reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

OBWIESZCZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW

z dnia 17 czerwca 2015 r.

w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wykazu przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym

1. Na podstawie art. 16 ust. 3 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 197, poz. 1172 i Nr 232, poz. 1378) ogłasza się w załączniku do niniejszego obwieszczenia jednolity tekst rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 4 października 2010 r. w sprawie wykazu przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym (Dz. U. z 2014 r. poz. 303), z uwzględnieniem zmian wprowadzonych rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 8 kwietnia 2014 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wykazu przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym (Dz. U. poz. 657).

2. Podany w załączniku do niniejszego obwieszczenia tekst jednolity rozporządzenia nie obejmuje § 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 kwietnia 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykazu przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym (Dz. U. poz. 657), który stanowi:

„§ 2. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.”.

Prezes Rady Ministrów: E. Kopacz

Załącznik 1. [Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 4 października 2010 r. w sprawie wykazu przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym]

Załącznik do obwieszczenia Prezesa Rady Ministrów
z dnia 17 czerwca 2015 r. (poz. 951)

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW

z dnia 4 października 2010 r.

w sprawie wykazu przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym

Na podstawie art. 6 ustawy z dnia 23 sierpnia 2001 r. o organizowaniu zadań na rzecz obronności państwa realizowanych przez przedsiębiorców (Dz. U. Nr 122, poz. 1320 oraz z 2002 r. Nr 188, poz. 1571) zarządza się, co następuje:

§ 1. Ustala się wykaz przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym, stanowiący załącznik do rozporządzenia.

§ 2. Organami organizującymi i nadzorującymi wykonywanie zadań na rzecz obronności państwa w rozumieniu art. 5 pkt 3 ustawy z dnia 23 sierpnia 2001 r. o organizowaniu zadań na rzecz obronności państwa realizowanych przez przedsiębiorców są:

1) minister właściwy do spraw gospodarki – w odniesieniu do przedsiębiorców wymienionych w części I załącznika do rozporządzenia;

2) minister właściwy do spraw Skarbu Państwa – w odniesieniu do przedsiębiorców wymienionych w części II załącznika do rozporządzenia;

3) minister właściwy do spraw gospodarki morskiej – w odniesieniu do przedsiębiorców wymienionych w części III załącznika do rozporządzenia;

4) minister właściwy do spraw transportu – w odniesieniu do przedsiębiorców wymienionych w części IV załącznika do rozporządzenia;

5) minister właściwy do spraw łączności – w odniesieniu do przedsiębiorców wymienionych w części V załącznika do rozporządzenia;

6) Minister Obrony Narodowej – w odniesieniu do przedsiębiorców wymienionych w części VI załącznika do rozporządzenia;

7) minister właściwy do spraw zdrowia – w odniesieniu do przedsiębiorców wymienionych w części VII załącznika do rozporządzenia.

§ 3. Traci moc rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2007 r. w sprawie wykazu przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym (Dz. U. Nr 214, poz. 1571).

§ 4. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia1).

Załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów
z dnia 4 października 2010 r.

WYKAZ PRZEDSIĘBIORCÓW O SZCZEGÓLNYM ZNACZENIU GOSPODARCZO-OBRONNYM, DLA KTÓRYCH ORGANAMI ORGANIZUJĄCYMI I NADZORUJĄCYMI WYKONYWANIE ZADAŃ NA RZECZ OBRONNOŚCI PAŃSTWA SĄ:

I. Minister właściwy do spraw gospodarki:

1. PGE Energia Odnawialna S.A. w Warszawie

2. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. w Bełchatowie

3.2) Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. w Konstancinie-Jeziornie

4. TAURON Wytwarzanie S.A. w Katowicach

5. (uchylony)

6. ENERGA Elektrownie Ostrołęka S.A. w Ostrołęce

7. ENEA Wytwarzanie S.A. w Świerżach Górnych

8. Elektrownia Połaniec S.A. – Grupa GDF SUEZ Energia Polska w Zawadzie

9. (uchylony)

10.3) EDF Polska S.A. w Warszawie

11. Elektrownia Skawina S.A. w Skawinie

12. Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin S.A. w Koninie

13. Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne „BELMA” S.A. w Białych Błotach

14.4) PCO S.A. w Warszawie

15. Fabryka Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o. w Radomiu

16. (uchylony)

17. (uchylony)

18. Huta Stalowa Wola S.A. w Stalowej Woli

19. Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego „MASKPOL” S.A. w Konieczkach

20.5) Polski Holding Obronny Sp. z o.o. w Warszawie

21. RADMOR S.A. w Gdyni

22. DGT Sp. z o.o. w Straszynie

23. TELDAT Spółka Jawna Kruszyński & Cichocki w Bydgoszczy

24. WB Electronics S.A. w Ożarowie Mazowieckim

25. NITROERG S.A. w Bieruniu

26. EADS PZL „WARSZAWA-OKĘCIE” S.A. w Warszawie

27. „STOMIL-POZNAŃ” S.A. w Poznaniu

28. „LUBAWA” S.A. w Ostrowie Wielkopolskim

29. (uchylony)

30. Zakłady Chemiczne „NITRO-CHEM” S.A. w Bydgoszczy

31. Zakłady Metalowe „DEZAMET” S.A. w Nowej Dębie

32.6) MESKO S.A.

33. (uchylony)

34. Zakład Produkcji Specjalnej „GAMRAT” Sp. z o.o. w Jaśle

35. (uchylony)7)

36. Zakłady Mechaniczne „TARNÓW” S.A. w Tarnowie

37. Zakłady Mechaniczne „BUMAR-ŁABĘDY” S.A. w Gliwicach

38. (uchylony)

39. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-RZESZÓW” S.A. w Rzeszowie

40. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-ŚWIDNIK” S.A. w Świdniku

41. (uchylony)

42. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-KALISZ” S.A. w Kaliszu

43. Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. w Mielcu

44. (uchylony)7)

45.8) Morska Stocznia Remontowa „GRYFIA” S.A. w Szczecinie

46. Stocznia Remontowa „NAUTA” S.A. w Gdyni

47. Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe „WIFAMA-PREXER” Sp. z o.o. w Łodzi

48. Zakład Mechaniczny „BUMAR-MIKULCZYCE” S.A. w Zabrzu

49.9) PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin S.A. w Kleczewie

50.9) PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów S.A. w Turku

51. Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. w Jastrzębiu-Zdroju

52. Katowicki Holding Węglowy S.A. w Katowicach

53. Kompania Węglowa S.A. w Katowicach

54. Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. w Bogdance

55. (uchylony)

56. Instytut Lotnictwa w Warszawie

57. Bumar Elektronika S.A. w Warszawie

58. Instytut Przemysłu Organicznego w Warszawie

59. Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. w Gdyni

60. (uchylony)

61. Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych „OBRUM” w Gliwicach Sp. z o.o. w Gliwicach

62. CENZIN Sp. z o.o. w Warszawie

63. „Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych – Przedsiębiorstwo Państwowe” w Otwocku-Świerku

64.10) Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. w Warszawie

II. Minister właściwy do spraw Skarbu Państwa:

1. PGE Dystrybucja S.A. w Lublinie

2. ENERGA-OPERATOR S.A. w Gdańsku

3. (uchylony)

4. RWE STOEN Operator Sp. z o.o. w Warszawie

5. (uchylony)

6. (uchylony)

7. TAURON Ekoenergia Sp. z o.o. w Jeleniej Górze

8. Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. w Niedzicy

9. TAURON Ekoserwis Sp. z o.o. w Rożnowie

10. Przedsiębiorstwo Budownictwa Hydrotechnicznego „Odra 3” Sp. z o.o. w Szczecinie

11. ENEA Operator Sp. z o.o. w Poznaniu

12. (uchylony)

13. (uchylony)

14. Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. w Płocku

15. Grupa LOTOS S.A. w Gdańsku

16. Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń” S.A. w Płocku

17. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie

18. (uchylony)11)

19. (uchylony)

20. (uchylony)

21. System Gazociągów Tranzytowych EUROPOL GAZ S.A. w Warszawie

22. Lotos Petrobaltic S.A. w Gdańsku

23. Przedsiębiorstwo Przeładunku Paliw Płynnych „NAFTOPORT” Sp. z o.o. w Gdańsku

24. „GATX Rail Poland” Sp. z o.o. w Warszawie

25. „Operator Logistyczny Paliw Płynnych” Sp. z o.o. w Płocku

26. „Telewizja Polska” S.A. w Warszawie

27. „Polskie Radio” S.A. w Warszawie

28. „Polskie Radio-Regionalna Rozgłośnia we Wrocławiu-Radio Wrocław-Spółka Akcyjna” we Wrocławiu

29. Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu „Radio Merkury” S.A. w Poznaniu

30. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie

31.12) Grupa Azoty S.A. w Tarnowie

32.12) Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. w Kędzierzynie-Koźlu

33. (uchylony)13)

34.14) Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. w Puławach

35.14) Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. w Policach

36. Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” S.A. w Grzybowie

37. (uchylony)

38. TAURON Dystrybucja S.A. w Krakowie

39.15) Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. w Warszawie

40.15) Operator Systemu Magazynowania Sp. z o.o. w Dębogórzu

III. Minister właściwy do spraw gospodarki morskiej:

1. Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. w Gdyni

2. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. w Szczecinie

3. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. w Gdańsku

4.16) Polskie Ratownictwo Okrętowe w prywatyzacji w Gdyni

5. Polska Żegluga Morska P.P. w Szczecinie

6. (uchylony)

7. Polskie Linie Oceaniczne S.A. w Gdyni

8. „SHIP-SERVICE” S.A. w Warszawie

9. „ENERGOPOL-SZCZECIN” S.A. w Szczecinie

10. (uchylony)17)

11. POL-Euro Linie Żeglugowe S.A. w Gdyni

12. (uchylony)17)

13. Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe „PORT RYBACKI GRYF” Sp. z o.o. w Szczecinie

14. Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. w Gdańsku

15. HYDROBUDOWA GDAŃSK S.A. w Gdańsku

IV. Minister właściwy do spraw transportu:

1. (uchylony)18)

2. BUDIMEX S.A. w Warszawie

3.19) Bilfinger Infrastructure S.A. w Warszawie

4. SKANSKA S.A. w Warszawie

5. STRABAG Sp. z o.o. w Pruszkowie

6. MOTA-ENGIL Central Europe S.A. w Krakowie

7. „PKP INTERCITY” S.A. w Warszawie

8. „PKP INFORMATYKA” Sp. z o.o. w Warszawie

9. POLSKIE KOLEJE PAŃSTWOWE S.A. w Warszawie

10. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Warszawie

11. PKP CARGO S.A. w Warszawie

12. PKP Energetyka S.A. w Warszawie

13. PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. w Gdyni

14. PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o. w Zamościu

15. „TK Telekom” Sp. z o.o. w Warszawie

16. Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Sp. z o.o. w Warszawie

17. Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie Sp. z o.o. w Krakowie

18. Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Sp. z o.o. w Poznaniu

19. Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe Sp. z o.o. w Gdańsku

20. Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej „DOLKOM” Sp. z o.o. we Wrocławiu

21. Polskie Linie Lotnicze „LOT” S.A. w Warszawie

22. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) w Warszawie

23. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” w Warszawie

24. Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” Sp. z o.o. w Jasionce

25.20) Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe „MOSTY” Sp. z o.o. S.K.A.

26. Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „MOSTY-ŁÓDŹ” S.A. w Łodzi

27. „POLWAR” S.A. w Gdańsku

28.21) LineTech Sp. z o.o. S.K.A.

V. Minister właściwy do spraw łączności:

1.22) POLKOMTEL Sp. z o.o. w Warszawie

2.22) T-Mobile Polska S.A. w Warszawie

3. (uchylony)23)

4.24) Orange Polska S.A. w Warszawie

5. NETIA S.A. w Warszawie

6.25) Telefonia Dialog Sp. z o.o. we Wrocławiu

7.25) EmiTel Sp. z o.o. w Warszawie

8. EXATEL S.A. w Warszawie

9. Multimedia Polska S.A. w Gdyni

10.26) TTcomm S.A. w Warszawie

11. Poczta Polska S.A. w Warszawie

VI. Minister Obrony Narodowej:

1. Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne S.A. w Poznaniu

2. Wojskowe Zakłady Mechaniczne S.A. w Siemianowicach Śląskich

3. Wojskowe Zakłady Inżynieryjne S.A. w Dęblinie

4. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. w Łodzi

5. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. w Bydgoszczy

6. (uchylony)27)

7. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 4 S.A. w Warszawie

8. Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. w Grudziądzu

9. Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. w Zielonce

10. Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 S.A. w Zegrzu

11. Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 S.A. w Czernicy

12. Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. w Warszawie

13.28) Stocznia Marynarki Wojennej S.A. w Gdyni w upadłości likwidacyjnej

14. Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej we Wrocławiu

15. Wojskowy Instytut Chemii i Radiometrii w Warszawie

16. Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej w Sulejówku

17. Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia w Zielonce

18. Wojskowy Instytut Łączności w Zegrzu

19. Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych w Warszawie

20. Wojskowe Biuro Projektów Budowlanych w Poznaniu

21.29) Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. w Radomiu

VII. Minister właściwy do spraw zdrowia:

1. Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. w Warszawie

2. „Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek” S.A. we Wrocławiu

3. Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa S.A. w Jeleniej Górze

4. Gedeon Richter Polska Sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim

5.30) SENSILAB Polska Sp. z o.o. – S.K.A. w Łodzi

6. Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. w Starogardzie Gdańskim

7. Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” S.A. w Warszawie

8. GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A. w Poznaniu

9. (uchylony)

10. BIOMED Wytwórnia Surowic i Szczepionek Sp. z o.o. w Lublinie

11. (uchylony)

12. ICN Polfa Rzeszów S.A. w Rzeszowie

13. KRKA Polska Sp. z o.o. w Warszawie

14. (uchylony)

15. POLFA LUBLIN S.A. w Lublinie

16. STOLTER Sp. z o.o. w Stolnie

17. TEVA Operations Poland Sp. z o.o.

18. TRICOMED S.A. w Łodzi

19. Aesculap Chifa Sp. z o.o. w Nowym Tomyślu

20. Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. w Pabianicach

21. Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. w Toruniu

22. (uchylony)

23. Wytwórnia Surowic i Szczepionek BIOMED Sp. z o.o. w Warszawie

24. Fabryka Aparatury Rentgenowskiej i Urządzeń Medycznych FARUM S.A. w Warszawie

25. Fabryka Aparatury Elektromedycznej FAMED Łódź S.A. w Łodzi

26. Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek „BIOMED” S.A. w Krakowie


1) Rozporządzenie zostało ogłoszone w dniu 26 października 2010 r.

2) W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 lit. a rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 kwietnia 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykazu przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym (Dz. U. poz. 657), które weszło w życie z dniem 22 maja 2014 r.

3) W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 lit. b rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

4) W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 lit. c rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

5) W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 lit. d rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

6) W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 lit. e rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

7) Przez § 1 pkt 1 lit. f rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

8) W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 lit. g rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

9) W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 1 lit. h rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

10) Dodany przez § 1 pkt 1 lit. i rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

11) Przez § 1 pkt 2 lit. a rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

12) W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 lit. b rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

13) Przez § 1 pkt 2 lit. c rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

14) W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 lit. d rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

15) Dodany przez § 1 pkt 2 lit. e rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

16) W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 3 lit. a rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

17) Przez § 1 pkt 3 lit. b rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

18) Przez § 1 pkt 4 lit. a rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

19) W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 4 lit. b rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

20) W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 4 lit. c rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

21) Dodany przez § 1 pkt 4 lit. d rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

22) W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 5 lit. a rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

23) Przez § 1 pkt 5 lit. b rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

24) W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 5 lit. c rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

25) W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 5 lit. d rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

26) W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 5 lit. e rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

27) Przez § 1 pkt 6 lit. a rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

28) W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 6 lit. b rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

29) Dodany przez § 1 pkt 6 lit. c rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

30) W brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 7 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 2.

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Papliński

Analityk ds. projektów konsultingowych w PKF Consult

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama