Zdanowicz i Wspólnicy Sp.K.

Dołącz do grona ekspertów
Kancelaria Radców Prawnych Zdanowicz i Wspólnicy Sp.K.

Profesjonalista w zakresie szeroko rozumianego prawa gospodarczego i cywilnego

Kancelaria Radców Prawnych Marek Zdanowicz i Wspólnicy Spółka Komandytowa w Warszawie istnieje od 2002 roku. Kancelaria cieszy się renomą w zakresie świadczenia usług odnośnie prawa gospodarczego i cywilnego. Praktyka obejmuje przede wszystkim różnego rodzaju transakcje handlowe, w tym fuzje i przejęcia, restrukturyzację, zadłużenia, finansowanie projektów, nieruchomościami, ale także prawo deweloperskie, prawo własności intelektualnej i przemysłowej, prawo podatkowe, prawo antymonopolowe i nieuczciwej konkurencji, prawo konsumenta. Kancelaria specjalizuje się w obsłudze podmiotów z branży hotelarskiej i turystycznej, a także sklepów wielkopowierzchniowych.

Na forach Infor.pl porad udziela Dział Procesowy Kancelarii. Kancelaria szczyci się świetnie przygotowanym zespołem prawników procesualistów z wieloletnim doświadczeniem, zajmujących się sprawami sądowymi i administracyjnymi z różnych dziedzin. Przykładowe osiągnięcia Kancelarii na polu spraw sądowych i administracyjnych dotyczą odzyskiwania nieruchomości utraconych w drodze tzw. dekretu warszawskiego, spraw developerskich, spraw windykacyjnych, trudnych eksmisji, spraw z zakresu prawa pracy i rozwiązywania kontraktów menadżerskich i związanych z tym rozliczeniem gratyfikacji finansowych, działów majątku, spadków i rozwodów.

Zespół Kancelarii liczy kilkunastu prawników, adwokatów i radców prawnych. Współpracuje z notariuszami i komornikami celem zapewnienia kompleksowej obsługi klientów.

Kancelaria Radców Prawnych Marek Zdanowicz i Wspólnicy Spółka Komandytowa w Warszawie

Siedziba:

Al. Szucha 8/ IV p.

00-582 Warszawa

Tel. + 48 22 525 84 44

Office@zdanowiczlegal.pl

www.zdanowiczlegal.pl

Argumenty, jakie warto podnieść na rozprawie rozwodowej, zależą od kwestii spornych w rozwodzie. W każdym jednak przypadku warto dobrze przygotować się do rozprawy rozwodowej, a przede wszystkim - ustalić z adwokatem zakres żądań i podnoszonych argumentów.
Ocena stanu technicznego lokalu jest konieczną czynnością, która poprzedza wynajem. Jeśli więc planujemy wynajęcie lokalu (pokoju, mieszkania, domu) musimy dokonać jego oględzin. Ma to na celu sprawdzenie przydatności lokalu do zaplanowanego użytku oraz prawidłowe sformułowanie obowiązków stron umowy i opisanie przedmiotu najmu.
Podatek śmieciowy obciąża, co do zasady, właściciela nieruchomości. Nie wyklucza to jednak możliwości obciążenia najemców obowiązkiem ponoszenia kosztów podatku śmieciowego. Jak zatem obciążać najemców i dzierżawców należnościami z tytułu podatku śmieciowego?
Zakończenie stosunku najmu może nastąpić w drodze wypowiedzenia umowy, rozwiązania umowy lub jej wygaśnięcia. Zakończenie stosunku najmu wiąże się - w każdym przypadku - z tożsamymi obowiązkami po stronie najemcy i wynajmującego. Podstawowy obowiązek najemcy to zwrot rzeczy.
Zgodnie z uregulowaniami ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych także rozwiedzionej małżonce lub wdowie przysługuje prawo do renty rodzinnej po zmarłym mężu. Jakie warunki należy spełnić, by uzyskać świadczenie z FUS, tj. rentę rodzinną?
Małoletnie dziecko, jako podmiot praw i obowiązków, może odziedziczyć dług spadkowy. Przepisy kodeksu cywilnego chronią jednak małoletniego spadkobiercę przed koniecznością ponoszenia odpowiedzialności za długi spadkowe z własnego majątku.
Co do zasady to rodzice odbierają dzieci ze szkoły oraz ze świetlicy szkolnej. Na podstawie pisemnego upoważnienie dziecko może odebrać także inna osoba, np. babcia, starszy brat lub opiekun prawny. Jak zatem wygląda możliwość odbioru dziecka ze świetlicy szkolnej w świetle prawa?
Za overbooking - praktykę linii lotniczych, które sprzedają więcej biletów niż posiadają miejsc w samolocie - pasażerom przysługuje prawo do odszkodowania. Przewoźnik jest także zobowiązany do wypłaty innych dodatkowych świadczeń, np. zwrotu pełnego kosztu biletu. Jak zatem skutecznie ubiegać się o odszkodowanie za overbooking?
Przyjęcie spadku wprost, czyli przyjęcie go bez ograniczenia odpowiedzialności za długi to jedna z trzech możliwości, jakie ma spadkobierca. Zgodnie z nowelizacją kodeksu cywilnego domniemanie przyjęcia spadku wprost będzie obowiązywało w prawie spadkowym tylko do 2015 roku.