REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 1996 nr 10 poz. 60

ROZPORZĄDZENIE KRAJOWEJ RADY RADIOFONII I TELEWIZJI

z dnia 24 stycznia 1996 r.

w sprawie trybu postępowania i prowadzenia kampanii referendalnej w jednostkach publicznej radiofonii i telewizji.

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 40 ust. 4 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o referendum (Dz. U. Nr 99, poz. 487) zarządza się, co następuje:

§ 1.
 Organ zarządzający referendum. Państwowa Komisja Wyborcza, partie polityczne oraz inne podmioty uczestniczą w kampanii referendalnej prowadzonej przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji na zasadach określonych w niniejszym rozporządzeniu.
§ 2.
 Rozpowszechnianie audycji referendalnych rozpoczyna się z dniem ogłoszenia aktu prawnego o przeprowadzeniu referendum i kończy się na 24 godziny przed dniem głosowania.
§ 3.
 1. Telewizja Polska S.A. i Polskie Radio S.A. w programach ogólnokrajowych zobowiązane są w okresie trwania kampanii referendalnej przygotować i rozpowszechniać pomiędzy godziną 600 a 2300 audycje w wymiarze nie krótszym niż 60 minut w Telewizji Polskiej S.A. oraz 90 minut w Polskim Radiu S.A. Celem audycji jest umożliwienie organowi zarządzającemu referendum przedstawienie treści pytań i wariantów oraz problemów poddanych pod referendum.

2. Ustalenia dotyczące rozpowszechniania audycji, o których mowa w ust. 1, przekazuje się niezwłocznie organowi zarządzającemu referendum, Państwowej Komisji Wyborczej oraz Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, a także ogłasza w programach informacyjnych Telewizji Polskiej S.A. i Polskiego Radia S.A.

3. W granicach wyznaczonych prawem organ zarządzający referendum swobodnie kształtuje treść audycji referendalnych oraz ponosi z tego tytułu odpowiedzialność.

§ 4.
 1. Telewizja Polska S.A. i Polskie Radio S.A. zobowiązane są do przygotowania i rozpowszechniania audycji referendalnych zawierających wyjaśnienia Państwowej Komisji Wyborczej.

2. Zarządy spółek Telewizji Polskiej S.A. i Polskiego Radia S.A. po konsultacji z Państwową Komisją Wyborczą określą nie później niż 25 dni przed dniem referendum:

1) łączny czas przeznaczony na emisję audycji referendalnych w programach ogólnokrajowych oraz podział czasu emisji pomiędzy poszczególne programy,

2) terminy i porę emisji poszczególnych audycji.

3. Ustalenia, o których mowa w ust. 2, przekazuje się niezwłocznie Państwowej Komisji Wyborczej, Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji oraz organowi zarządzającemu referendum, a także ogłasza w programach informacyjnych Telewizji Polskiej S.A. i Polskiego Radia S.A.

4. W granicach wyznaczonych prawem Państwowa Komisja Wyborcza swobodnie kształtuje treść audycji referendalnych oraz ponosi z tego tytułu odpowiedzialność.

§ 5.
 Do przedstawiania stanowisk partii politycznych oraz innych podmiotów w zakresie audycji referendalnych stosuje się odpowiednio przepisy rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 13 maja 1994 r. w sprawie trybu postępowania w związku z przedstawianiem w programach publicznej radiofonii i telewizji stanowisk partii politycznych, związków zawodowych i związków pracodawców w węzłowych sprawach publicznych (Dz. U. Nr 74, poz. 335 i z 1996 r. Nr 10, poz. 59), z uwzględnieniem zasady, iż w okresie rozpowszechniania audycji referendalnych Telewizja Polska S.A. i Polskie Radio S.A. rozpowszechni nie mniej niż 1 audycję, o których mowa w § 2 cytowanego rozporządzenia.
§ 6.
 Telewizja Polska S.A. i Polskie Radio S.A. zapewniają bezpłatne utrwalenie treści wyjaśnień organu zarządzającego referendum i Państwowej Komisji Wyborczej oraz bezpłatne rozpowszechnianie audycji referendalnych.
§ 7.
 W przypadku zarządzenia w tym samym terminie więcej niż jednego referendum:

1) każdemu z organów zarządzających referendum umożliwia się przedstawienie treści pytań i wariantów oraz problemów poddanych pod referendum w zakresie określonym w § 3,

2) minimalny wymiar czasowy audycji referendalnych zawierających wyjaśnienia Państwowej Komisji Wyborczej ulega odpowiedniemu zwielokrotnieniu,

3) liczba audycji, o których mowa w § 5, ulega odpowiedniemu zwiększeniu, lecz nie może przekroczyć liczby audycji przypadających w okresie kampanii referendalnej.

§ 8.
 Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, z tym że termin określony w § 4 ust. 2 nie ma zastosowania wobec referendów zarządzonych na dzień 18 lutego 1996 r.

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji: B. Sulik

Metryka
  • Data ogłoszenia: 1996-01-30
  • Data wejścia w życie: 1996-01-30
  • Data obowiązywania: 1996-01-30
  • Z mocą od: 1996-01-30
  • Dokument traci ważność: 2003-04-17
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA