| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XI/162/11 Rady Miasta Piekary Śląskie

z dnia 27 października 2011r.

w sprawie określenia zasad wnoszenia, cofania i zbywania udziałów i akcji w spółkach prawa handlowego z udziałem Miasta Piekary Śląskie

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 9 lit. g ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jedn. Dz. U. z 2001 r., 142, poz. 1591 z późn. zm.)

Rada Miasta Piekary Śląskie

uchwala:

§ 1. 1. Prezydent Miasta Piekary Śląskie dokonuje samodzielnie wnoszenia, cofania i zbywania udziałów i akcji w spółkach prawa handlowego z udziałem Miasta Piekary Śląskie.

2. Zgody Rady Miasta Piekary Śląskie wymaga:

1) zwiększenie udziałów i akcji następujących w formie wkładu pieniężnego,

2) zwiększenie udziałów i akcji następujących w formie wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu) w zakresie nieruchomości, a także w zakresie innych niż nieruchomości składników mienia komunalnego mogącego stanowić taki wkład, jeżeli jednorazowo wartość takiego aportu przekracza kwotę 500.000 zł,

3) cofnięcie lub zbycie wszystkich posiadanych udziałów i akcji stanowiące rezygnację z dalszego udziału w spółce.

§ 2. Przed zaoferowaniem do zbycia całości lub części udziałów i akcji w spółkach dokonuje się analizy mającej na celu ustalenie sytuacji prawnej i ekonomicznej majątku spółki oraz stanu i perspektyw jej rozwoju.

§ 3. Prezydent Miasta Piekary Śląskie przedstawia Radzie Miasta Piekary Śląskie raz w roku sprawozdania z działalności spółek z udziałem Miasta Piekary Śląskie w terminie do dnia 31 sierpnia każdego roku, za rok poprzedni.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Piekary Śląskie.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie


Krzysztof Seweryn

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »