REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Krwiodawca

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Trzynastka 2024 dla krwiodawcy. Nie zawsze się należy [wyliczenia]

Ustawodawca chcąc podkreślić wagę honorowego krwiodawstwa, przewidział w podatku dochodowym specjalną ulgę dla dawców krwi. Zapomniał o nich jednak, gdy chodzi o regulacje dotyczące trzynastki – zwolnienie związane z oddaniem krwi nie tylko obniża podstawę trzynastki, ale może też spowodować, że pracownik nie uzyska do niej prawa.

Honorowy Dawca Krwi

Honorowy Dawca Krwi w Polsce to osoba, która regularnie i bezpłatnie oddaje krew lub jej składniki dla osób potrzebujących. 

Dlaczego warto oddawać krew w wakacje?

Krwiodawstwo. Kto może oddać krew? Jak przygotować się do donacji? Jakie są zalety krwiodawstwa? Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina w ramach cyklicznej akcji edukacyjnej "Środy z Profilaktyką". 

Światowy Dzień Krwiodawstwa. Kto najchętniej oddaje krew?

Światowy Dzień Krwiodawstwa. Najchętniej oddają krew mieszkańcy woj. podlaskiego. Najgorzej pod tym względem jest na Mazowszu. Woj. mazowieckie było w 2022 r. roku na ostatnim miejscu pod względem liczby krwiodawców na 1000 mieszkańców.

REKLAMA

Darowizna na krwiodawstwo

Honorowy dawca krwi może skorzystać z ulgi w zeznaniu rocznym za 2022 r. Limit darowizn wynosi 6% dochodu/przychodu.

Ulga podatkowa na krew - QUIZ z najważniejszymi informacjami

Ulga na krew w Polsce to ulga podatkowa przysługująca osobom, które oddają krew w Polsce. Osoby, które regularnie oddają krew w Banku Krwi lub na zbiórkach organizowanych przez Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, mogą skorzystać z ulgi na podatek dochodowy od osób fizycznych. Ulga na krew jest jedną z wielu form zachęcania do oddawania krwi, która jest niezwykle cennym i niezastąpionym surowcem medycznym. Sprawdź, czy Ty też możesz skorzystać z tej ulgi, rozwiązując quiz!

Ulga na krew – jak zaoszczędzić na podatku oddając krew

Oddawanie krwi nic nie kosztuje. Warto też wiedzieć o istnieniu ulgi podatkowej dla honorowych dawców krwi.

Praca a krwiodawstwo

Pracownikowi, który wybiera się oddać krew, przysługuje czas wolny od pracy. Jego ilość (1 dzień czy 2 dni) zależy od sytuacji epidemicznej w kraju. Sprawdź co o honorowym oddawaniu krwi przez pracownika mówią przepisy.

REKLAMA

Ulga dla honorowych dawców krwi w podatku PIT. Najważniejsze informacje

Oddawanie krwi to nie tylko szlachetna i użyteczna społecznie czynność, która potencjalnie może kogoś uratować. To również podstawa do ulgi w podatku PIT. Co więcej, honorowi dawcy krwi mogą liczyć także na … dziewięć tabliczek czekolady.

Oddanie krwi w czasie urlopu wypoczynkowego

Oddanie krwi w czasie urlopu wypoczynkowego daje prawo do dnia wolnego? Co na to prawo?

2 dni wolne od pracy za oddanie osocza

2 dni wolne od pracy za oddanie osocza ozdrowieńca to nowe uprawnienie pracownicze. Podstawa prawna to ustawa z dnia 21 stycznia 2021 r. o zmianie ustawy covidowej. Kto może oddać osocze? Jakie dokumenty potwierdzają oddanie krwi? Czy można je przechowywać? Czy za wolne przysługuje wynagrodzenie?

Oddanie krwi a dzień wolny od pracy

Nie wszyscy wiedzą, że oddanie krwi wiąże się z dniem wolnym od pracy. Krwiodawca zgodnie z rozporządzeniem w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy może liczyć na zwolnienie od pracy w wymiarze oznaczonym przez stację krwiodawstwa.

Oddałeś krew - skorzystaj z ulgi

Podatnicy, którzy w 2008 roku oddali honorowo krew, mają prawo w zeznaniu rocznym skorzystać ze specjalnej ulgi na krew. Odliczeniu od dochodu podlega ekwiwalent za oddaną krew. Odliczenie nie może przekroczyć 6 proc. dochodu.

REKLAMA