reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)

z dnia 1 kwietnia 2016 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorów tablic umieszczanych w pasie drogi granicznej oraz sposobu ich utrzymywania przez właściwych miejscowo komendantów oddziałów Straży Granicznej

Na podstawie art. 9 ust. 7 ustawy z dnia 12 października 1990 r. o ochronie granicy państwowej (Dz. U. z 2015 r. poz. 930 i 1336) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Rozporządzenie w sprawie wzorów tablic umieszczanych w pasie drogi granicznej oraz sposobu ich utrzymywania przez właściwych miejscowo komendantów oddziałów Straży Granicznej]

W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 lutego 2016 r. w sprawie wzorów tablic umieszczanych w pasie drogi granicznej oraz sposobu ich utrzymywania przez właściwych miejscowo komendantów oddziałów Straży Granicznej (Dz. U. poz. 252) załączniki nr 1, 2 i 3 do rozporządzenia otrzymują brzmienie określone odpowiednio w załącznikach nr 1, 2 i 3 do niniejszego rozporządzenia.

§ 2. [Zastosowanie wzorów tablic umieszczanych w pasie drogi granicznej]

Wzory tablic umieszczanych w pasie drogi granicznej, określone w niniejszym rozporządzeniu, mają zastosowanie od dnia 15 marca 2016 r.

§ 3. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji: M. Błaszczak


1) Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji kieruje działem administracji rządowej - sprawy wewnętrzne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 listopada 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (Dz. U. poz. 1897 i 2088).

Załącznik 1. [WZÓR TABLICY UMIESZCZANEJ W PASIE DROGI GRANICZNEJ NA GRANICY PAŃSTWOWEJ STANOWIĄCEJ GRANICĘ WEWNĘTRZNĄ]

Załączniki do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
z dnia 1 kwietnia 2016 r. (poz. 461)

Załącznik nr 1

WZÓR TABLICY UMIESZCZANEJ W PASIE DROGI GRANICZNEJ NA GRANICY PAŃSTWOWEJ STANOWIĄCEJ GRANICĘ WEWNĘTRZNĄ

infoRgrafika

Tablica w kształcie prostokąta o wymiarach 500 x 650 mm, koloru żółtego, z czerwonym paskiem przy krawędzi o szerokości 30 mm i napisem koloru czarnego. Grubość liter – 10 mm, wysokość liter – 70 mm.

Załącznik 2. [WZÓR TABLICY UMIESZCZANEJ W PASIE DROGI GRANICZNEJ NA GRANICY PAŃSTWOWEJ STANOWIĄCEJ GRANICĘ ZEWNĘTRZNĄ]

Załącznik nr 2

WZÓR TABLICY UMIESZCZANEJ W PASIE DROGI GRANICZNEJ NA GRANICY PAŃSTWOWEJ STANOWIĄCEJ GRANICĘ ZEWNĘTRZNĄ

infoRgrafika

Tablica w kształcie prostokąta o wymiarach 500 x 650 mm, koloru żółtego, z czerwonym paskiem przy krawędzi o szerokości 30 mm i napisem koloru czarnego. Litery wyrazów „GRANICA PAŃSTWA”: grubość – 10 mm, wysokość – 70 mm. Litery wyrazów „PRZEKRACZANIE ZABRONIONE”: grubość – 7 mm, wysokość – 50 mm. Odstęp między wierszami – 60 mm.

Załącznik 3. [WZÓR TABLICY UMIESZCZANEJ W PASIE DROGI GRANICZNEJ W MIEJSCACH, W KTÓRYCH JEST WPROWADZONY ZAKAZ PRZEBYWANIA]

Załącznik nr 3

WZÓR TABLICY UMIESZCZANEJ W PASIE DROGI GRANICZNEJ W MIEJSCACH, W KTÓRYCH JEST WPROWADZONY ZAKAZ PRZEBYWANIA

infoRgrafika

Tablica w kształcie prostokąta o wymiarach 300 x 600 mm, koloru czerwonego, z białym paskiem o szerokości 6 mm w odległości 6 mm od krawędzi i napisem koloru białego. Grubość liter – 6 mm, wysokość liter – 60 mm, odstęp między wierszami – 40 mm.

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Baccata Enterprise sp. z o.o.

Firma szkoleniowo-doradcza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama