| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA GOSPODARKI

z dnia 27 stycznia 1998 r.

w sprawie powierzenia „Centrum Zaawansowanych Technologii – Kraków” Sp. z o.o. udzielania zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej oraz wykonywania bieżącej kontroli działalności przedsiębiorców na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Krakowski Park Technologiczny” oraz ustalenia zakresu tej kontroli.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 20 października 1994 r. o specjalnych strefach ekonomicznych (Dz. U. Nr 123, poz. 600, z 1996 r. Nr 106, poz. 496 i z 1997 r. Nr 121, poz. 770) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Powierza się „Centrum Zaawansowanych Technologii – Kraków” Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, jako zarządzającemu Specjalną Strefą Ekonomiczną „Krakowski Park Technologiczny”, zwaną dalej „strefą”, udzielanie w imieniu Ministra Gospodarki zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy.
§ 2.
Zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie, wydawane z zastosowaniem przepisu § 2 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 października 1997 r. w sprawie ustanowienia Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Krakowie (Dz. U. Nr 135, poz. 912), mogą być wydawane wyłącznie po porozumieniu z Ministrem Gospodarki.
§ 3.
Powierza się „Centrum Zaawansowanych Technologii – Kraków” Sp. z o.o. wykonywanie bieżącej kontroli działalności przedsiębiorców na terenie strefy, przewidzianej dla organu koncesyjnego w przepisach o koncesjonowaniu działalności gospodarczej, w zakresie zgodności działalności prowadzonej przez przedsiębiorców na terenie strefy z zezwoleniami, o których mowa w § 1.
§ 4.
„Centrum Zaawansowanych Technologii – Kraków” Sp. z o.o. przekazuje Ministrowi Gospodarki kwartalną informację o funkcjonowaniu strefy oraz kopie zezwoleń niezwłocznie po ich udzieleniu.
§ 5.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Gospodarki: w z. A. Skowrońska-Łuczyńska

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza FORUM r.pr. K. Piluś i s-ka sp.k.

Masowe odzyskiwanie wierzytelności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »