REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 1990 nr 76 poz. 452

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH

z dnia 29 października 1990 r.

w sprawie określenia organów właściwych do wydawania pozwoleń na broń, ustalenia wzorów pozwoleń na broń oraz określenia istotnych części broni i amunicji.

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 1 ust. 4, art. 4 ust. 6 i art. 5 ust. 3 oraz w związku z art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 31 stycznia 1961 r. o broni, amunicji i materiałach wybuchowych (Dz. U. Nr 6, poz. 43, z 1983 r. Nr 6, poz. 35, z 1988 r. Nr 41, poz. 324 i z 1989 r. Nr 35, poz. 192) zarządza się, co następuje:

§ 1.

1. Pozwolenie na broń uprawniające do nabycia, posiadania i noszenia broni określonego rodzaju oraz pozwolenie na broń uprawniające do posiadania i przechowywania broni określonego rodzaju w pomieszczeniach oznaczonych w tym pozwoleniu - wydaje komendant wojewódzki (stołeczny) Policji.

2. Pozwolenie na broń sportową działającą na zasadzie sprężonego powietrza oraz na broń białą wydaje komendant rejonowy Policji.

§ 2.

1. Pozwolenie na broń myśliwską wydaje się na okres od 1 roku do 5 lat, a na pozostałe rodzaje broni - na okres od 1 roku do 3 lat.

2. W pozwoleniu na broń wpisuje się:

1) imię, nazwisko, imię ojca oraz adres zamieszkania osoby,

2) oznaczenie rodzaju broni, na którą pozwolenie jest wydane: broń myśliwska, sportowa, palna krótka, pistolet, rewolwer lub inny przedmiot do miotania chemicznych środków obezwładniających oraz odstrzeliwania amunicji alarmowej i sygnałowej, przedmiot przeznaczony do obezwładniania osób za pomocą ładunków elektrycznych lub innych źródeł energii, kusza, broń biała,

3) przeznaczenie broni: do ochrony osobistej, do ochrony osobistej w związku z wykonywaniem usług w zakresie ochrony osób lub mienia, posiadanie i przechowywanie broni oddanej do konserwacji, renowacji lub wykonania drobnych napraw,

4) dane dotyczące broni: nazwę, markę, serię, numer, kaliber i rok wyrobu, a w razie braku serii i numeru - inne oznaczenia fabryczne lub szczegółowy jej opis,

5) termin ważności,

6) nazwę organu wydającego,

7) pouczenie o podstawowych zasadach i warunkach użycia broni.

3. W pozwoleniu na broń dla osoby wykonującej działalność gospodarczą w zakresie usług konserwacji, renowacji i drobnych napraw broni nie wymagających wytwarzania istotnych jej części wpisuje się ponadto adres miejsca wykonywania usług i przechowywania broni oraz warunki ewidencjonowania i magazynowania broni.

4. W pozwoleniu na broń na okaziciela (świadectwie broni) wpisuje się rodzaj broni, dane określone w ust. 2 pkt 4, 5 i 6 oraz nazwę urzędu, instytucji, zakładu lub przedsiębiorstwa i adres chronionego obiektu.

5. Wzory pozwoleń na broń określają załączniki nr 1-4 do rozporządzenia.

§ 3.

Nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na broń uprawniającego do posiadania i przechowywania określonego rodzaju broni przez osoby posiadające koncesję na działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania i obrotu bronią i amunicją; nie dotyczy to jednakże pozwolenia na broń w zakresie prawa do jej noszenia.

§ 4.

1. Istotnymi częściami broni palnej są: szkielet, lufa, zamek i komora zamkowa.

2. Istotnymi częściami amunicji są scalone naboje bojowe i naboje ślepe do broni oraz pociski tych naboi wypełnione materiałami wybuchowymi lub chemicznymi środkami obezwładniającymi.

§ 5.

Wydane dotychczas pozwolenia na broń zachowują moc do czasu upływu terminu ich ważności, nie dłużej jednak niż do dnia 31 grudnia 1992 r.

§ 6.

Traci moc rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 12 grudnia 1986 r. w sprawie określenia organów właściwych do wydawania pozwoleń na broń, ustalania wzorów pozwoleń na broń oraz określenia istotnych części broni i amunicji (Dz. U. z 1987 r. Nr 1, poz. 7).

§ 7.

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Spraw Wewnętrznych: K. Kozłowski

Załącznik 1.

Załączniki do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych
z dnia 29 pa
ździernika 1990 r. (poz. 452)

Załącznik nr 1

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik 2.

Załącznik nr 2

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik 3.

Załącznik nr 3

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik 4.

Załącznik nr 4

infoRgrafika

Metryka
  • Data ogłoszenia: 1990-11-12
  • Data wejścia w życie: 1990-11-25
  • Data obowiązywania: 1990-11-25
  • Z mocą od: 1990-11-25
  • Dokument traci ważność: 2000-03-20

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA