REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Chcesz być w centrum księgowości w Polsce? Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych już 26-27 października w Targach Kielce!

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych 26-27 października w Targach Kielce
INFOR

REKLAMA

REKLAMA

Dwa dni wypełnione szkoleniami i warsztatami z praktykami z zakresu rachunkowości i księgowości. Mnóstwo fachowej wiedzy i przegląd najnowocześniejszych narzędzi wspomagających i usprawniających pracę księgowych oraz udział przedsiębiorców zainteresowanych usługami. Tak w wielkim skrócie będzie wyglądał tegoroczny Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych.

Biuro rachunkowe aniołem biznesu – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Kongresu, który odbędzie się 26-27 października 2023 roku. Pracownicy sektora rachunkowości każdego dnia podpowiadają swoim klientom jak optymalizować koszty i procesy związane z kredytami, czy leasingami. Doradzają jaką formę działalności wybrać i jak obniżyć koszty związane z paliwem, energią i kartami firmowymi. Dobry księgowy jest kopalnią informacji i źródłem wiedzy. Dzięki fachowemu podejściu zawsze znajdzie optymalne rozwiązanie dla przedsiębiorcy. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby każdy przedstawiciel branży był zaznajomiony z najnowszymi trendami i technologiami służącymi podniesieniu jakości świadczonych usług. Współczesny biznes wymaga odpowiedniego otoczenia – kompleksowych usług z zakresu doradztwa księgowego i prawnego.

REKLAMA

– Jestem przekonana, że tegoroczne spotkanie, podobnie jak te poprzednie, pozwoli nawiązać nowe relacje biznesowe, będzie niezwykle inspirujące i pozwoli poznać potencjalnych klientów, dlatego, że w tym roku zaprosimy nie tylko przedstawicieli branży, ale i przedsiębiorców zainteresowanych usługami rachunkowo-księgowymi – zachęca do udziału w czwartej edycji MKBR jej współorganizatorka Alina Rudnicka-Acosta z firmy Audyt Partner. To właśnie w Targach Kielce, od kilku lat spotyka się branża rachunkowo-księgowa, by rozmawiać o przyszłości, poznawać nowoczesne rozwiązania systemowe i narzędzia rozwijające firmy. Rachunkowość jest jedną z tych dziedzin, która musi bezustannie się rozwijać, aby móc dostarczać swoim klientom usługi najwyższej jakości. Największy w Polsce Kongres rachunkowo-księgowy połączony z wystawą firm branżowych to możliwość spotkania i wymiany doświadczeń, rozmów z ekspertami i udziału w wartościowych prelekcjach. Udział w wydarzeniu jest gwarancją najnowszej wiedzy z zakresu rachunkowości i dostępu do innowacyjnych technologii. Tego typu rozwiązania oferują m.in. sponsorzy tegorocznej edycji, firmy: Soneta - producent oprogramowania ERP enova365, Saga Brokers i wFirma.

Najnowocześniejszy sprzęt i oprogramowani dla branży rachunkowo-księgowej

Biura rachunkowe to nie jedyni przedstawiciele branży rachunkowości. Obok nich swoje usługi oferują także firmy zajmujące się najnowocześniejszym sprzętem i oprogramowaniem. To właśnie dzięki nim biura rachunkowe mogą prowadzić działalność, a dostęp do nowych technologii pozwala usprawnić pracę i zaoszczędzić czas. – W Polsce funkcjonuje ok. 70 tysięcy biur rachunkowych, w których pracuje nawet 400 tysięcy osób. Te dane pokazują, jak ważna z punktu widzenia ich działalności jest organizacja Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych MKBR – mówi jego menagerka Monika Szydłowska. Mówiąc o księgowości 4.0 nie można nie wspomnieć o Krajowym Systemie e-Faktur, pozwalającym ograniczyć ilości dokumentów w formie papierowej. Jego stosowanie wyeliminuje sytuacje, w których klient spóźnia się z dostarczeniem faktur lub przekazuje do biura niekompletne dokumenty. 

Rachunkowość w jednym palcu? To możliwe!

Podczas dwudniowego Kongresu, w Centrum Kongresowym Targów Kielce spotykają się przedstawiciele branży, by rozmawiać o nowościach w przepisach prawa, ulgach podatkowych, sposobach oddłużania klientów i wszelkiego rodzaju rozliczeniach. Poprzednie edycje pokazały, że wśród przedstawicieli biur rachunkowych istnieje silna potrzeba spotkań i wymiany doświadczeń, a MKBR jest najlepszym do tego miejscem. – Jestem księgową od ponad 30 lat i zawsze staram się brać udział w tego typu wydarzeniach dla branży. Z pewnych rozwiązań tu zaprezentowanych już korzystam, ale niektóre zobaczyłam po raz pierwszy i z chęcią je wdrożę we własnej firmie – mówiła podczas zeszłorocznej edycji jedna z uczestniczek Kongresu. Udział w Kongresie to możliwość uczestnictwa w wielu panelach dyskusyjnych poświęconych konkretnym zagadnieniom branży rachunkowej. W trakcie licznych warsztatów uczestnicy mają okazję zdobyć praktyczną wiedzę z obszaru księgowości oraz uzyskać nowe spojrzenie na omawiane tematy. W trakcie wydarzenia nie brakuje wystąpień ekspertów, którzy odpowiadają na pytania uczestników i prezentują własną interpretację obowiązujących norm. W tym roku eksperci postarają się znaleźć odpowiedź na pytania dotyczące m.in. „kreatywnej księgowości”, „grup zakupowych w sektorze MŚP”, „sposobów obniżenia kosztów rekrutacji”, czy „metod pomagających zmotywować pracowników”.

Czwarta edycja Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych MKBR odbędzie się 26-27 października 2023 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Jeśli chcesz zakupić bilet na wydarzenie lub zostać wystawcą wejdź na stronę www.targikielce.pl/mkbr.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych 26-27 października w Targach Kielce

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych 26-27 października w Targach Kielce

 

INFOR

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Biura rachunkowe
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Quiz. Prowadzisz biuro rachunkowe – sprawdź co wiesz o AML
Pracujesz w biurze rachunkowym? Sprawdź swoją wiedzę na temat regulacji AML, czyli przepisów ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Nakłada ona na biura rachunkowe liczne i szczegółowe obowiązki, których niedopełnienie zagrożone jest karami. Nasz test składa się z trzech części: zasadniczej, z pytaniami dotyczącymi przestrzegania przepisów, metryczki, prosimy również o podzielenie się opiniami z zakresu regulacji AML oraz ich stosowania. Każdy uczestnik testu pozna swój rezultat. Skumulowane, anonimowe wyniki zostaną omówione w specjalnym artykule. Co wiesz, a czego nie wiesz o przepisach AML? Sprawdź swoją wiedzę. Zapraszamy!
Przed czym ubezpieczenie OC chroni biuro rachunkowe? Czy księgowi ubezpieczają się na zbyt niskie sumy?

Biura rachunkowe i firmy księgowe najczęściej wybierają ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) zawodowej z sumami gwarancyjnymi na poziomie od 50 do 100 tys. zł – podaje Leadenhall Insurance. W ramach polisy ubezpieczyciel przejmuje od księgowych finansową odpowiedzialność za nieprawidłowości i uchybienia, które popełniają podczas obsługi swoich klientów. Do najbardziej kosztownych pomyłek należą błędy w deklaracjach podatku VAT - poszkodowani klienci mogą obciążyć księgowych odsetkami naliczonymi przez Urząd Skarbowy.

Zapobieganie praniu pieniędzy. Oto niezbędne procedury AML dla biur rachunkowych

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu polega m.in. na stosowaniu tzw. środków bezpieczeństwa finansowego oraz przestrzeganiu wymaganych w tym zakresie procedur. Pierwszym ze stosowanych środków bezpieczeństwa jest identyfikacja klienta i weryfikacja jego tożsamości. Dokonanie tych czynności należy udokumentować.

Jak rozwinąć swoje biuro rachunkowe? 9 pomysłów, które sprawią, że w Twoim biurze pojawi się więcej Klientów

Otworzyłeś biuro rachunkowe lub kancelarię podatkową i masz mało klientów? Jesteś nowy w swojej miejscowości, nikt Cię nie zna, konkurencja od lat działa prężnie, a Ty chciałbyś w końcu zacząć zarabiać? Sprawdź, co możesz zrobić by rozruszać swoją działalność. Przygotowaliśmy niezbędnik z podpowiedziami dla właścicieli biur rachunkowych i kancelarii podatkowych, w którym znajdziesz pomysły na to, co zrobić, by zyskać nowych klientów.

REKLAMA

Obowiązek sporządzania i aktualizacji ogólnej oceny ryzyka prania pieniędzy i finansowania terroryzmu

Każde biuro rachunkowe powinno znać i rozumieć ryzyko prania pieniędzy i finansowania terroryzmu, które może wystąpić w związku z charakterem oraz zakresem prowadzonej przez siebie działalności. Temu celowi służy tzw. ogólna ocena ryzyka. Co ważne dokument ten należy nie tylko sporządzić ale też aktualizować dostosowując go do zmieniających się okoliczności, nie rzadziej niż co dwa lata.

Nawet milion złotych kary. Tych zasad muszą przestrzegać biura rachunkowe

Podmioty prowadzące działalność w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych lub prowadzący księgi podatkowe znajdują się na liście jednostek obowiązanych do stosowania przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (tzw. ustawa o AML). Wiąże się to z szeregiem obowiązków, z których nie każde biuro zdaje sobie sprawę

Uproszczone procedury. Kiedy biuro rachunkowe może je stosować?

Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy  przewiduje łagodniejsze reguły identyfikacji i weryfikacji klientów w ściśle określonych przypadkach. Są to okoliczności, w których ryzyko wystąpienia przestępstwa prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu jest znacząco ograniczone, jeżeli nie całkowicie wyeliminowane. "Uproszczenie" nie zwalnia biura z obowiązków nałożonych przepisami ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

Kontakt z państwem trzecim, skomplikowane transakcje? To powinno zaalarmować biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe ma obowiązek stosować wzmożone środki bezpieczeństwa finansowego, jeżeli zajdą okoliczności świadczące o wyższym ryzyku prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu. To biuro ocenia czy takie okoliczności zaszły. Ponadto biuro stosuje wzmożone środki bezpieczeństwa zawsze w przypadkach stosunków gospodarczych lub transakcji związanych z państwem trzecim wysokiego ryzyka, a także gdy klient lub beneficjent rzeczywisty jest osobą zajmującą eksponowane stanowisko polityczne albo członkiem rodziny takiej osoby, czy jej bliskim współpracownikiem.

REKLAMA

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Tych obowiązków księgowość nie może zaniechać

W ramach stosowania środków bezpieczeństwa finansowego wymaganych przepisami o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu biura rachunkowe mają obowiązek identyfikacji oraz weryfikacji danych klientów, osób upoważnionych do reprezentowania klientów oraz tzw. beneficjentów rzeczywistych. Wobec każdej grupy są stosowane odmienne wymogi identyfikacji i weryfikacji.

Czy każde biuro rachunkowe ma obowiązek stosowania przepisów ustawy AML?

AML (Anti-Money Laundering), to przeciwdziałanie praniu pieniędzy. A odpowiedź na pytanie zawarte w tytule, to TAK, każde biuro rachunkowe ma obowiązek stosować przepisy AML.

REKLAMA