reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE KRAJOWEJ RADY RADIOFONII I TELEWIZJI

z dnia 27 sierpnia 1996 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie trybu postępowania w związku z przedstawianiem w programach publicznej radiofonii i telewizji stanowisk partii politycznych, związków zawodowych i związków pracodawców w węzłowych sprawach publicznych.

Na podstawie art. 23 ust. 3 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 1993 r. Nr 7, poz. 34, z 1995 r. Nr 66, poz. 335 i Nr 142, poz. 701 oraz z 1996 r. Nr 106, poz. 496) zarządza się, co następuje:

§ 1.
W rozporządzeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 13 maja 1994 r. w sprawie trybu postępowania w związku z przedstawianiem w programach publicznej radiofonii i telewizji stanowisk partii politycznych, związków zawodowych i związków pracodawców w węzłowych sprawach publicznych (Dz. U. Nr 74, poz. 335 i z 1996 r. Nr 10, poz. 59) w § 2 wprowadza się następujące zmiany:

1) po ust. 3 dodaje się ust. 3a i 3b w brzmieniu:

„3a. Prawo to przysługuje także partiom politycznym, których członek będący kandydatem w wyborach prezydenckich uzyskał co najmniej 800 tys. głosów.

3b. Prawo do udziału w audycji na podstawie wyników wyborów prezydenckich przysługuje korzystającym z tego prawa partiom politycznym do czasu najbliższych wyborów do Sejmu.”,

2) ust. 4 otrzymuje brzmienie:

„4. Zarządy Telewizji Polskiej S.A. oraz Polskiego Radia S.A. dokonują podziału czasu antenowego w ramach audycji pomiędzy uprawnione partie polityczne i organizacje proporcjonalnie do liczby uzyskanych głosów w wyborach do Sejmu. Czas należny partiom politycznym i organizacjom, które po wyborach połączyły się, przyznawany jest partii lub organizacji, która została utworzona w wyniku połączenia. Czas należny partii lub organizacji, która po wyborach podzieliła się, przyznawany jest łącznie partiom lub organizacjom powstałym w wyniku podziału. Partiom politycznym biorącym udział w audycji na podstawie wyników wyborów prezydenckich przysługuje czas odpowiadający minimalnemu udziałowi partii stale biorących udział w audycji na podstawie wyników wyborów do Sejmu.”,

3) w ust. 7 na końcu zdania dodaje się wyrazy „i 3a”.

§ 2.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji: B. Sulik

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marzena Jaworska

Radca prawny   

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama