REKLAMA
Zarejestruj się
REKLAMA
Skończył się termin składania wniosków o 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Rodzic powinien złożyć wniosek do 30 kwietnia 2025 r. Jeśli ten termin został dotrzymany, to ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego jest zachowana i ZUS wypłaci 800 plus do 30 czerwca 2025 r. Co się stanie, jeśli wniosek zostanie złożony po terminie?
Drożyzna w sklepach i coraz wyższe rachunki za prąd rujnują domowe budżety. Niektórym coraz trudniej związać koniec z końcem, zwłaszcza wtedy, kiedy ma się kilkoro dzieci. Sytuację ratuje 800 plus. Na ten zastrzyk gotówki rodzice czekają co miesiąc. Tymczasem w kwietniu zmienia się nieco harmonogram wypłat. Kiedy zatem można się spodziewać przelewów z ZUS na bankowe konta?
Rząd zabrał się za przykręcenie kurka z pieniędzmi dla dzieci Ukraińców i powiązał wypłacenie 800 plus z obowiązkiem szkolnym. Regulujące to znowelizowane przepisy weszły w życie w połowie ubiegłego roku, ale faktyczna weryfikacja nastąpi z początkiem czerwca, kiedy ruszy tak zwany nowy okres świadczeniowy.
1 czerwca 2025 r. rozpocznie się nowy okres świadczeniowy w programie 800 plus. Wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć jedynie drogą elektroniczną. Jak można uniknąć przerwy w wypłacie świadczenia?
REKLAMA
Od 1 stycznia 2024 r. kwota świadczenia wychowawczego zostaje podniesiona z 500 zł do 800 zł. ZUS, który wypłaca to świadczenie, sam zmieni jego wysokość. Dlatego nie trzeba składać dodatkowego wniosku. Wypłaty świadczeń w nowej wysokości będą realizowane od stycznia 2024 r. Ale są osoby, które wniosek do ZUS muszą złożyć.
REKLAMA
REKLAMA