| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 30 grudnia 1998 r.

w sprawie utworzenia sądów apelacyjnych, sądów okręgowych i sądów rejonowych oraz ustalenia ich siedzib i obszarów właściwości.

Na podstawie art. 15 § 2, art. 16 § 3 i § 4 oraz art. 18 ustawy z dnia 20 czerwca 1985 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 1994 r. Nr 7, poz. 25, Nr 77, poz. 355, Nr 91, poz. 421 i Nr 105, poz. 509, z 1995 r. Nr 34, poz. 163 i Nr 81, poz. 406, z 1996 r. Nr 77, poz. 367, z 1997 r. Nr 75, poz. 471, Nr 98, poz. 604, Nr 106, poz. 679, Nr 117, poz. 751–753, Nr 121, poz. 769, Nr 124, poz. 782 i Nr 133, poz. 882 oraz z 1998 r. Nr 98, poz. 607, Nr 160, poz. 1064 i Nr 162, poz. 1118 i 1125) oraz art. 53 ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. – Prawo prasowe (Dz. U. Nr 5, poz. 24, z 1988 r. Nr 41, poz. 324, z 1989 r. Nr 34, poz. 187, z 1990 r. Nr 29, poz. 173, z 1991 r. Nr 100, poz. 442, z 1996 r. Nr 114, poz. 542 oraz z 1997 r. Nr 88, poz. 554 i Nr 121, poz. 770) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Tworzy się następujące sądy apelacyjne oraz ustala ich siedziby i obszary właściwości:

1) Sąd Apelacyjny w Białymstoku – obejmujący obszar właściwości Sądów Okręgowych w: Białymstoku, Łomży i Suwałkach,

2) Sąd Apelacyjny w Gdańsku – obejmujący obszar właściwości Sądów Okręgowych w: Bydgoszczy, Elblągu, Gdańsku, Koszalinie, Słupsku, Toruniu i Włocławku,

3) Sąd Apelacyjny w Katowicach – obejmujący obszar właściwości Sądów Okręgowych w: Bielsku-Białej, Częstochowie i Katowicach,

4) Sąd Apelacyjny w Krakowie – obejmujący obszar właściwości Sądów Okręgowych w: Kielcach, Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie,

5) Sąd Apelacyjny w Lublinie – obejmujący obszar właściwości Sądów Okręgowych w: Lublinie, Siedlcach i Zamościu,

6) Sąd Apelacyjny w Łodzi – obejmujący obszar właściwości Sądów Okręgowych w: Kaliszu, Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i Skierniewicach,

7) Sąd Apelacyjny w Poznaniu – obejmujący obszar właściwości Sądów Okręgowych w: Gorzowie Wielkopolskim, Koninie, Poznaniu, Szczecinie i Zielonej Górze,

8) Sąd Apelacyjny w Rzeszowie – obejmujący obszar właściwości Sądów Okręgowych w: Krośnie, Przemyślu, Rzeszowie i Tarnobrzegu,

9) Sąd Apelacyjny w Warszawie– obejmujący obszar właściwości Sądów Okręgowych w: Olsztynie, Ostrołęce, Płocku, Radomiu i Warszawie,

10) Sąd Apelacyjny we Wrocławiu – obejmujący obszar właściwości Sądów Okręgowych w: Jeleniej Górze, Legnicy, Opolu, Świdnicy i Wrocławiu.

§ 2.
Tworzy się następujące sądy okręgowe oraz ustala ich siedziby i obszary właściwości:

1) w obszarze właściwości Sądu Apelacyjnego w Białymstoku:

a) Sąd Okręgowy w Białymstoku – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Białymstoku, Bielsku Podlaskim i Sokółce,

b) Sąd Okręgowy w Łomży – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Grajewie, Łomży, Wysokiem Mazowieckiem i Zambrowie,

c) Sąd Okręgowy w Suwałkach – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Augustowie, Ełku, Giżycku, Piszu i Suwałkach;

2) w obszarze właściwości Sądu Apelacyjnego w Gdańsku:

a) Sąd Okręgowy w Bydgoszczy – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Bydgoszczy, Chojnicach, Inowrocławiu, Mogilnie, Nakle nad Notecią, Szubinie, Świeciu, Tucholi i Żninie,

b) Sąd Okręgowy w Elblągu – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Braniewie, Elblągu, Kwidzynie i Malborku,

c) Sąd Okręgowy w Gdańsku – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Gdańsku, Gdyni, Kartuzach, Kościerzynie, Sopocie, Starogardzie Gdańskim, Tczewie i Wejherowie,

d) Sąd Okręgowy w Koszalinie – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Białogardzie, Drawsku Pomorskim, Kołobrzegu, Koszalinie i Szczecinku,

e) Sąd Okręgowy w Słupsku – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Bytowie, Człuchowie, Lęborku, Sławnie i Słupsku,

f) Sąd Okręgowy w Toruniu – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Brodnicy, Chełmnie, Gołubiu-Dobrzyniu, Grudziądzu, Nowym Mieście Lubawskim, Toruniu i Wąbrzeźnie,

g) Sąd Okręgowy we Włocławku – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Lipnie, Radziejowie, Rypinie i Włocławku;

3) w obszarze właściwości Sądu Apelacyjnego w Katowicach:

a) Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Bielsku-Białej, Cieszynie, Oświęcimiu, Suchej Beskidzkiej, Wadowicach i Żywcu,

b) Sąd Okręgowy w Częstochowie – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Częstochowie, Lublińcu, Myszkowie i Oleśnie,

c) Sąd Okręgowy w Katowicach z Ośrodkiem Zamiejscowym w Rybniku – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Będzinie, Bytomiu, Chorzowie, Chrzanowie, Dąbrowie Górniczej, Gliwicach, Jastrzębiu-Zdroju, Jaworznie, Katowicach, Mikołowie, Mysłowicach, Olkuszu, Pszczynie, Raciborzu, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Sosnowcu, Tarnowskich Górach, Tychach, Wodzisławiu Śląskim, Zabrzu i Zawierciu;

4) w obszarze właściwości Sądu Apelacyjnego w Krakowie:

a) Sąd Okręgowy w Kielcach – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Busku-Zdroju, Jędrzejowie, Kazimierzy Wielkiej, Kielcach, Końskich, Miechowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Pińczowie, Skarżysku-Kamiennej, Starachowicach i we Włoszczowie,

b) Sąd Okręgowy w Krakowie – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych: dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie, dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie, dla Krakowa-Podgórza w Krakowie, dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie i w Myślenicach,

c) Sąd Okręgowy w Nowym Sączu – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Gorlicach, Limanowej, Muszynie, Nowym Sączu, Nowym Targu i Zakopanem,

d) Sąd Okręgowy w Tarnowie – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Bochni, Brzesku, Dąbrowie Tarnowskiej, Dębicy i Tarnowie;

5) w obszarze właściwości Sądu Apelacyjnego w Lublinie:

a) Sąd Okręgowy w Lublinie – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Białej Podlaskiej, Chełmie, Krasnymstawie, Kraśniku, Lubartowie, Lublinie, Opolu Lubelskim, Puławach, Radzyniu Podlaskim i Włodawie,

b) Sąd Okręgowy w Siedlcach – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Garwolinie, Łukowie, Mińsku Mazowieckim, Siedlcach, Sokołowie Podlaskim i Węgrowie,

c) Sąd Okręgowy w Zamościu – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Biłgoraju, Hrubieszowie, Tomaszowie Lubelskim i Zamościu;

6) w obszarze właściwości Sądu Apelacyjnego w Łodzi:

a) Sąd Okręgowy w Kaliszu – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Jarocinie, Kaliszu, Kępnie, Krotoszynie, Ostrowie Wielkopolskim i Ostrzeszowie,

b) Sąd Okręgowy w Łodzi – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Łodzi, Pabianicach i Zgierzu,

c) Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Bełchatowie, Opocznie, Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku i Tomaszowie Mazowieckim,

d) Sąd Okręgowy w Sieradzu – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Łasku, Sieradzu, Wieluniu i Zduńskiej Woli,

e) Sąd Okręgowy w Skierniewicach – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Brzezinach, Łowiczu, Rawie Mazowieckiej, Skierniewicach, Sochaczewie i Żyrardowie;

7) w obszarze właściwości Sądu Apelacyjnego w Poznaniu:

a) Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Choszcznie, Gorzowie Wielkopolskim, Międzyrzeczu, Myśliborzu, Słubicach, Strzelcach Krajeńskich i Sulęcinie,

b) Sąd Okręgowy w Koninie – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Kole, Koninie, Słupcy i Turku,

c) Sąd Okręgowy w Poznaniu z Ośrodkami Zamiejscowymi w Lesznie i w Pile – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Chodzieży, Gostyniu, Gnieźnie, Grodzisku Wielkopolskim, Kościanie, Lesznie, Pile, Poznaniu, Rawiczu, Szamotułach, Śremie, Środzie Wielkopolskiej, Trzciance, Wałczu, Wągrowcu, Wrześni i Złotowie,

d) Sąd Okręgowy w Szczecinie – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Goleniowie, Gryficach, Gryfinie, Kamieniu Pomorskim, Łobzie, Stargardzie Szczecińskim, Szczecinie i Świnoujściu,

e) Sąd Okręgowy w Zielonej Górze – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Krośnie Odrzańskim, Nowej Soli, Świebodzinie, Wolsztynie, Zielonej Górze, Żaganiu i Żarach;

8) w obszarze właściwości Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie:

a) Sąd Okręgowy w Krośnie – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Brzozowie, Jaśle, Krośnie, Lesku i Sanoku,

b) Sąd Okręgowy w Przemyślu – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Jarosławiu, Lubaczowie, Przemyślu i Przeworsku,

c) Sąd Okręgowy w Rzeszowie – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Kolbuszowej, Leżajsku, Łańcucie, Mielcu, Ropczycach, Rzeszowie i Strzyżowie,

d) Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Janowie Lubelskim, Nisku, Opatowie, Sandomierzu, Stalowej Woli, Staszowie i Tarnobrzegu;

9) w obszarze właściwości Sądu Apelacyjnego w Warszawie:

a) Sąd Okręgowy w Olsztynie – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Bartoszycach, Biskupcu, Iławie, Kętrzynie, Nidzicy, Olsztynie, Ostródzie i Szczytnie,

b) Sąd Okręgowy w Ostrołęce – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Ostrołęce, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnyszu i Wyszkowie,

c) Sąd Okręgowy w Płocku – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Gostyninie, Kutnie, Łęczycy, Płocku i Sierpcu,

d) Sąd Okręgowy w Radomiu – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Grójcu, Kozienicach, Lipsku, Przysusze, Radomiu i Zwoleniu,

e) Sąd Okręgowy w Warszawie – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Ciechanowie, Działdowie, Grodzisku Mazowieckim, Legionowie, Mławie, Nowym Dworze Mazowieckim, Otwocku, Płońsku, Pruszkowie, Pułtusku, dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie, dla Warszawy-Pragi w Warszawie, dla miasta stołecznego Warszawy w Warszawie i w Wołominie;

10) w obszarze właściwości Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu:

a) Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Bolesławcu, Jeleniej Górze, Kamiennej Górze, Lubaniu, Lwówku Śląskim i Zgorzelcu,

b) Sąd Okręgowy w Legnicy – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Głogowie, Jaworze, Legnicy, Lubinie i Złotoryi,

c) Sąd Okręgowy w Opolu – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Brzegu, Kędzierzynie-Koźlu, Kluczborku, Nysie, Opolu, Prudniku i Strzelcach Opolskich,

d) Sąd Okręgowy w Świdnicy – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Dzierżoniowie, Kłodzku, Świdnicy, Wałbrzychu i Ząbkowicach Śląskich,

e) Sąd Okręgowy we Wrocławiu – obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Oleśnicy, Oławie, Strzelinie, Środzie Śląskiej, Trzebnicy, Wołowie, dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu i dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu.

§ 3.
1. Ustala się następujące obszary właściwości ośrodków zamiejscowych Sądu Okręgowego w:

1) Katowicach, o którym mowa w § 2 pkt 3 lit. c)

– w Sądzie Okręgowym w Katowicach – Ośrodek Zamiejscowy w Rybniku – obejmuje obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Jastrzębiu-Zdroju, Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu Śląskim,

2) Poznaniu, o którym mowa w § 2 pkt 7 lit. c):

– w Sądzie Okręgowym w Poznaniu –Ośrodek Zamiejscowy w Lesznie – obejmuje obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Gostyniu, Kościanie, Lesznie i Rawiczu,

– w Sądzie Okręgowym w Poznaniu – Ośrodek Zamiejscowy w Pile – obejmuje obszar właściwości Sądów Rejonowych w: Chodzieży, Pile, Trzciance, Wałczu, Wągrowcu i Złotowie.

2. W Ośrodku Zamiejscowym, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, rozpatrywane są sprawy cywilne oraz sprawy z zakresu prawa rodzinnego pierwszej instancji, a w Ośrodkach Zamiejscowych, o których mowa w ust. 1 pkt 2, rozpatrywane są sprawy cywilne w pierwszej instancji należące do właściwości sądu okręgowego.

§ 4.
Tworzy się następujące sądy rejonowe oraz ustala ich siedziby i obszary właściwości:

1) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Białymstoku:

a) Sąd Rejonowy w Białymstoku – dla miasta Białystok oraz gmin: Choroszcz, Czarna Białostocka, Dobrzyniewo Kościelne, Gródek, Jasionówka, Jaświły, Juchnowiec Kościelny, Knyszyn, Krypno, Łapy, Michałowo, Mońki, Poświętne, Supraśl, Suraż, Turośń Kościelna, Tykocin, Wasilków i Zabłudów,

b) Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim – dla miast: Bielsk Podlaski, Brańsk, Hajnówka i Siemiatycze oraz gmin: Białowieża, Bielsk Podlaski, Boćki, Brańsk, Czeremcha, Czyże, Drohiczyn, Dubicze Cerkiewne, Dziadkowice, Grodzisk, Hajnówka, Kleszczele, Mielnik, Milejczyce, Narew, Narewka, Nurzec-Stacja, Orla, Rudka, Siemiatycze i Wyszki,

c) Sąd Rejonowy w Sokółce – dla gmin: Dąbrowa Białostocka, Janów, Korycin, Krynki, Kuźnica, Nowy Dwór, Sidra, Sokółka, Suchowola i Szudziałowo,

2) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej:

a) Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej – dla miast: Bielsko-Biała i Szczyrk oraz gmin: Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Wilamowice i Wilkowice,

b) Sąd Rejonowy w Cieszynie – dla miast: Cieszyn, Ustroń i Wisła oraz gmin: Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Hażlach, Istebna, Skoczów i Strumień,

c) Sąd Rejonowy w Oświęcimiu – dla miasta Oświęcim oraz gmin: Chełmek, Kęty, Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów i Zator,

d) Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej – dla miasta Sucha Beskidzka oraz gmin: Budzów, Maków Podhalański, Mucharz, Stryszawa, Zawoja i Zembrzyce,

e) Sąd Rejonowy w Wadowicach – dla gmin: Andrychów, Brzeźnica, Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Spytkowice, Stryszów, Tomice, Wadowice i Wieprz,

f) Sąd Rejonowy w Żywcu – dla miasta Żywiec oraz gmin: Czernichów, Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łękawica, Łodygowice, Milówka, Porąbka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Ślemień, Świnna, Ujsoły i Węgierska Górka,

3) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Bydgoszczy:

a) Sąd Rejonowy w Bydgoszczy – dla miasta Bydgoszcz oraz gmin: Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Koronowo, Nowa Wieś Wielka, Osielsko i Solec Kujawski,

b) Sąd Rejonowy w Chojnicach – dla miasta Chojnice oraz gmin: Brusy, Chojnice, Czersk, Kamień Krajeński, Sępólno Krajeńskie, Sośno i Więcbork,

c) Sąd Rejonowy w Inowrocławiu – dla miasta Inowrocław oraz gmin: Dąbrowa Biskupia, Gniewkowo, Inowrocław, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Rojewo i Złotniki Kujawskie,

d) Sąd Rejonowy w Mogilnie – dla gmin: Dąbrowa, Jeziora Wielkie, Mogilno, Strzelno i Trzemeszno,

e) Sąd Rejonowy w Nakle nad Notecią – dla gmin: Mrocza, Nakło nad Notecią, Sadki i Sicienko,

f) Sąd Rejonowy w Szubinie – dla gmin: Barcin, Kcynia, Łabiszyn i Szubin,

g) Sąd Rejonowy w Świeciu – dla gmin: Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Nowe, Osie, Pruszcz, Świecie, Świekatowo i Warlubie,

h) Sąd Rejonowy w Tucholi – dla gmin: Cekcyn, Gostycyn, Kęsowo, Lubiewo, Śliwice i Tuchola,

i) Sąd Rejonowy w Żninie – dla gmin: Gąsawa, Janowiec Wielkopolski, Rogowo i Żnin,

4) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Częstochowie:

a) Sąd Rejonowy w Częstochowie – dla miasta Częstochowa oraz gmin: Blachownia, Gidle, Janów, Kamienica Polska, Kłobuck, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Lipie, Miedźno, Mstów, Mykanów, Nowa Brzeźnica, Olsztyn, Opatów, Pajęczno, Poczesna, Popów, Rędziny, Starcza, Strzelce Wielkie i Wręczyca Wielka,

b) Sąd Rejonowy w Lublińcu – dla miast: Kalety i Lubliniec oraz gmin: Boronów, Ciasna, Dobrodzień, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Pawonków i Woźniki,

c) Sąd Rejonowy w Myszkowie – dla miasta Myszków oraz gmin: Dąbrowa Zielona, Irządze, Koniecpol, Koziegłowy, Kroczyce, Lelów, Moskorzew, Niegowa, Poraj, Przyrów, Radków, Secemin, Szczekociny, Włodowice, Żarki i Żytno,

d) Sąd Rejonowy w Oleśnie – dla gmin: Gorzów Śląski, Krzepice, Olesno, Panki, Praszka, Przystajń, Radłów i Rudniki,

5) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Elblągu:

a) Sąd Rejonowy w Braniewie – dla miasta Braniewo oraz gmin: Braniewo, Frombork, Godkowo, Lelkowo, Młynary, Orneta, Pieniężno, Płoskinia i Wilczęta,

b) Sąd Rejonowy w Elblągu – dla miast: Elbląg i Krynica Morska oraz gmin: Elbląg, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo, Nowy Dwór Gdański, Ostaszewo, Pasłęk, Rychliki, Stegna, Sztutowo i Tolkmicko,

c) Sąd Rejonowy w Kwidzynie – dla miasta Kwidzyn oraz gmin: Gardeja, Kisielice, Kwidzyn, Prabuty, Ryjewo, Sadlinki i Susz,

d) Sąd Rejonowy w Malborku – dla miasta Malbork oraz gmin: Dzierzgoń, Lichnowy, Malbork, Mikołajki Pomorskie, Miłoradz, Nowy Staw, Stare Pole, Stary Dzierzgoń, Stary Targ i Sztum,

6) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Gdańsku:

a) Sąd Rejonowy w Gdańsku – dla miast: Gdańsk i Pruszcz Gdański oraz gmin: Cedry Wielkie, Kolbudy Górne, Pruszcz Gdański, Przywidz i Trąbki Wielkie,

b) Sąd Rejonowy w Gdyni – dla miast: Gdynia, Reda i Rumia oraz gminy Kosakowo,

c) Sąd Rejonowy w Kartuzach – dla gmin: Chmielno, Kartuzy, Przodkowo, Sierakowice, Somonino, Stężyca, Sulęczyno i Żukowo,

d) Sąd Rejonowy w Kościerzynie – dla miasta Kościerzyna oraz gmin: Dziemiany, Karsin, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma i Stara Kiszewa,

e) Sąd Rejonowy w Sopocie – dla miasta Sopot,

f) Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim – dla miast: Czarna Woda, Skórcz i Starogard Gdański oraz gmin: Bobowo, Kaliska, Lubichowo, Osieczna, Osiek, Skarszewy, Skórcz, Smętowo Graniczne, Starogard Gdański i Zblewo,

g) Sąd Rejonowy w Tczewie – dla miasta Tczew oraz gmin: Gniew, Morzeszczyn, Pelplin, Pszczółki, Subkowy, Suchy Dąb i Tczew,

h) Sąd Rejonowy w Wejherowie – dla miast: Hel, Jastarnia, Puck, Wejherowo i Władysławowo oraz gmin: Choczewo, Gniewino, Krokowa, Linia, Luzino, Łęczyce, Puck, Szemud i Wejherowo,

7) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim:

a) Sąd Rejonowy w Choszcznie – dla gmin: Bierzwnik, Choszczno, Dobiegniew, Drawno, Krzęcin, Pełczyce i Recz,

b) Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim – dla miasta Gorzów Wielkopolski oraz gmin: Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn, Santok i Witnica,

c) Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu – dla gmin: Bledzew, Miedzichowo, Międzychód, Międzyrzecz, Przytoczna, Pszczew, Skwierzyna i Trzciel,

d) Sąd Rejonowy w Myśliborzu – dla gmin: Barlinek, Boleszkowice, Dębno, Myślibórz i Nowogródek Pomorski,

e) Sąd Rejonowy w Słubicach – dla miasta Kostrzyn oraz gmin: Górzyca, Rzepin i Słubice,

f) Sąd Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich – dla gmin: Drezdenko, Stare Kurowo, Strzelce Krajeńskie i Zwierzyn,

g) Sąd Rejonowy w Sulęcinie – dla gmin: Krzeszyce, Lubniewice, Ośno Lubuskie, Słońsk i Sulęcin,

8) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze:

a) Sąd Rejonowy w Bolesławcu – dla miasta Bolesławiec oraz gmin: Bolesławiec, Nowogrodziec i Osiecznica,

b) Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze – dla miast: Jelenia Góra, Karpacz, Kowary, Piechowice, Szklarska Poręba i Wojcieszów oraz gmin: Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki, Mysłakowice, Podgórzyn, Stara Kamienica i Świerzawa,

c) Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze – dla miasta Kamienna Góra oraz gmin: Bolków, Kamienna Góra, Lubawka i Marciszów,

d) Sąd Rejonowy w Lubaniu – dla miasta Lubań oraz gmin: Leśna, Lubań, Olszyna, Platerówka i Siekierczyn,

e) Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim – dla miasta Świeradów-Zdrój oraz gmin: Gryfów Śląski, Lubomierz, Lwówek Śląski, Mirsk i Wleń,

f) Sąd Rejonowy w Zgorzelcu – dla miast: Zawidów i Zgorzelec oraz gmin: Bogatynia, Pieńsk, Sulików, Węgliniec i Zgorzelec,

9) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Kaliszu:

a) Sąd Rejonowy w Jarocinie – dla gmin: Chocz, Czermin, Dobrzyca, Gizałki, Gołuchów, Jaraczewo, Jarocin, Kotlin, Pleszew i Żerków,

b) Sąd Rejonowy w Kaliszu – dla miasta Kalisz oraz gmin: Blizanów, Brzeziny, Ceków-Kolonia, Godziesze Wielkie, Koźminek, Lisków, Mycielin, Nowe Skalmierzyce, Opatówek, Stawiszyn, Szczytniki i Żelazków,

c) Sąd Rejonowy w Kępnie – dla gmin: Baranów, Bolesławiec, Bralin, Czastary, Dziadowa Kłoda, Galewice, Kępno, Łęka Opatowska, Łubnice, Perzów, Rychtal, Sokolniki, Syców, Trzcinica i Wieruszów,

d) Sąd Rejonowy w Krotoszynie – dla miasta Sulmierzyce oraz gmin: Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Rozdrażew i Zduny,

e) Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim – dla miasta Ostrów Wielkopolski oraz gmin: Odolanów, Ostrów Wielkopolski, Przygodzice, Raszków, Sieroszewice i Sośnie,

f) Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie – dla gmin: Czajków, Doruchów, Grabów nad Prosną, Kobyla Góra, Kraszewice, Międzybórz, Mikstat i Ostrzeszów,

10) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Katowicach:

a) Sąd Rejonowy w Będzinie – dla miast: Będzin, Czeladź i Wojkowice oraz gmin: Bobrowniki i Psary,

b) Sąd Rejonowy w Bytomiu – dla miast: Bytom i Radzionków,

c) Sąd Rejonowy w Chorzowie – dla miast: Chorzów i Świętochłowice,

d) Sąd Rejonowy w Chrzanowie – dla gmin: Babice, Chrzanów, Libiąż i Trzebinia,

e) Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej – dla miast: Dąbrowa Górnicza i Sławków,

f) Sąd Rejonowy w Gliwicach – dla miast: Gliwice, Knurów i Pyskowice oraz gmin: Gierałtowice, Ornontowice, Pilchowice, Rudziniec, Sośnicowice, Toszek i Wielowieś,

g) Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju dla miasta Jastrzębie-Zdrój oraz gmin: Pawłowice i Zebrzydowice,

h) Sąd Rejonowy w Jaworznie – dla miasta Jaworzno,

i) Sąd Rejonowy w Katowicach – dla miast: Katowice i Siemianowice Śląskie,

j) Sąd Rejonowy w Mikołowie – dla miast: Łaziska Górne, Mikołów i Orzesze oraz gminy Wyry,

k) Sąd Rejonowy w Mysłowicach – dla miast: Imielin i Mysłowice oraz gminy Chełm Śląski,

I) Sąd Rejonowy w Olkuszu – dla miasta Bukowno oraz gmin: Bolesław, Klucze, Olkusz, Pilica, Wolbrom i Żarnowiec,

ł) Sąd Rejonowy w Pszczynie – dla gmin: Bestwina, Brzeszcze, Czechowice-Dziedzice, Goczałkowice-Zdrój, Miedźna, Pszczyna i Suszec,

m) Sąd Rejonowy w Raciborzu – dla miasta Racibórz oraz gmin: Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Nędza, Pietrowice Wielkie i Rudnik,

n) Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej – dla miasta Ruda Śląska,

o) Sąd Rejonowy w Rybniku – dla miast: Rybnik i Żory oraz gmin: Czerwionka-Leszczyny, Gaszowice, Jejkowice, Kornowac, Lyski i Świerklany,

p) Sąd Rejonowy w Sosnowcu – dla miasta Sosnowiec,

r) Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach dla miast: Miasteczko Śląskie, Piekary Śląskie i Tarnowskie Góry oraz gmin: Krupski Młyn, Ożarowice, Świerklaniec, Tworóg i Zbrosławice,

s) Sąd Rejonowy w Tychach – dla miast: Bieruń, Lędziny i Tychy oraz gmin: Bojszowy i Kobiór,

t) Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim – dla miast: Pszów, Radlin, Rydułtowy i Wodzisław Śląski oraz gmin: Godów, Gorzyce, Lubomia, Marklowice i Mszana,

u) Sąd Rejonowy w Zabrzu – dla miasta Zabrze,

w) Sąd Rejonowy w Zawierciu – dla miast: Poręba i Zawiercie oraz gmin: Łazy, Mierzęcice, Ogrodzieniec i Siewierz,

11) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Kielcach:

a) Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju – dla gmin: Busko-Zdrój, Chmielnik, Gnojno, Nowy Korczyn, Oleśnica, Pacanów, Pierzchnica, Solec-Zdrój, Stopnica, Szydłów, Tuczępy i Wiślica,

b) Sąd Rejonowy w Jędrzejowie – dla gmin: lmielno, Jędrzejów, Małogoszcz, Nagłowice, Oksa, Sędziszów, Słupia, Sobków i Wodzisław,

c) Sąd Rejonowy w Kazimierzy Wielkiej – dla gmin: Bejsce, Czarnocin, Kazimierza Wielka, Koszyce, Opatowiec i Skalbmierz,

d) Sąd Rejonowy w Kielcach – dla miasta Kielce oraz gmin: Bieliny, Chęciny, Daleszyce, Górno, Masłów, Miedziana Góra, Morawica, Piekoszów, Raków, Sitkówka-Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk,

e) Sąd Rejonowy w Końskich – dla gmin: Końskie, Mniów, Radoszyce, Ruda Maleniecka, Smyków i Stąporków,

f) Sąd Rejonowy w Miechowie – dla gmin: Charsznica, Kozłów, Książ Wielki, Miechów, Pałecznica, Racławice i Słaboszów,

g) Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim – dla miasta Ostrowiec Świętokrzyski oraz gmin: Bałtów, Bodzechów, Kunów, Łagów, Nowa Słupia i Waśniów,

h) Sąd Rejonowy w Pińczowie – dla gmin: Działoszyce, Kije, Michałów, Pińczów i Złota,

i) Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej – dla miasta Skarżysko-Kamienna oraz gmin: Bliżyn, Łączna, Skarżysko Kościelne i Suchedniów,

j) Sąd Rejonowy w Starachowicach – dla miasta Starachowice oraz gmin: Bodzentyn, Brody, Mirzec, Pawłów i Wąchock,

k) Sąd Rejonowy we Włoszczowie – dla gmin: Krasocin, Łopuszno, Słupia (Konecka) i Włoszczowa,

12) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Koninie:

a) Sąd Rejonowy w Kole – dla miasta Koło oraz gmin: Babiak, Chodów, Dąbie, Grabów, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały, Przedecz, Sompolno i Wierzbinek,

b) Sąd Rejonowy w Koninie – dla miasta Konin oraz gmin: Golina, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Stare Miasto, Ślesin i Wilczyn,

c) Sąd Rejonowy w Słupcy – dla miasta Słupca oraz gmin: Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Pyzdry, Słupca, Strzałkowo, Witkowo i Zagórów,

d) Sąd Rejonowy w Turku – dla miasta Turek oraz gmin: Brudzew, Dobra, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Świnice Warckie, Tuliszków, Turek, Uniejów i Władysławów,

13) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Koszalinie:

a) Sąd Rejonowy w Białogardzie – dla miast: Białogard i Świdwin oraz gmin: Białogard, Brzeżno, Karlino, Połczyn-Zdrój, Rąbino, Sławoborze, Świdwin i Tychowo,

b) Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim – dla gmin: Czaplinek, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Ostrowice, Wierzchowo i Złocieniec,

c) Sąd Rejonowy w Kołobrzegu – dla miasta Kołobrzeg oraz gmin: Dygowo, Gościno, Kołobrzeg, Rymań, Siemyśl i Ustronie Morskie,

d) Sąd Rejonowy w Koszalinie – dla miast: Darłowo i Koszalin oraz gmin: Rędzino, Biesiekierz, Darłowo, Malechowo, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno,

e) Sąd Rejonowy w Szczecinku – dla miasta Szczecinek oraz gmin: Barwice, Biały Bór, Bobolice, Borne Sulinowo, Grzmiąca i Szczecinek,

14) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Krakowie:

a) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie – dla części miasta w granicach ustalonych tradycyjnie dla dzielnicy Krowodrza oraz gmin: Alwernia, Czernichów, Jerzmanowice-Przeginia, Krzeszowice, Liszki, Wielka Wieś, Zabierzów i Zielonki,

b) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie dla części miasta w granicach ustalonych tradycyjnie dla dzielnicy Nowa Huta oraz gmin: Igołomia-Wawrzeńczyce, Kocmyrzów-Luborzyca, Koniusza, Nowe Brzesko, Proszowice i Radziemice,

c) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza w Krakowie dla części miasta w granicach ustalonych tradycyjnie dla dzielnicy Podgórze oraz gmin: Biskupice, Drwinia, Kłaj, Mogilany, Niepołomice, Skawina, Świątniki Górne i Wieliczka,

d) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie dla części miasta w granicach ustalonych tradycyjnie dla dzielnicy Śródmieście oraz gmin: Gołcza, Iwanowice, Michałowice, Skała, Słomniki, Sułoszowa i Trzyciąż,

e) Sąd Rejonowy w Myślenicach – dla gmin: Dobczyce, Gdów, Myślenice, Pcim, Raciechowice, Siepraw, Sułkowice, Tokarnia i Wiśniowa,

15) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Krośnie:

a) Sąd Rejonowy w Brzozowie – dla gmin: Brzozów, Domaradz, Dydnia, Haczów, Jasienica Rosielna i Nozdrzec,

b) Sąd Rejonowy w Jaśle – dla miasta Jasło oraz gmin: Biecz, Brzyska, Dębowiec, Jasło, Kołaczyce, Krempna, Lipinki, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Skołyszyn i Tarnowiec,

c) Sąd Rejonowy w Krośnie – dla miasta Krosno oraz gmin: Chorkówka, Dukla, Iwonicz-Zdrój, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Miejsce Piastowe, Rymanów i Wojaszówka,

d) Sąd Rejonowy w Lesku – dla gmin: Baligród, Cisna, Czarna, Lesko, Lutowiska, Olszanica, Solina i Ustrzyki Dolne,

e) Sąd Rejonowy w Sanoku – dla miasta Sanok oraz gmin: Besko, Bukowsko, Komańcza, Sanok, Tyrawa Wołoska, Zagórz i Zarszyn,

16) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Legnicy:

a) Sąd Rejonowy w Głogowie – dla miasta Głogów oraz gmin: Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Przemków, Radwanice i Żukowice,

b) Sąd Rejonowy w Jaworze – dla miasta Jawor oraz gmin: Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Udanin i Wądroże Wielkie,

c) Sąd Rejonowy w Legnicy – dla miasta Legnica oraz gmin: Krotoszyce, Kunice, Legnickie Pole, Miłkowice, Prochowice i Ruja,

d) Sąd Rejonowy w Lubinie – dla miasta Lubin oraz gmin: Chocianów, Lubin, Polkowice, Rudna i Ścinawa,

e) Sąd Rejonowy w Złotoryi – dla miast: Chojnów i Złotoryja oraz gmin: Chojnów, Gromadka, Pielgrzymka, Warta Bolesławiecka, Zagrodno i Złotoryja,

17) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Lublinie:

a) Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej – dla miast: Biała Podlaska i Terespol oraz gmin: Biała Podlaska, Hanna, Huszlew, Jabłoń, Janów Podlaski, Kodeń, Konstantynów, Leśna Podlaska, Łomazy, Łosice, Olszanka, Piszczac, Platerów, Podedwórze, Rokitno, Rossosz, Sarnaki, Sławatycze, Sosnówka, Stara Kornica, Terespol, Tuczna, Wisznice i Zalesie,

b) Sąd Rejonowy w Chełmie – dla miasta Chełm oraz gmin: Białopole, Chełm, Dorohusk, Dubienka, Kamień, Ruda-Huta, Sawin, Siedliszcze, Wierzbica i Żmudź,

c) Sąd Rejonowy w Krasnymstawie – dla miast: Krasnystaw i Rejowiec Fabryczny oraz gmin: Krasnystaw, Kraśniczyn, Leśniowice, Łopiennik Górny, Rejowiec, Rejowiec Fabryczny, Siennica Różana i Wojsławice,

d) Sąd Rejonowy w Kraśniku – dla miasta Kraśnik oraz gmin: Borzechów, Dzierzkowice, Kraśnik, Niedrzwica Duża, Urzędów, Wilkołaz i Zakrzówek,

e) Sąd Rejonowy w Lubartowie – dla miasta Lubartów oraz gmin: Abramów, Borki, Firlej, Jeziorzany, Kamionka, Kock, Lubartów, Michów, Niedźwiada, Ostrówek, Ostrów Lubelski, Serniki i Uścimów,

f) Sąd Rejonowy w Lublinie – dla miast: Lublin i Świdnik oraz gmin: Bychawa, Fajsławice, Głusk, Jabłonna, Jastków, Konopnica, Krzczonów, Ludwin, Łęczna, Mełgiew, Milejów, Niemce, Piaski, Puchaczów, Rybczewice, Spiczyn, Strzyżewice, Trawniki i Wólka,

g) Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim – dla gmin: Bełżyce, Chodel, Józefów, Karczmiska, Łaziska, Opole Lubelskie, Poniatowa, Wilków i Wojciechów,

h) Sąd Rejonowy w Puławach – dla miast: Dęblin i Puławy oraz gmin: Baranów, Garbów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Nowodwór, Puławy, Ryki, Stężyca, Ułęż, Wąwolnica i Żyrzyn,

i) Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim – dla miast: Międzyrzec Podlaski i Radzyń Podlaski oraz gmin: Czemierniki, Dębowa Kłoda, Drelów, Kąkolewnica Wschodnia, Komarówka Podlaska, Międzyrzec Podlaski, Milanów, Parczew, Radzyń Podlaski, Siemień, Ulan-Majorat i Wohyń,

j) Sąd Rejonowy we Włodawie – dla miasta Włodawa oraz gmin: Cyców, Hańsk, Sosnowica, Stary Brus, Urszulin, Włodawa, Wola Uhruska i Wyryki,

18) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Łomży:

a) Sąd Rejonowy w Grajewie – dla miasta Grajewo oraz gmin: Goniądz, Grajewo, Radziłów, Rajgród, Szczuczyn, Trzcianne i Wąsosz,

b) Sąd Rejonowy w Łomży – dla miast: Kolno i Łomża oraz gmin: Grabowo, Jedwabne, Kolno, Łomża, Mały Płock, Miastkowo, Nowogród, Piątnica, Przytuły, Stawiski, Śniadowo, Turośl, Wizna i Zbójna,

c) Sad Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem – dla miasta Wysokie Mazowieckie oraz gmin: Boguty-Pianki, Ciechanowiec, Czyżew-Osada, Klukowo, Kobylin-Borzymy, Kulesze Kościelne, Nowe Piekuty, Nur, Perlejewo, Sokoły, Szepietowo i Wysokie Mazowieckie,

d) Sąd Rejonowy w Zambrowie – dla miasta Zambrów oraz gmin: Andrzejewo, Kołaki Kościelne, Rutki, Szulborze Wielkie, Szumowo, Zambrów, Zaręby Kościelne i Zawady,

19) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Łodzi:

a) Sąd Rejonowy w Łodzi dla części miasta w granicach ustalonych tradycyjnie dla dzielnic: Bałuty, Górna, Polesie, Śródmieście i Widzew oraz gmin: Andrespol, Brójce i Nowosolna,

b) Sąd Rejonowy w Pabianicach – dla miast: Konstantynów Łódzki i Pabianice oraz gmin: Ksawerów, Pabianice i Rzgów,

c) Sąd Rejonowy w Zgierzu – dla miast: Głowno, Ozorków i Zgierz oraz gmin: Aleksandrów Łódzki, Głowno, Ozorków, Parzęczew, Stryków i Zgierz,

20) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Nowym Sączu:

a) Sąd Rejonowy w Gorlicach – dla miast: Gorlice i Grybów oraz gmin: Bobowa, Gorlice, Grybów, Łużna, Moszczenica, Ropa, Sękowa i Uście Gorlickie,

b) Sąd Rejonowy w Limanowej – dla miast: Limanowa i Mszana Dolna oraz gmin: Dobra, Jodłownik, Kamienica, Laskowa, Limanowa, Łukowica, Mszana Dolna, Niedźwiedź, Słopnice i Tymbark,

c) Sąd Rejonowy w Muszynie – dla gmin: Krynica, Muszyna, Piwniczna i Rytro,

d) Sąd Rejonowy w Nowym Sączu – dla miasta Nowy Sącz oraz gmin: Chełmiec, Gródek nad Dunajcem, Kamionka Wielka, Korzenna, Łabowa, Łącko, Łososina Dolna, Nawojowa, Podegrodzie i Stary Sącz,

e) Sąd Rejonowy w Nowym Targu – dla miast: Jordanów, Nowy Targ i Szczawnica oraz gmin: Bystra-Sidzina, Czarny Dunajec, Czorsztyn, Jabłonka, Jordanów, Krościenko nad Dunajcem, Lipnica Wielka, Lubień, Łapsze Niżne, Nowy Targ, Ochotnica Dolna, Raba Wyżna, Rabka i Spytkowice,

f) Sąd Rejonowy w Zakopanem – dla miasta Zakopane oraz gmin: Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Kościelisko, Poronin i Szaflary,

21) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Olsztynie:

a) Sąd Rejonowy w Bartoszycach – dla miast: Bartoszyce, Górowo Iławeckie i Lidzbark Warmiński oraz gmin: Bartoszyce, Górowo Iławeckie, Kiwity, Lidzbark Warmiński i Sępopol,

b) Sąd Rejonowy w Biskupcu – dla miasta Mrągowo oraz gmin: Biskupiec, Bisztynek, Jeziorany, Kolno, Mrągowo, Piecki i Sorkwity,

c) Sąd Rejonowy w Iławie – dla miast: Iława i Lubawa oraz gmin: Iława, Lubawa i Zalewo,

d) Sąd Rejonowy w Kętrzynie – dla miasta Kętrzyn oraz gmin: Barciany, Kętrzyn, Korsze, Reszel i Srokowo,

e) Sąd Rejonowy w Nidzicy – dla gmin: Janowiec Kościelny, Janowo, Kozłowo i Nidzica,

f) Sąd Rejonowy w Olsztynie – dla miasta Olsztyn oraz gmin: Barczewo, Dobre Miasto, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Lubomino, Olsztynek, Purda, Stawiguda i Świątki,

g) Sąd Rejonowy w Ostródzie – dla miasta Ostróda oraz gmin: Dąbrówno, Grunwald, Łukta, Małdyty, Miłakowo, Miłomłyn, Morąg i Ostróda,

h) Sąd Rejonowy w Szczytnie – dla miasta Szczytno oraz gmin: Dźwierzuty, Jedwabno, Pasym, Szczytno, Świętajno i Wielbark,

22) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Opolu:

a) Sąd Rejonowy w Brzegu – dla miasta Brzeg oraz gmin: Brzeg, Lewin Brzeski, Lubsza, Olszanka i Popielów,

b) Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu – dla miasta Kędzierzyn-Koźle oraz gmin: Baborów, Bierawa, Branice, Cisek, Głubczyce, Kietrz, Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Reńska Wieś i Zdzieszowice,

c) Sąd Rejonowy w Kluczborku – dla gmin: Byczyna, Domaszowice, Kluczbork, Lasowice Wielkie, Murów, Namysłów, Pokój, Świerczów, Wilków i Wołczyn,

d) Sąd Rejonowy w Nysie – dla gmin: Grodków, Kamiennik, Korfantów, Łambinowice, Nysa, Otmuchów, Paczków, Pakosławice i Skoroszyce,

e) Sąd Rejonowy w Opolu – dla miasta Opole oraz gmin: Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Niemodlin, Ozimek, Prószków, Tarnów Opolski, Tułowice, Turawa i Zębowice,

f) Sąd Rejonowy w Prudniku – dla gmin: Biała, Głogówek, Głuchołazy, Lubrza i Prudnik,

g) Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich – dla gmin: Gogolin, Izbicko, Jemielnica, Kolonowskie, Krapkowice, Leśnica, Strzelce Opolskie, Strzeleczki, Ujazd, Walce i Zawadzkie,

23) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Ostrołęce:

a) Sąd Rejonowy w Ostrołęce – dla miasta Ostrołęka oraz gmin: Baranowo, Czarnia, Goworowo, Kadzidło, Lelis, Łyse, Młynarze, Myszyniec, OIszewo-Borki, Rozogi, Różan, Rzekuń, Sypniewo i Troszyn,

b) Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej – dla miasta Ostrów Mazowiecka oraz gmin: Brok, Czerwin, Małkinia Górna, Ostrów Mazowiecka, Stary Lubotyń i Wąsewo,

c) Sąd Rejonowy w Przasnyszu – dla miast: Maków Mazowiecki i Przasnysz oraz gmin: Chorzele, Czerwonka, Jednorożec, Krasnosielc, Krzynowłoga Mała, Płoniawy-Bramura, Przasnysz, Rzewnie i Szelków,

d) Sąd Rejonowy w Wyszkowie – dla gmin: Brańszczyk, Dąbrówka, Długosiodło, Klembów, Obryte, Rząśnik, Somianka, Tłuszcz, Wyszków, Zabrodzie i Zatory,

24) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim:

a) Sąd Rejonowy w Bełchatowie – dla miasta Bełchatów oraz gmin: Bełchatów, Dłutów, Drużbice, Kleszczów, Kluki, Rząśnia, Szczerców i Zelów,

b) Sąd Rejonowy w Opocznie – dla gmin: Aleksandrów, Białaczów, Fałków, Mniszków, Opoczno, Paradyż, Poświętne, Sławno i Żarnów,

c) Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim – dla miasta Piotrków Trybunalski oraz gmin: Czarnocin, Gorzkowice, Grabica, Łęki Szlacheckie, Moszczenica, Ręczno, Rozprza, Sulejów, Tuszyn, Wola Krzysztoporska i Wolbórz,

d) Sąd Rejonowy w Radomsku – dla miasta Radomsko oraz gmin: Dobryszyce, Gomunice, Kamieńsk, Kluczewsko, Kobiele Wielkie, Kodrąb, Lgota Wielka, Ładzice, Masłowice, Przedbórz, Radomsko, Sulmierzyce i Wielgomłyny,

e) Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim dla miasta Tomaszów Mazowiecki oraz gmin: Będków, Budziszewice, Czerniewice, Inowłódz, Koluszki, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki, Ujazd i Żelechlinek,

25) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Płocku:

a) Sąd Rejonowy w Gostyninie – dla miasta Gostynin oraz gmin: Gąbin, Gostynin, Łąck, Nowy Duninów, Pacyna, Sanniki, Słubice i Szczawin Kościelny,

b) Sąd Rejonowy w Kutnie – dla miasta Kutno oraz gmin: Bedlno, Kiernozia, Krzyżanów, Kutno, Łanięta, Oporów, Strzelce i Żychlin,

c) Sąd Rejonowy w Łęczycy – dla miasta Łęczyca oraz gmin: Daszyna, Dąbrowice, Góra Świętej Małgorzaty, Krośniewice, Łęczyca, Nowe Ostrowy, Piątek i Witonia,

d) Sąd Rejonowy w Płocku – dla miasta Płock oraz gmin: Bielsk, Bodzanów, Brudzeń Duży, Bulkowo, Czerwińsk nad Wisłą, Iłów, Mała Wieś, Radzanowo, Słupno, Stara Biała, Staroźreby i Wyszogród,

e) Sąd Rejonowy w Sierpcu – dla miasta Sierpc oraz gmin: Drobin, Gozdowo, Mochowo, Rościszewo, Sierpc, Szczutowo i Zawidz,

26) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Poznaniu:

a) Sąd Rejonowy w Chodzieży – dla miasta Chodzież oraz gmin: Białośliwie, Chodzież, Kaczory, Miasteczko Krajeńskie, Szamocin, Ujście, Wyrzysk i Wysoka,

b) Sąd Rejonowy w Gnieźnie – dla miasta Gniezno oraz gmin: Czerniejewo, Gniezno, Kiszkowo, Kłecko, Łubowo, Mieleszyn, Mieścisko, Niechanowo, Pobiedziska i Skoki,

c) Sąd Rejonowy w Gostyniu – dla gmin: Borek Wielkopolski, Gostyń, Krobia, Krzemieniewo, Pępowo, Piaski, Pogorzela i Poniec,

d) Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim dla gmin: Buk, Granowo, Grodzisk Wielkopolski, Kamieniec, Kuślin, Lwówek, Nowy Tomyśl, Opalenica, Rakoniewice, Stęszew i Wielichowo,

e) Sąd Rejonowy w Kościanie – dla miasta Kościan oraz gmin: Kościan, Krzywiń, Przemęt i Śmigiel,

f) Sąd Rejonowy w Lesznie – dla miasta Leszno oraz gmin: Lipno, Osieczna, Rydzyna, Szlichtyngowa, Święciechowa, Wijewo, Włoszakowice i Wschowa,

g) Sąd Rejonowy w Pile – dla miasta Piła,

h) Sąd Rejonowy w Poznaniu – dla miast: Luboń, Poznań i Puszczykowo oraz gmin: Czerwonak, Dopiewo, Komorniki, Murowana Goślina, Suchy Las, Swarzędz i Tarnowo Podgórne,

i) Sąd Rejonowy w Rawiczu – dla gmin: Bojanowo, Góra, Jemielno, Jutrosin, Kobylin, Miejska Górka, Niechlów, Pakosław, Rawicz i Wąsosz,

j) Sąd Rejonowy w Szamotułach – dla miasta Obrzycko oraz gmin: Chrzypsko Wielkie, Duszniki, Kaźmierz, Kwilcz, Oborniki, Obrzycko, Ostroróg, Pniewy, Rokietnica, Sieraków i Szamotuły,

k) Sąd Rejonowy w Śremie – dla gmin: Brodnica, Czempiń, Dolsk, Książ Wielkopolski, Mosina i Śrem,

I) Sąd Rejonowy w Środzie Wielkopolskiej – dla gmin: Kleszczewo, Kórnik, Krzykosy, Nowe Miasto nad Wartą, Środa Wielkopolska i Zaniemyśl,

ł) Sąd Rejonowy w Trzciance – dla miasta Czarnków oraz gmin: Czarnków, Drawsko, Krzyż Wielkopolski, Lubasz, Połajewo, Trzcianka, Wieleń i Wronki,

m) Sąd Rejonowy w Wałczu – dla miasta Wałcz oraz gmin: Człopa, Mirosławiec, Szydłowo, Tuczno i Wałcz,

n) Sąd Rejonowy w Wągrowcu – dla miasta Wągrowiec oraz gmin: Budzyń, Damasławek, Gołańcz, Margonin, Rogoźno, Ryczywół, Wapno i Wągrowiec,

o) Sąd Rejonowy we Wrześni – dla gmin: Dominowo, Kołaczkowo, Kostrzyn, Miłosław, Nekla i Września,

p) Sąd Rejonowy w Złotowie – dla miasta Złotów oraz gmin: Jastrowie, Krajenka, Lipka, Łobżenica, Okonek, Tarnówka, Zakrzewo i Złotów,

27) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Przemyślu:

a) Sąd Rejonowy w Jarosławiu – dla miast: Jarosław i Radymno oraz gmin: Chłopice, Jarosław, Laszki, Pawłosiów, Pruchnik, Radymno, Rokietnica, Roźwienica i Wiązownica,

b) Sąd Rejonowy w Lubaczowie – dla miasta Lubaczów oraz gmin: Cieszanów, Horyniec, Lubaczów, Narol, Oleszyce, Stary Dzików i Wielkie Oczy,

c) Sąd Rejonowy w Przemyślu – dla miast: Dynów i Przemyśl oraz gmin: Bircza, Dubiecko, Dynów, Fredropol, Krasiczyn, Krzywcza, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno i Żurawica,

d) Sąd Rejonowy w Przeworsku – dla miasta Przeworsk oraz gmin: Adamówka, Gać, Jawornik Polski, Kańczuga, Przeworsk, Sieniawa, Tryńcza i Zarzecze,

28) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Radomiu:

a) Sąd Rejonowy w Grójcu – dla gmin: Belsk Duży, Białobrzegi, Błędów, Chynów, Goszczyn, Grójec, Jasieniec, Mogielnica, Nowe Miasto nad Pilicą, Pniewy, Promna, Radzanów, Stara Błotnica, Stromiec, Warka i Wyśmierzyce,

b) Sąd Rejonowy w Kozienicach – dla miasta Pionki oraz gmin: Garbatka-Letnisko, Głowaczów, Gniewoszów, Grabów nad Pilicą, Kozienice, Magnuszew, Pionki i Sieciechów,

c) Sąd Rejonowy w Lipsku – dla gmin: Chotcza, Ciepielów, Lipsko, Rzeczniów, Sienno i Solec nad Wisłą,

d) Sąd Rejonowy w Przysusze – dla gmin: Borkowice, Chlewiska, Drzewica, Gielniów, Gowarczów, Jastrząb, Klwów, Mirów, Odrzywół, Potworów, Przysucha, Rusinów, Szydłowiec i Wieniawa,

e) Sąd Rejonowy w Radomiu – dla miasta Radom oraz gmin: Gózd, Iłża, Jastrzębia, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Orońsko, Przytyk, Skaryszew, Wierzbica, Wolanów i Zakrzew,

f) Sąd Rejonowy w Zwoleniu – dla gmin: Kazanów, Policzna, Przyłęk, Tczów i Zwoleń,

29) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Rzeszowie:

a) Sąd Rejonowy w Kolbuszowej –dla gmin: Cmolas, Kamień, Kolbuszowa, Niwiska, Raniżów, Sokołów Małopolski i Stary Dzikowiec,

b) Sąd Rejonowy w Leżajsku – dla miasta Leżajsk oraz gmin: Grodzisko Dolne, Kuryłówka, Leżajsk i Nowa Sarzyna,

c) Sąd Rejonowy w Łańcucie – dla miasta Łańcut oraz gmin: Białobrzegi, Czarna, Łańcut, Markowa, Rakszawa i Żołynia,

d) Sąd Rejonowy w Mielcu – dla miasta Mielec oraz gmin: Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Mielec, Przecław i Tuszów Narodowy,

e) Sąd Rejonowy w Ropczycach – dla gmin: Iwierzyce, Ostrów, Ropczyce, Sędziszów Małopolski i Wielopole Skrzyńskie,

f) Sąd Rejonowy w Rzeszowie – dla miasta Rzeszów oraz gmin: Błażowa, Boguchwała, Chmielnik, Głogów Małopolski, Hyżne, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko i Tyczyn,

g) Sąd Rejonowy w Strzyżowie – dla gmin: Czudec, Frysztak, Niebylec, Strzyżów i Wiśniowa,

30) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Siedlcach:

a) Sąd Rejonowy w Garwolinie – dla miast: Garwolin i Łaskarzew oraz gmin: Borowie, Garwolin, Górzno, Kłoczew, Łaskarzew, Maciejowice, Miastków Kościelny, Osieck, Parysów, Pilawa, Sobienie-Jeziory, Sobolew, Trojanów, Wilga i Żelechów,

b) Sąd Rejonowy w Łukowie – dla miast: Łuków i Stoczek Łukowski oraz gmin: Adamów, Krzywda, Łuków, Serokomla, Stanin, Stoczek Łukowski, Trzebieszów, Wojcieszków i Wola Mysłowska,

c) Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim – dla miasta Mińsk Mazowiecki oraz gmin: Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Kałuszyn, Kołbiel, Latowicz, Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Poświętne, Siennica, Stanisławów i Strachówka,

d) Sąd Rejonowy w Siedlcach – dla miasta Siedlce oraz gmin: Domanice, Korczew, Kotuń, Mokobody, Mordy, Paprotnia, Przesmyki, Siedlce, Skórzec, Suchożebry, Wiśniew, Wodynie i Zbuczyn Poduchowny,

e) Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim – dla miasta Sokołów Podlaski oraz gmin: Bielany, Ceranów, Jabłonna Lacka, Kosów Lacki, Repki, Sabnie, Sokołów Podlaski i Sterdyń,

f) Sąd Rejonowy w Węgrowie – dla miasta Węgrów oraz gmin: Grębków, Jadów, Korytnica, Liw, Łochów, Miedzna, Sadowne, Stoczek i Wierzbno,

31) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Sieradzu:

a) Sąd Rejonowy w Łasku – dla gmin: Buczek, Dalików, Dobroń, Lutomiersk, Łask, Pęczniew, Poddębice, Sędziejowice, Wartkowice, Widawa, Wodzierady i Zadzim,

b) Sąd Rejonowy w Sieradzu – dla miasta Sieradz oraz gmin: Błaszki, Brąszewice, Brzeźnio, Burzenin, Goszczanów, Klonowa, Sieradz, Warta, Wróblew i Złoczew,

c) Sąd Rejonowy w Wieluniu – dla gmin: Biała, Czarnożyły, Działoszyn, Kiełczygłów, Konopnica, Lututów, Mokrsko, Osjaków, Ostrówek, Pątnów, Rusiec, Siemkowice, Skomlin, Wieluń i Wierzchlas,

d) Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli – dla miasta Zduńska Wola oraz gmin: Szadek, Zapolice i Zduńska Wola,

32) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Skierniewicach:

a) Sąd Rejonowy w Brzezinach – dla miasta Brzeziny oraz gmin: Brzeziny, Dmosin, Jeżów, Lipce Reymontowskie, Rogów i Słupia,

b) Sąd Rejonowy w Łowiczu – dla miasta Łowicz oraz gmin: Bielawy, Chąśno, Domaniewice, Kocierzew Południowy, Łowicz, Łyszkowice, Nieborów i Zduny,

c) Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej – dla miasta Rawa Mazowiecka oraz gmin: Biała Rawska, Cielądz, Głuchów, Kowiesy, Rawa Mazowiecka, Regnów i Sadkowice,

d) Sąd Rejonowy w Skierniewicach – dla miasta Skierniewice oraz gmin: Bolimów, Godzianów, Maków, Nowy Kawęczyn, Puszcza Mariańska i Skierniewice,

e) Sąd Rejonowy w Sochaczewie – dla miasta Sochaczew oraz gmin: Młodzieszyn, Nowa Sucha, Rybno, Sochaczew i Teresin,

f) Sąd Rejonowy w Żyrardowie – dla miasta Żyrardów oraz gmin: Baranów, Jaktorów, Mszczonów, Radziejowice, Wiskitki i Żabia Wola,

33) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Słupsku:

a) Sąd Rejonowy w Bytowie – dla gmin: Borzytuchom, Bytów, Kołczygłowy, Lipnica, Miastko, Parchowo, Studzienice, Trzebielino i Tuchomie,

b) Sąd Rejonowy w Człuchowie – dla miasta Człuchów oraz gmin: Czarne, Człuchów, Debrzno, Koczała, Konarzyny, Przechlewo i Rzeczenica,

c) Sąd Rejonowy w Lęborku – dla miast: Lębork i Łeba oraz gmin: Cewice, Czarna Dąbrówka, Nowa Wieś Lęborska, Potęgowo i Wicko,

d) Sąd Rejonowy w Sławnie – dla miasta Sławno oraz gmin: Kępice, Postomino i Sławno,

e) Sąd Rejonowy w Słupsku – dla miast: Słupsk i Ustka oraz gmin: Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Słupsk, Smołdzino i Ustka,

34) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Suwałkach:

a) Sąd Rejonowy w Augustowie – dla miasta Augustów oraz gmin: Augustów, Bargłów Kościelny, Giby, Lipsk, Nowinka, Płaska i Sztabin,

b) Sąd Rejonowy w Ełku – dla miasta Ełk oraz gmin: Ełk, Gołdap, Kalinowo, Kowale Oleckie, Olecko, Prostki, Stare Juchy, Świętajno i Wieliczki,

c) Sąd Rejonowy w Giżycku – dla miasta Giżycko oraz gmin: Banie Mazurskie, Budry, Giżycko, Kruklanki, Mikołajki, Miłki, Pozezdrze, Ryn, Węgorzewo i Wydminy,

d) Sąd Rejonowy w Piszu – dla gmin: Biała Piska, Orzysz, Pisz i Ruciane-Nida,

e) Sąd Rejonowy w Suwałkach – dla miast: Sejny i Suwałki oraz gmin: Bakałarzewo, Dubeninki, Filipów, Jeleniewo, Krasnopol, Przerośl, Puńsk, Raczki, Rutka-Tartak, Sejny, Suwałki, Szypliszki i Wiżajny,

35) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Szczecinie:

a) Sąd Rejonowy w Goleniowie – dla gmin: Dobra, Goleniów, Maszewo, Nowogard, Osina, Przybiernów i Stepnica,

b) Sąd Rejonowy w Gryficach – dla gmin: Brojce, Gryfice, Karnice, Płoty, Rewal i Trzebiatów,

c) Sąd Rejonowy w Gryfinie – dla gmin: Banie, Cedynia, Chojna, Gryfino, Mieszkowice, Moryń, Stare Czarnowo, Trzcińsko-Zdrój i Widuchowa,

d) Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim – dla gmin: Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Świerzno i Wolin,

e) Sąd Rejonowy w Łobzie – dla gmin: Łobez, Radowo Małe, Resko i Węgorzyno,

f) Sąd Rejonowy w Stargardzie Szczecińskim – dla miasta Stargard Szczeciński oraz gmin: Bielice, Chociwel, Dobrzany, Dolice, Ińsko, Kobylanka, Kozielice, Lipiany, Marianowo, Przelewice, Pyrzyce, Stara Dąbrowa, Stargard Szczeciński, Suchań i Warnice,

g) Sąd Rejonowy w Szczecinie – dla miasta Szczecina oraz gmin: Dobra (Szczecińska), Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police,

h) Sąd Rejonowy w Świnoujściu – dla miasta Świnoujście oraz gminy Międzyzdroje,

36) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Świdnicy:

a) Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie – dla miast: Bielawa, Dzierżoniów, Pieszyce i Piława Górna oraz gmin: Dzierżoniów i Niemcza,

b) Sąd Rejonowy w Kłodzku – dla miast: Duszniki-Zdrój, Kłodzko, Kudowa-Zdrój, Nowa Ruda, Polanica-Zdrój oraz gmin: Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko, Lądek-Zdrój, Lewin Kłodzki, Miedzylesie, Nowa Ruda, Radków, Stronie Śląskie i Szczytna,

c) Sąd Rejonowy w Świdnicy – dla miast: Świdnica i Świebodzice oraz gmin: Dobromierz, Jaworzyna Śląska, Marcinowice, Strzegom, Świdnica i Żarów,

d) Sąd Rejonowy w Wałbrzychu – dla miast: Boguszów-Gorce, Jedlina-Zdrój, Szczawno-Zdrój i Wałbrzych oraz gmin: Czarny Bór, Głuszyca, Mieroszów, Stare Bogaczowice i Walim,

e) Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich – dla gmin: Bardo, Ciepłowody, Kamieniec Ząbkowicki, Przeworno, Stoszowice, Ząbkowice Śląskie, Ziębice i Złoty Stok,

37) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu:

a) Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim – dla gmin: Batorz, Chrzanów, Dzwola, Godziszów, Gościeradów, Janów Lubelski, Modliborzyce, Potok Wielki, Szastarka i Trzydnik Duży,

b) Sąd Rejonowy w Nisku – dla gmin: Bojanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów, Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów,

c) Sąd Rejonowy w Opatowie – dla gmin: Baćkowice, Ćmielów, Iwaniska, Lipnik, Opatów, Sadowie i Wojciechowice,

d) Sąd Rejonowy w Sandomierzu – dla miasta Sandomierz oraz gmin: Annopol, Dwikozy, Klimontów, Koprzywnica, Łoniów, Obrazów, Ożarów, Samborzec, Tarłów, Wilczyce i Zawichost,

e) Sąd Rejonowy w Stalowej Woli – dla miasta Stalowa Wola oraz gmin: Pysznica, Radomyśl, Zaklików i Zaleszany,

f) Sąd Rejonowy w Staszowie – dla gmin: Bogoria, Łubnice, Osiek, Połaniec, Rytwiany i Staszów,

g) Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu – dla miasta Tarnobrzeg oraz gmin: Baranów Sandomierski, Gorzyce, Grębów, Majdan Królewski, Nowa Dęba i Padew Narodowa,

38) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Tarnowie:

a) Sąd Rejonowy w Bochni – dla miasta Bochnia oraz gmin: Bochnia, Lipnica Murowana, Łapanów, Nowy Wiśnicz, Rzezawa, Trzciana i Żegocina,

b) Sąd Rejonowy w Brzesku – dla gmin: Borzęcin, Brzesko, Czchów, Dębno, Gnojnik, Iwkowa, Szczurowa i Zakliczyn,

c) Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej – dla gmin: Bolesław, Dąbrowa Tarnowska, Gręboszów, Mędrzechów, Olesno, Radgoszcz, Szczucin, Wadowice Górne, Wietrzychowice i Żabno,

d) Sąd Rejonowy w Dębicy – dla miasta Dębica oraz gmin: Brzostek, Czarna, Dębica, Jodłowa, Pilzno, Radomyśl Wielki i Żyraków,

e) Sąd Rejonowy w Tarnowie – dla miasta Tarnów oraz gmin: Ciężkowice, Gromnik, Lisia Góra, Pleśna, Radłów, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Skrzyszów, Szerzyny, Tarnów, Tuchów, Wierzchosławice i Wojnicz,

39) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Toruniu:

a) Sąd Rejonowy w Brodnicy – dla miasta Brodnica oraz gmin: Bobrowo, Brodnica, Górzno, Grążawy, Jabłonowo Pomorskie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno,

b) Sąd Rejonowy w Chełmnie – dla miasta Chełmno oraz gmin: Chełmno, Kijewo Królewskie, Lisewo, Papowo Biskupie, Stolno i Unisław,

c) Sąd Rejonowy w Gołubiu-Dobrzyniu – dla miasta: Golub-Dobrzyń oraz gmin: Ciechocin, Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Radomin i Wąpielsk,

d) Sąd Rejonowy w Grudziądzu – dla miasta Grudziądz oraz gmin: Grudziądz, Gruta, Łasin, Rogóźno i Świecie nad Osą,

e) Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim dla miasta Nowe Miasto Lubawskie oraz gmin: Biskupiec, Brzozie, Grodziczno, Kurzętnik i Nowe Miasto Lubawskie,

f) Sąd Rejonowy w Toruniu – dla miast: Chełmża i Toruń oraz gmin: Chełmża, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Wielka Nieszawka i Zławieś Wielka,

g) Sąd Rejonowy w Wąbrzeźnie – dla miasta Wąbrzeźno oraz gmin: Dębowa Łąka, Książki, Płużnica, Radzyń Chełmiński i Wąbrzeźno,

40) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Warszawie:

a) Sąd Rejonowy w Ciechanowie – dla miasta Ciechanów oraz gmin: Ciechanów, Czernice Borowe, Glinojeck, Gołymin-Ośrodek, Grudusk, Krasne, Ojrzeń, Opinogóra Górna, Regimin i Sońsk,

b) Sąd Rejonowy w Działdowie – dla miasta Działdowo oraz gmin: Działdowo, Iłowo-Osada, Lidzbark, Płośnica i Rybno,

c) Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim – dla miasta Milanówek oraz gmin: Błonie, Grodzisk Mazowiecki, Kampinos i Leszno,

d) Sąd Rejonowy w Legionowie – dla miasta Legionowo oraz gmin: Jabłonna, Nieporęt, Serock i Wieliszew,

e) Sąd Rejonowy w Mławie – dla miasta Mława oraz gmin: Bieżuń, Dzierzgowo, Kuczbork-Osada, Lipowiec Kościelny, Lubowidz, Lutocin, Radzanów, Strzegowo, Stupsk, Szreńsk, Szydłowo, Wieczfnia Kościelna, Wiśniewo i Żuromin,

f) Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim – dla miasta Nowy Dwór Mazowiecki oraz gmin: Brochów, Czosnów, Leoncin, Pomiechówek i Zakroczym,

g) Sąd Rejonowy w Otwocku – dla miast: Józefów i Otwock oraz gmin: Celestynów, Karczew i Wiązowna,

h) Sąd Rejonowy w Płońsku – dla miast: Płońsk i Raciąż oraz gmin: Baboszewo, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo, Nowe Miasto, Płońsk, Raciąż, Siemiątkowo Koziebrodzkie, Sochocin i Załuski,

i) Sąd Rejonowy w Pruszkowie – dla miast: Piastów, Podkowa Leśna i Pruszków oraz gmin: Brwinów, Michałowice, Nadarzyn i Ożarów Mazowiecki,

j) Sąd Rejonowy w Pułtusku – dla gmin: Gzy, Karniewo, Nasielsk, Pokrzywnica, Pułtusk, Świercze i Winnica,

k) Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie dla części gminy Warszawa-Centrum określonej w statucie tej gminy granicami administracyjnymi dzielnicy Mokotów oraz gmin: Warszawa-Ursynów, Warszawa-Wilanów, Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola, Piaseczno, Prażmów i Tarczyn,

I) Sąd Rejonowy dla Warszawy-Pragi w Warszawie dla części gminy Warszawa-Centrum określonej w statucie tej gminy granicami administracyjnymi dzielnic: Praga-Północ i Praga-Południe, miast: Sulejówek, Wesoła i Ząbki oraz gmin: Warszawa-Białołęka, Warszawa-Rembertów, Warszawa-Targówek, Warszawa-Wawer i Halinów,

ł) Sąd Rejonowy dla Miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie dla części gminy Warszawa-Centrum określonej w statucie tej gminy granicami administracyjnymi dzielnic: Ochota, Śródmieście, Wola i Żoliborz oraz gmin: Warszawa-Bemowo, Warszawa-Bielany, Warszawa-Ursus, Warszawa-Włochy, Izabelin, Łomianki, Raszyn i Stare Babice,

m) Sąd Rejonowy w Wołominie – dla miast: Kobyłka, Marki i Zielonka oraz gmin: Radzymin i Wołomin,

41) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego we Włocławku:

a) Sąd Rejonowy w Lipnie – dla miasta Lipno oraz gmin: Bobrowniki, Chrostkowo, Czernikowo, Dobrzyń nad Wisłą, Kikół, Lipno, Skępe, Tłuchowo i Wielgie,

b) Sąd Rejonowy w Radziejowie – dla miasta Radziejów oraz gmin: Bytoń, Dobre, Izbica Kujawska, Osięciny, Piotrków Kujawski, Radziejów, Topólka i Zakrzewo,

c) Sąd Rejonowy w Rypinie – dla miasta Rypin oraz gmin: Brzuze, Rogowo, Rypin, Skrwilno i Zbójno,

d) Sąd Rejonowy we Włocławku – dla miast: Aleksandrów Kujawski, Ciechocinek, Kowal, Nieszawa i Włocławek oraz gmin: Aleksandrów Kujawski, Baruchowo, Bądkowo, Boniewo, Brześć Kujawski, Choceń, Chodecz, Fabianki, Koneck, Kowal, Lubanie, Lubień Kujawski, Lubraniec, Raciążek, Waganiec i Włocławek,

42) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego we Wrocławiu:

a) Sąd Rejonowy w Oleśnicy – dla miasta Oleśnica oraz gmin: Bierutów, Długołęka, Dobroszyce, Oleśnica i Twardogóra,

b) Sąd Rejonowy w Oławie – dla miasta Oława oraz gmin: Czernica, Domaniów, Jelcz-Laskowice, Oława i Święta Katarzyna,

c) Sąd Rejonowy w Strzelinie – dla gmin: Borów, Jordanów Śląski, Kondratowice, Łagiewniki, Strzelin i Wiązów,

d) Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej – dla gmin: Kąty Wrocławskie, Kostomłoty, Malczyce, Mietków, Miękinia i Środa Śląska,

e) Sąd Rejonowy w Trzebnicy – dla gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz, Oborniki Śląskie, Prusice, Trzebnica, Wisznia Mała, Zawonia i Żmigród,

f) Sąd Rejonowy w Wołowie – dla gmin: Brzeg Dolny, Wińsko i Wołów,

g) Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu – dla części miasta w granicach ustalonych tradycyjnie dla dzielnic: Fabryczna i Psie Pole,

h) Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu – dla części miasta w granicach ustalonych tradycyjnie dla dzielnicy Krzyki oraz gmin: Kobierzyce, Sobótka i Żórawina,

i) Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu – dla części miasta w granicach ustalonych tradycyjnie dla dzielnic: Stare Miasto i Śródmieście,

43) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Zamościu:

a) Sąd Rejonowy w Biłgoraju – dla miasta Biłgoraj oraz gmin: Aleksandrów, Biłgoraj, Biszcza, Frampol, Goraj, Józefów, Księżpol, Łukowa, Obsza, Potok Górny, Tarnogród, Tereszpol, Turobin, Wysokie i Zakrzew,

b) Sąd Rejonowy w Hrubieszowie – dla miasta Hrubieszów oraz gmin: Dołhobyczów, Grabowiec, Horodło, Hrubieszów, Miączyn, Mircze, Trzeszczany, Uchanie i Werbkowice,

c) Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim – dla miasta Tomaszów Lubelski oraz gmin: Bełżec, Jarczów, Komarów-Osada, Krynice, Lubycza Królewska, Łaszczów, Rachanie, Susiec, Tarnawatka, Telatyn, Tomaszów Lubelski, Tyszowce i Ulhówek,

d) Sąd Rejonowy w Zamościu – dla miasta Zamość oraz gmin: Adamów, Gorzków, Izbica, Krasnobród, Łabunie, Nielisz, Radecznica, Rudnik, Sitno, Skierbieszów, Stary Zamość, Sułów, Szczebrzeszyn, Zamość, Zwierzyniec i Żółkiewka,

44) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Zielonej Górze:

a) Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim – dla miasta Gubin oraz gmin: Bobrowice, Bytnica, Cybinka, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo,

b) Sąd Rejonowy w Nowej Soli – dla miasta Nowa Sól oraz gmin: Bytom Odrzański, Kolsko, Kożuchów, Nowa Sól, Nowe Miasteczko, Otyń, Siedlisko i Sława,

c) Sąd Rejonowy w Świebodzinie – dla gmin: Bojadła, Lubrza, Łagów, Skąpe, Sulechów, Szczaniec, Świebodzin, Torzym i Trzebiechów,

d) Sąd Rejonowy w Wolsztynie – dla gmin: Babimost, Kargowa, Siedlec, Wolsztyn, Zbąszynek i Zbąszyń,

e) Sąd Rejonowy w Zielonej Górze – dla miasta Zielona Góra oraz gmin: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór i Zielona Góra,

f) Sąd Rejonowy w Żaganiu – dla miast: Gozdnica i Żagań oraz gmin: Brzeźnica, Iłowa, Małomice, Niegosławice, Szprotawa, Wymiarki i Żagań,

g) Sąd Rejonowy w Żarach – dla miast: Łęknica i Żary oraz gmin: Brody, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Tuplice i Żary.

§ 5.
1. Z zastrzeżeniem przepisów ust. 2 i 3, w każdym sądzie rejonowym tworzy się wydział rodzinny i nieletnich (sąd rodzinny), obejmujący obszar właściwości sądu rejonowego, w którym wydział ten został utworzony.

2. Tworzy się w następujących sądach rejonowych wydziały rodzinne i nieletnich (sądy rodzinne), obejmujące obszar właściwości więcej niż jednego sądu rejonowego, oraz ustala obszary ich właściwości miejscowej:

1) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Radomiu:

– w Sądzie Rejonowym w Lipsku, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Lipsku i Zwoleniu,

2) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Szczecinie:

– w Sądzie Rejonowym w Świnoujściu, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Kamieniu Pomorskim i Świnoujściu.

3. Tworzy się w następujących sądach rejonowych po dwa lub więcej wydziałów rodzinnych i nieletnich (sądy rodzinne), obejmujących łącznie obszar właściwości sądu rejonowego, w którym zostały utworzone:

1) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Białymstoku – w Sądzie Rejonowym w Białymstoku – dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,

2) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Bydgoszczy – w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,

3) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Częstochowie – w Sądzie Rejonowym w Częstochowie – dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,

4) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Gdańsku – w Sądzie Rejonowym w Gdańsku trzy wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,

5) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Katowicach:

a) w Sądzie Rejonowym w Gliwicach – dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości łego Sądu,

b) w Sądzie Rejonowym w Katowicach – dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,

6) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Lublinie – w Sądzie Rejonowym w Lublinie – dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,

7) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Łodzi – w Sądzie Rejonowym w Łodzi – pięć wydziałów, obejmujących obszar właściwości tego Sądu,

8) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Poznaniu – w Sądzie Rejonowym w Poznaniu – trzy wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,

9) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Szczecinie – w Sądzie Rejonowym w Szczecinie – trzy wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,

10) w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Warszawie:

a) w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie – dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,

b) w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Pragi w Warszawie – dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,

c) w Sądzie Rejonowym dla Miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie – cztery wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu.

§ 6.
1. Sprawy o przestępstwa określone w art. 45–49 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. – Prawo prasowe (Dz. U. Nr 5, poz. 24, z 1988 r. Nr 41, poz. 324, z 1989 r. Nr 34, poz. 187, z 1990 r. Nr 29, poz. 173, z 1991 r. Nr 100, poz. 422, z 1996 r. Nr 114, poz. 542 oraz z 1997 r. Nr 88, poz. 554 i Nr 121, poz. 770) oraz sprawy o przestępstwa popełnione w prasie, a także sprawy o przestępstwa określone w art. 115–119 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 24, poz. 83 i Nr 43, poz. 170 oraz z 1997 r. Nr 43, poz. 272 i Nr 88, poz. 554) z obszaru właściwości poszczególnych sądów okręgowych rozpoznają sądy rejonowe w miastach będących siedzibą sądów okręgowych.

2. Rozpoznawanie spraw, o których mowa w ust. 1, dla obszaru właściwości Sądu Okręgowego w Warszawie powierza się Sądowi Rejonowemu dla Miasta Stołecznego Warszawy w Warszawie, dla obszaru właściwości Sądu Okręgowego w Krakowie – Sądowi Rejonowemu dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, dla obszaru właściwości Sądu Okręgowego we Wrocławiu – Sądowi Rejonowemu dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu.

§ 7.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 1999 r.

Minister Sprawiedliwości: H. Suchocka

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Eksperci BUDTRADE.pl

Ekipa BUDTRADE.pl to fachowcy w dziedzinie materiałów budowlanych oraz ich efektywnego wykorzystania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »