REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wakacyjne polisy ubezpieczeniowe

Marcin Jaworski
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Przeciętnie około 90 proc. interwencji firm assistance dotyczy kłopotów ze zdrowiem. Ale coraz śmielej korzystamy jednak z usług informacyjnych, pomocy prawnej czy pomocy w razie problemów z bagażem.

Z danych firmy Coris Varsovie wynika, że ponad połowa interwencji medycznych realizowanych na rzecz posiadaczy polis turystycznych to efekt kłopotów żołądkowych.

Kolejne przykłady najczęstszych interwencji firm assistance również dotyczą problemów ze zdrowiem. Są to zwykłe przeziębienia, zapalenia uszu, poparzenia słoneczne czy inne drobne urazy czy skaleczenia (np. w morzu czy na basenie).

- Nawet w szczycie sezonu letniego mamy przypadek urazu kolana podczas jazdy na nartach na lodowcu. Tak więc okres wakacyjny nie kojarzy się już jednoznacznie z typowo letnimi zachorowaniami - mówi Paulina Gierada z Coris Varsovie.

W takich przypadkach posiadacze polis turystycznych z opcją assistance mogą liczyć na organizację i pokrycie kosztów ambulatoryjnych wizyt lekarskich. Ma to też ten plus, że szczególnie osoby, które wyjeżdżają we własnym zakresie i nie mogą liczyć na pomoc rezydenta biura turystycznego, nie muszą samodzielnie szukać najbliższej placówki. Mało tego: okazuje się, że często wystarczą konsultacje telefoniczne. Na przykład w Inter Partner Assistance około 7 proc. świadczeń stanowią właśnie telefoniczne konsultacje z lekarzami współpracującymi z firmą.

Generalnie około 90 proc. spraw, jakimi zajmują się firmy assistance, dotyczy kłopotów ze zdrowiem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Pozostałe to m.in. utrata i zniszczenie bagażu, korzystanie z serwisu informacyjnego czy udzielenie pożyczki w razie zagubienia lub kradzieży środków płatniczych - mówi Joanna Bełza z Europ Assistance.

 

 Nie tylko zdrowie

 

Każdy posiadacz polisy turystycznej przed wyjazdem za granicę powinien ustalić numer telefonu, pod który powinien zadzwonić np. w razie problemów ze zdrowiem

Zdarzają się też bardziej egzotyczne formy pomocy.

- Turystka zwiedzająca rezerwat w Kenii została okradziona przez małpę. W torebce, którą straciła, miała lekarstwa na cukrzycę. Utraconych rzeczy nie udało się odzyskać, więc zorganizowaliśmy dowóz insuliny i pozostałych lekarstw na miejsce pobytu poszkodowanej - mówi Paulina Gierada.

Nie zawsze jest tak różowo.

- Klienci często korzystają z usługi repatriacji do Polski, dlatego przed wyjazdem radzimy sprawdzić, czy ta opcja jest ujęta w polisie ubezpieczeniowej i jak jest określony limit kosztów - mówi Joanna Bełza.

REKLAMA

Najlepiej, jeśli koszty repatriacji mają limit oddzielny od kosztów leczenia. Zapobiega to sytuacji, w której proces leczenia wyczerpuje limit na polisie (10 tys. euro na standardowej polisie kupowanej w biurze podróży topnieje bardzo szybko) i nie zostaje nic na pokrycie kosztów transportu do Polski w celu dalszego leczenia czy rekonwalescencji. Zresztą nie zawsze towarzystwo będzie nas kurować za granicą.

- Pewna turystka po upadku ze schodów trafiła do prywatnego szpitala. Ten zaproponował operację za niebotycznie wysoką cenę. Nasz konsultant stwierdził, że jakość proponowanej usługi jest niezadowalająca i stanowczo przeceniona - twierdzi Joanna Bełza z Europ Assistance.

Dodaje, że tańsze było wysłanie do poszkodowanej lekarza, zweryfikowanie jej stanu zdrowia i transport ambulansem lotniczym do szpitala w Polsce, gdzie pacjentka została operowana.

Takie decyzje to nie tylko efekt oszczędności po stronie firmy assistance, ale też kwestia uniknięcia ryzyka obciążenia klienta częścią kosztów leczenia.

 

Serwisy assistance.

MARCIN JAWORSKI

marcin.jaworski@infor.pl

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Infor.pl
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sygnaliści pod ochroną. Będą nowe obowiązki dla pracodawców

Sejm uchwalił ustawę o ochronie sygnalistów. Ustawa nakłada nowe obowiązki na pracodawców.

Kosztowny obowiązek. Dofinansowanie pracownikowi okularów lub szkieł kontaktowych

Pracodawca powinien zapewnić okulary lub szkła kontaktowe pracownikom zatrudnionym przy obsłudze monitora ekranowego. Czy pracownik ma prawo do jednoczesnej refundacji zarówno okularów korygujących wzrok, jak i szkieł kontaktowych?

Świadectwo pracy 2024 r.

W dniu zakończenia stosunku pracy pracodawca wydaje pracownikowi świadectwo pracy. Co pracownik powinien otrzymać razem ze świadectwem pracy?

Waloryzacja: Już za tydzień podwyżka o 227,50 premii stażowych do 2227,50 zł [Monitor Polski Poz. 383]

Premie stażowe są wypłacane przez starostów jako promocja zatrudniania bezrobotnych do 30 roku życia. Od 1 czerwca wzrastają o przeszło 200 zł wzrosną stawki premii stażowych.

REKLAMA

35 dni urlopu wypoczynkowego dla każdego. Bez względu na staż pracy i grupę zawodową. Sprawdź, od kiedy.

35 dni urlopu wypoczynkowego dla każdego. Pojawiła się propozycja, żeby każdy mógł odpoczywać dłużej. Bez względu na staż pracy i grupę zawodową. Od kiedy?

Większa ochrona pracowników. Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu pracy

Sejm znowelizował Kodeks pracy. Zmiany mają na celu zwiększenie ochrony zdrowia pracowników. Został rozszerzony katalog substancji rakotwórczych i mutagennych.

Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika 2024 r.

Jednym ze sposobów rozwiązania umowy o pracę jest jej wypowiedzenie. Pracownik dokonujący wypowiedzenia musi zadbać o zachowanie pewnych warunków. Jakich?

Zasiłek pogrzebowy w 2024 roku. Wniosek, kwota, warunki uzyskania. Od kiedy podwyżka do 7000 zł?

W jakich sytuacjach i kto może dostać zasiłek pogrzebowy. Ile wynosi w 2024 roku ten zasiłek? Od kiedy podwyżka zasiłku pogrzebowego do 7000 zł? Jak i gdzie złożyć wniosek?

REKLAMA

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Zmiany w Kodeksie pracy. Nowelizacja uchwalona przez Sejm dotyczy kilkuset tysięcy pracowników

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację Kodeksu pracy, która wdraża dyrektywę UE ws. ochrony pracowników przed działaniem czynników rakotwórczych lub mutagenów. Dyrektywa rozszerza ich wykaz o substancje reprotoksyczne, czyli szkodliwe m.in. dla płodności i funkcji seksualnych.

REKLAMA