| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ

z dnia 15 grudnia 1998 r.

w sprawie szczegółowych zasad i trybu przejęcia przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych kolejowych jednostek organizacyjnych właściwych do ustalenia i wypłaty świadczeń emerytalno-rentowych.

Na podstawie art. 117 ust. 4 ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. Nr 137, poz. 887) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Rozporządzenie określa szczegółowe zasady i tryb przejęcia przez państwową jednostkę organizacyjną - Zakład Ubezpieczeń Społecznych, zwaną dalej „Zakładem”, od przedsiębiorstwa państwowego „Polskie Koleje Państwowe”, zwanego dalej „PKP”, kolejowej jednostki organizacyjnej - Zakładu Kolejowych Emerytur i Rent w Olsztynie wraz z wydziałami przyznawania świadczeń emerytalno-rentowych z siedzibą w Warszawie, Lublinie, Krakowie, Katowicach, we Wrocławiu, w Poznaniu, Gdańsku i Szczecinie, zwanej dalej „Jednostką”.
§ 2.
PKP nie później niż do dnia 31 grudnia 1998 r. przekaże protokolarnie akta osobowe pracowników Jednostki oraz pozostałą dokumentację w sprawach związanych ze stosunkiem pracy.
§ 3.
PKP przekaże Zakładowi w terminie:

1) do dnia 31 grudnia 1998 r. dokumentację niezbędną do wypłaty świadczeń emerytalno-rentowych od dnia wejścia w życie ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. Nr 137, poz. 887), zwanej dalej „ustawą”,

2) do dnia 20 grudnia 1998 r. dokumentację niezbędną do dokonania rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za 1998 r.,

3) nie później niż do dnia 28 lutego 1999 r. dokumentację wymaganą do przyznania lub przeliczenia świadczeń emerytalno-rentowych prowadzoną przez Jednostkę,

4) do dnia 30 czerwca 1999 r. nieruchomości o powierzchni od 5500 m2 do 6000 m2, stanowiące własność PKP,

5) do dnia 31 stycznia 1999 r. środki rzeczowe posiadane przez Jednostkę na dzień przejęcia przez Zakład.

§ 4.
1. Przekazanie przez PKP Zakładowi nieruchomości oraz środków rzeczowych, o których mowa w § 3 pkt 4 i 5, następuje nieodpłatnie na mocy decyzji wydanej na podstawie art. 117 ust. 3 ustawy.

2. Do czasu przekazania nieruchomości, o której mowa w § 3 pkt 4, przejmowani przez Zakład pracownicy realizują zadania w przejmowanej Jednostce. Koszty związane z eksploatacją pomieszczeń pokrywa Zakład.

§ 5.
Pomiędzy Zakładem a PKP zostaną zawarte porozumienia w zakresie:

1) kosztów uprawnień i warunków płacy pracowników przejmowanej Jednostki,

2) kosztów związanych z eksploatacją pomieszczeń, o których mowa w § 4 ust. 2,

3) przejęcia przez Zakład dokumentacji, o której mowa w § 3 pkt 3, prowadzonej przez Jednostkę i jej przygotowania przez pracowników przejmowanej Jednostki według zasad stosowanych w Zakładzie.

§ 6.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Minister Transportu i Gospodarki Morskiej: T. Syryjczyk

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Andersen Tax & Legal

Andersen Tax & Legal w Polsce tworzy zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, najwyższej klasy doradztwo podatkowe, doradztwo w zakresie cen transferowych i outsourcing księgowy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »