REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

1200 zł dopłaty do kolonii letnich. Dla dzieci urodzonych od 1 stycznia 2008 do 31 grudnia 2019 roku. Sprawdź, kto dostanie.

dziecko kolonie dofinansowanie lato wakacje 1200 zł
1200 zł dopłaty do kolonii letnich. Dla dzieci urodzonych od 1 stycznia 2008 do 31 grudnia 2019 roku. Sprawdź, kto dostanie.
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

1200 zł dopłaty do kolonii letnich dla dzieci urodzonych od 1 stycznia 2008 do 31 grudnia 2019 roku. Turnusy odbędą się od 22 czerwca do 1 września 2024 r., a każdy z nich będzie trwał 9 dni. Wypoczynek ma mieć konkretny cel.

Dopłata do kolonii ma określony cel

Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników prowadzi otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci rolników. Chodzi o organizację wypoczynku letniego w formie kolonii dla dzieci rolników objętych rolniczy systemem ubezpieczenia społecznego, urodzonych od dnia 1 stycznia 2008 roku do dnia 31 grudnia 2019 roku. Organizowany wypoczynek ma realizować program promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej i upowszechniać wśród dzieci wiedzę w zakresie zdrowego trybu życia, kształtowania postaw prozdrowotnych i pożądanych nawyków żywieniowych, a także popularyzować aktywność ruchową i sport. Celem jest także kształtowanie postaw wolnych od nałogów i poszerzenie wiedzy na temat szkodliwości spożywania alkoholu, narkotyków i innych używek. 

REKLAMA

Organizator wypoczynku musi spełniać warunki

O dofinansowanie mogą ubiegać się organizacje pożytku publicznego, organizacje społeczne i zawodowe, związki zawodowe rolników indywidualnych i izby rolnicze, które spełniają określone warunki, w tym m.in. prowadzą działalność statutową na rzecz rolników i członków ich rodzin, a na dzień złożenia oferty prowadzą działalność co najmniej 1 pełny rok kalendarzowy. 
Organizator wypoczynku musi zobowiązać się w szczególności do:
- zakwaterowania,
- całodziennego wyżywienia (5 posiłków dziennie),
- transportu na i z miejsca wypoczynku, 
- sprawowania opieki nad dziećmi przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,
- promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, w tym organizowania zajęć sportowych oraz wycieczek turystyczno-krajoznawczych.

1200 zł dostaną rodzice dzieci z tej grupy

Wysokość dofinansowania może wynieść 1200 zł na jedno dziecko, z tym, że nie może wynieść więcej niż 80% rzeczywiście poniesionych i udokumentowanych kosztów. Przyznane dofinansowanie dla jednej organizacji obejmuje maksymalnie 1200 dzieci.
Dofinansowanie będzie wypłacane w dwóch transzach – pierwsza po podpisaniu umowy o wsparcie, druga po przekazaniu przez organizatora kompletnej dokumentacji rozliczeniowej całego zadania. 
Turnusy wyjazdowe mają być organizowane w okresie od 22 czerwca do 1 września 2024 r., a każdy z nich ma trwać 9 dni (8 noclegów na miejscu wypoczynku). Mogą one być organizowane wyłącznie na terenie Polski.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Tych pamiątek nie przywoź z wakacji bez odpowiednich pozwoleń

Pamiątki z podróży. Jedni przywożą magnesy, inni przyprawy, jeszcze inni lokalne rękodzieło. Ale z zagranicznych wojaży pewnych rzeczy nie należy przywozić, zwłaszcza spoza granic UE. Co w sytuacji, gdy chcemy przywieźć nasiona rośli albo egzotyczne kwiaty?

1900 zł miesięcznie nowego świadczenia w przypadku niepełnosprawnego dziecka. Jakie warunki powinni spełnić rodzice?

1 października 2024 r. startuje nowe świadczenie „Aktywny rodzic”. Celem tych świadczeń jest ułatwienie rodzicom i innym osobom wypełniającym funkcje rodzicielskie pogodzenia zadań związanych z rodzicielstwem z aktywizacją zawodową. Jaką pomoc przewidziano w przepadku dzieci z niepełnosprawnością?

Koniec rozdawania wiz. Polska ogranicza liczbę pozwoleń na wjazd

W tym roku liczba wszelkiego rodzaju pozwoleń na wjazd do Polski spadła z 284 tys. do 98 tys. Rząd Donalda Tuska ograniczył wydawanie wiz cudzoziemcom, co skutkowało spadkiem o 50-90% w zależności od rodzaju wizy. Przede wszystkim zmniejszono liczbę wiz humanitarnych, które wcześniej masowo dostawali Białorusini.

Czym zajmuje się sygnalista?

Co z ustawą o sygnalistach? Czego dotyczy ustawa o sygnalistach? Czym zajmuje się sygnalista? Ile zarabia sygnalista? Kiedy wejdzie w życie ustawa o sygnalistach? Ile wynosi odszkodowanie i zadośćuczynienie od sygnalisty za niesłuszne zasygnalizowanie jak i dla samego sygnalisty w związku z odwetem wobec niego. Pytań jest wiele, bo ustawa jest wielowątkowa.

REKLAMA

Czy alimenty natychmiastowe weszły w życie?

Na jakim etapie są prace związane z wprowadzeniem tzw. alimentów natychmiastowych i tablic alimentacyjnych? Jakie są aktualne przepisy?

Cimoszewicz uniewinniony w sprawie potrącenia rowerzystki

Sąd Rejonowy w Hajnówce uniewinnił Włodzimierza Cimoszewicza od zarzutu potrącenia rowerzystki na przejściu. Postępowanie w sprawie wykroczenia dotyczącego opuszczenia miejsca zdarzenia zostało umorzone z powodu przedawnienia orzekania.

5 390 zł miesięcznie stypendium dla młodych naukowców. Kto otrzyma w 2024 r.?

Ministerstwo Nauki przyznało stypendia 228 wybitnym młodym naukowcom, reprezentującym 53 różne dyscypliny naukowe i artystyczne. Laureaci konkursu otrzymają stypendia w wysokości 5 390 zł miesięcznie przez 3 lata. 

NSA: świadczenie pielęgnacyjne 54 800 zł, a nie 2988 zł"

Tyle gminę kosztuje trzy lata upierania się przy odmowie uznania stałej opieki nad staruszkiem 86 lat. 54 800 zł (niestety bez odsetek). Procesy przed WSA i NSA trwały tak długo, że skumulowała się znaczna kwota zaległego świadczenia pielęgnacyjnego. MOPS i SKO uznały, że staruszek nie wymaga opieki (stałej) bo potrafi przejść z pokoju do pokoju. I da radę zrobić sobie herbatę. NSA miał inne zdanie.

REKLAMA

Whistleblowing jako wsparcie organizacji

Wiele podmiotów sektora prywatnego i publicznego stanie przed dylematem: Czy potraktować wdrożenie systemu wyłącznie jako koszt związany z obowiązkiem prawnym, czy jako szansę na poprawę bezpieczeństwa i doskonalenie organizacji?

MRPiPS odpowiada: „Stare” i „nowe” świadczenie pielęgnacyjne a 1500 zł od 1 października 2024 r.

Ministerstwo pracy potwierdziło możliwość łączenia „nowego” świadczenia pielęgnacyjnego z nowymi świadczeniami (od 1 października 2024 r.) 1500 zł z programu Aktywni Rodzice.

REKLAMA