REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Budowa domu, Kupno mieszkania

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Pod Warszawą kupisz tańsze i większe mieszkanie

Ceny mieszkań w Warszawie mimo ostatnich obniżek nadal dla wielu warszawiaków są zbyt wysokie. Młodzi warszawiacy zaczynają szukać alternatywy i kupują mieszkania pod Warszawą – dzięki temu oszczędzają pieniądze lub za tę samą kwotę, którą wydaliby na mieszkanie w Warszawie, kupują większe mieszkanie.

Polaków nie stać na nowe mieszkania

Wielu Polaków nadal nie stać na kupno nowego mieszkania. W większości przypadków mieszkania kupowane są na kredyt. Przyczyną takiej sytuacji są zbyt wysokie ceny mieszkań i za małe wynagrodzenie – na metr kwadratowy przeciętnie pracujemy dwa miesiące. Niestety nic nie wskazuje na poprawę sytuacji.

Które dzielnice Warszawy zyskały w podażowym rankingu?

Zmiany w podaży mieszkań w warszawskich dzielnicach nie są wielkie, jednak niektóre z nich są wyraźnie częściej wybierane przez deweloperów. Na pierwsze miejsce w rankingu wysunął się Targówek, zaraz za nim znajduje się Śródmieście. Przeczytaj jak wygląda sytuacja w pozostałych dzielnicach.

Rynek nieruchomości: mieszkanie lepiej kupić czy wynająć?

Mieszkania najczęściej kupują młodzi Polacy, jednak średnia wieku nabywcy stale rośnie. Alternatywą dla kupna mieszkania jest wynajem, choć biorąc pod uwagę rosnącą zdolność kredytową Polaków warto zdecydować się jednak na zakup mieszkania – możemy szukać mniejszych mieszkań i na obrzeżach dużych miast.

REKLAMA

Ile zyskujemy na kupnie nieruchomości?

Nieruchomości niezmiennie są jednym z pewniejszych sposobów lokowania pieniędzy. Oprócz tego kupno nieruchomości może generować dodatkowe zyski – dotyczy to nabycia nieruchomości z zamiarem najmu. W jakie nieruchomości warto inwestować?

Jaki beton stosować do wykonywania fundamentów?

Na rynku mamy różne rodzaje betonu: towarowy, wodoszczelny, samozagęszczalny. Zobacz jakie mają właściwości i czym się różnią?

Rodzaje fundamentów w domach jednorodzinnych

Jaki fundament wykonać pod budowanym domem? Do najczęściej wykonywanych rodzajów fundamentów nalezą: ława fundamentowa i płyta fundamentowa. Zobacz, czym się różnią.

Jak prawidłowo wykonać fundamenty budynku? Zobacz, o czym należy pamiętać

Jak dobrze postawić fundamenty budynku, o czym należy pamiętać podczas ich wykonywania? O czym nie powinniśmy zapomnieć podczas budowy fundamentów – radzi ekspert Lafarge Bartosz Obidziński – kierownik produktu.

REKLAMA

Czego klienci oczekują od deweloperów?

Oczekiwania klientów są dla deweloperów wyjątkowo istotne. Możliwość dostosowania oferty do ich potrzeb pozwala na zwiększenie sprzedaży. Ustawa deweloperska i koniec „Rodziny na Swoim” to spore zmiany. Jak kupujący oceniają sytuację na rynku?

Jak kupujący wybierają dewelopera?

O sukcesie inwestora decydują klienci – to oni są jego największą wizytówką i wspierają trudny proces kreacji wizerunku. Jak wiadomo zakup mieszkania na rynku pierwotnym wymaga pewności, a wygrywa solidny deweloper.

Domy drewniane – technologia, stolarka i wykończenie

Drewno to materiał bardzo uniwersalny i szlachetny materiał. Poza konstrukcją domu, wykonuje się niego stolarkę (okienną i drzwiową) a także wykończa wnętrza.

Jakie lokalizacje mieszkania preferują warszawiacy?

Duża podaż mieszkań, spadające ceny za metr kwadratowy i niskie stopy procentowe wpłynęły na zmianę preferencji lokalizacji mieszkania. Warszawiacy najchętniej kupiliby mieszkanie zlokalizowane na Ochocie, wskazują też na Wolę i na Mokotów.

Montaż blachodachówki modułowej – krok po kroku

W ramach montażu blachodachówki modułowej musimy wykonać obróbkę pasa nadrynnowego, montaż wiatrownicy oraz obróbkę szczytową. Zobacz poradnik, jak wykonać te prace krok po kroku.

Budowa domu po nowelizacji prawa budowlanego

Po nowelizacji prawa budowlanego na pewno o wiele szybciej będziemy mogli załatwić formalności związane z budową domu. Jednak zmiany w prawie budowlanym nie powinny uśpić naszej czujności. Inwestorzy w większym stopniu będą musieli zadbać o to, by parametry powstających budynków odpowiadały temu, co znajduje się w projekcie.

Bezprawne działania deweloperów

Bezprawna odmowa do odstąpienia od umowy przy zmianie warunków np. ceny mieszkania to najczęściej kwestionowana praktyka deweloperów. W 2012 roku UOKiK wydał 22 decyzje, które potwierdziły nieprawidłowości w umowach deweloperów oferujących klientom nowe mieszkania.

Budowa domu – jak stworzyć plan inwestycji?

Budowa domu to złożony proces, który musimy dokładnie zaplanować. Zobacz, które z etapów budowy domu są kluczowe oraz jak zaplanować kolejność działania.

Zakup mieszkania: niższa cena za metr i tańsze kredyty

Coraz więcej młodych osób kupuje mieszkania. Rynek nieruchomości stale się zmienia, zmniejszają się ceny za metr mieszkania, a także maleje wysokość zaciąganych kredytów. Co na to wpływa.

Wynajem czy kupno – z czego będzie większy zysk?

W Polsce nadal wynajem mieszkania w wielu przypadkach jest tańszy niż kupno mieszkania na kredyt. Jednak trzeba zaznaczyć, że kupując mieszkanie na kredyt spłacamy raty i stajemy się właścicielem lokalu, natomiast wynajem nie przynosi takich zysków. Jak to dokładnie wygląda? Jak podchodzą do tego Polacy? I jak to wygląda za granicą?

Zmiany w prawie budowlanym w 2013 roku

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w 2013 roku pojawią się zmiany w ustawie Prawo budowlane. Zmiany mają na celu usprawnić proces budowlany i ułatwić inwestorom wszystkie czynności związane z budową domu.

Deweloperzy tworzą swoje programy dofinansowania zakupu mieszkania

Deweloperzy mają spore trudności ze sprzedażą już wybudowanych mieszkań, nadpodaż stale rośnie. Z jednej strony spadające stopy procentowe powinny przełożyć się na zwiększoną liczbę kredytów, z drugiej jednak polityka kredytowa jest zaostrzana. Deweloperzy wychodzą klientom naprzeciw i proponują swoje programy dofinansowania zakupu mieszkania.

Mieszkania częściej szukają kobiety

Kobiety stają się bardziej aktywne, nie tylko zawodowo, częściej to one mają ostatni głos w czasie szukania mieszkania. Kobiety poszukujące mieszkania zadają więcej pytań niż mężczyźni, zwracają również uwagę na funkcjonalność, lokalizację i koszty utrzymania. Ich rola przestała ograniczać się do dekorowania wnętrza.

Lukarna – sposób na doświetlenie poddasza

Lukarna to jeden z bardziej popularnych sposobów na doświetlenie poddasza. Lukarna to element budynku, który znacząco wpływa na atrakcyjność bryły budynku, architekturę wnętrza. Ma tez znaczący wpływ na ilość światła jaka wpada na poddasze. Zobacz, jakie są wady i zalety lukarny?

Co można budować na działce bez pozwolenia?

Wg prawa budowlanego każde rozpoczęcie robót budowlanych wymaga wydania pozwolenia na budowę. Są jednak wyjątki, kiedy można budować na działce bez pozwolenia na budowę. Zobacz, co można postawić na działce bez potrzeby uzyskania pozwolenia na budowę?

Kupno mieszkania od dewelopera – Poradnik

Decyzji o zakupie mieszkania nie powinniśmy podejmować pochopnie. Zanim zdecydujemy się na konkretne mieszkanie, wszystko dokładnie przemyślmy. Zobacz na co należy zwracać uwagę, zanim podpiszemy umowę z deweloperem.

Jakie domy jednorodzinne budowali Polacy w 2012 roku?

Wybór projektu, technologii budowy domu, materiałów, stan surowy otwarty, a może stan surowy zamknięty. Jakie domy budują Polacy? Zobacz jakie domy jednorodzinne budowali Polacy w 2012 roku.

Szprosy okienne: międzyszybowe, konstrukcyjne i naklejane

Szprosy to ozdobny element okna, który może występować w trzech rodzajach. Jako element ozdobny znajdujący się pomiędzy szybami (szprosy międzyszybowe), jako jeden z elementów okna dzielący szybę na mniejsze części (szprosy konstrukcyjne) lub też element ozdobny (szprosy naklejane).

Domy pasywne – czy są tańsze niż tradycyjne?

W porównaniu z domem pasywnym, budowa domu stawianego w tradycyjny sposób (murowany) często trwa dłużej, poza ty koszty budowy także są wyższe. Zaletą domów pasywnych jest to, że koszt wykonania niektórych elementów budynków może być niższy (w porównaniu z budynkiem murowanym) nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych i to już na etapie prac budowlanych.

Zainteresowani kupnem mieszkania stają się coraz bardziej wymagający

Zainteresowani kupnem mieszkania zwracają uwagę nie tylko na cenę nieruchomości, lecz także na jakość wykonania. Coraz częściej kupujący szukają inwestycji, w których zastosowano ekologiczne rozwiązania. Dla deweloperów bardziej wymagający klient stanowi większe wyzwanie.

Kredyt na budowę domu – banki chętnie pożyczają

Osoby chcące zamieszkać w domu jednorodzinnym wolą zbudować go po swojemu, a do tego zazwyczaj potrzebny jest kredyt, na szczęście banki dość chętnie pożyczają pieniądze na ten cel. Z drugiej strony banki nie ukrywają, że z kredytem na budowę domu wiąże się sporo formalności, których trzeba dopełniać w trakcie budowy domu.

Małe mieszkania, a cena niekoniecznie

Małe mieszkania, pomimo ich niemałej ceny, cieszą się popularnością, zwłaszcza w dużych miastach. Często małe mieszkania, o powierzchni 30 metrów kwadratowych i mniej, są droższe od ich większych konkurentów. Najtańsze małe mieszkania na rynku wtórnym znajdziemy w Łodzi.

Ciepły montaż okien – na czym polega?

Ciepły montaż okien to dodatkowe zabezpieczenie warstwy izolacji termicznej przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi. Zobacz, dlaczego zabezpieczenie warstwy termoizolacyjnej jest tak bardzo istotne?

Dopłaty do budowy domów pasywnych – czy to się opłaca?

Banki będą udzielać kredytów z dopłatą na budowę domów pasywnych. Program dopłat ma ruszyć jeszcze w pierwszym kwartale 2013 roku. Według badań Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, obecnie skorzystać z niego chce co czwarty inwestor.

Jak przekształcić działkę rolną w budowlaną?

Kupno działki rolnej z myślą i jej przekształcenie na budowlaną to dobry pomysł. Działki rolne są tańsze, niż działki budowlane. Decydując się na takie rozwiązanie, należy zwrócić uwagę na formalny proces przekształcenia działki. W niektórych przypadkach formalności związane z przekształceniem działki rolnej w budowlaną, mogą rozciągnąć się w czasie, co znacznie opóźni budowę.

Najtańsze mieszkania w Polsce – sprawdź, gdzie są

Szukanie mieszkania może przyprawić o zawrót głowy. Jeśli podoba nam się rozkład mieszkania to cena już niekoniecznie i rozpoczyna się szukanie kompromisu. Zazwyczaj ostatecznie czynnikiem decydującym staje się właśnie cena mieszkania. Sprawdź, gdzie w Polsce można kupić najtańsze mieszkania.

„WZ” – decyzja o warunkach zabudowy

Decyzja o warunkach zabudowy, nazywana „wuzetką” (wz), to dokument potrzebny do ustalenia warunków sposobu zagospodarowania terenu. Decyzja o warunkach zabudowy zastępuje plan zagospodarowania przestrzennego tam, gdzie taki plan nie został uchwalony lub przestał obowiązywać. Decyzję o warunkach zabudowy (WZ) można otrzymać również w sytuacji, kiedy nie jesteśmy właścicielem danej nieruchomości. Decyzja o warunkach zabudowy dla budownictwa mieszkaniowego wydawana jest bezpłatne.

Uszczelnianie okien na zimę – sposoby

Uszczelnianiem okien należy zająć się, kiedy na zewnątrz temperatura jest dodatnia. Można też wymienić wszystkie okna na nowe, niestety wiąże się to z większymi kosztami. Zobacz, w jaki sposób można samodzielnie uszczelnić okna.

„Rodzina na Twoim” w Poznaniu

W poznaniu spółka Twoje M stworzyła alternatywę dla niedziałającej już „Rodziny na Swoim”, autorski projekt nazywa się „Rodzina na Twoim”. „Rodzinę na Swoim” miało zastąpić „Mieszkanie dla Młodych”, ale start nowego programu został przesunięty na 2014 rok, dlatego poznański deweloper zdecydował się stworzyć „Rodzinę na Twoim”.

Izolacja podłogi na gruncie – jak ją zaprojektować?

Zadaniem izolacji podłogi na gruncie jest zapewnienie odpowiedniego komfortu użytkowania podłogi. Straty ciepła z budynku w kierunku gruntu mogą wynosić nawet 15–20% w ogólnym bilansie cieplnym budynku. Z tego właśnie powodu projekt izolacji podłogi na gruncie jest tak ważny i powinien być wykonany bardzo dokładnie.

Zdolność kredytowa przekłada się na wielkość kupowanego mieszkania

Zdolność kredytowa ma zasadniczy wpływ na wielkość kupowanego mieszkania. Polacy niestety nie mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania o wymarzonej powierzchni, kupują tyle metrów, na ile pozwoli im zdolność kredytowa ustalona przez bank. Jakie mieszkania najczęściej są kupowane? Czy jest realna szansa na zmianę sytuacji?

Budowa domu: O co pytać wykonawcę?

Jak znaleźć dobrego wykonawcę do budowy domu? Wybierając wykonawcę warto opierać się na rekomendacjach i pierwszym wrażeniu, jakie wywrze na nas podczas bezpośredniej rozmowy. Zobacz, o co warto zapytać i co warto ustalić z wykonawcą podczas pierwszej rozmowy.

Budowa domu: O co warto zapytać architekta?

Budując dom, jedną z pierwszych osób z którymi konsultujemy własne pomysły jest architekt. Zobacz, o co warto zapytać architekta podczas ustalania szczegółów na temat projektu domu.

Dom pasywny – czym się charakteryzuje?

W budownictwie energooszczędnym wyróżnia się trzy rodzaje domów energooszczędnych: energooszczędne, wysoko energooszczędne i pasywne. Domy te różnią się między sobą parametrami energetycznymi, czyli zapotrzebowaniem na energię cieplną w skali roku. Zobacz, co wyróżnia dom pasywny na tle domów energooszczędnych.

Który producent styropianu jest najlepszy?

Jak sprawdzić, który producent styropianu jest najlepszy? Jak sprawdzić, czy produkowany styropian jest dobrej jakości? Gdzie znaleźć listę najlepszych producentów styropianu?

Styropian: Ocieplenie ścian zewnętrznych budynku

Najczęściej wykonywanym rodzajem ścian w polskim budownictwie są ściany warstwowe. Jedną z warstw jest warstwa izolacyjna. Aby dobrze pełniła swoja funkcję, musi mieć odpowiednią grubość. Zobacz jak ocieplić ściany zewnętrzne budynku, aby panował w nim odpowiedni klimat a całe rozwiązanie było ekonomiczne.

Jak kupić dobry styropian – podpowiada Instytut Techniki Budowlanej

Instytut Techniki Budowlanej (ITB) wraz ze Stowarzyszeniem Producentów Styropianu (PSPS) przygotowali pierwszy w historii projekt badawczy na temat styropianu. Celem badania było zbadanie właściwości styropianów będących na polskim rynku i wskazanie tych, które te normy spełniają. Styropiany te oznaczono specjalnym znakiem"Gwarantowany styropian".

Domy parterowe – Projekty gotowe

Projekty domów parterowych to jedne z tych, które są dość często wybierane przez Inwestorów. Ciekawe rozwiązania architektoniczne powodują, że jednokondygnacyjnych domów jednorodzinnych buduje się coraz więcej.

Budowa domu: kiedy osadzić okna?

Na którym etapie budowy domu osadzić okna? Pilnowanie kolejności prac budowlanych pozwoli nam uniknąć nieplanowanych niespodzianek podczas budowy. Podpowiadamy, kiedy najlepiej montować okna, aby ich nie uszkodzić, i aby nie uległy zabrudzeniu.

Ekspektatywa chroni nabywców mieszkań

Ekspektatywa przekazuje nam prawo do objęcia przyszłych dóbr i polega na ustanowieniu odrębnej własności lokalu, po którym następuje przeniesienie własności na kupującego. Ekspektatywa pozwala kupującemu domagać się swojej należności od dewelopera w przypadku problemów z ukończeniem mieszkania lub upadłością dewelopera. Poznaj szczegóły ekspektatywy.

Dopłaty do domów energooszczędnych w 2013 roku – Start!

Już niebawem ruszą dopłaty do domów energooszczędnych. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej uruchamia program dopłat do budowy domów energooszczędnych. Dofinansowania mogą wynieść nawet 50 tys zł.

Wizualizacje architektoniczne budowanego domu

Budując dom, z niecierpliwością oczekujemy końcowego efektu. Teraz, aby zobaczyć jak będzie wyglądać dom po zakończeniu budowy, nie musimy czekać do zakończenia całego procesu. Możemy np. zamówić wizualizacje architektoniczne, dzięki którym zobaczymy jak będzie wyglądał nasz dom, jeszcze na etapie jego budowy.

REKLAMA