REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

1200 zł dopłaty do kolonii letnich. Dla dzieci urodzonych od 1 stycznia 2008 do 31 grudnia 2019 roku. Sprawdź, kto dostanie.

dziecko kolonie dofinansowanie lato wakacje 1200 zł
1200 zł dopłaty do kolonii letnich. Dla dzieci urodzonych od 1 stycznia 2008 do 31 grudnia 2019 roku. Sprawdź, kto dostanie.
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

1200 zł dopłaty do kolonii letnich dla dzieci urodzonych od 1 stycznia 2008 do 31 grudnia 2019 roku. Turnusy odbędą się od 22 czerwca do 1 września 2024 r., a każdy z nich będzie trwał 9 dni. Wypoczynek ma mieć konkretny cel.

Dopłata do kolonii ma określony cel

Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników prowadzi otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci rolników. Chodzi o organizację wypoczynku letniego w formie kolonii dla dzieci rolników objętych rolniczy systemem ubezpieczenia społecznego, urodzonych od dnia 1 stycznia 2008 roku do dnia 31 grudnia 2019 roku. Organizowany wypoczynek ma realizować program promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej i upowszechniać wśród dzieci wiedzę w zakresie zdrowego trybu życia, kształtowania postaw prozdrowotnych i pożądanych nawyków żywieniowych, a także popularyzować aktywność ruchową i sport. Celem jest także kształtowanie postaw wolnych od nałogów i poszerzenie wiedzy na temat szkodliwości spożywania alkoholu, narkotyków i innych używek. 

REKLAMA

Organizator wypoczynku musi spełniać warunki

O dofinansowanie mogą ubiegać się organizacje pożytku publicznego, organizacje społeczne i zawodowe, związki zawodowe rolników indywidualnych i izby rolnicze, które spełniają określone warunki, w tym m.in. prowadzą działalność statutową na rzecz rolników i członków ich rodzin, a na dzień złożenia oferty prowadzą działalność co najmniej 1 pełny rok kalendarzowy. 
Organizator wypoczynku musi zobowiązać się w szczególności do:
- zakwaterowania,
- całodziennego wyżywienia (5 posiłków dziennie),
- transportu na i z miejsca wypoczynku, 
- sprawowania opieki nad dziećmi przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,
- promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, w tym organizowania zajęć sportowych oraz wycieczek turystyczno-krajoznawczych.

1200 zł dostaną rodzice dzieci z tej grupy

Wysokość dofinansowania może wynieść 1200 zł na jedno dziecko, z tym, że nie może wynieść więcej niż 80% rzeczywiście poniesionych i udokumentowanych kosztów. Przyznane dofinansowanie dla jednej organizacji obejmuje maksymalnie 1200 dzieci.
Dofinansowanie będzie wypłacane w dwóch transzach – pierwsza po podpisaniu umowy o wsparcie, druga po przekazaniu przez organizatora kompletnej dokumentacji rozliczeniowej całego zadania. 
Turnusy wyjazdowe mają być organizowane w okresie od 22 czerwca do 1 września 2024 r., a każdy z nich ma trwać 9 dni (8 noclegów na miejscu wypoczynku). Mogą one być organizowane wyłącznie na terenie Polski.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Wynagrodzenie minimalne 2023 [quiz]
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/15
Kiedy będą miały miejsce podwyżki minimalnego wynagrodzenia w 2023 roku?
od 1 stycznia i od 1 lipca
od 1 stycznia i od 1 czerwca
od 1 lutego i od 1 lipca
Następne
Prawo
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dwie niedziele handlowe w miesiącu staną się faktem? 13.06.2024 Sejm zajmował się projektem

W czwartek 13 czerwca br. w Sejmie odbyła się debata nad projektem ustawy wprowadzającej dwie niedziele handlowe w miesiącu. Kluby PiS i Lewicy wniosły o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy. Głosowanie odbędzie się na następnym posiedzeniu Sejmu.

Losowanie w Trybunale Stanu. Ślepy los wyłoni skład orzekający

Składy orzekające w sprawach wnoszonych do Trybunału Stanu będą wyznaczane przez przewodniczącego tego organu, którym jest I prezes SN, w oparciu o wyniki przeprowadzonego wcześniej losowania. Tak wynika z zarządzenia przewodniczącej Trybunału Stanu Małgorzaty Manowskiej.

Waloryzacja emerytur w 2025 roku. Rząd już zdecydował

Rząd podjął decyzję w sprawie waloryzacji emerytur. Wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2025 roku wyniesie nie mniej niż 106,78 proc. Oznacza to wzrost świadczeń o co najmniej 6,78 proc. Według rządowych szacunków koszt waloryzacji wyniesie około 28,1 mld zł.

Rachunki za gaz wzrosną o ponad 50% od 1 lipca 2024 r.? Wszystko to za sprawą wygasających tarcz osłonowych

Czy od 1 lipca 2024 r. ceny gazu ziemnego dla gospodarstw domowych mocno wzrosną? Czy czekają nas rachunki grozy? Niestety wiele na to wskazuje.

REKLAMA

Premier D. Tusk zadecydował o podwyżkach: budżetówka, waloryzacja emerytur i rent, pensja minimalna. Podajemy kwoty

Rząd premiera D. Tusk proponuje na 2025 r.: budżetówka z podwyżką 4,1%, min. waloryzacja emerytur i rent 6,78%, pensja minimalna 4626 zł brutto, minimalna stawka godzinowa: 30,20 zł.

Renta wdowia 2024 r. – od kiedy, dla kogo, czy działa wstecz, wysokość

Renta wdowia 2024. Temat renty wdowiej nie cichnie. Podsumowujemy najważniejsze informacje dotyczące tego świadczenia. Dla kogo jest skierowane? W jakich wariantach będzie występować? Jaka będzie maksymalna wysokość renty wdowiej? 

330,07 zł miesięcznie dodatku dla seniora po ukończeniu 75 lat. Jak ubiegać się o tzw. dodatek pielęgnacyjny w 2024 r.

Czy senior po ukończeniu 75 lat może uzyskać dodatek pielęgnacyjny? Kto wypłaca takie świadczenie i ile ono aktualnie wynosi? Odpowiadamy!

Sprzedaż przez platformy internetowe. Poważne zmiany już od lipca, prezydent podpisał ustawę

Sprzedaż przez platformy internetowe będzie lepiej kontrolowana przez służby skarbowe. Od lipca 2024 roku wchodzi obowiązek raportowania sprzedawców towarów, którzy dokonali więcej niż 30 transakcji tego rodzaju, a ich łączne wynagrodzeni przekroczyło równowartość 2 tys. euro. W przypadku usług raportowana będzie każda transakcja sprzedaży.

REKLAMA

64 500 zł brutto dla każdego pracownika od 1 lipca 2024 r. Tyle wyniesie odprawa po podwyżce wynagrodzenia minimalnego

Wysokość odprawy po podwyżce wynagrodzenia minimalnego od 1 lipca 2024 roku będzie wynosiła maksymalnie 64 500 zł brutto. Zasadą jest bowiem, że kwota odprawy nie może przekroczyć 15-krotnego minimalnego wynagrodzenia za pracę, które obowiązuje na dzień rozwiązania stosunku pracy.

Dziedziczenie pieniędzy z ZUS. Kto może, jakie warunki?

Po śmierci osoby, dla której prowadzone jest subkonto w ZUS, dochodzi do dziedziczenia środków. Jak wyglądają zasady dziedziczenia środków z subkonta w ZUS? Kto i kiedy może dziedziczyć środki pieniężne z ZUS?

REKLAMA