REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Pedofilia

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Mimo wyroku, nie pojawił się w areszcie. 56-letni predator schwytany przez policję

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który został skazany za przestępstwa seksualne. Mężczyzna, mieszkaniec powiatu kościerskiego, został skazany przez Sąd Rejonowy w Kościerzynie na karę 1,5 roku pozbawienia wolności za molestowanie seksualne nastoletniej kobiety i naruszenie nietykalności cielesnej innej osoby. Mimo wyroku, mężczyzna nie zgłosił się do zakładu karnego, co skłoniło sąd do wydania nakazu jego zatrzymania i doprowadzenia do aresztu śledczego.

Krajowy plany przeciwdziałania pedofilii przyjęty przez rząd

Nasz system prawny jeszcze bardziej będzie uwzględniał dziecko i jego ochronę przed przestępczością na tle seksualnym - mówił we wtorek na konferencji prasowej podsekretarz stanu w MS Marcin Romanowski, przedstawiając założenia przejętego przez rząd krajowego planu przeciwdziałania pedofilii.

Sztuczna inteligencja pomoże w blokowaniu nielegalnych treści

Bazujący na sztucznej inteligencji program, przygotowany przez polskich naukowców, pomoże w pracy moderatorom, którzy czyszczą internet z nielegalnych treści. Program ma rozpoznawać wideo, obrazy i teksty o charakterze pedofilskim.

Uchwała ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II przyjęta przez Sejm

Podczas debaty o uchwale ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II posłowie PiS wyrażali sprzeciw wobec "niesprawiedliwych i szkodliwych działań" mających zniszczyć autorytet papieża. Z kolei opozycja wskazywała, że Sejm nie jest "sądem, ani obrońcą, ani adwokatem" oraz że potrzebne są badania archiwalne i prace historyczne.

REKLAMA

Komisja ds. pedofilii pod nową nazwą i z nowymi uprawnieniami

Wprowadzenie zmian i usprawnień w funkcjonowaniu Państwowej Komisji ds. pedofilii, w tym ułatwień w dostępie do dokumentów, przewiduje nowelizacja przepisów o tej komisji, która  weszła w życie 26 lutego. Uchwalenie zmian było następstwem inicjatywy ustawodawczej prezydenta.

Pozorowana walka z pedofilią w Kościele [OPINIA]

Komisja ds. pedofilii nie ma szczęścia. Za każdym razem, gdy Sejm zabiera się za tworzenie przepisów określających ramy jej funkcjonowania, mamy do czynienia z festiwalem żenady, absurdów i politycznym biciem piany. Nie inaczej było przy okazji ostatniej nowelizacji.

Nowelizacja ustawy o komisji ds. pedofilii - Kościół bez kar za brak dostępu do akt

Prawo i Sprawiedliwość po cichu wprowadziło poprawkę wykreślającą karę grzywny za nieuzasadnioną odmowę przekazanie akt na żądanie komisji ds. pedofilii. W rezultacie komisja będzie mogła żądać od kościoła czy związku sportowego udostępnienia w terminie 30 dni informacji i dokumentów, ale nie będzie miała narzędzi by ten obowiązek wyegzekwować.

Nowelizacja ustawy o komisji ds. pedofilii - Kościół nie chce udostępniać akt

Projekt nowelizacji ustawy o komisji ds. pedofilii, skierowany do Sejmu w lipcu 2022 r. przez Kancelarię Prezydenta, zobowiązuje wszystkie podmioty do przekazania jej dokumentów w ciągu 30 dni, w tym również Kościół Katolicki. Episkopat zasłania się jednak konkordatem, konstytucją i tajemnicą kościelną.

REKLAMA

Komisja do spraw pedofilii uzyska dostęp do akt i dokumentów Kościoła?

Komisja do spraw pedofilii uzyska uprawnienia wglądu akt i dokumentów Kościoła - to jedno z założeń projektu nowelizacji ustawy o Państwowej Komisji ds. Pedofili, skierowanego do Sejmu przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Ukrywanie pedofilii karalne, nawet jeśli nabyto wiedzę o przestępstwie przed lipcem 2017 r. – wyrok SN

Ukrywanie pedofilii i niezgłoszenie jej do organów ścigania podlega karze. Również wtedy, gdy osoba dowiedziała się o takim czynie pedofilskim przed lipcem 2017 r., czyli terminem zaktualizowania obowiązku denuncjacji - wynika z piątkowej uchwały Sądu Najwyższego.

Reforma prawa karnego w Kościele – zmiana sankcji karnych

Reforma prawa karnego w Kościele katolickim weszła w życie w środę 8 grudnia 2021 r. Zmianie uległy m.in. przepisy dotyczące pedofilii w kościele. W jaki sposób? Jakie inne przepisy uległy modyfikacji, a jakie dodano?

MS za zaostrzeniem kar za przestępstwa pedofilskie

Ministerstwo Sprawiedliwości che zaostrzenia kar za przestępstwa o charakterze pedofilskim. Na czym miałyby polegać zmiany?

RPO: informacja o publikacji danych w "rejestrze pedofilow" powinna być wyraźnie komunikowana

Pokrzywdzony przestępstwem na tle seksualnym może nie chcieć, by dane sprawcy znalazły się w publicznym rejestrze pedofilów. Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich decyzja o umieszczeniu danych sprawcy w rejestrze powinna być jasno komunikowana w wyroku.

Nowelizacja Kodeksu karnego dotycząca pedofilii z poprawkami

Sejm przyjął 41 z 42 poprawek proponowanych przez Senat do nowelizacji Kodeksu karnego, zaostrzającego kary za pedofilię. Jedna z nich uzupełnia przepis dotyczący karalności za obcowanie płciowe z małoletnim poniżej 15 lat o czyn "doprowadzenia takiego małoletniego do obcowania płciowego".

Zaostrzenie kar za pedofilię - Sejm pracuje nad nowelizacją przepisów

Zaostrzenie kar za przestępstwa związane z pedofilią przewiduje projekt nowelizacji Kodeksu karnego, który został skierowany do drugiego czytaia w Sejmie. Nowe przepisy zakładają również objęcie ochroną przed takimi czynami dzieci do 16 roku życia.

REKLAMA