reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Biura rachunkowe > Prowadzę biuro rachunkowe > Konkurs "Księgowy Roku 2009" rozstrzygnięty

Konkurs "Księgowy Roku 2009" rozstrzygnięty

W sobotę 5 grudnia rozstrzygnięto XI edycję konkursu Księgowy Roku 2009 organizowanego przez INFOR PL, Sage oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Tytuł Księgowego Roku 2009 przypadł Magdalenie Czyżkowskiej z Siechnic w województwie dolnośląskim.

Od 10 sierpnia 2014 r. każdy zainteresowany, który ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz spełni wymóg niekaralności, a także posiada polisę OC może prowadzić działalność w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Tym samym posiadanie certyfikatu księgowego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nie jest już wymagane. Zobacz: Zmiany w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych

Magdalena Czyżkowska jest księgową w firmie TIM SA (branża – handel, produkcja) w miejscowości Siechnice. Oprócz prestiżowego tytułu, laureatka zdobyła główną nagrodę wynoszącą 28 000 zł.

Drugie miejsce w konkursie zajęła Katarzyna Kusa z Włoszczowej w województwie świętokrzyskim, a trzecie miejsce przypadło Joannie Bakalarczyk z Ozorkowa w województwie łódzkim. Ponadto jury wyróżniło Annę Szczygieł z Rzeszowa.

Laureatką studenckiej edycji konkursu Księgowy Roku 2009 została Daria Przybylska z Zabrza, studentka Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach.

Konkurs Księgowy Roku skierowany jest do osób odpowiedzialnych za strategiczne decyzje i budżety firmowe - dyrektorów finansowych, głównych księgowych i samodzielnych księgowych zatrudnionych w małych i średnich przedsiębiorstwach. Konkurs przewiduje udział zarówno praktyków zawodu, jak i studentów zdobywających dopiero wiedzę z tego zakresu i jest wobec powyższego podzielony na dwie kategorie. Stałym celem konkursu jest budowanie wizerunku polskich księgowych jako nowoczesnych menedżerów, doskonale wykształconych specjalistów, potrafiących odnaleźć się w trudnych biznesowych sytuacjach oraz przygotowywanie młodych kadr do wykonywania tego zawodu na najwyższym poziomie.

Polecamy: Instrukcja obsługi klienta biura rachunkowego

W tym roku - dzięki ścisłej współpracy z zespołem ds. certyfikacji przy Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce - najlepsi uczestnicy konkursu zyskali możliwość przybliżenia się do zdobycia certyfikatu na dyplomowanego księgowego wydawanego przez SKwP. Studenci zaś, dzięki uczestnictwu w konkursie, mieli możliwość praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy.

Co roku do konkursu przystępuje kilka tysięcy uczestników (w ostatnich latach ponad 6 tys.), pragnących zdobyć tytuł „najlepszego z najlepszych”. Ponad połowa z nich to kadra wyższego szczebla małych i średnich przedsiębiorstw (np. dyrektorzy finansowi, główni księgowi) oraz właściciele biur rachunkowych. Dużą część stanowią również samodzielni księgowi.

Polecamy: Odpowiedzialność biur rachunkowych

Więcej na stronie internetowej: www.ksiegowyroku.pl

reklama

Przydatne formularze online

Aktualizacja: 29.09.2011

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Konkurs "Księgowy Roku 2009" rozstrzygnięty
Konkurs "Księgowy Roku 2009" rozstrzygnięty

OFERTA SPECJALNA Komplet VAT 2021. Komentarz z książką SLIM VAT 2021229.00 zł
reklama

Narzędzia

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama
reklama

Artykuł Partnerski

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Marcin Pietrusiński

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama