REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Edukacja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Rewolucja przemysłowa. Czy znasz te wynalazki? QUIZ

Rewolucja przemysłowa - to termin obecny w naszej świadomości mniej więcej już od XVIII w. Wszystko zaczęło się w Anglii, a potem szybko rozszerzyło na cały świat. W związku z narastającym już od XVI w kryzysem energetycznym szukano nowych rozwiązań technologicznych usprawniających przemysł i ułatwiających ludziom życie. Jednym z pierwszych rewolucyjnych osiągnięć było zmodernizowanie warsztatu tkackiego poprzez wynalezienie tzw. Przędzącej Jenny (Spinning Jenny) - maszyny przędzalniczej. Tak rozpędzona myśl technologiczna, zaowocowała z biegiem lat m.in. samochodem, komputerem i niestety także atomem. Poniżej w „przemysłowym” quizie znajdziecie kilka ciekawych pytań z tej dziedziny, a nas ciekawi, jak sobie poradzicie z odpowiedziami.

Stolice świata. Wcale nie taki prosty quiz!

Stolice świata. Dziś podróże palcem po mapie, sprawdzamy Waszą wiedzę dotyczącą stolic świata. Niektóre odpowiedzi są oczywiste, inne bardziej podchwytliwe, a nad jeszcze innymi trzeba się mocno zastanowić. Jeśli byliście pilnymi uczniami na geografii albo podróżowanie to Wasza pasja, nie będziecie mieć problemu ze wskazaniem poprawnych odpowiedzi. A jeśli niekoniecznie, to i tak zapraszamy na quiz, warto sobie tę wiedzę odświeżyć. W zakładce czekają na Was jeszcze quizy z flagami państw. Nie przegapcie!

Pszczoły - co o nich wiesz? Podchwytliwy QUIZ

Pszczoły to bez wątpienia owady socjalne, żyją w koloniach, gdzie każdy osobnik pełni określoną rolę w życiu społecznym ula. Na czele hierarchii stoi królowa, która składa jaja i jest matką całej kolonii, robotnice - zajmują się zbieraniem nektaru, obroną gniazda i opieką nad potomstwem. Są także trutnie, których zadaniem jest jedynie rozród. Pszczoły są niezwykle pożyteczne i ważne dla ekosystemu, ponieważ zapylają wiele roślin, bez których mogłoby zabraknąć pokarmu. Człowiek od tysięcy lat żyje nie tylko obok pszczół, ale żyje też dzięki nim oraz ich produktom tj. miód, czy wosk, wykorzystywanym także w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Poniżej króciutki, słodki i pachnący miodem quiz. Zapraszamy 

Flagi państw Afryki. 10/15 to naprawdę niezły wynik!

Flagi państw Afryki. „Nie wiem, jak to naukowo wytłumaczyć, ale w nocy widzi się w Afryce dalej niż w innych miejscach. A gwiazdy świecą tu jaśniej.” – Karen Blixen. Na pewno coś jest na rzeczy, podobnie jak z barwnymi flagami kontynentu afrykańskiego na których kolor, egzotyka a niekiedy też tajemnicze symbole czy napisy przykuwają wzrok. Nie zawsze też do końca wiemy, skąd się one wywodzą i do czego się odnoszą. Bez znajomości kultury i historii każdego z afrykańskich krajów na pewno nie jest to łatwe. Dlatego serdecznie zapraszamy do kolejnego quizu w cyklu „flagowym” tym razem flagi Afryki. Sprawdźcie się koniecznie!

REKLAMA

Tradycje wielkanocne. Tylko prawdziwy znawca zdobędzie 15 pkt! QUIZ

Tradycje wielkanocne. Święta Wielkanocne kończą wymagający czas wielkiego postu i ustępują pola odnowie, rodzinnemu ciepłu, miłości, zwycięstwu życia nad śmiercią. Wielkanoc obfituje w naszym kraju w wiele tradycji i zwyczajów ludowych. W obrzędach kościoła katolickiego mamy triduum paschalne, Niedzielę Palmową, mszę rezurekcyjną. Obecnie także obok śmigusa-dyngusa, „pogrzebu żuru i śledzia”, czy siudej baby wraca wiele, wydawałoby się, zapomnianych obrzędów wielkanocnych. Na szczęście nasze tradycje są tak bogate i oryginalne, że warto znać je wszystkie. Zapraszamy do świątecznego quizu!

Quiz na prima aprilis. Będzie komplet punktów czy się pomylisz?

Prima aprilis. Jedno kochają ten obyczaj i wprost nie mogą się go doczekać, inni na samą myśl o 1 kwietnia są przerażeni. Jedno jest pewne, żadnego innego dnia żarty, dowcipy i psikusy nie ujdą nam na sucho tak, jak w prima aprilis. Czy wiecie, jaki był pierwszy primaaprilisowy żart w telewizji albo czego unikać 1 kwietnia, aby nie mieć później pecha? Zanim zwiążecie komuś buty sznurówkami, posolicie kawę czy przykleicie kubek do blatu, sprawdźcie, co wiecie o tym zabawnym dniu. Zapraszamy na primaaprilisowy quiz.

Korporacyjna nowomowa. Sprawdź, czy się dogadasz! QUIZ

Korporacyjna nowomowa. Znajomość języków obcych to nieoceniona korzyść. A czy korporacyjną nowomowę można już nazwać językiem obcym? Chyba raczej nie, ale z pewnością opanowanie pewnych słów czy sformułowań może się przydać w pracy. Język korporacji przeważnie czerpie z języka angielskiego i tworzone słowa są rodzajem hybrydy. Póki ten żargon nie przedostał się na stałe do języka codziennego, nie musimy się martwić. Rozwiążcie nasz quiz o korpomowie i sprawdźcie, czy udałoby Wam się porozumieć. Tak że czilałt i bukujcie czas na czelendż!

Polskie zamki i pałace. Rozpoznasz je po zdjęciu? QUIZ

Polskie zamki i pałace. Niektóre są wielkie i majestatyczne, inne niepozorne, ale skrywające wiele tajemnic. Są i budowle ze średniowiecza jak i takie sprzed kilku dekad. Niewątpliwe warto zgłębić niesamowite historie, które skrywają polskie zamki i pałace. A jest tego mnóstwo! Legenda o Białej Damie, Diabeł Boruta i wiele, wiele innych. Dziś jednak nie będziemy Was przepytywać z legend i tajemnic tych niezwykłych budowli. Dziś sprawdzimy, czy uda Wam się rozpoznać je po zdjęciu. Dacie radę? Spróbujcie! Zapraszamy na quiz!

REKLAMA

Chemiczny QUIZ wiedzy

Chemia w szkole to dla niektórych prawdziwa „zmora” i choć długo była uważana m.in. za alchemię, to podejście do niej zaczęło się zmieniać mniej więcej w połowie XVII wieku. A dziś jest jedną z ważniejszych nauk przyrodniczych, która dzieli się na działy - t.j. chemia organiczna, chemia nieorganiczna, chemia fizyczna i chemia analityczna. "Spotkanie dwóch osobowości jest jak kontakt dwóch substancji chemicznych: jeśli zachodzi reakcja, obie ulegają przemianie". (Carl Gustav Jung) Też tak uważamy i zapraszamy do rozwiązania naszego chemicznego quizu.

Kto to powiedział? Słynne cytaty znanych ludzi o Polakach QUIZ

Cytaty o Polakach. „A to Polska właśnie” padło w „Weselu” Wyspiańskiego. O Polsce i Polakach na przestrzeni dziejów mówiło się i mówi, wbrew pozorom, całkiem sporo na świecie. Niektóre cytaty są pochlebne, inne trochę mniej. Niektóre słowa padały z ust najznamienitszych person, pod innymi podpisywali się ci mniej podziwiani. Najważniejsza pozostaje kwestia: kto to powiedział? Przed Wami 11 pytań o słynne cytaty znanych ludzi o Polakach. Czy uda Wam się poprawnie odgadnąć wszystkie? Zapraszamy na quiz, może być sporo zaskoczeń!

Ameryka Północna i Południowa - znasz te flagi? QUIZ

Ameryka Północna i Południowa – flagi. Po quizach z flagami świata i flagami Azji przyszedł czas na flagi obu Ameryk! A właściwie trzech, jeśli Amerykę Środkową potraktujemy oddzielnie. Niektóre flagi są bardzo charakterystyczne i powszechnie znane, inne być może zobaczycie po raz pierwszy w życiu. Na pewno warto przyjrzeć im się bliżej. Kto wie, kiedy może przydać się ta wiedza. Miłośnicy geografii i nie tylko, nie zwlekajcie zatem tylko sprawdźcie, ile flag uda Wam się rozpoznać. Zapraszamy na quiz!

Wiosna, ach to Ty! Wiosenny QUIZ wiedzy

„Można wyciąć wszystkie kwiaty, ale nie można powstrzymać wiosny przed nadejściem” – Pablo Neruda. Chyba nikt wiosny przed nadejściem nie ma zamiaru powstrzymać, a ona sama nic sobie nie robi z tego, czy chcemy jej nadejścia czy nie. Wiosna to najpiękniejsza pora roku, zwłaszcza na naszej szerokości geograficznej, wiosną też wszystko budzi się do życia, a my tak stęsknieni nie może my się jej doczekać, a potem nią nacieszyć. No i wiosna to przede wszystkim miłość, podobno o tej porze roku najczęściej się też zakochujemy. Ale czy wiemy o niej wszystko? Zapraszamy do sprawdzenia się w quizie.

Biblioteki, bibliotekarze, książki - co o nich wiesz? QUIZ

"Kiedy wszystko inne zawiedzie, dajcie za wygraną i idźcie do biblioteki" tak pisał Stephen King w swej powieści „Dallas '63”. Biblioteki i bibliotekarze, to odrębny, często dziwny i magiczny świat, pełen niezwykłości w codziennym tak zwyczajnym i szalonym świecie. Mimo, że wielu z nas praca bibliotekarza mogłaby wydawać się nudna i nieciekawa, to wiemy (z wiarygodnych źródeł), że na pewno taka nie jest. No i serdecznie zapraszamy do rozwiązania naszego quizu o bibliotekach, książkach i bibliotekarzach oraz do pamiętania o ich święcie, wypadającym 8 maja. Sprawdźcie z nami swoją wiedzę.

Co wiesz o drewnie? QUIZ

Co wiesz o drewnie? Drewno to surowiec o wielu zastosowaniach. Pięknie i szlachetnie się starzeje, nigdy nie wychodzi z mody, jest trwałe, naturalne i można je wykorzystać na tysiące sposobów. Surowiec drzewny jest jednym z najważniejszych surowców organicznych świata. I co istotne, jest odnawialny. Trudno wyobrazić sobie życie bez drewna. Drewno w wielu przypadkach nie jest niezastąpione, ale jest na pewno jedyne w swoim rodzaju. Zapraszamy na nasz drewniany quiz. Czy uda Wam się zdobyć komplet punktów?

Flagi państw Azji – znasz je wszystkie? QUIZ

Flagi państw Azji. Quiz z flagami świata rozwiązywaliście znakomicie, teraz zawęziliśmy obszar. Przed Wami quiz z flagami państw Azji, tu już będzie trochę trudniej. Na terenie Azji znajduje się aż 48 państw oraz 5 terytoriów zależnych Australii i Wielkiej Brytanii, dodatkowo jest tutaj 6 państw nieuznawanych na arenie międzynarodowej. Największy obszar zajmuje Rosja (17 098 242 km²), a najmniejszym krajem są Malediwy (298 km²). Koniecznie sprawdźcie, czy uda Wam się bezbłędnie dopasować wszystkie flagi.

Oscary - rekordy i ciekawostki QUIZ

Oscary - rekordy i ciekawostki. W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu środkowoeuropejskiego (z 12 na 13 marca 2023 r.) odbędzie się 95. ceremonia wręczenia Nagród Akademii Filmowej, czyli Oscarów – najważniejszych nagród w filmowym świecie. Każdego roku wielu miłośników X muzy zarywa noc i z zapartym tchem oczekuje werdyktu Akademii. W tym roku mamy szansę na statuetkę w kategorii Najlepszy film międzynarodowy za sprawą filmu „IO” Jerzego Skolimowskiego. A dziś zapraszamy na filmowy quiz. Sprawdźcie, czy znacie te rekordy i ciekawostki!

Wielkanoc - co o niej wiesz? QUIZ

Wielkanoc w Polsce to najważniejsze święto chrześcijańskie obchodzone na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Jest to czas radosnego świętowania i składania sobie życzeń, a także okazja do spożywania tradycyjnych potraw i udziału w wielu obrzędach i zwyczajach związanych z tą okazją. W Polsce Wielkanoc jest świętowana przez dwa dni, a jej początek przypadający na pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Rozwiąż quiz i sprawdź, co wiesz o tym święcie.

Wyjątkowy QUIZ na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet. 8 marca jak co roku w wielu krajach obchodzimy jedno z sympatyczniejszych i piękniejszych świąt, czyli Dzień Kobiet. „Być kobietą, być kobietą - marzę ciągle, będąc dzieckiem, być kobietą, bo kobiety są występne i zdradzieckie... Być kobietą, być kobietą - oszukiwać, dręczyć, zdradzać nawet, gdyby komuś miało to przeszkadzać…” jak śpiewała nam Alicja Majewska. Nam to absolutnie nie przeszkadza, co więcej życzymy wszystkim paniom dużo zdrowia i samych słonecznych dni, a z prezentów nie tylko dużo goździków i rajstop… Zapraszamy do rozwiązania quizu o naszych miłych paniach i ich święcie.

Pisarze i pisarki - QUIZ nie tylko dla książkoholików

Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek przypada 3 marca. Podobno pisać (jak i śpiewać) każdy może, a pisarzem się jest albo się bywa i podobno czytanie książek jest najlepszą zabawą jaką sobie ludzkość wymyśliła. Jednak, by móc coś czytać muszą zaistnieć pisarze. „W pisaniu to jest najwspanialsze, że nikt człowieka nie zmusza, aby pisał. Ale ja teraz czuję, że pisanie jest dla mnie kuracją, moją poradnią psychiatryczną i telefonem zaufania.” – Bogumił Hrabal. Co o nich oraz ich dziełach wiemy, zwłaszcza o tych najbardziej znanych i lubianych warto sprawdzić w naszym quizie. Zapraszamy serdecznie!

Filmy Stanisława Barei – jak dobrze je znasz? QUIZ

Filmy Stanisława Barei zasłużenie mają status kultowych. Bareja wyreżyserował 13 filmów i 3 seriale, był autorem 11 zrealizowanych scenariuszy (i kilku, które nie trafiły na ekrany), a także dialogów do 6 filmów. Poza tym wystąpił – na ogół w rolach trzecioplanowych – w co najmniej 22 filmach i serialach. Niczym Alfred Hitchcock zwykł był pojawiać się w rolach cameo w reżyserowanych przez siebie filmach. Ukute od jego nazwiska pojęcie „bareizmy” zaczęło być stosowane jako ogólna nazwa absurdalnych wypowiedzi, haseł, napisów, obwieszczeń i innych tego typu sformułowań budowanych niezręcznie, na bazie nowomowy i języka urzędowego. Niektóre jego filmy żyją poza ekranem – jako skarbnica bon motów, powiedzeń, niekiedy nawet – całych dialogów. Na tym właśnie polega kultowość twórczości Stanisława Barei. Rozwiąż nasz quiz i przekonaj się, jak dobrze znasz filmy, które reżyserował i w których się pojawił Stanisław Bareja. Zapraszamy!

Czy znasz te instrumenty muzyczne? QUIZ wiedzy

Instrumenty muzyczne. Muzyka od zawsze towarzyszyła człowiekowi zarówno przy zabawie, obrzędach, pracy, czy odpoczynku. Na początku zapewne tylko nucona, a potem instrumentalna. Od początku też towarzyszyły jej słowa i taniec. Powoli jednak z pewnego rodzaju komunikacji przekształciła się w jedną z ważniejszych i piękniejszych sztuk. Już w starożytności tak o niej pisał choćby Platon - „Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi, lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”. A my jak zawsze zapraszamy do rozwiązania quizu, związanego ściśle z muzyką, bo o instrumentach.

Czy znasz te flagi? QUIZ

Flaga to jeden z najbardziej charakterystycznych symboli danego kraju. Swoje flagi posiadają państwa niepodległe, terytoria zależne i kraje nieuznawane. W sumie wszystkich flag na świecie jest ponad dwieście. Niektóre są do siebie wyjątkowo podobne, inne bardzo oryginalne. Najpopularniejszym kolorem występującym na flagach jest czerwony, na większości flag państw arabskich występuje kolor zielony, a czarny znajdziemy głównie w Afryce. Częstym symbolem pojawiającym się na flagach jest gwiazda, a flaga Nepalu jako jedyna nie jest prostokątem. Zaciekawieni? To zapraszamy na quiz.

Słodki QUIZ na Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek 2023. Niektórzy na to święto czekają cały rok. Raz do roku nawet „pączkowi skrytożercy” mogą pozwolić sobie na bezkarne zajadanie tymi słodkościami, właśnie w Tłusty Czwartek, który tradycyjnie oznacza symboliczny schyłek karnawału. Po pulchne, tłuste, wypełnione nadzieniem pączki ustawiają się wtedy kolejki już od rana. „Jedno z najbardziej tradycyjnych polskich ciast”, pisał o pączkach Mikołaj Rej w „Żywocie człowieka poczciwego”. W Tłusty Czwartek nie możemy też zapomnieć o faworkach, zwanych chrustem. Do kawy i pączka lub faworków poleca się nasz słodki quiz. Smacznego i powodzenia.

Czy znasz gwarę więzienną? [quiz]

Gwara więzienna to nie tylko grypsera i dziary. Zobacz, jakie słowa są dziś także w użytku codziennym, poza murami zakładów karnych. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy znasz ten slang.

Czy jesteś bezpieczny w internecie? QUIZ

Bezpieczeństwo w sieci. Dzień Bezpiecznego Internetu przypada w tym roku 7 lutego. Internet to niewątpliwie okno na świat, ale coraz częściej jesteśmy w sieci narażeni na różne niebezpieczeństwa – kradzieży danych osobowych, podstępnego zainstalowania oprogramowania śledzącego czy włamania się na konto bankowe. Warto wiedzieć, jak się przed tym zagrożeniem uchronić. Najprościej zastosować kilka prostych zasad. Dlatego przygotowaliśmy dla Was quiz. Sprawdźcie, czy znacie te zasady i czy możecie czuć się bezpiecznie w sieci.

Walentynkowy QUIZ nie tylko dla zakochanych

Walentynkowy quiz. Walentynki… miłość, miłość, miłość wszędzie, bo właśnie w owym dniu obdarowujemy się chętnie drobiazgami symbolizującymi to uczucie: serduszkami, liścikami, słodyczami, maskotkami i to koniecznie w kolorze czerwonym lub różowym. Miłość już od wieków obecna jest w każdej dziedzinie sztuki: muzyce, malarstwie, literaturze. A tak o niej m.in. pisał Umberto Eco w „Imieniu róży” „Jakie spokojne byłoby życie bez miłości, Adso. Jakie bezpieczne. Ciche. I jakie nudne." Też tak uważamy i zapraszamy (nie tylko zakochanych) do zabawy w naszym quizie. A może warto rozwiązać ten quiz w walentynki… we dwoje?

Lubisz herbatę? Sprawdź, co o niej wiesz! QUIZ

Herbata. Świat dzieli się podobno na dwa obozy, czyli na tych, którzy kochają herbatę i na tych, wolących kawę. Natomiast co do pochodzenia samej herbaty, to jej odkrycie zawdzięczamy chińskiemu cesarzowi Shennongowi w 2737 roku p.n.e. Podobno, gdy władca pił przegotowaną wodę to swawolny wiatr spowodował, że do kubka wpadło kilka listków herbacianego krzewu i tak powstał jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Herbata jest od wieków obecna nie tylko na naszych stołach, ale też w kosmetykach, sztuce, muzyce, czy literaturze. Jak pisał - C.S. Lewis „Nie ma dla mnie wystarczająco dużej filiżanki herbaty ani wystarczająco długiej książki.” Zapraszamy na quiz!

Kultowe cytaty z polskich filmów. Rozpoznasz je wszystkie? QUIZ

Kultowe cytaty z polskich filmów weszły już na stałe do języka codziennego. Zwłaszcza rodzime komedie z czasów PRL-u to kopalnia takich powiedzonek, ale znajdziemy je przecież i w bardziej współczesnych produkcjach, i to nie tylko tych na wesoło. Bywa, że posługujemy się nimi, nawet nie pamiętając, z którego filmu pochodzą. A może o pewnych z nich dowiecie się dopiero z tego quizu? Jeśli więc przypadkiem „przechodziliście z tragarzami” to zatrzymajcie się i koniecznie sprawdźcie, czy pamiętacie te filmowe cytaty. Będziecie mieć komplet punktów?

Fizyka - znasz jej podstawy? QUIZ

Fizyka (z grec. physis – „natura”) to nie tylko bardzo ciekawy, choć nie zawsze łatwy przedmiot szkolny, ale przede wszystkim jedna z ważniejszych nauk przyrodniczych. Do końca XIX w dziedzina ta określana była mianem fizyki klasycznej. Znaczące zmiany nastąpiły dopiero na początku XX w. Podobno Pieter Zeeman, wybitny fizyk holenderski, laureat Nagrody Nobla z 1902 r., lubił wspominać, że kiedy był młody ostrzegano go, aby nie studiował fizyki. „Fizyka nie jest już dziedziną obiecującą, jest ona skończona i nie ma tam miejsca na cokolwiek istotnie nowego” – przekonywano go. Miało to miejsce ok 1883 roku. Sprawdźcie w naszym quizie, ile wiecie o fizyce.

Czy rozpoznasz miasto po zdjęciu? Rozwiąż QUIZ

Sprawdź czy jesteś w stanie rozpoznać miasto tylko po jednym zdjęciu. W tym quizie znajdziesz fotosy z miast nie tylko kontynentu europejskiego. Przygotuj się na podróż po innych kontynentach, po mniej i bardziej znanych miastach, mnie lub bardziej znanych stolicach państw. Jeżeli dopisze ci szczęście rozwiążesz ten test na 100%, ale niewielu zasmakuje pełni zwycięstwa. Czas na start! Jakie to miasto?

Czarnek o zarobkach nauczycieli – czy znasz te wypowiedzi? QUIZ

Zarobki nauczycieli to temat zagorzałej dyskusji od dłuższego czasu. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek również wielokrotnie wypowiadał się na ten temat w debacie publicznej. Czy pamiętasz, co mówił? Rozwiąż szybki quiz i sprawdź, czy jesteś zorientowany/a w temacie.

Wynagrodzenie nauczycieli 2023 - co o nim wiesz? QUIZ

Wynagrodzenie nauczycieli 2023. Wysokość wynagrodzeń nauczycieli to od zawsze przedmiot gorącej debaty. Ile zarabia nauczyciel, jakie są stawki dla poszczególnych szczebli w zawodzie, jakie podwyżki są planowane? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy jesteś na bieżąco!

Mass media - czy znasz te ciekawostki? QUIZ

Mass media – trudno dziś sobie wyobrazić bez nich codzienne życie. Telewizja, radio, prasa, internet towarzyszą nam każdego dnia, są pierwszym źródłem informacji i rozrywki, elementem kultury masowej. 24 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu, co ciekawe, dzień ten został ustanowiony przez Papieża VI w roku 1967 (jeszcze przed czasami internetu). Z tej okazji przygotowaliśmy krótki quiz z ciekawostkami dotyczącymi mass mediów. Czy uda Wam się odpowiedzieć na wszystkie pytania bezbłędnie?

Dzień Babci i Dziadka 2024 QUIZ z przymrużeniem oka

Dzień Babci i Dziadka 2024. „Dziadkowie są wspaniałą mieszanką śmiechu, opiekuńczych gestów, pięknych opowieści i miłości” (autor nieznany). Wiadomo nie od dziś, że babcie i dziadkowie rozpieszczają swoje wnuki jak nikt na świecie i mają dla nich oceany cierpliwości, dlatego warto o nich dbać i pamiętać, zwłaszcza w Dzień Babci i Dzień Dziadka, które od lat obchodzimy właśnie w styczniu. Święto zapoczątkował znany tygodnik „Kobieta i życie” już w 1964 roku. Dlatego specjalnie dla wszystkich wnuków (bez względu na wiek) przygotowaliśmy quiz o naszych ukochanych seniorach. Sprawdźcie więc, jak wam pójdzie. Do dzieła!

Dzień Judaizmu. Co wiesz o kulturze żydowskiej? QUIZ

Dzień Judaizmu obchodzimy 17 stycznia. Kultura żydowska jest jedną z mających ważniejszy wpływ na inne kultury. A ile o niej wiemy? Zapraszamy na quiz, sprawdźcie się!

Premierzy, prezydenci, królowie Europy - co o nich wiesz? QUIZ

Premierzy, prezydenci, królowie Europy. Przed Wami niełatwy, ale na pewno ciekawy quiz w tym temacie. Zapraszamy, sprawdźcie się!

Co wiesz o chińskim Nowym Roku? QUIZ

Chiński Nowy Rok to najważniejsze wydarzenie w kalendarzu chińskim. Już za chwilę rozpocznie się kolejny! Rozwiąż quiz i sprawdź, co wiesz o tym święcie.

Quiz palcem po mapie. Czy znasz województwa Polski?

Województwa Polski - czy wiesz, ile ich jest? Potrafisz wskazać ich stolice? Rozwiąż quiz i sprawdź!

Jak dobrze znasz Wiedźmina? [quiz]

Wiedźmin Geralt, zwany także Białym Wilkiem, zna go dziś niemal każdy. Warto jednak pamiętać, że najpierw był on bohatrem literackim, a dopiero później na stałe zagościł w popkulturze. Rozwiąż quiz i sprawdź, co wiesz o „Charakterniku z Rivii”

Co wiesz o cenach paliw? [quiz]

Ceny paliw w Polsce są na początku 2023 roku bardzo gorącym tematem. Rozwiąż quiz i dowiedz się, co wpływa na cenę paliwa na stacjach Orlenu, Lotosu, Shella, BP i innych!

Co się wydarzyło w 2022 r. [quiz]

Co się wydarzyło w 2022 r.? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy pamiętasz!

Prosty jak 2+2! Matematyczny quiz wiedzy

Matematyka jest królową nauk. A nasz #quiz dziecinnie prosty, ale czy dacie radę go rozwiązać bez podpowiedzi?

Ale Kosmos! Co wiesz o Układzie Słonecznym? [quiz]

Kosmos. Trudno go objąć umysłem, ale odpowiedzi na te pytania warto znać. Rozwiąż quiz i sprawdź, co wiesz o Układzie Słonecznym.

Sporty zimowe [quiz]

Sporty zimowe. Polacy je kochają, ale czy na pewno wszyscy jesteśmy tacy dobrzy z wiedzy o zimowych dyscyplinach sportowych? Warto sprawdzić się zwłaszcza, gdy sezon w pełni! Zapraszamy na quiz.

Zwierzęta domowe [quiz]

Zwierzęta domowe. Najpopularniejsze zwierzaki domowe to, bez wątpienia, koty i psy, bez nich życie byłoby może bardziej uporządkowane, ale za to jakie nudne. Poniżej quiz dla miłośników jednych i drugich.

Przesądy noworoczne [quiz]

Przesądy noworoczne. Sylwester to szczególny wieczór i magiczna noc, pełna przesądów, wierzeń oraz szczególnej symboliki. Poniżej w noworocznym quizie najpopularniejsze przesądy i wierzenia w Polsce.

Quiz z języka staropolskiego - sprawdź się!

Język staropolski. Ja mówią cudzoziemcy „polska język ładna, ale trudna”, tak staropolski język jeszcze piękniejszy i często znaczeniowo niełatwy do rozszyfrowania. Sprawdź zatem, Acan, w quizie, na ile dasz sobie radę w tej materii.

Baśnie i legendy polskie [quiz]

Baśnie i legendy polskie towarzyszą nam od najmłodszych lat. Niektórych się boimy, w inne nie wierzymy, a po jeszcze inne często sięgamy. Zawsze jednak mają w sobie to coś, ową magię, do której tak lubimy wracać. Rozwiąż quiz i sprawdź, na ile znasz nasze polskie bajania.

Skoki narciarskie [quiz]

Skoki narciarskie to po futbolu nasz kolejny sport narodowy. Wszyscy się na nim najlepiej znamy. Mamy dla was quiz o polskich skokach i skoczkach! Sprawdźcie ile wiecie!

QUIZ Kultowe filmy świąteczne. Jak dobrze je znasz?

Filmy świąteczne – bez nich nie ma Świąt Bożego Narodzenia. Rozwiąż quiz i zobacz, jak dobrze je znasz!

REKLAMA