| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 21 grudnia 2006 r.

w sprawie szczegółowych warunków przeprowadzania i dokumentowania czynności obserwowania oraz rejestrowania zdarzeń przez funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego

Na podstawie art. 29 ust. 4 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego (Dz. U. Nr 104, poz. 709 i Nr 218, poz. 1592) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Rozporządzenie określa szczegółowe warunki przeprowadzania i dokumentowania czynności obserwowania i rejestrowania przy użyciu środków technicznych obrazu zdarzeń w miejscach publicznych oraz dźwięku towarzyszącego tym zdarzeniom przez funkcjonariusza Służby Kontrwywiadu Wojskowego, zwanego dalej „funkcjonariuszem”, podczas wykonywania czynności operacyjno-rozpoznawczych.
§ 2.
1. Obserwowanie i rejestrowanie zdarzeń, o których mowa w § 1, przez funkcjonariusza zarządza Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego lub upoważniony przez niego funkcjonariusz, określając cel, czas i miejsce wykonania czynności.

2. Czynność, o której mowa w ust. 1, powinna być przeprowadzona przy użyciu środków technicznych zapewniających niejawne działanie funkcjonariusza.

§ 3.
1. Z przeprowadzonej czynności obserwowania i rejestrowania zdarzeń funkcjonariusz sporządza notatkę służbową, która powinna zawierać w szczególności:

1) nazwę jednostki organizacyjnej Służby Kontrwywiadu Wojskowego realizującej czynność;

2) czas i miejsce przeprowadzenia czynności;

3) cel i opis przeprowadzonej czynności;

4) rodzaj użytych środków technicznych;

5) podpis funkcjonariusza realizującego czynność.

2. Funkcjonariusz sporządzoną notatkę służbową przekazuje zarządzającemu przeprowadzenie czynności, o której mowa w ust. 1.

§ 4.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Minister Obrony Narodowej: R. Sikorski

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Onwelo

Onwelo to nowoczesna polska spółka technologiczna, która specjalizuje się w budowaniu innowacyjnych rozwiązań IT dla firm z branży finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, farmaceutycznej oraz FMCG.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »