| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)

z dnia 19 stycznia 2018 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie testu sprawności fizycznej funkcjonariuszy Straży Granicznej

Na podstawie art. 39c ust. 3 ustawy z dnia 12 października 1990 r. o Straży Granicznej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2365 i 2405 oraz z 2018 r. poz. 106 i 138) zarządza się, co następuje:

§ 1. [Rozporządzenie w sprawie testu sprawności fizycznej funkcjonariuszy Straży Granicznej]

W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 maja 2011 r. w sprawie testu sprawności fizycznej funkcjonariuszy Straży Granicznej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1121) wprowadza się następujące zmiany:

1) w § 6:

a) w ust. 1 pkt 2 otrzymuje brzmienie:

„2) Biurze Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej, oddziałach, ośrodkach szkolenia i ośrodkach Straży Granicznej, zwanych dalej „jednostkami”, dla funkcjonariuszy pełniących służbę w tych jednostkach.”,

b) ust. 2 otrzymuje brzmienie:

„2. Komisje, o których mowa w ust. 1 pkt 2, z wyjątkiem komisji powołanej w Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej im. Powstania Warszawskiego w Warszawie, przeprowadzają testy również dla pozostających na ich zaopatrzeniu funkcjonariuszy pełniących służbę w Komendzie Głównej i Biurze Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej.”;

2) w § 8 w ust. 1 pkt 5 otrzymuje brzmienie:

„5) oddelegowania do wykonywania zadań poza Strażą Graniczną;”.

§ 2. [Termin przeprowadzania testu sprawności fizycznej funkcjonariuszy Straży Granicznej]

Komisja powołana w Komendzie Głównej Straży Granicznej do przeprowadzenia testu sprawności fizycznej funkcjonariuszy Straży Granicznej na rok 2017 przeprowadzi testy w terminach dodatkowych i terminie poprawkowym funkcjonariuszom Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej pełniącym służbę w siedzibie Komendanta Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej.

§ 3. [Wejście w życie]

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 27 stycznia 2018 r.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji: J. Brudziński


1) Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji kieruje działem administracji rządowej - sprawy wewnętrzne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 10 stycznia 2018 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (Dz. U. poz. 97).

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron z siedzibą w Krakowie świadczy kompleksowe usługi prawne na terenie całego kraju na rzecz wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, osób fizycznych i innych podmiotów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »