| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW

z dnia 17 stycznia 2018 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie służby funkcjonariuszy Straży Granicznej w kontyngencie Straży Granicznej

Na podstawie art. 147m pkt 2 ustawy z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2365 i 2405 oraz z 2018 r. poz. 106 i 138) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Rozporządzenie w sprawie służby funkcjonariuszy Straży Granicznej w kontyngencie Straży Granicznej]

W rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2006 r. w sprawie służby funkcjonariuszy Straży Granicznej w kontyngencie Straży Granicznej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1253) wprowadza się następujące zmiany:

1) w § 3 ust. 3 otrzymuje brzmienie:

„3. W przypadku wydzielania kontyngentu do udziału w szkoleniu i ćwiczeniach służb granicznych lub przedsięwzięciach reprezentacyjnych, Komendant Główny Straży Granicznej, a jeżeli w skład kontyngentu mają wchodzić funkcjonariusze pełniący służbę w Biurze Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej, jednym oddziale Straży Granicznej lub ośrodku szkolenia Straży Granicznej albo ośrodku Straży Granicznej – Komendant Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej, właściwy komendant oddziału, ośrodka szkolenia albo ośrodka Straży Granicznej, mogą podać do wiadomości funkcjonariuszy informację o tworzeniu kontyngentu zawierającą dane, o których mowa w ust. 2 pkt 1–3 i 5, na piśmie oraz przez jej umieszczenie na stronach intranetowych jednostek organizacyjnych Straży Granicznej.”;

2) w § 5 ust. 1 otrzymuje brzmienie:

„1. Oceny predyspozycji dokonuje Komendant Główny Straży Granicznej lub, z jego upoważnienia, Komendant Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej, komendant oddziału Straży Granicznej, komendant ośrodka szkolenia Straży Granicznej albo komendant ośrodka Straży Granicznej, po wyrażeniu przez funkcjonariusza zgody, o której mowa w art. 147e ust. 2 ustawy.”.

§ 2. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 27 stycznia 2018 r.

Prezes Rady Ministrów: M. Morawiecki

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Mirosław Siwiński

Radca Prawny nr wpisu WA-9949 Doradca Podatkowy nr wpisu 09923

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »