REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Lepiej zainwestować w Żabkę lub Biedronkę niż w mieszkanie. To nieruchomości komercyjne dają większą stopę zwrotu - nawet 15-20% w skali roku

Lepiej zainwestować w Żabkę lub Biedronkę niż w mieszkanie. To nieruchomości komercyjne dają większą stopę zwrotu - nawet 15-20% w skali roku
Konrad Żelazowski
dziennik.pl

REKLAMA

REKLAMA

W jakie nieruchomości warto inwestować? Wzrost cen mieszkań tylko po części oddaje opłacalność inwestowania na tym rynku. Ze względu na prawa lokatorów bardziej opłacalne są nieruchomości komercyjne pod Żabkę lub Biedronkę.

W jakie nieruchomości warto inwestować?

W raporcie "Informacja o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce w III kwartale 2023 r." NBP podał, że na rynkach pierwotnych nominalne średnie ceny transakcyjne mkw. nowych mieszkań wzrosły zarówno kwartał do kwartału, jak i rok do roku, zwłaszcza we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Gdyni i Krakowie, natomiast zmniejszyły się w Łodzi.

REKLAMA

REKLAMA

Ceny wzrosły o 6,4% k/k i 9,9% r/r w Warszawie, w Gdańsku odpowiednio o 2,3%. i 0,3%., w Gdyni o 4,2%. i 7%, w Krakowie o 4,9% i 5,5%, w Poznaniu o 5,3%. i 9,8%., we Wrocławiu o 2,8%. i 11,3%.  W Łodzi nominalne średnie ceny transakcyjne mkw. nowych mieszkań spadły o 0,9 proc. k/k i wzrosły o 3 proc. r/r.

- Zysk na nieruchomościach jest trzykrotnie wyższy niż na giełdzie, indeks WIG wzrósł w ciągu pięciu lat o 28%, gdy indeks cen mieszkań urban.one o 86% - mówi w rozmowie z MarketNews24 Grzegorz Mroczek, wiceprezes agencji doradczej Cream Property Advisors.

Nieruchomości komercyjne dają większą stopę zwrotu

To jednak nieruchomości komercyjne dają większą stopę zwrotu z inwestowania na rynku nieruchomości. To nawet 15-20% w skali roku, a wówczas jesteśmy w ciągu pięciu lat podwoić swój kapitał. W przypadku nieruchomości komercyjnej dużo łatwiej można rozstać się z najemcą, który nie płaci rachunków.

- Lepiej kupić Żabkę lub Biedronkę niż mieszkanie i zostać z niepłacącym rachunki lokatorem - komentuje Grzegorz Mroczek z Cream Property Advisors. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo
 
Lepiej kupić Żabkę lub Biedronkę niż mieszkanie

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wieloletni plan finansowy państwa. Motorem wzrostu gospodarczego będzie konsumpcja i środki z KPO; powstanie Rada Fiskalna

Wieloletni plan finansowy państwa będzie omawiany we wtorek 30 kwietnia przez Radę Ministrów. Motorem wzrostu gospodarczego ma być konsumpcja i środki z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). W wieloletnim planie finansowym zostaną przedstawione założenia dotyczące funkcjonowania niezależnej Rady Fiskalnej. W 2024 r. wzrost gospodarczy wyniesie 3,1 proc., a w roku 2025 przyspieszy do 3,7 proc. 

Rozporządzenie DORA od 2025 roku. Skala zmian podobna do RODO. Surowe kary dla firm za niedostosowanie

Rozporządzenie DORA to wciąż dla wielu podmiotów finansowych oraz ich dostawców usług z sektora ICT pieśń przyszłości. Tymczasem zegar tyka i do stycznia 2025 r., kiedy nowe przepisy zaczną obowiązywać, zostało coraz mniej czasu. Te podmioty sektora finansowego, które nie będą zgodne z rozporządzeniem w godzinie zero, boleśnie odczują to m. in. w swoich bilansach. Właśnie opublikowano projekt dostosowujący polskie ustawy do nowego prawa, gdzie określono surowe kary za nieprzestrzeganie DORA. 

Rozpoczął się prawosławny Wielki Tydzień. W najbliższą niedzielę Wielkanoc

Rozpoczęły się obchody Wielkiego Tygodnia Męki Pańskiej w kościele prawosławnym i innych obrządków wschodnich. Wielkanoc w tym roku wypada pięć tygodni po świętach katolickich, czyli 5 maja.  

Spór w rządzie o bon energetyczny. MRPiPS występuje przeciwko stosowaniu zasad z dodatku osłonowego

Chodzi o koncepcję wypłaty bonu energetycznego. Ministerstwo klimatu przeniosło do przepisów o bonie energetycznym znane wszystkim zasady z ustawy o dodatku osłonowym.  Oznacza to konieczność rozpatrzenia przez gminy 3 - 4,5 mln wniosków o bon energetyczny (i sprawdzenie dochodów każdego wnioskodawcy. W taki sposób jak to znamy z dodatku osłonowego.

REKLAMA

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Jak błąd we wniosku 800 plus wpływa na termin 30 kwietnia? Masz jeszcze czas na poprawę

Jak błąd we wniosku o 800 plus wpływa na termin złożenia wniosku? Czy złożenie wniosku z błędem do 30 kwietnia uznaje się za złożenie wniosku w terminie czy po terminie? Najczęstsze błędy są w numerze rachunku bankowego i peselu dziecka. Jest jeszcze czas na poprawę błędów. Sprawdź poprawność danych we wniosku na PUE ZUS.

Projekt szkoły międzypokoleniowej ruszy jesienią 2024 r. Szkoły będą otwarte na zajęcia z udziałem seniorów i integrację międzypokoleniową

Projekt "Szkoła międzypokoleniowa" oznacza otwarcie szkół na zajęcia z udziałem seniorów i integrację międzypokoleniową. - Od jesieni 2024 roku rozpoczynamy działania na rzecz szkoły międzypokoleniowej, szkoły otwartej, w której edukacja polega na włączaniu osób starszych - zapowiedziała ministra edukacji Barbara Nowacka w Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej.

Min. edukacji B. Nowacka: dzieci korzystają z doświadczenia osób starszych. A i dzieci mogą wiele nauczyć dziadków

Minister edukacji Barbara Nowacka: działamy na rzecz szkoły międzypokoleniowej.

REKLAMA

QUIZ Unia Europejska - znasz te ciekawostki? Duża szansa na 10/10
Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004 r. na mocy Traktatu Akcesyjnego podpisanego 16 kwietnia 2003 r. w Atenach. W tym roku przypada więc 20. rocznica przystąpienia naszego kraju do UE. Sprawdź, co wiesz o Unii.
Niepełnosprawni przedsiębiorcy mogą w 2024 r. obniżyć roczną składkę zdrowotną. Jak to zrobić? ZUS wyjaśnia warunki

ZUS informuje, że od rozliczenia rocznego za rok 2023, osoby z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności mogą korzystać z ulgi i obniżyć roczną składkę na ubezpieczenie zdrowotne na poniższych zasadach.

REKLAMA