REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Termin, Zawieszenie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zawieszenie hydropneumatyczne - budowa, sposób działania, koszty

Zawieszenie hydropneumatyczne zapewnia wysoki komfort resorowania. Jak jest zbudowane? Co z jego trwałością?

Zawieszenie pneumatyczne i hydropneumatyczne - koszt naprawy

Zawieszenie pneumatyczne jest kosztowne w serwisowaniu. Postanowiliśmy sprawdzić to na przykładzie Audi A8, Citroena C5 i BMW serii 5

Przez jakie usterki auto nie przejdzie przeglądu technicznego?

Przed wizytą u diagnosty warto sprawdzić kilka elementów auta, które najczęściej są powodem negatywnego wyniku przeglądu technicznego. Odpowiednio przygotowane auto nie powinno mieć trudności z przedłużeniem badań technicznych.

Nowe terminy zapłaty w transakcjach handlowych

Zmniejszenie opóźnień w zapłacie należności przez dłużników oraz zachęcenie stron do stosowania krótszych terminów rozliczeń to główne założenia ustawy o terminach zapłaty w transakcjach handlowych. Ustawa wchodzi w życie 28 kwietnia 2013 r.

REKLAMA

Skoda Octavia III: zawieszenie

Nowa Skoda Octavia będzie sprzedawana z dwoma rodzajami tylnego zawieszenia. Oś z belką skrętną będzie montowana w przypadku aut z silnikami benzynowumi o mocy do 103 kW (140 KM) i silników wysokoprężnych o mocy do 110 kW (150 KM). W przypadku większych mocy oraz przyszłego napędu na cztery koła (Combi) i zasilania gazem ziemnym CNG, będzie stosowana nowo opracowana oś wielowahaczowa.

Nowe Audi A3 Sportback

Do gamy nowego Audi A3 dołączyła właśnie bardziej rodzinna odmiana. Nazwa Sportback oznacza dodatkowe kilogramy za sprawą drugiej pary drzwi i dodatkowe centymetry przez większy rozstaw osi. Czy w pięciodrzwiowym Audi A3 jest jakiś sport?

Kara dla pracownika zgodna z Kodeksem pracy

Pracodawca, dyscyplinując pracowników, powinien pamiętać, że nakładając na pracownika karę musi postępować zgodnie z kodeksem pracy. Pracownikowi przysługuje sprzeciw do nałożonej przez pracodawcę kary.

Korzyści zapisu windykacyjnego w testamencie

Dla spadkodawcy dużo korzystniejszy od tradycyjnego rozporządzenia majątkiem jest zapis windykacyjny w testamencie, gdyż swoje dobra może rozdzielić w sposób, w jaki tylko sobie zażyczy.

REKLAMA

Renault Megane I: wymiana łożyska piasty przedniej

Uszkodzone łożysko obniża komfort jazdy i może doprowadzić do poważnego uszkodzenia. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić łożysko koła piasty przedniej w Renault Megane I.

Geometria kół w 3D. Jak to działa?

Ustawianie zbieżności kół i osi jezdnych auta w technologii trójwymiarowego modelowania zapewnia, szybki (poniżej 5 minut) i dokładny pomiar w bezkablowym systemie. Klient ma możliwość obserwowania pracy mechanika przy regulacji geometrii kół w 3D i wyświetlanych na bieżąco kątów na ekranie udostępnionym w biurze serwisu.

Test Yamaha Xenter: funkcjonalny elegant

Całkiem niedawno w salonach dilerskich Yamahy pojawiła się nowa Yamaha T-max i to ona obecnie znajduje się w centrum uwagi. Jednak bogata oferta producenta obejmuje także mniejsze skutery w bardziej przystępnych cenach. Jednym z nich jest Xenter, przeznaczony dla użytkowników poszukujących niedrogiego środka lokomocji.

Amortyzatory samochodowe - fakty i mity

Najważniejszym zadaniem amortyzatora, jak wskazuje nazwa, jest amortyzowanie, czyli minimalizowanie wszystkich drgań z elementów sprężystych, np. sprężyn. Z drugiej strony amortyzator ma także zapewnić komfort jazdy, być w miarę możliwości miękki i elastyczny. Amortyzator jest także odpowiedzialny za bezpieczeństwo podróżowania. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze fakty i mity dotyczące amortyzatorów.

Amortyzatory samochodowe – zasada działania eksploatacja

Wielu kierowców, mimo że stara się dbać o swoje pojazdy, często nie posiada świadomości i kompletu informacji na temat istotnej roli amortyzatorów dla komfortu oraz bezpieczeństwa jazdy. Nieodpowiedni dobór amortyzatorów lub brak właściwej pielęgnacji tego mechanizmu niejednokrotnie przyczynia się do powstania poważnych uszkodzeń samochodu i co istotne – wypadków drogowych.

Test Suzuki Swift: efektywna dieta

Niewiele brakowało, a jazdę testową Swiftem musiałby obowiązkowo zaliczyć każdy młody kierowca. Model ten miał zostać oficjalnym autem „nauki jazdy”. Tak się nie stało, ale czy to znaczy, że bez tej reklamy małe Suzuki narzeka na brak klientów?

Test Hyundai Veloster: zagadka

Co to jest? Ma cztery drzwi i nie jest sedanem. Ma linie coupe, ale nie jest autem sportowym. Nie jest limitowanym „dream carsem”, a jednak na drodze będzie spotykany równie rzadko. Odpowiedź brzmi: Hyundai Veloster.

Reklamacja mebli – kiedy zgłosić się do sprzedawcy?

Jeżeli konsument nie zgłosi wady w odpowiednim czasie, sprzedawca będzie mógł odrzucić jego reklamację nawet bez rozpatrzenia jej zasadności.

Opel Astra F: przegląd zawieszenia przedniego i układu kierowniczego

Przegląd zawieszenia przedniego można wykonać bez problemu we własnym zakresie. W poradniku tym pokażemy jak po kolei sprawdzać zawieszenie przednie i układ kierowniczy w Oplu Astra F.

Opel Astra F: wymiana przednich sprężyn i amortyzatorów

Wymiana przednich sprężyn i amortyzatorów to kolejna czynność, którą możemy przeprowadzić we własnym zakresie. W poradniku tym zaprezentujemy jak wygląda wymiana przednich sprężyn i amortyzatorów w Oplu Astra I.

Jak działa system DNA w autach Alfa Romeo?

Auta z logo Alfa Romeo od wielu lat charakteryzuje oryginalny wygląd i sportowy charakter. W najnowszych modelach takich jak Giulietta czy MiTo instalowany jest system DNA, który umożliwia zmianę trybu pracy głównych mechanizmów auta. Jak działa DNA?

Mercedes A klasa W168: wymiana przegubu drążka kierowniczego

Uszkodzony przegub drążka kierowniczego negatywnie wpływa na prowadzenie pojazdu. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić końcówkę drążka kierowniczego w Mercedesie klasy A W168.

Mercedes A klasa W168: wymiana tylnego dolnego wahacza wzdłużnego

Uszkodzone wahacze należy jak najszybciej wymienić. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić tylny wahacz wzdłużny w Mercedesie klasy A W168

Mercedes A klasa W168: wymiana tylnego amortyzatora i sprężyny

Wymiana amortyzatorów i sprężyn w tylnym zawieszeniu nie jest trudna. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić tylne amortyzatory i sprężyny w Mercedesie klasy A.

Mercedes A klasa W168: wymiana belki nośnej przedniego zawieszenia

Uszkodzone sanki bezwzględnie wymagają wymiany. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić belkę nośną przedniego zawieszenia.

Mercedes A klasa W168: demontaż przedniej kolumny zawieszenia

W celu wymiany przedniego amortyzatora lub sprężyny, należy wymontować przednią kolumnę zawieszenia. W poradniku tym pokażemy jak samemu zdemontować przednią kolumnę zawieszenia w Mercedesie W168 A klasy.

Mercedes A klasa W168: kontrola zawieszenia i układu kierowniczego

Usterki zawieszenia przekładają się na komfort i bezpieczeństwo jazdy. W poradniku tym pokażemy jak samemu skontrolować zawieszenie i układ kierowniczy w Mercedesie klasy A.

Jaki wpływ na jazdę ma rozkład masy w samochodzie?

Informację o rozkładzie masy na przedniej i tylnej osi znajdziemy w danych technicznych i testach samochodów o wysokich osiągach. Na co ma wpływ równomierne rozłożenie masy w samochodzie? W jakich sytuacjach teoretycznie idealny rozkład masy może działać na naszą niekorzyść?

Skoda Octavia I: demontaż tylnych sprężyn i amortyzatorów

Wymiana tylnych sprężyn i amortyzatorów nie jest skomplikowana. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić tylne amortyzatory i sprężyny w Skodzie Octavii I.

Skoda Octavia I: wymiana przednich sprężyn i amortyzatorów

Uszkodzona sprężyna lub amortyzator wymaga konieczności zdemontowania kolumny zawieszenia. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić przednie sprężyny i amortyzatory w Skodzie Octavii I.

Skoda Octavia I: przegląd układu kierowniczego i zawieszenia przedniego

Układ kierowniczy i elementy zawieszenia wymagają szczególnej kontroli. W poradniku tym pokażemy jak samemu skontrolować układ kierowniczy i zawieszenie przednie w Skodzie Octavii I.

Zawieszenie McPherson, wielowahaczowe i belka skrętna - jak je poznać?

Studiując dane techniczne samochodów spotkamy się z kilkoma rodzajami zawieszeń. Co to jest kolumna McPhersona i jak wygląda? Z jakich elementów składa się zawieszenie wielowahaczowe? Jaka jest zasada działania zawieszenia opartego o belkę skrętną? Odpowiemy w poniższym artykule.

Volkswagen Polo III: demontaż tylnej kolumny zawieszenia

W poradniku tym pokażemy jak samemu zdemontować kolumnę tylnego zawieszenia w Volkswagenie Polo III. Dodatkowo rozłożymy całą kolumnę.

Volkswagen Polo III: demontaż przedniej kolumny zawieszenia

Demontaż przedniej kolumny zawieszenia nie jest skomplikowany. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymontować i rozłożyć przednią kolumnę zawieszenia w Volkswagenie Polo III.

Opel Vectra A: wymiana tylnych amortyzatorów

Wymiana tylnych amortyzatorów w Oplu Vectra A nie jest skomplikowana. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymontować i zamontować tylne amortyzatory.

Opel Vectra A: wymiana przednich amortyzatorów i sprężyn

Uszkodzony amortyzator lub sprężynę należy jak najszybciej wymienić. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić amortyzator i sprężyny w Oplu Vectra A.

Mercedes W210: demontaż półosi

Demontaż półosi nie jest skomplikowany. W poradniku tym pokażemy jak sprawnie i szybko zdemontować półoś napędową w Mercedesie W210.

Używany Mercedes-Benz do 20 tys. – cz. IV

Kiedy myślimy o Mercedesie, wyobrażamy sobie nieprzyzwoicie wielkiego sedana, z długą maską, potężnym tyłem i stylistyką krążownika szos. S-klasa, topowy model Mercedesa, zawsze był ucieleśnieniem, tego co w marce najlepsze, swego rodzaju ‘popisówką’. Najlepszym tego przykładem jest Mercedes klasy S serii w140 – największa S-ka w historii Mercedesa.

Ford Focus MK2 i C-MAX: kontrola zawieszenia przedniego i układu kierowniczego

Układ kierowniczy i zawieszenie przednie są najbardziej narażone na usterki. W poradniku tym pokażemy jak sprawnie wykonać przegląd układu kierowniczego i zawieszenia przedniego w modelu Focus MK2 i C-MAX.

Ford Focus MK2 i C-MAX: wymiana zwrotnicy

Demontaż zwrotnicy jest stosunkowo czasochłonnym ale nieskomplikowanym zadaniem. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się jak szybko i sprawnie wymontować zwrotnice w Ford Focus MK2 i C-MAX.

Skutki przedawnienia w prawie cywilnym

Przedawnienie roszczenia oznacza, że nie może ono być przymusowo dochodzone. Dłużnik z jednej strony od spełnienia roszczenia może się uchylić. Z drugiej, jeżeli roszczenie spełni, nie może domagać się jego zwrotu.

Kalendarz wyborczy 2011

Przedstawiamy kalendarz wyborczy 2011. Dowiesz się z niego jaki jest termin wyborów parlamentarnych, do kiedy zgłosić zamiar głosowania w miejscu innym niż miejsce zameldowania oraz wielu innych przydatnych informacji.

Co się psuje w autach latem?

Brytyjska firma Warranty Direct opublikowała raport dotyczący najczęściej psujących się elementów samochodu w letnich miesiącach. Dodatkowo obliczono, ile funtów wynosi średni rachunek wystawiany przez warsztaty w Wielkiej Brytanii.

Opel Omega B/B FL: wymiana sprężyn i amortyzatorów

Uszkodzone amortyzatory lub sprężyny obniżają bezpieczeństwo i komfort jazdy. W poradniku tym dokonamy wymiany amortyzatorów i sprężyn w Oplu Omega B i B FL.

Inkasent

Inkasentem jest osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej, obowiązana do pobrania od podatnika podatku i wpłacenia go we właściwym terminie organowi podatkowemu.

Mercedes W202: wymiana tylnych sprężyn i amortyzatorów

Uszkodzone sprężyny i amortyzatory wymagają natychmiastowej wymiany. W poradniku tym zaprezentujemy jak dokonać wymiany tylnych sprężyn i amortyzatorów w Mercedesie C klasy W202.

Mercedes W202: wymiana przednich sprężyn i amortyzatorów

Wymiana przednich sprężyn i amortyzatorów w Mercedesie C klasy W202 nie jest skomplikowana. Poniżej znajduje się opis krok po kroku jak dokonać takiej wymiany.

Opel Astra H/Zafira B: wymiana amortyzatorów i sprężyn

Uszkodzone amortyzatory mają negatywny wpływ na prowadzenie auta. W poradniku tym pokażemy jak wymienić amortyzatory i sprężyny w modelu Opel Astra H i Zafira B.

Czy wiesz jak prawidłowo wymieniać amortyzatory?

Wymiana amortyzatorów to pozornie dość łatwa czynność. Podczas wykonywania tej naprawy należy jednak pamiętać o szeregu zasad. Gwarantują one prawidłowe działanie układu zawieszenia i dłuższą żywotność amortyzatorów.

Czy wiesz jak wyeliminować drgania kierownicy?

Drgania kierownicy są męczące podczas jazdy i uszkadzają zawieszenie. Istnieją jednak sposoby na zredukowanie drgań kierownicy, które utrudniają nam podróż.

Czy wiesz co robić, gdy samochód „ściąga”?

Zdarza się, że podczas jazdy nasze auto nie utrzymuje kierunku do jazdy tylko "ściąga" na pobocze. Powodów takiej sytuacji może być kilka. Jest to jedna kilka nas sygnał, że wystąpiła usterka w podwoziu. Co możemy zrobić ? Oto kilka przydatnych rad.

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana amortyzatorów i sprężyn

Uszkodzone amortyzatory i sprężyny negatywnie wpływają na prowadzenie auta. Oto opis wymiany sprężyn i amortyzatorów w modelu Golf V, Jetta i Touran.

REKLAMA