REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Vademecum zakupu notebooka

Subskrybuj nas na Youtube
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Polacy coraz częściej wybierają notebooki. Epoka komputerów stacjonarnych powoli się kończy. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem sprzętu przenośnego sprawdź jaki wybrać, gdzie i za ile.


REKLAMA

Gdzie kupić: Wybór miejsca, gdzie chcemy kupić notebooka, to wybór między ceną a pakietem usług, które oferują nam sprzedający i producent po sprzedaży. Najtańsze komputery przenośne można nabyć w supermarketach. Są to jednak modele starsze, o słabszych parametrach niż nowości wprowadzone na rynek. I często pozbawione serwisu door-to-door (uszkodzony komputer jest odbierany z domu klienta i po naprawie do niego dostarczany), który oferują salony ze sprzętem komputerowym. Kompromisem są sklepy internetowe. To jednak miejsca, w których notebooki powinni kupować bardziej doświadczeni nabywcy. Nie każdy bowiem poradzi sobie z dopasowaniem komputera do swoich potrzeb bez choćby elementarnej znajomości jego budowy.

Jaki komputer kupić: - Najchętniej kupowanym notebookiem na gwiazdkę będzie maszyna wyposażona w dedykowaną kartę graficzną, sieć bezprzewodową, pojemny 160 GB dysk twardy i minimum 2GB pamięci RAM. Tak skonfigurowany notebook podoła wymagającemu systemowi operacyjnemu, jakim jest Windows Vista, czy zaawansowanym multimediom i jest nie lada gratką dla graczy komputerowych. Do końca roku nie spodziewałbym się rewolucji technologicznej w komputerach stacjonarnych. IV kwartał nie sprzyja premierom nowych rozwiązań. Standardem do końca roku powinno być 2GB pamięci operacyjnej RAM, dysk twardy ok. 400 GB oraz wydajna karta graficzna - mówi Jacek Zieziulewicz,wiceprezes i dyrektor ds. sprzedaży w Vobis.

REKLAMA

Czy można kupić komputer na kredyt: Można to zrobić na kilka sposobów, np. kupić sprzęt na raty, wówczas kredyt jest udzielany przez bank, który współpracuje z siecią handlową. Drugi sposób to zaciągnięcie kredytu gotówkowego, który może być przeznaczony na dowolny cel, a w niektórych bankach jest udzielany niemal od ręki. Najprościej jest zapłacić kartą kredytową, jednak jeśli zadłużenie na karcie nie zostanie spłacone po okresie bezodsetkowym, ten kredyt może się okazać droższy od innych, ponieważ oprocentowanie większości kart kredytowych jest wysokie, nawet około 20 proc. Sprzedaż ratalną notebooków oferują także operatorzy telefonii komórkowych. Ich oferty są połączone z wymogiem zakupu na dwa lub trzy lata bezprzewodowego dostępu do internetu.

Jak ubezpieczyć notebook: Specjalne polisy chronią notebooki poza miejscem zamieszkania czy biurem (gdzie są objęte ubezpieczeniem mienia) np. od kradzieży i rabunku, upadku, zalania czy wadliwego użytkowania. Towarzystwa standardowo wyłączają swoją odpowiedzialność za szkody związane z rażącym niedbalstwem, a za takie zostanie uznane np. pozostawienie przenośnego komputera bez nadzoru w bibliotece czy biurze. Taki sprzęt powinien być przymocowany specjalną linką do przedmiotu, którego nie można wynieść razem z komputerem. Jeśli przewozimy takiego notebooka samochodem, to należy go schować w bagażniku, bo jeśli zostanie w widocznym miejscu, towarzystwo również odmówi wypłaty odszkodowania.

Dalszy ciąg materiału pod wideo


Rekomendacje GP: Jaki notebook kupić
Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dodatkowy urlop dla pracownika ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Są warunki i apel o zmianę przepisów

Pracownikowi z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnoprawności przysługuje prawo do dodatkowego urlopu wypoczynkowego. Nie przysługuje on jednak od razu i nie w każdym przypadku. Stąd propozycja zmiany aktualnych przepisów.

Od 1 maja zakaz dla telefonów komórkowych w szkołach. Radykalna decyzja rządu

W Polsce MEN zastanawia się nad przepisami, które ograniczą korzystanie ze smartfonów przez uczniów, natomiast w Austrii podjęto już radykalną decyzję. Od 1 maja w szkołach w tym kraju zacznie obowiązywać zakaz korzystania z telefonów komórkowych. Wprowadzono go również podczas krótkich wycieczek szkolnych.

Matura 2025. CKE zabrała głos ws. przekazywania informacji o treści materiałów egzaminacyjnych po rozpoczęciu egzaminu z języka polskiego

W poniedziałek, 5 maja 2025 r. rozpoczęły się matury. O godz. 9:00 maturzyści zaczęli pisać egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym. W ciągu dnia, dyrektor CKE Robert Zakrzewski zapowiadał, że zbada sprawę opublikowania w mediach społecznościowych zdjęć z tegorocznego arkusza egzaminacyjnego z matury z języka polskiego.

Matura 2025 r. Testy. Odpowiedzi. Rozprawki [język polski] [PDF]

Egzamin pisemny z polskiego na poziomie podstawowym składa się z trzech części. Maturzyści musieli rozwiązać dwa testy ("Język polski w użyciu" i "Test historycznoliteracki") oraz napisać tekst własny - rozprawkę na wybrany temat spośród dwóch podanych. W artykule zadania egzaminacyjne w formacie PDF (do ściągnięcia).

REKLAMA

Ile jest warta informacja czy akcja zdrożeje? Kolizja interesów prawnych i obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej a należyte wykonywanie zadań giełdowych. Przepisy i sankcje

W sytuacji kolizji pomiędzy obowiązkiem lojalnego wykonywania obowiązków służbowych a obowiązkiem zachowania tajemnicy i ochrony informacji poufnych, rozstrzygnięcie, które przyznaje pierwszeństwo temu drugiemu, opiera się na fundamentalnych zasadach prawa rynku kapitałowego oraz etyce zawodowej. Zasadniczo, ochrona rynku finansowego i zapobieganie nadużyciom w obrocie papierami wartościowymi mają nadrzędne znaczenie, a w związku z tym obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej w kontekście informacji poufnych staje się priorytetowy. Jest to nie tylko kwestia przestrzegania przepisów prawa, ale także zapewnienia uczciwości i przejrzystości w działaniach podejmowanych na rynku kapitałowym - pisze radca prawny K. Jakub Gładkowski. I wyjaśnia także jakie są sankcje i odpowiedzialność za tego typu naruszenia w unijnym i polskim porządku prawnym.

Dwunasta rata kredytu hipotecznego gratis w każdym roku? Ten scenariusz staje się coraz bardziej realny

Czy promocje znane ze sklepów mogą mieć swój odpowiednik w kredytach hipotecznych? Coraz więcej wskazuje na to, że scenariusz jednej raty rocznie „za darmo” staje się realny.

Pozwani przez PFR – jak program pomocy dla firm stał się przyczyną tysięcy pozwów? Sprawdź, jak się bronić

Ponad 16 tysięcy firm już otrzymało pozew z Polskiego Funduszu Rozwoju [i]. Kolejne są w drodze. Choć Tarcza Finansowa miała być tarczą – dla wielu stała się źródłem wieloletnich problemów prawnych.

Rozwód w 2025 i 2026 r. [FAQ]

Co może się zmienić w procedurach rozwodowych? Jakie są aktualne przepisy? Co trzeba wiedzieć o rozwodzie w 2025 2026 r.? Oto odpowiedzi na najważniejsze pytania!

REKLAMA

Kawa z INFORLEX. Nowy plan wdrożenia KSeF

Spotkania odbywają się w formule „na żywo” o godzinie 9.00. Przy porannej kawie poruszamy najbardziej aktualne tematy, które stanowią także zasób kompleksowej bazy wiedzy INFORLEX. Rozmawiamy o podatkach, księgowości, rachunkowości, kadrach, płacach oraz HR. 15 maja br. tematem spotkania będzie nowy plan wdrożenia KSeF.

Matura 2025 polski: tematy wypracowań

Jakie były dziś tematy wypracowań na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym? Jeden dotyczył motywu nadziei, a drugi błędnej oceny sytuacji. Niedługo poznamy pełne arkusze.

REKLAMA