REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2009 nr 143 poz. 1172

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 25 sierpnia 2009 r.

w sprawie wyznaczania patronów koordynatorów oraz patronów poszczególnych praktyk i staży

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 49 ust. 2 ustawy z dnia 23 stycznia 2009 r. o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury (Dz. U. Nr 26, poz. 157 i Nr 56, poz. 459) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Rozporządzenie określa szczegółowy tryb wyznaczania patronów koordynatorów oraz patronów praktyk dla aplikantów odbywających aplikację ogólną, sędziowską i prokuratorską, a także patronów staży wyznaczonych aplikantom odbywającym aplikację sędziowską, zakres ich obowiązków oraz warunki sprawowania patronatu.
§ 2.
1. Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, zwanej dalej „Krajową Szkołą”, najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem aplikacji, wyznacza aplikantowi aplikacji ogólnej, sędziowskiej i prokuratorskiej, zwanemu dalej „aplikantem”, patrona koordynatora.

2. Patron koordynator sprawuje jednocześnie patronat nad nie więcej niż 10 aplikantami.

3. Patron koordynator odpowiada za prawidłowy przebieg aplikacji. Służy aplikantowi pomocą w zakresie zagadnień merytorycznych objętych programem aplikacji oraz czuwa nad właściwym przebiegiem praktyk, dbając, aby aplikant w ramach praktyki wykonywał czynności bezpośrednio związane z zakresem tematycznym poprzedzającego praktykę cyklu zajęć szkoleniowych.

§ 3.
1. Na czas odbywania przez aplikanta praktyk Dyrektor Krajowej Szkoły, w uzgodnieniu z patronem koordynatorem, wyznacza aplikantowi, najpóźniej na 30 dni przed rozpoczęciem praktyki, patronów poszczególnych praktyk.

2. Patron praktyki sprawuje jednocześnie patronat nad jednym aplikantem.

3. Patron praktyki zapoznaje aplikanta z czynnościami należącymi do zakresu jego obowiązków w trakcie praktyki, z uwzględnieniem czynności z zakresu tematyki poprzedzającego praktyki cyklu szkoleniowego, udziela aplikantowi wskazówek i pomocy przy wykonywaniu zleconych mu czynności oraz kontroluje poziom ich wykonania i niezwłocznie po zakończeniu praktyk przedstawia patronowi koordynatorowi pisemną opinię wraz z oceną przebiegu praktyki.

§ 4.
1. Dyrektor Krajowej Szkoły, najpóźniej na 30 dni przed rozpoczęciem stażu, w uzgodnieniu z patronem koordynatorem, wyznacza aplikantowi, który zdał egzamin sędziowski, patronów poszczególnych staży.

2. Patron stażu sprawuje jednocześnie patronat nad jednym aplikantem.

3. Patron stażu zapoznaje aplikanta z czynnościami należącymi do zakresu jego obowiązków w trakcie stażu i kontroluje prawidłowość wykonanych przez aplikanta czynności, a niezwłocznie po zakończeniu stażu przedstawia patronowi koordynatorowi pisemną opinię wraz z oceną przebiegu stażu.

§ 5.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Minister Sprawiedliwości: A. Czuma

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA