reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 11 kwietnia 2011 r.

w sprawie określenia wysokości wynagrodzenia członków Komisji Egzaminacyjnej powołanej do przeprowadzenia egzaminu dla osób ubiegających się o licencję syndyka oraz zespołu do przygotowania pytań i zadań problemowych na egzamin

Na podstawie art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 15 czerwca 2007 r. o licencji syndyka (Dz. U. Nr 123, poz. 850, z 2009 r. Nr 223, poz. 1777 oraz z 2010 r. Nr 182, poz. 1228 i Nr 239, poz. 1590) zarządza się, co następuje:

§ 1.
1. Członkowi Komisji Egzaminacyjnej za przeprowadzenie egzaminu przysługuje wynagrodzenie w wysokości 1,5% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w czwartym kwartale roku poprzedniego, ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, za każdą osobę zdającą egzamin, jednakże nie może być niższe niż 100% i nie wyższe niż 200% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w czwartym kwartale roku poprzedniego, ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

2. W przypadku gdy do egzaminu przystąpi mniej niż 5 osób, członkowi Komisji Egzaminacyjnej przysługuje wynagrodzenie w wysokości 20% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w czwartym kwartale roku poprzedniego, ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, za każdą osobę zdającą egzamin.

§ 2.
Wynagrodzenie Przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej stanowi 150% wynagrodzenia członka Komisji Egzaminacyjnej, z zastrzeżeniem art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2007 r. o licencji syndyka.
§ 3.
Wynagrodzenie Zastępcy Przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej stanowi 120% wynagrodzenia członka Komisji Egzaminacyjnej, z zastrzeżeniem art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2007 r. o licencji syndyka.
§ 4.
Wysokość wynagrodzenia przewodniczącego i członka zespołu do przygotowania pytań i zadań problemowych na egzamin za opracowanie 5 pytań wchodzących w skład testu lub opracowanie zadania problemowego wynosi 20% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w czwartym kwartale roku poprzedniego, ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego.
§ 5.
Traci moc rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 3 kwietnia 2008 r. w sprawie określenia wysokości wynagrodzenia członków Komisji Egzaminacyjnej powołanej do przeprowadzenia egzaminu dla osób ubiegających się o licencję syndyka oraz zespołu do przygotowania pytań i zadań problemowych na egzamin (Dz. U. Nr 61, poz. 384).
§ 6.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 7 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Sprawiedliwości: K. Kwiatkowski

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Artykuł partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama