| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Obwieszczenie nr DKT-7632-4/11 Komisarza Wyborczego w Katowicach

z dnia 16 lutego 2011r.

w sprawie zmian w składach rad

Na podstawie art. 182 ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. – Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw ( Dz. U. z 2010 r. Nr 176, poz. 1190)

Komisarz Wyborczy podaje do publicznej wiadomości

1) Rada Miejska w Bytomiu w dniu 12 stycznia 2011 r. r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Damiana Franciszka Bartyli wybranego w okręgu wyborczym nr 2 z listy nr 26 – Komitet Wyborczy Wyborców Damiana Bartyli , w związku z pisemnym zrzeczeniem się mandatu. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnego w tym okręgu objął Piotr Jerzy Patoń – kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.

2) Rada Miasta Mysłowice w dniu 30 grudnia 2010 r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Grzegorza Józefa Brzoski wybranego w okręgu wyborczym nr 4 z listy nr 27 – Komitet Wyborczy Wyborców Mysłowickie Porozumienie Samorządowe, w związku z pisemnym zrzeczeniem się mandatu. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnego w tym okręgu objął Tomasz Henryk Wrona – kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.

3) Rada Miasta Racibórz w dniu 14 grudnia 2010 r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Mirosława Lenka wybranego w okręgu wyborczym nr 3 z listy nr 4 – Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, w związku z wyborem na prezydenta miasta. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnego w tym okręgu objął Dariusz Marcin Ronin – kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.

4) Rada Miasta Racibórz w dniu 14 grudnia 2010 r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnej Ludmiły Elżbiety Nowackiej wybranej w okręgu wyborczym nr 1 z listy nr 28 - Komitet Wyborczy Wyborców Mirosława Lenka Razem dla Raciborza, w związku z odmową złożenia ślubowania. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnego w tym okręgu objął Henryk Czesław Hildebrand - kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.

5) Rada Miejska w Sosnowcu w dniu 21 grudnia 2010 r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Ryszarda Antoniego Łukawskiego wybranego w okręgu wyborczym nr 1 z listy nr 1 - Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej, w związku z pisemnym zrzeczeniem się mandatu. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnego w tym okręgu objął Wojciech Marcin Nitwinko - kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.

6) Rada Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego w dniu 22 grudnia 2010 r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Bernarda Jana Pustelnika wybranego w okręgu wyborczym nr 1 z listy nr 24 - Komitet Wyborczy Wyborców Powiatowa Wspólnota Samorządowa, w związku z wyborem na burmistrza. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnego w tym okręgu objął Łukasz Piotr Odelga - kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.

7) Rada Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego w dniu 22 grudnia 2010 r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Marka Tadeusza Bani wybranego w okręgu wyborczym nr 2 z listy nr 24 - Komitet Wyborczy Wyborców Powiatowa Wspólnota Samorządowa, w związku z pisemnym zrzeczeniem się mandatu. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnego w tym okręgu objął Władysław Trzciński - kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.

8) Rada Powiatu Mikołowskiego w dniu 16 grudnia 2010 r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Jana Ratki wybranego w okręgu wyborczym nr 2 z listy nr 24 - Komitet Wyborczy Wyborców "Obywatelski Komitet Samorządowy", w związku z naruszeniem ustawowego zakazu łączenia mandatu radnego z wykonywaniem określonych w odrębnych przepisach funkcji lub działalności. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnej w tym okręgu objęła Elżbieta Maria Piecha - kandydatka z tej samej listy, która w wyborach uzyskała kolejno największą liczbę głosów i nie utraciła prawa wybieralności.

Komisarz Wyborczy w Katowicach


Michał Niedopytalski

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »