| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XX/124/16 Rady Gminy Łomża

z dnia 31 maja 2016r.

w sprawie pozbawienia statusu pomnika przyrody

Na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 1 i art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r. poz. 446) oraz art. 44 ust. 3, 3a i 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2015 r. poz. 1651 z późn. zm.) Rada Gminy Łomża, po dokonaniu uzgodnienia z Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Białymstoku uchwala, co następuje:

§ 1. 1. Pozbawia się statusu pomnika przyrody 1 drzewo (oznaczonego nr 4) gat. lipa drobnolistna - Tilia Cordata znajdujące się w alei lipowej - działka nr geod. 135/1 w obrębie gruntów wsi Konarzyce, gm. Łomża stanowiącym własność Gminy Łomża. Drzewo stanowi element alei lipowej - pomnika przyrody Nr 77.ł, powołanej Zarządzeniem Wojewody Łomżyńskiego Nr 54/82 z dnia 26 października 1982 r. w sprawie uznania niektórych tworów przyrody za pomniki przyrody na terenie woj. łomżyńskiego.

2. Po dokonaniu zniesienia statusu pomnika przyrody 1 drzewa gat. lipa drobnolistna - Tilia Cordata,
w skład pomnika przyrody będzie wchodziło 95 drzew gat. lipa drobnolistna - Tilia Cordata.

3. Pozbawienie statusu pomnika przyrody 1 drzewa następuje z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia oraz fakt, że drzewo nie rokuje szans na przeżycie.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.

Przewodniczący Rady


Mieczysław Kuzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »