Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Buszan Augustyniak Suchecka Adwokat Radcowie Prawni Spółka partnerska

Dołącz do grona ekspertów
Buszan Augustyniak Suchecka Adwokat Radcowie Prawni Spółka partnerska

Ekspert w zakresie nieruchomości, własności intelektualnej, podatków oraz praw przedsiębiorców

Wspieramy biznes w podejmowaniu optymalnych decyzji ekonomicznych przy uwzględnieniu bieżących uwarunkowań prawnych. Wiemy jak znajdować najlepsze rozwiązania i jak przekazywać je w maksymalnie czytelny, jasny i przystępny sposób.

Prawnicy kancelarii działają na rynku prawniczym od 2006 r. Obszar naszej działalności obejmuje całą Polskę, choć w głównej mierze działania ekspertów Kancelarii skoncentrowane są w Polsce północnej.

W zespole posiadamy specjalistów z zakresu prawa własności intelektualnej, przy pomocy których wspieramy prawnie osoby kreatywne, m.in. artystów, twórców z branży architektonicznej, mody, sztuki, grafików, fotografów, literatów. Dokonujemy analiz prawnych dotyczących problemów związanych z szeroko pojętą działalnością mediów. Zespół prawników do spraw nieruchomości współpracuje w szczególności z funduszami inwestycyjnymi, inwestorami indywidualnymi, deweloperami, pośrednikami w obrocie nieruchomości, zarządcami nieruchomości, biurami architektonicznymi. Wspieramy przedsiębiorców, w szczególności z branży nieruchomościowej i budowlanej, kosmetycznej, odzieżowej, biżuteryjnej, hotelowej, spożywczej, alkoholowej, IT, produkcyjnej, marketingowej. Kompleksowo zajmujemy się doradztwem podatkowym – spółek kapitałowych, spółek osobowych, przedsiębiorców w zakresie ich bieżącej działalności gospodarczej, a także podmiotów indywidualnych.

Buszan Augustyniak Suchecka Adwokat Radcowie Prawni Spółka partnerska

81 - 849 Sopot, ul. Armii Krajowej 22/2

Tel. +48 58 341 88 02

www.BASkancelaria.pl

Już 25 grudnia 2014 roku wejdą w życie istotne zmiany przepisów prawa konsumenckiego. Konsumenci zyskają jeszcze większą ochronę swych praw. Czy po zmianach, dotyczących m.in. wydłużenia terminu zwrotu towaru zakupionego w sklepie internetowym, łatwiej będzie zwrócić niechciany prezent świąteczny?
Zatrudnianie członków najbliższej rodziny w firmach należących do osób fizycznych to powszechna praktyka w obrocie gospodarczym. Przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu członka rodziny warto przeanalizować konsekwencje podatkowe takiego działania.
Zasady zawierania umów na okres próbny mogą ulec zmianie w 2015 roku. Modyfikacje w zakresie odnoszącym się do zawierania umów o pracę na okres próbny przewiduje projekt zmian w Kodeksie pracy, przygotowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, który obecnie jest przedmiotem konsultacji społecznych.
Wygłoszenie tylko ustnego uzasadnienia wyroku przewidują zmiany w procedurze cywilnej, które weszły w życie 27 października 2014 roku. Ustne uzasadnienie wyroku będzie możliwe, gdy posiedzenie sądu będzie rejestrowane za pomocą urządzenia nagrywającego dźwięk lub obraz i dźwięk.
Od każdego konsumenta wymagana jest zgoda na marketing bezpośredni, czyli na przetwarzanie danych osobowych i przesłanie informacji handlowej drogą elektroniczną. Czy zgoda na marketing bezpośredni konieczna jest również przy propozycji zawarcia umowy przez telefon?
Sądowy podział majątku wspólnego byłych małżonków musi obejmować także wysokość hipoteki, która obciąża nieruchomość. Sąd dokonując podziału majątku powinien więc wziąć pod uwagę wysokość kredytu hipotecznego.
Brak regulaminu świadczenia usług drogą elektroniczną stanowi praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów. Jakie sankcje za brak posiadania takiego regulaminu może na przedsiębiorcę nałożyć Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów?
W dniu 19 września 2014 roku prezydent podpisał nowelizację ustawy dotyczącej upadłości dłużników - konsumentów. Jakie zmiany i nowe zasady wprowadza ustawa w zasadach upadłości konsumenckiej?
Usprawnienie działalności Krajowego Rejestru Sądowego to efekt podpisanej przez prezydenta 12 sierpnia ustawy z dnia 26 czerwca 2014 roku o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Zmiany mają na celu przyspieszenie procedur rejestracyjno – ewidencyjnych związanych z podejmowaniem lub prowadzeniem działalności gospodarczej.
Ustawowe terminy zatarcia skazania zostały wskazane bezpośrednio w kodeksie karnym. Jednak zatarcie skazania nie zawsze następuje wraz z upływem terminów określonych kodeksem karnym. Co w sytuacji, gdy w okresie próby sprawca popełni nowe przestępstwo?
Zakres zakazu konkurencji po ustaniu stosunku pracy jest z reguły opisywany bardzo ogólnie. Czy zatem sam fakt wyboru przez byłego Pracownika tego samego PKD co były Pracodawca na pewno stanowi złamanie zakazu konkurencji po ustaniu stosunku pracy?