| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Obwieszczenie nr DKT-7632-4/11 Komisarza Wyborczego w Katowicach

z dnia 16 lutego 2011r.

w sprawie zmian w składach rad

Na podstawie art. 182 ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. – Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw ( Dz. U. z 2010 r. Nr 176, poz. 1190)

Komisarz Wyborczy podaje do publicznej wiadomości

1) Rada Miejska w Bytomiu w dniu 12 stycznia 2011 r. r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Damiana Franciszka Bartyli wybranego w okręgu wyborczym nr 2 z listy nr 26 – Komitet Wyborczy Wyborców Damiana Bartyli , w związku z pisemnym zrzeczeniem się mandatu. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnego w tym okręgu objął Piotr Jerzy Patoń – kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.

2) Rada Miasta Mysłowice w dniu 30 grudnia 2010 r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Grzegorza Józefa Brzoski wybranego w okręgu wyborczym nr 4 z listy nr 27 – Komitet Wyborczy Wyborców Mysłowickie Porozumienie Samorządowe, w związku z pisemnym zrzeczeniem się mandatu. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnego w tym okręgu objął Tomasz Henryk Wrona – kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.

3) Rada Miasta Racibórz w dniu 14 grudnia 2010 r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Mirosława Lenka wybranego w okręgu wyborczym nr 3 z listy nr 4 – Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, w związku z wyborem na prezydenta miasta. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnego w tym okręgu objął Dariusz Marcin Ronin – kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.

4) Rada Miasta Racibórz w dniu 14 grudnia 2010 r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnej Ludmiły Elżbiety Nowackiej wybranej w okręgu wyborczym nr 1 z listy nr 28 - Komitet Wyborczy Wyborców Mirosława Lenka Razem dla Raciborza, w związku z odmową złożenia ślubowania. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnego w tym okręgu objął Henryk Czesław Hildebrand - kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.

5) Rada Miejska w Sosnowcu w dniu 21 grudnia 2010 r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Ryszarda Antoniego Łukawskiego wybranego w okręgu wyborczym nr 1 z listy nr 1 - Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej, w związku z pisemnym zrzeczeniem się mandatu. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnego w tym okręgu objął Wojciech Marcin Nitwinko - kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.

6) Rada Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego w dniu 22 grudnia 2010 r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Bernarda Jana Pustelnika wybranego w okręgu wyborczym nr 1 z listy nr 24 - Komitet Wyborczy Wyborców Powiatowa Wspólnota Samorządowa, w związku z wyborem na burmistrza. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnego w tym okręgu objął Łukasz Piotr Odelga - kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.

7) Rada Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego w dniu 22 grudnia 2010 r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Marka Tadeusza Bani wybranego w okręgu wyborczym nr 2 z listy nr 24 - Komitet Wyborczy Wyborców Powiatowa Wspólnota Samorządowa, w związku z pisemnym zrzeczeniem się mandatu. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnego w tym okręgu objął Władysław Trzciński - kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.

8) Rada Powiatu Mikołowskiego w dniu 16 grudnia 2010 r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Jana Ratki wybranego w okręgu wyborczym nr 2 z listy nr 24 - Komitet Wyborczy Wyborców "Obywatelski Komitet Samorządowy", w związku z naruszeniem ustawowego zakazu łączenia mandatu radnego z wykonywaniem określonych w odrębnych przepisach funkcji lub działalności. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnej w tym okręgu objęła Elżbieta Maria Piecha - kandydatka z tej samej listy, która w wyborach uzyskała kolejno największą liczbę głosów i nie utraciła prawa wybieralności.

Komisarz Wyborczy w Katowicach


Michał Niedopytalski

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Dębska

Prawnik i menadżer LexOmni.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »