REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Konkurs "Księgowy Roku 2009" rozstrzygnięty

Konkurs
Konkurs "Księgowy Roku 2009" rozstrzygnięty

REKLAMA

REKLAMA

W sobotę 5 grudnia rozstrzygnięto XI edycję konkursu Księgowy Roku 2009 organizowanego przez INFOR PL, Sage oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Tytuł Księgowego Roku 2009 przypadł Magdalenie Czyżkowskiej z Siechnic w województwie dolnośląskim.

Od 10 sierpnia 2014 r. każdy zainteresowany, który ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz spełni wymóg niekaralności, a także posiada polisę OC może prowadzić działalność w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Tym samym posiadanie certyfikatu księgowego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nie jest już wymagane. Zobacz: Zmiany w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych

REKLAMA

Magdalena Czyżkowska jest księgową w firmie TIM SA (branża – handel, produkcja) w miejscowości Siechnice. Oprócz prestiżowego tytułu, laureatka zdobyła główną nagrodę wynoszącą 28 000 zł.

Drugie miejsce w konkursie zajęła Katarzyna Kusa z Włoszczowej w województwie świętokrzyskim, a trzecie miejsce przypadło Joannie Bakalarczyk z Ozorkowa w województwie łódzkim. Ponadto jury wyróżniło Annę Szczygieł z Rzeszowa.

Laureatką studenckiej edycji konkursu Księgowy Roku 2009 została Daria Przybylska z Zabrza, studentka Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach.

Konkurs Księgowy Roku skierowany jest do osób odpowiedzialnych za strategiczne decyzje i budżety firmowe - dyrektorów finansowych, głównych księgowych i samodzielnych księgowych zatrudnionych w małych i średnich przedsiębiorstwach. Konkurs przewiduje udział zarówno praktyków zawodu, jak i studentów zdobywających dopiero wiedzę z tego zakresu i jest wobec powyższego podzielony na dwie kategorie. Stałym celem konkursu jest budowanie wizerunku polskich księgowych jako nowoczesnych menedżerów, doskonale wykształconych specjalistów, potrafiących odnaleźć się w trudnych biznesowych sytuacjach oraz przygotowywanie młodych kadr do wykonywania tego zawodu na najwyższym poziomie.

Polecamy: Instrukcja obsługi klienta biura rachunkowego

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W tym roku - dzięki ścisłej współpracy z zespołem ds. certyfikacji przy Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce - najlepsi uczestnicy konkursu zyskali możliwość przybliżenia się do zdobycia certyfikatu na dyplomowanego księgowego wydawanego przez SKwP. Studenci zaś, dzięki uczestnictwu w konkursie, mieli możliwość praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy.

Co roku do konkursu przystępuje kilka tysięcy uczestników (w ostatnich latach ponad 6 tys.), pragnących zdobyć tytuł „najlepszego z najlepszych”. Ponad połowa z nich to kadra wyższego szczebla małych i średnich przedsiębiorstw (np. dyrektorzy finansowi, główni księgowi) oraz właściciele biur rachunkowych. Dużą część stanowią również samodzielni księgowi.

Polecamy: Odpowiedzialność biur rachunkowych

Więcej na stronie internetowej: www.ksiegowyroku.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Biura rachunkowe
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Szybka ścieżka do tytułu CGMA. Studia MBA na Wydziale Zarządzania UŁ - jedyne w Polsce z akredytacją AICPA & CIMA

Studia MBA na Wydziale Zarządzania UŁ od lipca 2024 roku zyskują nową, prestiżową międzynarodową akredytację z zakresu biznesu, rachunkowości i finansów. Program studiów MBA jako pierwszy w Polsce został uznany za zgodny z wymaganiami AICPA & CIMA światowego lidera w dziedzinie rachunkowości publicznej i zarządczej. Są to pierwsze studia MBA w Polsce, które uzyskały tę akredytację. 

Zakładanie firmy. Kiedy warto skorzystać z pomocy księgowego?

Codziennie w Polsce powstaje około 1000 nowych firm, a wielu początkujących przedsiębiorców wybiera jako formę prawną jednoosobową działalność gospodarczą. Rejestracja takiej firmy wymaga przesłania wniosku elektronicznego do CEIDG, jednak już na tym etapie mogą pojawić się liczne wątpliwości, dotyczące na przykład wyboru odpowiedniego kodu PKD czy formy opodatkowania. Czasem trudno je rozstrzygnąć bez pomocy eksperta księgowego.

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych: Eksperci i Innowacje w Targach Kielce

Jedno z najważniejszych wydarzeń w branży księgowej i finansowej już 22 i 23 września w Targach Kielce! Kongres organizowany pod patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce gromadzi wybitnych ekspertów i liderów rynku, oferując niepowtarzalną okazję do wymiany doświadczeń, zdobywania wiedzy oraz nawiązywania cennych kontaktów biznesowych.

Bezpłatne webinarium: USTAWA AML a obowiązki biur rachunkowych

USTAWA AML a obowiązki biur rachunkowych. ZAPRASZAMY na BEZPŁATNE WEBINARIUM 13.06.2024; godzina: 11:00.

REKLAMA

Comarch Apfino zautomatyzował procesy AML oszczędzając czas biurom rachunkowym

Biura rachunkowe muszą sprostać ważnym obowiązkom związanym z regulacjami ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (tzw. AML). Na infor.pl można znaleźć poświęconą temu sekcję edukacyjną z testem, który pomoże sprawdzić wiedzę. Partnerem akcji jest Apfino.pl proponująca rozwiązanie AML dla biur rachunkowych.

Prowadzisz lub pracujesz w biurze rachunkowym? Podziel się swoją opinią na temat raportowania AML

Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu (w skrócie AML) nakłada na biura rachunkowe wiele obowiązków. Zapraszamy do udziału w sondzie i wypowiedzenie się na temat procedury AML z punktu widzenia pracownika lub właściciela biura rachunkowego.

Prowadzisz lub pracujesz w biurze rachunkowym? Sprawdź, ile wiesz o AML

Pracujesz w biurze rachunkowym? Sprawdź swoją wiedzę na temat regulacji AML, czyli przepisów ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Przed czym ubezpieczenie OC chroni biuro rachunkowe? Czy księgowi ubezpieczają się na zbyt niskie sumy?

Biura rachunkowe i firmy księgowe najczęściej wybierają ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) zawodowej z sumami gwarancyjnymi na poziomie od 50 do 100 tys. zł – podaje Leadenhall Insurance. W ramach polisy ubezpieczyciel przejmuje od księgowych finansową odpowiedzialność za nieprawidłowości i uchybienia, które popełniają podczas obsługi swoich klientów. Do najbardziej kosztownych pomyłek należą błędy w deklaracjach podatku VAT - poszkodowani klienci mogą obciążyć księgowych odsetkami naliczonymi przez Urząd Skarbowy.

REKLAMA

Zapobieganie praniu pieniędzy. Oto niezbędne procedury AML dla biur rachunkowych

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu polega m.in. na stosowaniu tzw. środków bezpieczeństwa finansowego oraz przestrzeganiu wymaganych w tym zakresie procedur. Pierwszym ze stosowanych środków bezpieczeństwa jest identyfikacja klienta i weryfikacja jego tożsamości. Dokonanie tych czynności należy udokumentować.

Jak rozwinąć swoje biuro rachunkowe? 9 pomysłów, które sprawią, że w Twoim biurze pojawi się więcej Klientów

Otworzyłeś biuro rachunkowe lub kancelarię podatkową i masz mało klientów? Jesteś nowy w swojej miejscowości, nikt Cię nie zna, konkurencja od lat działa prężnie, a Ty chciałbyś w końcu zacząć zarabiać? Sprawdź, co możesz zrobić by rozruszać swoją działalność. Przygotowaliśmy niezbędnik z podpowiedziami dla właścicieli biur rachunkowych i kancelarii podatkowych, w którym znajdziesz pomysły na to, co zrobić, by zyskać nowych klientów.

REKLAMA