REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Jagoda Knopp

Adwokat w Kancelarii Ungier Gliniewicz i Wspólnicy Sp. K.

Doświadczenie zdobywała w kancelariach adwokackich w Katowicach i Warszawie oraz jako asystent sędziego w wydziałach karnych i cywilnych Sądów Rejonowych, w organizacjach pozarządowych, a także udzielając bezpłatnych porad prawych w ośrodkach pomocy ofiarom przestępstw.

Specjalizuje się w szczególności w zakresie zagadnień dotyczących prawa karnego, karnego gospodarczego i wykonawczego reprezentując klientów zarówno w charakterze obrońcy jak i pełnomocnika pokrzywdzonego i oskarżycieli posiłkowych.

W zakresie prawa rodzinnego i opiekuńczego występuje jako pełnomocnik w postępowaniach sądowych oraz uczestniczy w negocjacjach pomiędzy stronami w kwestiach dotyczących kontaktów z małoletnimi i alimentacji.

Ponadto zajmuje się ochroną danych osobowych i wdrażaniem dokumentacji wymaganej przepisami prawa Unijnego i krajowego. Przeprowadza audyty bezpieczeństwa informacji, prowadzi szkolenia ogólne i dedykowanych dla podmiotów gospodarczych sektora prywatnego i publicznego (placówek medycznych, w tym indywidualnych praktyk lekarskich i stomatologicznych oraz aptek), placówek oświatowych (szkół publicznych i prywatnych, przedszkoli), średnich i dużych przedsiębiorców, fundacji czy biur rachunkowych.

Ungier Gliniewicz i Wspólnicy sp. k.

Leszczyny 2
02-713 Warszawa

tel.: +48 577 444 387

www.ugwlaw.pl
email: kancelaria@ugwlaw.pl

email: j.knopp@ugwlaw.pl

Oskarżony, który nie ma obrońcy z wyboru, może żądać, aby mu wyznaczono obrońcę z urzędu, jeżeli w sposób należyty wykaże, że nie jest w stanie ponieść kosztów bez uszczerbku dla niezbędnego utrzymania siebie i rodziny. Jak zatem wygląda wykazanie tych okoliczności i wnioskowanie o ustanowienie obrońcy z urzędu?
List żelazny zapewnia oskarżonemu (podejrzanemu), przebywającemu za granicą, pozostawanie na wolności do czasu zakończenia toczącego się przeciw niemu postępowania karnego, pod warunkiem, że spełni określone przesłanki. Decyzja Sądu nie jest jednak obligatoryjna.

REKLAMA

Obok instytucji znanych w postępowaniu wykonawczym jak odroczenie wykonania kary lub przerwa w karze w konkretnie wskazanych w kodeksie karnym wykonawczym przypadkach może dojść do zawieszenia postępowania wykonawczego.
Odbywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego jest formą odbywania kary w warunkach wolnościowych. Po spełnieniu szeregu przesłanek skazany może starać się o odbywanie kary w domu, z zastosowaniem tzw. elektronicznej „bransolety”. Jednym z elementów wniosku o udzielenie zgody na dozór elektroniczny jest załączony przez skazanego harmonogram czy też plan dnia dozoru elektronicznego. 

REKLAMA

Zdarza się, że skazany na karę grzywny z różnych powodów jej nie wykonuje. Może to być związane z ciężką sytuacją finansową, brakiem lub utratą pracy w związku ze skazaniem, a zdarza się nawet, że skazani zwyczajnie o grzywnie zapominają lub oczekują do wszczęcia egzekucji komorniczej. Najdalej idącą konsekwencją nieuiszczenia orzeczonej prawomocnym wyrokiem kary grzywny może być jej zamiana przez sąd na karę pozbawienia wolności.
Jeżeli podejrzanym lub oskarżonym o popełnienie przestępstwa na szkodę małoletniego jest jedno (lub oboje) z rodziców, sąd opiekuńczy ma obowiązek ustanowić małoletniemu dla zabezpieczenia jego interesów kuratora procesowego. Wykonywać prawa małoletniego nie może wówczas drugi z rodziców, którego interesy mogłyby być niezgodne z dobrem dziecka. Oznacza to wyjątek od zasady, że jeżeli pokrzywdzonym w postępowaniu karnym jest małoletni jego prawa wykonuje rodzic jako jego przedstawiciel ustawowy.

REKLAMA