reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr VIII.47.2015 Rady Gminy Śniadowo

z dnia 2 lipca 2015r.

w sprawie ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie gminy

Na podstawie art.18 ust.2 pkt.15 ustawy o samorządzie gminnym (Dz. U. 2013. poz. 594 z późn. zmianami) oraz art.12 ust.1 i 2 ustawy z dnia 26 października 1982r.o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U.2012.poz.1356 z późn. zmianami) uchwala się, co następuje:

§ 1. Ustala się maksymalną dopuszczalną liczbę punktów sprzedaży napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży w ilości 10 punktów.

§ 2. Ustala się maksymalną dopuszczalną liczbę punktów sprzedaży napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży w ilości 5 punktów.

§ 3. Ustala się następujące zasady usytuowania miejsc sprzedaży napojów alkoholowych:

1) usytuowanie miejsc sprzedaży napojów alkoholowych w gminie powinno być dostosowane do potrzeb ograniczenia dostępności alkoholu określonych w Gminnym Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

2) punkty sprzedaży napojów alkoholowych nie mogą być usytuowane w pobliżu:

a) szkół podstawowych, przedszkola oraz gimnazjum,

b) gminnego ośrodka kultury,

c) kościoła,

d) cmentarza.

3) odległość punktów sprzedaży napojów alkoholowych od wyżej wymienionych obiektów powinna wynosić minimum 100 metrów, licząc w linii prostej od drzwi wejściowych obiektu, w którym będzie prowadzona sprzedaż napojów alkoholowych do granicy posesji, na której znajduje się obiekt wymieniony w pkt.2.

4) nie wydaje się zezwoleń na prowadzenie sprzedaży i podawania napojów alkoholowych w tymczasowych obiektach budowlanych.

5) zezwolenia na sprzedaż i podawanie napojów w punktach, które nie spełniają zasad usytuowania określonych w niniejszej uchwale zachowują ważność do końca okresu, na jaki zostały wydane.

§ 4. Traci moc Uchwała Nr V/47/2011 Rady Gminy Śniadowo z dnia 28 czerwca 2011r. w sprawie ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie gminy.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie czternastu dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Accreo

Accreo to firma doradcza, oferująca usługi dedykowane przedsiębiorstwom i klientom indywidualnym w zakresie doradztwa podatkowego i prawnego, business restructuringu oraz doradztwa europejskiego przede wszystkim w obszarze pozyskiwania dotacji i funduszy unijnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama