REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2006 nr 183 poz. 1360

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW1)

z dnia 28 września 2006 r.

w sprawie wysokości opłaty prowizyjnej za podejmowanie czynności związanych z udzielaniem publicznym zakładom opieki zdrowotnej pożyczek z budżetu państwa oraz wysokości wynagrodzenia za nadzorowanie wykonywania umów o pożyczkę

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 36 ust. 4 ustawy z dnia 15 kwietnia 2005 r. o pomocy publicznej i restrukturyzacji publicznych zakładów opieki zdrowotnej (Dz. U. Nr 78, poz. 684 oraz z 2006 r. Nr 137, poz. 971) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Rozporządzenie określa:

1) wysokość opłaty prowizyjnej za podejmowanie przez Bank Gospodarstwa Krajowego, zwany dalej „BGK”, w imieniu Skarbu Państwa, czynności związanych z udzielaniem na podstawie ustawy z dnia 15 kwietnia 2005 r. o pomocy publicznej i restrukturyzacji publicznych zakładów opieki zdrowotnej, zwanej dalej „ustawą”, pożyczek z budżetu państwa na rzecz podmiotów, o których mowa w art. 2 ust. 1 ustawy;

2) wysokość wynagrodzenia dla BGK za podejmowanie czynności związanych z nadzorowaniem wykonywania przez podmioty, o których mowa w art. 2 ust. 1 ustawy, umów o pożyczkę.

§ 2.
Wysokość opłaty prowizyjnej, o której mowa w § 1 pkt 1, wynosi 0,5 %:

1) kwoty udzielonej pożyczki z budżetu państwa, o której mowa w art. 35 i 35a ustawy;

2) środków uzyskanych z tytułu zwiększenia kwoty pożyczki z budżetu państwa, o którym mowa w art. 35b ustawy.

§ 3.
1. Wysokość wynagrodzenia, o którym mowa w § 1 pkt 2, wynosi w stosunku rocznym 0,3 % kwoty pożyczki z budżetu państwa pozostałej do spłaty, według stanu na dzień 31 grudnia roku poprzedniego.

2. Wysokość wynagrodzenia w roku kalendarzowym, w którym została udzielona z budżetu państwa pożyczka, o której mowa w art. 35 i 35a ustawy, lub dokonano zwiększenia kwoty pożyczki, o którym mowa w art. 35b ustawy, wynosi 0,3 % udzielonej kwoty pożyczki lub 0,3 % środków uzyskanych z tytułu zwiększenia kwoty pożyczki, proporcjonalnie do okresu obowiązywania w tym roku kalendarzowym umowy o pożyczkę lub umowy o zmianie umowy o pożyczkę.

3. Wysokość wynagrodzenia w roku kalendarzowym, w którym:

1) nastąpiło umorzenie pożyczki z budżetu państwa, o którym mowa w art. 35 ust. 10–10b i art. 35a ust. 6 ustawy,

2) pożyczka z budżetu państwa została spłacona w całości

– wynosi 0,3 % kwoty pożyczki pozostałej do spłaty, według stanu na dzień 31 grudnia roku poprzedniego, proporcjonalnie do okresu wykonywania przez BGK w tym roku kalendarzowym czynności związanych z nadzorowaniem wykonywania przez podmioty, o których mowa w art. 2 ust. 1 ustawy, umów o pożyczkę, nie dłużej niż do dnia odpowiednio umorzenia pożyczki albo całkowitej spłaty pożyczki.

§ 4.
Traci moc rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 15 czerwca 2005 r. w sprawie wysokości opłaty prowizyjnej za podejmowanie czynności związanych z udzielaniem publicznym zakładom opieki zdrowotnej pożyczek z budżetu państwa oraz wysokości wynagrodzenia za nadzorowanie wykonania umów o pożyczkę (Dz. U. Nr 110, poz. 928).
§ 5.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Minister Finansów: Z. Gilowska

 

1) Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej – finanse publiczne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 lipca 2006 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. Nr 131, poz. 908 i Nr 169, poz. 1204).

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA