| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I GOSPODARKI ŻYWNOŚCIOWEJ

z dnia 14 marca 1994 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie wykonywania czynności weterynaryjnych przez osoby nie posiadające tytułu lekarza weterynarii.

Na podstawie art. 68 ustawy z dnia 21 grudnia 1990 r. o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko-weterynaryjnych (Dz. U. z 1991 r. Nr 8, poz. 27) zarządza się, co następuje:

§ 1.
W rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z dnia 16 września 1991 r. w sprawie wykonywania czynności weterynaryjnych przez osoby nie posiadające tytułu lekarza weterynarii (Dz. U. Nr 86, poz. 392) § 1 i 2 otrzymują brzmienie:

"§ 1. 1. Osoba, która ukończyła technikum weterynaryjne lub policealne studium weterynaryjne, oraz osoby, które uzyskały tytuł technika weterynarii w innym trybie, mogą pod nadzorem lekarza weterynarii wykonywać czynności z zakresu zapobiegania i zwalczania chorób zwierząt, leczenia zwierząt oraz nadzoru nad warunkami sanitarno-weterynaryjnymi miejsc gromadzenia zwierząt.

2. Osoby, o których mowa w ust. 1:

1) mogą samodzielnie wykonywać czynności polegające na:

a) pobieraniu prób do badań laboratoryjnych, z wyjątkiem sekcji,

b) tarnikowaniu zębów,

c) przeprowadzaniu zabiegów fizykoterapeutycznych,

d) przeprowadzaniu zabiegów higienicznych na zwierzętach,

e) przeprowadzaniu zabiegów dezynsekcji zwierząt oraz dezynfekcji pomieszczeń inwentarskich,

2) posiadające roczny staż pracy w weterynaryjnej inspekcji sanitarnej mogą pod nadzorem lekarza weterynarii wykonywać czynności z zakresu nadzoru nad warunkami sanitarno-weterynaryjnymi przetwarzania produktów pochodzenia zwierzęcego.

§ 2. Osoba, która ukończyła policealne studium weterynaryjnych kontrolerów sanitarnych, może pod nadzorem lekarza weterynarii wykonywać czynności z zakresu nadzoru nad warunkami sanitarno-weterynaryjnymi miejsc gromadzenia zwierząt i produktów pochodzenia zwierzęcego."

§ 2.

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej: A. Śmietanko

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

VGD

VGD jest międzynarodową firmą świadczącą usługi w zakresie audytu, podatków, księgowości, kadr i płac oraz doradztwa biznesowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »