reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)

z dnia 22 marca 2004 r.

w sprawie zakresu i sposobu prowadzenia przez straże gminne (miejskie) ewidencji etatów, wyposażenia w środki przymusu bezpośredniego oraz wyników działań straży

Na podstawie art. 9a ust. 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o strażach gminnych (Dz. U. Nr 123, poz. 779, z 2002 r. Nr 113, poz. 984 oraz z 2003 r. Nr 130, poz. 1190) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Straż gminna (miejska), zwana dalej „strażą”, prowadzi ewidencję etatów, wyposażenia w środki przymusu bezpośredniego oraz wyników działań straży, zwaną dalej „ewidencją”, w formie pisemnej lub elektronicznej.
§ 2.
Zakres ewidencji określa załącznik do rozporządzenia.
§ 3.
1. Ewidencję etatów i wyposażenia w środki przymusu bezpośredniego prowadzi się w oparciu o dane liczbowe według stanu na dzień aktualizacji.

2. Ewidencję wyników działań straży prowadzi się w oparciu o dane liczbowe, a w przypadku mandatów karnych w oparciu o dane liczbowe i kwotowe, za okres od dnia 1 stycznia do dnia aktualizacji danego roku.

§ 4.
1. Straż aktualizuje dane zawarte w ewidencji na bieżąco, nie rzadziej niż raz na pół roku według stanu na dzień 30 czerwca i 31 grudnia.

2. W przypadku rozwiązania straży ewidencję aktualizuje się według stanu na dzień zakończenia działalności straży.

§ 5.
Informację, o której mowa w art. 9b ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o strażach gminnych, Komendant straży składa według stanu ewidencji na dzień 31 grudnia każdego roku, a w przypadku, o którym mowa w § 4 ust. 2, według stanu ewidencji na dzień zakończenia działalności straży.
§ 6.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 7 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji: J. Oleksy

 

1) Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji kieruje działem administracji rządowej - sprawy wewnętrzne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 marca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (Dz. U. Nr 35, poz. 325 i Nr 58, poz. 533).

Załącznik 1.

Załącznik do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
z dnia 22 marca 2004 r. (poz. 550)

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

infoRgrafika

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Majzner

Ekspert z zakresu rachunkowości i podatków

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama