| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

OŚWIADCZENIE RZĄDOWE

z dnia 16 maja 2016 r.

w sprawie zmiany zakresu obowiązywania Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem, sporządzonej w Waszyngtonie dnia 3 marca 1973 r.

Podaje się niniejszym do wiadomości, że na podstawie ustawy z dnia 8 lutego 2013 r. o zmianie zakresu obowiązywania Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem, sporządzonej w Waszyngtonie dnia 3 marca 1973 r.1) (Dz. U. poz. 404) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, na podstawie art. XVI ust. 2 konwencji, w dniu 31 lipca 2013 r. podjął decyzję o zmianie zakresu obowiązywania konwencji przez zgłoszenie zastrzeżenia odnośnie do następujących gatunków i podgatunków wymienionych w Załączniku III konwencji: Vulpes vulpes griffithi, Vulpes vulpes montana, Vulpes vulpes pusilla (podgatunki lisa pospolitego) oraz Mustela altaica (łasica górska), Mustela erminea ferghanae (gronostaj), Mustela kathiah (łasica żółtobrzucha) i Mustela sibirica (łasica syberyjska).

Jednocześnie podaje się do wiadomości, że na podstawie art. XVI ust. 2 konwencji zastrzeżenie zostało zgłoszone Sekretariatowi Dyrektora Generalnego Programu Ochrony Środowiska Organizacji Narodów Zjednoczonych w dniu 4 października 2013 r.

Minister Spraw Zagranicznych: W. Waszczykowski


1) Tekst Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem, sporządzonej w Waszyngtonie dnia 3 marca 1973 r., został ogłoszony w Dz. U. z 1991 r. poz. 112, z 2000 r. poz. 802, z 2004 r. poz. 1183 oraz z 2014 r. poz. 428.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Magda Judejko

Prawnik, Inspektor ds. Ochrony Danych Osobowych, PM

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »