| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 27 października 1997 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie ustalenia wykazu gmin, na obszarze których wystąpiła powódź, oraz zasad udzielania i sposobu rozliczania dotacji celowych dla tych gmin na finansowanie bieżących zadań własnych.

Na podstawie art. 53d pkt 1 i 2 ustawy budżetowej na rok 1997 z dnia 21 lutego 1997 r. (Dz. U. Nr 19, poz. 106 i Nr 80, poz. 510) zarządza się, co następuje:

§ 1.
W rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 22 lipca 1997 r. w sprawie ustalenia wykazu gmin, na obszarze których wystąpiła powódź, oraz zasad udzielania i sposobu rozliczania dotacji celowych dla tych gmin na finansowanie bieżących zadań własnych (Dz. U. Nr 82, poz. 528, Nr 87, poz. 547, Nr 97, poz. 594, Nr 102, poz. 645 i Nr 108, poz. 699) załącznik do rozporządzenia otrzymuje brzmienie określone w załączniku do niniejszego rozporządzenia.
§ 2.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: wz. M. Belka

Załącznik 1. [WYKAZ GMIN, NA OBSZARZE KTÓRYCH WYSTĄPIŁA POWÓDŹ]

Załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów
z dnia 27 października 1997 r. (poz. 915)

WYKAZ GMIN, NA OBSZARZE KTÓRYCH WYSTĄPIŁA POWÓDŹ

Lp.

Województwo

Gminy

1

2

3

1

bielskie

I. gminy miejskie:

 

 

1. Oświęcim

 

 

2. Sucha Beskidzka

 

 

3. Szczyrk

 

 

4. Ustroń

 

 

5. Żywiec

 

 

II. gminy:

 

 

1. Andrychów

 

 

2. Brenna

 

 

3. Brzeźnica

 

 

4. Buczkowice

 

 

5. Budzów

 

 

6. Chełmek

 

1

2

3

 

 

7. Czernichów

 

 

8. Gilowice

 

 

9. Goleszów

 

 

10. Hażlach

 

 

11. Istebna

 

 

12. Jasienica

 

 

13. Jeleśnia

 

 

14. Kęty

 

 

15. Koszarawa

 

 

16. Kozy

 

 

17.Lanckorona

 

 

18. Lipowa

 

 

19. Łękawica

 

 

20. Łodygowice

 

 

21. Maków Podhalański

 

 

22. Milówka

 

 

23. Mucharz

 

 

24. Oświęcim

 

 

25.Porąbka

 

 

26. Przeciszów

 

 

27. Radziechowy-Wieprz

 

 

28. Rajcza

 

 

29. Skoczów

 

 

30. Spytkowice

 

 

31. Strumień

 

 

32. Stryszów

 

 

33. Ślemień

 

 

34. Świnna

 

 

35. Tomice

 

 

36. Ujsoły

 

 

37. Wadowice

 

 

38. Węgierska Górka

 

 

39. Wieprz

 

 

40. Wilamowice

 

 

41. Zator

 

 

42. Zawoja

 

 

43. Zembrzyce

2

częstochowskie

I. gminy miejskie:

 

 

1. Częstochowa

 

 

2. Kalety

 

 

3. Lubliniec

 

 

II. gminy:

 

 

1. Ciasna

 

 

2. Dobrodzień

 

 

3. Kochanowice

 

 

4. Koniecpol

 

 

5. Koziegłowy

 

 

6. Kruszyna

 

 

7. Krzepice

 

 

8. Lipie

 

 

9. Miedźno

 

 

10. Mstów

 

 

11. Mykanów

 

 

12. Nowa Brzeźnica

 

 

13. Olesno

 

 

14. Opatów

 

 

15. Panki

 

 

16. Pawonków

 

 

17. Poczesna

 

 

18. Popów

 

 

19. Poraj

 

 

20. Przystajń

 

1

2

3

 

 

21. Radłów

 

 

22. Rudniki

 

 

23. Szczekociny

3

gorzowskie

I. gminy miejskie:

 

 

1. Kostrzyn

 

 

II. gminy:

 

 

1. Boleszkowice

 

 

2. Górzyca

 

 

3. Słońsk

 

 

4. Słubice

 

 

5. Witnica

4

jeleniogórskie

I. gminy miejskie:

 

 

1. Jelenia Góra

 

 

2. Bolesławiec

 

 

3. Kamienna Góra

 

 

4. Karpacz

 

 

5. Kowary

 

 

6. Lubań

 

 

7. Piechowice

 

 

8. Szklarska Poręba

 

 

9. Świeradów-Zdrój

 

 

10. Wojcieszów

 

 

II. gminy:

 

 

1. Bolesławiec

 

 

2. Bolków

 

 

3. Gryfów Śląski

 

 

4. Janowice Wielkie

 

 

5. Jeżów Sudecki

 

 

6. Kamienna Góra

 

 

7. Leśna

 

 

8. Lubawka

 

 

9. Lubomierz

 

 

10. Lwówek Śląski

 

 

11. Marciszów

 

 

12. Mirsk

 

 

13. Mysłakowice

 

 

14. Nowogrodziec

 

 

15. Olszyna

 

 

16. Podgórzyn

 

 

17. Stara Kamienica

 

 

18. Świerzawa

 

 

19. Wleń

5

kaliskie

I. gminy miejskie:

 

 

1. Kalisz

 

 

II. gminy:

 

 

1. Blizanów

 

 

2. Bolesławiec

 

 

3. Brzeziny

 

 

4. Chocz

 

 

5. Czajków

 

 

6. Doruchów

 

 

7. Galewice

 

 

8. Gizałki

 

 

9. Godziesze Wielkie

 

 

10. Gołuchów

 

 

11. Grabów n. Prosną

 

 

12. Kraszewice

 

 

13. Łubnice

 

 

14. Odolanów

 

 

15. Przygodzice

 

1

2

3

 

 

16. Sieroszewice

 

 

17. Sośnie

 

 

18. Wieruszów

 

 

19. Żerków

6

katowickie

1. gminy miejskie:

 

 

1. Bieruń

 

 

2. Gliwice

 

 

3. Knurów

 

 

4. Mikołów

 

 

5. Mysłowice

 

 

6. Poręba

 

 

7. Racibórz

 

 

8. Ruda Śląska

 

 

9. Rybnik

 

 

10. Rydułtowy

 

 

11. Sławków

 

 

12. Sosnowiec

 

 

13. Wodzisław Śląski

 

 

14. Zabrze

 

 

II. gminy:

 

 

1. Babice

 

 

2. Bestwina

 

 

3. Bojszowy

 

 

4. Brzeszcze

 

 

5. Chrzanów

 

 

6. Chełm Śląski

 

 

7. Czerwionka-Leszczyny

 

 

8. Gierałtowice

 

 

9. Goczałkowice-Zdrój

 

 

10. Godów

 

 

11. Gorzyce

 

 

12. Jejkowice

 

 

13. Klucze

 

 

14. Kornowac

 

 

15. Krupski Młyn

 

 

16. Krzanowice

 

 

17. Krzyżanowice

 

 

18. Kuźnia Raciborska

 

 

19. Libiąż

 

 

20. Lubomia

 

 

21. Lyski

 

 

22. Łazy

 

 

23. Miedźna

 

 

24. Nędza

 

 

25. Pawłowice

 

 

26. Pietrowice Wielkie

 

 

27. Pilchowice

 

 

28. Pilica

 

 

29. Pszczyna

 

 

30. Rudnik

 

 

31. Siewierz

 

 

32. Sośnicowice

 

 

33. Świerklany

 

 

34. Tworóg

 

 

35. Wolbrom

 

 

36. Zbrosławice

 

 

37. Zebrzydowice

 

 

38. Żarnowiec

7

kieleckie

I. gminy miejskie:

 

 

1. Kielce

 

1

2

3

 

 

II. gminy:

 

 

1. Bejsce

 

 

2. Bieliny

 

 

3. Bodzechów

 

 

4. Brody

 

 

5. Charsznica

 

 

6. Chęciny

 

 

7. Daleszyce

 

 

8. Górno

 

 

9. Kije

 

 

10. Koszyce

 

 

11. Kunów

 

 

12. Łagów

 

 

13. Miedziana Góra

 

 

14. Morawica

 

 

15. Nowy Korczyn

 

 

16. Opatowiec

 

 

17. Pacanów

 

 

18. Sędziszów

 

 

19. Słaboszów

 

 

20. Wiślica

8

konińskie

I. gminy miejskie:

 

 

1. Koło

 

 

2. Konin

 

 

II. gminy:

 

 

1. Dąbie

 

 

2. Golina

 

 

3. Grabów

 

 

4. Kościelec

 

 

5. Lądek

 

 

6. Pyzdry

 

 

7. Rzgów

 

 

8. Świnice Warckie

 

 

9. Zagórów

9

krakowskie

I. gminy miejskie:

 

 

1. Kraków

 

 

II. gminy:

 

 

1. Alwernia

 

 

2. Biskupice

 

 

3. Czernichów

 

 

4. Dobczyce

 

 

5. Drwinia

 

 

6. Gdów

 

 

7. Igołomia-Wawrzeńczyce

 

 

8. Kłaj

 

 

9. Liszki

 

 

10. Myślenice

 

 

11. Niepołomice

 

 

12. Nowe Brzesko

 

 

13. Pcim

 

 

14. Raciechowice

 

 

15. Skawina

 

 

16. Sułoszowa

 

 

17. Tokarnia

 

 

18. Trzyciąż

 

 

19. Wieliczka

 

 

20. Wielka Wieś

10

legnickie

I. gminy miejskie:

 

 

1. Legnica

 

 

2. Chojnów

 

1

2

3

 

 

3. Głogów

 

 

4. Jawor

 

 

5. Złotoryja

 

 

II. gminy:

 

 

1. Chojnów

 

 

2. Głogów

 

 

3. Grębocice

 

 

4. Gromadka

 

 

5. Kotla

 

 

6. Krotoszyce

 

 

7, Kunice

 

 

8. Legnickie Pole

 

 

9. Męcinka

 

 

10. Miłkowice

 

 

11. Mściwojów

 

 

12. Paszowice

 

 

13. Pęcław

 

 

14. Pielgrzymka

 

 

15. Prochowice

 

 

16. Rudna

 

 

17. Ruja

 

 

18. Ścinawa

 

 

19. Wądroże Wielkie

 

 

20. Zagrodno

 

 

21. Złotoryja

 

 

22. Żukowice

11

leszczyńskie

II. gminy:

 

 

1. Góra

 

 

2. Jemielno

 

 

3. Niechlów

 

 

4. Szlichtyngowa

 

 

5. Wąsosz

 

 

6. Wschowa

12

lubelskie

I. gminy miejskie:

 

 

1. Puławy

 

 

II. gminy:

 

 

1. Janowiec

 

 

2. Kazimierz Dolny

 

 

3. Puławy

 

 

4. Wilków

13

nowosądeckie

I. gminy miejskie:

 

 

1. Nowy Sącz

 

 

2. Grybów

 

 

3. Limanowa

 

 

4. Mszana Dolna

 

 

5. Nowy Targ

 

 

6. Szczawnica

 

 

II. gminy:

 

 

1. Biały Dunajec

 

 

2. Bobowa

 

 

3. Bukowina Tatrzańska

 

 

4. Chełmiec

 

 

5. Czarny Dunajec

 

 

6. Czorsztyn

 

 

7. Dobra

 

 

8. Gorlice

 

 

9. Gródek n. Dunajcem

 

 

10. Grybów

 

 

11. Jodłownik

 

1

2

3

 

 

12. Kamienica

 

 

13. Kamionka Wielka

 

 

14. Korzenna

 

 

15. Krościenko n. Dunajcem

 

 

16. Laskowa

 

 

17. Limanowa

 

 

18. Lubień

 

 

19. Łabowa

 

 

20. Łącko

 

 

21. Łososina Dolna

 

 

22. Łukowica

 

 

23. Łużna

 

 

24. Moszczenica

 

 

25. Mszana Dolna

 

 

26. Muszyna

 

 

27. Nawojowa

 

 

28. Niedźwiedź

 

 

29. Nowy Targ

 

 

30. Ochotnica Dolna

 

 

31. Piwniczna

 

 

32. Podegrodzie

 

 

33. Poronin

 

 

34. Raba Wyżna

 

 

35. Rytro

 

 

36. Sękowa

 

 

37. Słopnice

 

 

38. Stary Sącz

 

 

39. Szaflary

 

 

40. Tymbark

 

 

41. Uście Gorlickie

14

opolskie

I. gminy miejskie:

 

 

1. Opole

 

 

2. Brzeg

 

 

3. Kędzierzyn-Koźle

 

 

II. gminy:

 

 

1. Baborów

 

 

2. Bierawa

 

 

3. Branice

 

 

4. Brzeg

 

 

5. Byczyna

 

 

6. Chrząstowice

 

 

7. Cisek

 

 

8. Dąbrowa

 

 

9. Dobrzeń Wielki

 

 

10. Głogówek

 

 

11. Głubczyce

 

 

12. Głuchołazy

 

 

13. Gogolin

 

 

14. Grodków

 

 

15. Kamiennik

 

 

16. Kietrz

 

 

17. Kluczbork

 

 

18. Kolonowskie

 

 

19. Komprachcice

 

 

20. Korfantów

 

 

21. Krapkowice

 

 

22. Leśnica

 

 

23. Lewin Brzeski

 

 

24. Lubrza

 

 

25. Lubsza

 

 

26. Łambinowice

 

1

2

3

 

 

27. Łubniany

 

 

28. Murów

 

 

29. Niemodlin

 

 

30. Nysa

 

 

31. Olszanka

 

 

32. Otmuchów

 

 

33. Ozimek

 

 

34. Paczków

 

 

35. Pokój

 

 

36. Popielów

 

 

37. Prószków

 

 

38. Prudnik

 

 

39. Reńska Wieś

 

 

40. Skoroszyce

 

 

41. Strzelce Opolskie

 

 

42. Strzeleczki

 

 

43. Tarnów Opolski

 

 

44. Turawa

 

 

45. Ujazd

 

 

46. Walce

 

 

47. Wołczyn

 

 

48. Zdzieszowice

15

radomskie

II. gminy:

 

 

1. Białobrzegi

 

 

2. Chotcza

 

 

3. Drzewica

 

 

4. Gniewoszów

 

 

5. Jastrzębia

 

 

6. Jedlińsk

 

 

7. Kozienice

 

 

8. Magnuszew

 

 

9. Nowe Miasto n. Pilicą

 

 

10. Odrzywół

 

 

11. Promna

 

 

12. Przyłęk

 

 

13. Przytyk

 

 

14. Sieciechów

 

 

15. Solec n. Wisłą

 

 

16. Warka

 

 

17. Wyśmierzyce

 

 

18. Zakrzew

16

rzeszowskie

II. gminy:

 

 

1. Borowa

 

 

2. Czermin

 

 

3. Gawłuszowice

 

 

4. Ropczyce

17

sieradzkie

I. gminy miejskie:

 

 

1. Sieradz

 

 

II. gminy:

 

 

1. Biała

 

 

2. Brzeźnio

 

 

3. Buczek

 

 

4. Burzenin

 

 

5. Działoszyn

 

 

6. Konopnica

 

 

7, Lutomiersk

 

 

8. Lututów

 

 

9. Łask

 

 

10. Mokrsko

 

1

2

3

 

 

11. Osjaków

 

 

12. Ostrówek

 

 

13, Pątnów

 

 

14. Pęczniew

 

 

15. Poddębice

 

 

16. Rusiec

 

 

17. Sędziejowice

 

 

18. Sieradz

 

 

19. Skomlin

 

 

20. Warta

 

 

21. Wartkowice

 

 

22. Widawa

 

 

23. Wieluń

 

 

24. Wierzchlas

 

 

25. Wróblew

 

 

26. Zadzim

 

 

27. Zapolice

 

 

28. Zduńska Wola

 

 

29. Złoczew

18

skierniewickie

II. gminy:

 

 

1. Domaniewice

 

 

2. Łyszkowice

 

 

3. Młodzieszyn

 

 

4. Nieborów

 

 

5. Wiskitki

19

tarnobrzeskie

I. gminy miejskie:

 

 

1. Tarnobrzeg

 

 

2. Sandomierz

 

 

II. gminy:

 

 

1. Annopol

 

 

2. Baranów Sandomierski

 

 

3. Ćmielów

 

 

4. Dwikozy

 

 

5. Gorzyce

 

 

6. Koprzywnica

 

 

7. Łoniów

 

 

8. Łubnice

 

 

9. Osiek

 

 

10. Padew Narodowa

 

 

11. Połaniec

 

 

12. Radomyśl

 

 

13. Rytwiany

 

 

14. Samborzec

 

 

15. Staszów

 

 

16. Tarłów

 

 

17. Zawichost

20

tarnowskie

II. gminy:

 

 

1. Bochnia

 

 

2. Borzęcin

 

 

3. Brzesko

 

 

4. Ciężkowice

 

 

5. Czchów

 

 

6. Dębno

 

 

7. Gnojnik

 

 

8. Gromnik

 

 

9. Iwkowa

 

 

10. Lipnica Murowana

 

 

11. Łapanów

 

1

2

3

 

 

12. Pleśna

 

 

13. Rzepiennik Strzyżewski

 

 

14. Skrzyszów

 

 

15. Szerzyny

 

 

16. Szczurowa

 

 

17. Trzciana

 

 

18. Tuchów

 

 

19. Wietrzychowice

 

 

20. Zakliczyn

 

 

21. Żegocina

21

toruńskie

I. gminy miejskie:

 

 

1. Toruń

 

 

2. Grudziądz

 

 

II. gminy:

 

 

1. Chełmno

 

 

2. Grudziądz

 

 

3. Lubicz

 

 

4. Obrowo

 

 

5. Unisław

 

 

6. Wielka Nieszawka

22

wałbrzyskie

I. gminy miejskie:

 

 

1. Wałbrzych

 

 

2. Bielawa

 

 

3. Boguszów-Gorce

 

 

4. Dzierżoniów

 

 

5. Jedlina-Zdrój

 

 

6. Kłodzko

 

 

7. Nowa Ruda

 

 

8. Pieszyce

 

 

9. Piława Górna

 

 

10. Szczawno-Zdrój

 

 

11. Świdnica

 

 

12. Świebodzice

 

 

II. gminy:

 

 

1. Bardo

 

 

2. Bystrzyca Kłodzka

 

 

3. Ciepłowody

 

 

4. Czarny Bór

 

 

5. Dobromierz

 

 

6. Dzierżoniów

 

 

7. Głuszyca

 

 

8. Jaworzyna Śląska

 

 

9, Kamieniec Ząbkowicki

 

 

10. Kłodzko

 

 

11. Lądek-Zdrój

 

 

12. Marcinowice

 

 

13. Mieroszów

 

 

14. Międzylesie

 

 

15. Niemcza

 

 

16. Nowa Ruda

 

 

17. Przeworno

 

 

18. Radków

 

 

19. Stare Bogaczowice

 

 

20. Stoszowice

 

 

21. Stronie Śląskie

 

 

22. Strzegom

 

 

23. Szczytna

 

 

24. Świdnica

 

 

25. Walim

 

 

26. Ząbkowice Śląskie

 

1

2

3

 

 

27. Ziębice

 

 

28. Złoty Stok

 

 

29. Żarów

23

wrocławskie

I. gminy miejskie:

 

 

1. Wrocław

 

 

2. Oława

 

 

II. gminy:

 

 

1. Bierutów

 

 

2. Brzeg Dolny

 

 

3. Czernica

 

 

4. Długołęka

 

 

5. Jelcz-Laskowice

 

 

6. Jordanów Śląski

 

 

7. Kąty Wrocławskie

 

 

8. Kobierzyce

 

 

9. Kondratowice

 

 

10. Kostomłoty

 

 

11. Krośnice

 

 

12. Łagiewniki

 

 

13. Malczyce

 

 

14, Mietków

 

 

15. Miękinia

 

 

16. Oborniki Śląskie

 

 

17. Oława

 

 

18. Sobótka

 

 

19. Strzelin

 

 

20. Środa Śląska

 

 

21. Święta Katarzyna

 

 

22. Wiązów

 

 

23. Wińsko

 

 

24. Wisznia Mała

 

 

25. Wołów

 

 

26. Żmigród

 

 

27. Żórawina

24

zielonogórskie

I. gminy miejskie:

 

 

1. Zielona Góra

 

 

2. Gubin

 

 

3. Nowa Sól

 

 

4. Żagań

 

 

II. gminy:

 

 

1. Bojadła

 

 

2. Bytom Odrzański

 

 

3. Cybinka

 

 

4. Czerwieńsk

 

 

5. Dąbie

 

 

6. Gubin

 

 

7. Krosno Odrzańskie

 

 

8. Maszewo

 

 

9. Niegosławice

 

 

10. Nowa Sól

 

 

11. Nowogród Bobrzański

 

 

12. Otyń

 

 

13. Siedlisko

 

 

14. Sulechów

 

 

15. Szprotawa

 

 

16. Trzebiechów

 

 

17. Zabór

 

 

18. Zielona Góra

 

 

19. Żagań

 

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Justyna Godlewska

Prawnik, aplikantka radcowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »