REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Praca przy testowaniu aplikacji – dlaczego warto?

Subskrybuj nas na Youtube
  • Artykuł sponsorowany

REKLAMA

REKLAMA

Każdy człowiek w pewnym momencie swojego życia staje przed koniecznością dokonania wyboru, w którym kierunku pójdzie jego kariera. Z jednej strony kuszą go atrakcyjne zarobki, jakie proponują niektóre branże. Z drugiej chciałby łączyć swoją pracę z dotychczasową pasją. Bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem tego dylematu byłoby scalenie obu tych aspektów. Taka szansa pojawia się w przypadku pracy przy testowaniu aplikacji. Dlaczego warto podjąć się tego zajęcia?

Stanowisko ukierunkowane na przyszłość

Korzystanie z nowoczesnych technologii stało się codziennością dla ludzi z całego świata. Osoby, które zawodowo zajmują się ich tworzeniem, wdrażaniem czy ulepszaniem, w dużej mierze przyczyniają się do tego, jaki kształt będzie miała nasza przyszłość. Wobec tego branża IT jest obecnie uznawana za jedną z najbardziej przyszłościowych ścieżek kariery, a co za tym idzie, za najbardziej opłacalny kierunek kształcenia. Warto jednak pamiętać, że nie opiera się ona wyłącznie na pracy programistów. Równie ważne są bowiem poboczne specjalizacje, takie jak praca przy testowaniu aplikacji.

Popularność mobilnych oraz komputerowych rozwiązań sprawia, że coraz więcej firm poszukuje do swojego zespołu osób, które w umiejętny sposób zajmą się testowaniem tworzonych aplikacji. Niewątpliwie trend ten jeszcze na długo pozostanie żywy, wobec czego testerzy aplikacji z pewnością zagrzeją sobie miejsce w niejednym przedsiębiorstwie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ogromne zapotrzebowanie na testerów aplikacji

Od wielu lat branża IT może poszczycić się niezwykle dynamicznym rozwojem, co pozytywnie wpływa nie tylko na pracodawców, ale i pracowników. W związku z rozkwitem tego sektora rynku mogą oni liczyć na zwiększające się zapotrzebowanie na pracowników z konkretnych specjalizacji. Tak właśnie jest w przypadku testerów aplikacji, bez których tworzone przez firmy oprogramowania nie mogłyby normalnie funkcjonować. Zauważalny wzrost zainteresowania nowoczesnymi technologiami wśród społeczeństwa sprawia, że zawód ten ma bardzo dobre perspektywy na przyszłość. Wobec tego osoby, które pragną związać z nim swoją karierę zawodową, przez najbliższe lata z pewnością nie będą narzekać na brak pracy.

Nieprzeciętne wynagrodzenie

Nie od dziś wiadomo, że praca w IT ma jedną, stale podkreślaną zaletę: ponadprzeciętne zarobki. Nie da się ukryć, iż obecnie jest to jedna z najbardziej opłacalnych ścieżek kariery, przez co zauważalny stał się wzrost zainteresowania podejmowaniem różnorodnych wyzwań w tym zakresie – począwszy od budowania solidnych podstaw ze studiów informatycznych, aż po odbywanie indywidualnych szkoleń w celu zmiany dotychczasowej branży. W rzeczywistości osoba, która pragnie zawodowo zająć się testowaniem aplikacji, może liczyć na średnie wynagrodzenie w wysokości 4 586 złotych netto.

Finalna kwota w dużej mierze zależy jednak od kwalifikacji. Statystycznie bowiem 25 proc. najlepszych testerów aplikacji zarabia nawet do ok. 5 800 zł netto! Jak zatem widać, słuchy na temat atrakcyjnych zarobków na różnych stanowiskach w branży IT, mają swoje potwierdzenie w rzeczywistości!

Jeżeli interesują Cię oferty pracy z branży IT, sprawdź ogłoszenia z lokalizacją we Wrocławiu na portalu branżowym the:protocol.

Zapisz się na newsletter
Najlepsze artykuły, najpoczytniejsze tematy, zmiany w prawie i porady. Skoncentrowana dawka wiadomości z różnych kategorii: prawo, księgowość, kadry, biznes, nieruchomości, pieniądze, edukacja. Zapisz się na nasz newsletter i bądź zawsze na czasie.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
A na Dzień Matki wspólny wyjazd i noclegi w hotelu ze SPA: jak to zorganizować

Zamiast kwiatów czy biżuterii – wspólny wyjazd. Najlepiej tam, gdzie można się zrelaksować, zadbać o ciało i duszę oraz po prostu… pobyć razem. Coraz więcej osób wybiera taką właśnie formę świętowania Dnia Matki.

Czy zachowek po rodzicach przepada?

Kto ma prawo do zachowku po rodzicach i od czego zależy jego wysokość? Czy roszczenie o zachowek się przedawnia? Oto najważniejsze przepisy i terminy!

Kto kupuje mieszkania w połowie 2025 roku i jak płaci? Kredyt nadal za drogi – klienci płacą częściej gotówką

Jaka grupa nabywców jest obecnie najaktywniejsza na rynku nowych mieszkań? Czy wysoki koszt kredytu i brak rządowego programu wsparcia kupujących sprawia, że dominują nabywcy inwestycyjni i gotówkowi? Jakie projekty najczęściej wybierane są przez inwestorów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Rozprawa przed TSUE ws. WIBOR-u. Nie będzie przełomu?

W dniu 11 czerwca 2025 r. w Luksemburgu odbędzie się rozprawa przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w sprawie C-471/24. Jest to wynik pytań prejudycjalnych skierowanych przez Sąd Okręgowy w Częstochowie, dotyczących interpretacji przepisów prawa unijnego w kontekście kredytów opartych na wskaźniku referencyjnym WIBOR. Pierwsza sprawa w TSUE dotycząca WIBOR-u budzi zrozumiałe zainteresowanie kredytobiorców, prawników i sektora bankowego. Warto jednak rozróżnić realny zakres tej sprawy od medialnych uproszczeń. Nadchodząca rozprawa nie przyniesie jeszcze żadnego rozstrzygnięcia.

REKLAMA

Kredyt lub pożyczka: terminowa spłata rat to problem coraz większej grupy konsumentów

Aż 69 proc. osób uważa, że Polacy nie mają wystarczającej wiedzy na temat zarządzania swoimi kredytami i pożyczkami. To jednak nie tłumaczy opóźnień w spłacie. W konsekwencji często kończy się to wpisem do ewidencji niesolidnych dłużników lub wręcz interwencją komornika.

Własne mieszkanie bez zaciągania na całe życie kredytu hipotecznego: czy to jest możliwe i jaki jest na to sposób

Budownictwo społeczne to nie wybór z konieczności, a z rozsądku. Dla wielu ludzi to jedyna droga do niezależności mieszkaniowej – nie przez kredyt czy dziedziczenie, ale przez system, który stawia na stabilizację i powszechną dostępność.

Windykacja należności krok po kroku [3 etapy]

Niezapłacone faktury to codzienność, z jaką muszą się mierzyć w swej działalności przedsiębiorcy. Postępowanie windykacyjne obejmuje szereg działań mających na celu ich odzyskanie. Kluczową rolę odgrywa w nim czas. Sprawne rozpoczęcie czynności windykacyjnych zwiększa szanse na skuteczne odzyskanie należności. Windykację możemy podzielić na trzy etapy: przedsądowy, sądowy i egzekucyjny.

Kiedy ostatnia wielka debata prezydencka 2025? Druga tura pomiędzy Trzaskowskim i Nawrockim

Zapowiadana jest ostatnia wielka debata prezydencka przed drugą turą wyborów w 2025 roku. Kiedy odbędzie się debata Karola Nawrockiego i Rafała Trzaskowskiego? Gdzie będzie można obejrzeć debatę?

REKLAMA

Biejat i Hołownia popierają Trzaskowskiego [Druga tura]

Magdalena Biejat i Szymon Hołownia popierają Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich 2025 r. Na ile procent może liczyć kandydat na Prezydenta RP?

Czternasta emerytura 2025 r. Kolejne dodatkowe roczne świadczenie pieniężne dla emerytów i rencistów w 2025 r. [TERMIN WYPŁAT]

We wtorek, 20 maja 2025 r. w wykazie prac legislacyjnych rządu ukazał się projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie określenia miesiąca wypłaty kolejnego dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego dla emerytów i rencistów w 2025 r. Projekt ten określa termin wypłaty kolejnego dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego dla emerytów i rencistów w 2025 r.

REKLAMA