| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW

z dnia 10 października 2007 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie wzoru legitymacji służbowej funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego

Na podstawie art. 52 ust. 3 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym (Dz. U. Nr 104, poz. 708, Nr 158, poz. 1122 i Nr 218, poz. 1592 oraz z 2007 r. Nr 25, poz. 162) zarządza się, co następuje:

§ 1.
W rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 28 lipca 2006 r. w sprawie wzoru legitymacji służbowej funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego (Dz. U. Nr 138, poz. 986) załącznik otrzymuje brzmienie określone w załączniku do niniejszego rozporządzenia.
§ 2.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: J. Kaczyński

Załącznik 1. [WZÓR LEGITYMACJI FUNKCJONARIUSZA CENTRALNEGO BIURA ANTYKORUPCYJNEGO]

Załącznik do rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów
z dnia 10 października 2007 r. (poz. 1406)

WZÓR LEGITYMACJI FUNKCJONARIUSZA CENTRALNEGO BIURA ANTYKORUPCYJNEGO

Legitymacja funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego wykonana jest techniką offsetową z zastosowaniem sitodruku, w formie książeczki o wymiarach 70 mm x 100 mm. Składa się z dwóch rozłącznych blankietów, połączonych trwale, za pomocą szycia introligatorskiego, z okładką.

CZĘŚĆ ZEWNĘTRZNA LEGITYMACJI
(OKŁADKA LEGITYMACJI)

I. Okładka legitymacji wykonana jest ze skóry naturalnej licowej w kolorze czarnym, ze srebrnymi tłoczeniami zawierającymi napisy:

1) „RZECZPOSPOLITA POLSKA”;

2) wizerunek orła ustalonego dla godła Rzeczypospolitej Polskiej według wzoru określonego w przepisach o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej;

3) „CENTRALNE BIURO ANTYKORUPCYJNE”.

II. Wnętrze okładki zawiera dwie kieszenie z przezroczystej, elastycznej folii PCV.

CZĘŚĆ WEWNĘTRZNA LEGITYMACJI

Legitymacja wykonana jest na papierze zawierającym włókna aktywne w promieniowaniu UV oraz włókna widoczne w świetle dziennym rozmieszczone nieregularnie, posiadającym zabezpieczenia chemiczne przed próbami usuwania lub zmiany zapisów. Legitymacja zadrukowana jest giloszem w kolorze niebieskim z zastosowaniem płynnego przejścia barwnego farby specjalnej upconvener oraz elementami przedstawiającymi wizerunek orła ustalonego dla godła Rzeczypospolitej Polskiej, znak CBA oraz powtarzający się napis CBA wykonanymi farbą niewidoczną w świetle dziennym i aktywną w UV. Widoczny znak Centralnego Biura Antykorupcyjnego zawiera mikrotekst. Godło Rzeczypospolitej Polskiej wykonane jest z hologramu częściowo dematerialozowanego, na podłożu samoniszczącym.

1. Tło giloszowe w kolorze niebieskim, z irysem.

2. Napis „CENTRALNE BIURO ANTYKORUPCYJNE” wykonany farbą optycznie zmienną.

3. Napisy w kolorze czarnym:

1) „STANOWISKO SŁUŻBOWE”;

2) „IMIĘ I NAZWISKO”;

3) „Instytucje państwowe, organy administracji rządowej i samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność w zakresie użyteczności publicznej, w ramach swojej właściwości, są prawnie obowiązane do nieodpłatnego udzielenia pomocy funkcjonariuszowi Centralnego Biura Antykorupcyjnego, który ma również prawo zwracania się o niezbędną pomoc do innych przedsiębiorców, jednostek organizacyjnych i organizacji społecznych, jak również do każdej osoby o udzielenie pomocy, w ramach obowiązujących przepisów prawa.”;

4) „NUMER LEGITYMACJI”;

5) Podpis (faksymile) Szefa CBA;

6) „SZEF CBA”.

4. W prawym dolnym rogu znak Centralnego Biura Antykorupcyjnego według wzoru określonego w odrębnych przepisach.

1. Tło giloszowe w kolorze niebieskim, z irysem.

2. Napisy w kolorze czarnym:

1) „IMIĘ I NAZWISKO”;

2) „NUMER LEGITYMACJI”;

3) „DATA WAŻNOŚCI”;

4) „NUMER IDENTYFIKACYJNY FUNKCJONARIUSZA”;

5) „STANOWISKO SŁUŻBOWE”.

3. Napis „CENTRALNE BIURO ANTYKORUPCYJNE” wykonany farbą optycznie zmienną.

4. Napis w kolorze czarnym: „W przypadku znalezienia tej legitymacji należy niezwłocznie dostarczyć ją do najbliższej placówki Policji. Nieuprawnione posługiwanie się legitymacją podlega odpowiedzialności karnej.”.

5. Z prawej strony miejsce na zdjęcie (25 mm x 35 mm).

6. Z lewej strony znak holograficzny przedstawiający wizerunek godła Rzeczypospolitej Polskiej według wzoru określonego w przepisach o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej, częściowo demetalizowany, na podłożu samoniszczącym, numerowany.

NUMERACJA LEGITYMACJI

Numeracja składa się z trzyliterowej serii oraz sześciocyfrowej numeracji typograficznej wykonanej farbą koloru czarnego, świecącą w promieniowaniu UV; występuje na każdym z blankietów legitymacji.

NUMER IDENTYFIKACYJNY FUNKCJONARIUSZA

Numeracja dziesięciocyfrowa wykonana farbą koloru czarnego, numeracja ciągła, niepowtarzalna.

infoRgrafika

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Tax Angels Group Limited

Tax Angels Group Limited to kancelaria podatkowa, tworzona przez zespół doradców wspierających przedsiębiorców w zakresie otwierania firm za granicą, w szczególności w Wielkiej Brytanii i Szkocji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »