REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Marta Pawłowska

Prawnik, zastępca redaktora naczelnego portalu infor.pl. Z marką INFOR związana od 2016 r. Specjalizuje się w tematyce kadrowej, płacowej oraz prawie oświatowym. Autorka licznych publikacji prasowych.

Rozporządzenie Ministra Edukacji z 29 grudnia 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie egzaminu maturalnego opublikowane jest już w Dzienniku Ustaw (poz. 8). Nowe przepisy wchodzą w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, czyli 4 stycznia 2024 r. Rozporządzeniem wprowadzono m.in. nowy przedmiot. Co zdawać będą maturzyści.
Nawet 900,00 zł może otrzymać dziecko na ferie zimowe w 2024 r. Sprawdź szczegóły! Ferie zimowe w niektórych województwach ruszają już 15 stycznia 2024 r. 

REKLAMA

Trzynastka, czyli dodatkowe wynagrodzenie roczne dla pracowników budżetówki wypłacana tylko do końca marca 2024 r. Wynagrodzenie roczne wypłaca się nie później niż w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku kalendarzowego następującego po roku, za który przysługuje to wynagrodzenie.
Pracownicy jednostek sfery budżetowej mają prawo do dodatkowego wynagrodzenia rocznego, czyli tzw. trzynastki. Zbliża się koniec roku a tym samym termin wypłat dodatkowej pensji.

REKLAMA

W 2023 r. Narodowe Święto Niepodległości wypada w sobotę. Oznacza to tyle, że pracodawca musi oddać pracownikom dzień wolny. Kara grzywny za niewywiązanie się z tego obowiązku to nawet 30 tys. zł.
Czy pracodawcy będą mieli obowiązek zapewnić pracownikom podnóżek? Nowe przepisy już od 17 listopada 2023 r.
Pracodawca będzie miał obowiązek zapewnienia pracownikom okularów lub szkieł kontaktowych korygujących wzrok. Pracownik będzie miał prawo do okularów lub szkieł, jeżeli wynik badania okulistycznego wykaże potrzebę ich stosowania podczas pracy. Nowe przepisy wchodzą w życie 17 listopada 2023 r. 
4 dniowy tydzień pracy to nie tylko obietnica wyborcza. Taką możliwość dają nam przepisy Kodeksu pracy. Kiedy można z tego skorzystać? Ile godzin trzeba pracować? 
Została godzina do zakończenia wyborów 2023 r. Nadal pod wieloma lokalami ustawiają się kolejki. Czy wszyscy zdążą zagłosować? Co z osobami które nie oddadzą głosu do godziny 21.00?
Centralny Rejestr Wyborców (dalej: CRW) ułatwia obywatelom głosowanie, urzędnikom organizację pracy, a komisjom wyborczym przeprowadzenie wyborów. Każdy obywatel może sprawdzić swoje dane w CRW, a zainteresowani zmianą miejsca głosowania czy dopisania się do rejestru, mogą zrobić to online.
Sprawdź ile wyniesie i komu przysługuje dodatek za pracę w porze nocnej. Jaka wysokość dodatku dla pracownika pracującego w podstawowym systemie czasu pracy od poniedziałku do piątku? 
400 zł na wyprawkę szkolną i 500 zł na zajęcia dodatkowe. Te jednorazowe świadczenia przysługują dzieciom w roku szkolnym 2023/2024. Złóż wniosek jak najszybciej!
Już od 1 stycznia 2024 r. na dziecko w Polsce będzie można otrzymać 1100 zł. Oprócz programu "500+", "Dobry Start", czy kosiniakowego rodzicom przysługują inne świadczenia. Sprawdź jak dostać 1100 zł.
Już niedługo wybory, więc o obietnicach wyborczych słyszmy non stop. Tym razem informacja nie jest obietnicą wyborczą, a faktem gdyż ustawa dotycząca 2500 zł dla niektórych pracowników jest już podpisana przez prezydenta. Oczywiście wypłaty 2500 zł startują już niedługo. 
Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami starosta, na wniosek bezrobotnego, może sfinansować z Funduszu Pracy koszty studiów podyplomowych należne organizatorowi studiów, do wysokości 100%, jednak nie więcej niż 300% przeciętnego wynagrodzenia (10 530,66 zł). Złóż wniosek jak najszybciej. 
Zbliża się Święto Wojska Polskiego, czyli moment nagradzania żołnierzy za ich ciężką pracę. Tuż przed Świętem Wojska Polskiego weszło w życie rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z 12 lipca 2023 r. w sprawie nagród uznaniowych i zapomóg żołnierzy zawodowych. Sprawdź na jakie nagrody w 2023 r. mogą liczyć żołnierze.
Już w lipcu 2023 r. odmrożenie ZFŚS, czyli zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Pracownicy po długiej przerwie będą mogli wnioskować o wczasy pod gruszą, czy też dofinansowanie wypoczynku swoich dzieci. Czy dofinansowanie wypoczynku dzieci to nowa odsłona bonu turystycznego? 
Rok szkolny 2023/24 rozpoczyna się już 4 września 2023 r. Mimo, że uczniowie od nauki w trakcie roku szkolnego będą mieć kilka przerw z całą pewnością myśleć będą o wakacjach. Kiedy kończy się rok szkolny 2023/24? Sprawdź już dzisiaj od kiedy masz wakacje!
Uczeń na wyprawkę w roku szkolnym 2023/2024 może otrzymać łączną kwotę 400 zł. Jak to zrobić? Sprawdź jakie są termin złożenia wniosków.
Połowa wakacji już z nami. Niektórzy zaczynają powoli myśleć o rozpoczęciu roku szkolnego. Kiedy rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24?

REKLAMA