REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Marta Pawłowska

Prawnik, zastępca redaktora naczelnego portalu infor.pl. Z marką INFOR związana od 2016 r. Specjalizuje się w tematyce kadrowej, płacowej oraz prawie oświatowym. Autorka licznych publikacji prasowych.

4 dniowy tydzień pracy to nie tylko obietnica wyborcza. Taką możliwość dają nam przepisy Kodeksu pracy. Kiedy można z tego skorzystać? Ile godzin trzeba pracować? 
Została godzina do zakończenia wyborów 2023 r. Nadal pod wieloma lokalami ustawiają się kolejki. Czy wszyscy zdążą zagłosować? Co z osobami które nie oddadzą głosu do godziny 21.00?

REKLAMA

Centralny Rejestr Wyborców (dalej: CRW) ułatwia obywatelom głosowanie, urzędnikom organizację pracy, a komisjom wyborczym przeprowadzenie wyborów. Każdy obywatel może sprawdzić swoje dane w CRW, a zainteresowani zmianą miejsca głosowania czy dopisania się do rejestru, mogą zrobić to online.
Sprawdź ile wyniesie i komu przysługuje dodatek za pracę w porze nocnej. Jaka wysokość dodatku dla pracownika pracującego w podstawowym systemie czasu pracy od poniedziałku do piątku? 

REKLAMA

400 zł na wyprawkę szkolną i 500 zł na zajęcia dodatkowe. Te jednorazowe świadczenia przysługują dzieciom w roku szkolnym 2023/2024. Złóż wniosek jak najszybciej!
Już od 1 stycznia 2024 r. na dziecko w Polsce będzie można otrzymać 1100 zł. Oprócz programu "500+", "Dobry Start", czy kosiniakowego rodzicom przysługują inne świadczenia. Sprawdź jak dostać 1100 zł.
Już niedługo wybory, więc o obietnicach wyborczych słyszmy non stop. Tym razem informacja nie jest obietnicą wyborczą, a faktem gdyż ustawa dotycząca 2500 zł dla niektórych pracowników jest już podpisana przez prezydenta. Oczywiście wypłaty 2500 zł startują już niedługo. 
Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami starosta, na wniosek bezrobotnego, może sfinansować z Funduszu Pracy koszty studiów podyplomowych należne organizatorowi studiów, do wysokości 100%, jednak nie więcej niż 300% przeciętnego wynagrodzenia (10 530,66 zł). Złóż wniosek jak najszybciej. 
Zbliża się Święto Wojska Polskiego, czyli moment nagradzania żołnierzy za ich ciężką pracę. Tuż przed Świętem Wojska Polskiego weszło w życie rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z 12 lipca 2023 r. w sprawie nagród uznaniowych i zapomóg żołnierzy zawodowych. Sprawdź na jakie nagrody w 2023 r. mogą liczyć żołnierze.
Już w lipcu 2023 r. odmrożenie ZFŚS, czyli zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Pracownicy po długiej przerwie będą mogli wnioskować o wczasy pod gruszą, czy też dofinansowanie wypoczynku swoich dzieci. Czy dofinansowanie wypoczynku dzieci to nowa odsłona bonu turystycznego? 
Rok szkolny 2023/24 rozpoczyna się już 4 września 2023 r. Mimo, że uczniowie od nauki w trakcie roku szkolnego będą mieć kilka przerw z całą pewnością myśleć będą o wakacjach. Kiedy kończy się rok szkolny 2023/24? Sprawdź już dzisiaj od kiedy masz wakacje!
Uczeń na wyprawkę w roku szkolnym 2023/2024 może otrzymać łączną kwotę 400 zł. Jak to zrobić? Sprawdź jakie są termin złożenia wniosków.
Połowa wakacji już z nami. Niektórzy zaczynają powoli myśleć o rozpoczęciu roku szkolnego. Kiedy rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24?
Jednorazowe stypendium dla ucznia może wynieść nawet 3000 zł. Sprawdź kto otrzyma te środki w roku szkolnym 2023/2024. 
Sprawdź jaka jest procedura przyznawania stypendium w roku szkolnym 2023/2024. Co trzeba zrobić żeby otrzymać pieniądze?  
W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas czwartych otrzymają darmowe laptopy. 2 sierpnia 2023 r. wchodzi w życie rozporządzenie określające wzór umowy przekazania komputerów przenośnych typu laptop organom prowadzącym szkołę.
Sejm podjął decyzję o zakazie sprzedaży energetyków dzieciom i młodzieży. Sprawdź od kiedy i kogo obowiązywać będzie zakaz sprzedaży energetyków do 18 roku życia. 
W 2023 r. obchodzimy 250. rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji nauczyciele otrzymają nagrody specjalne. Środki na nagrody specjalne dla nauczycieli przewidziane zostały w noweli ustawy budżetowej. Jednorazowa wypłata wynieść ma 1 125 zł. 
Wakacje, upał i turyści bez koszulki na deptaku, w restauracji. Czy można dostać za to mandat? Co grozi ze wejście do restauracji w kąpielówkach? Czy można chodzić po mieście w stroju kąpielowym? 
Sejm przyjął część poprawek Senatu do ustawy o laptopach dla uczniów i bonach dla nauczycieli. Ustawa czeka na podpis prezydenta. Kto otrzyma darmowy laptop w 2023/24 r.? Czy wszyscy nauczyciele dostaną laptopy? Sprawdź jak dostać darmowy laptop w 2023 r. 

REKLAMA