Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Program 500+ (Rodzina 500 plus)

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

PUE ZUS

PUE ZUS umożliwia skorzystanie drogą elektroniczną z usług świadczonych klientom przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
"Na ten moment nie przewidujemy waloryzacji świadczenia 500 plus, wspieramy rodziny przez nowe programy" – powiedziała w piątek szefowa MRiPS Marlena Maląg
500+ dla dzieci urodzonych w 2022 roku również przysługuje młodym rodzicom. Ci, którzy chcą otrzymać całe świadczenie, czyli od pierwszych dni życia dziecka, muszą złożyć wniosek w ciągu 3 miesięcy od porodu.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał we wtorek kolejne środki w ramach nowego okresu świadczeniowego w programie "Rodzina 500 plus". Na konta rodziców trafiło łącznie 2,7 mld zł - poinformował PAP rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.
30 czerwca 2022 r. to kolejny ważny termin dla rodziców, ubiegających się o świadczenie wychowawcze, czyli tzw. 500 plus.
Kiedy obywatel Ukrainy traci prawo do świadczenia wychowawczego? W jaki sposób należy dokonać zwrotu nienależnie pobranego świadczenia 500+?
Podpowiadamy jak krok po kroku sprawdzić, kiedy ZUS przeleje świadczenie 500 plus. Terminy wypłat w każdym miesiącu to 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dzień miesiąca.
Nie ma w tej chwili decyzji o podwyżce świadczenia 500 plus do 700 złotych, ale nie wykluczam, że jakieś modyfikacje, kiedyś w przyszłości mogą nastąpić - powiedział 3 czerwca 2022 r. rzecznik rządu Piotr Müller.
ZUS przelał pierwsze środki na nowy okres świadczeniowy "500 plus". Na konta rodziców trafiło około 312 mln złotych.
ZUS zwraca uwagę, iż niektórzy rodzice mogą skorzystać z bonu turystycznego nawet, jeśli złożyli wniosek o świadczenie wychowawcze po 31 grudnia 2021 roku.
Nie zawsze jest Dzień Dziecka ale budżet państwa regularnie wspiera finansowo rodziców. 500+, 300+, ulgi podatkowe, zniżki, a potencjalnie także dopłaty do kredytów mieszkaniowych – na takie m.in. wsparcie mogą liczyć rodzice małoletnich dzieci w Polsce. Pomoc ta rośnie wprost proporcjonalnie do liczby posiadanych pociech.
Jeżeli obywatel Ukrainy, który przybył do Polski po 23 lutego 2022 r. w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy, wyjedzie z Polski na dłużej niż miesiąc, utraci prawo do legalnego pobytu w Polsce, a tym samym prawo do świadczenia wychowawczego 500+. Świadczenie nienależne należy zwrócić do ZUS.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o ważnych zasadach dotyczących obywateli Ukrainy, którzy otrzymają wsparcie w ramach programów 500+ i rodzinnego kapitału opiekuńczego.
Wniosek o świadczenie wychowawcze tzw. 500 plus na nowy okres świadczeniowy można złożyć od początku lutego 2022 r. Czym skutkuje złożenie wniosku do końca kwietnia 2022 r.?
W maju 2022 r. pierwsi uchodźcy z Ukrainy, którzy złożyli wniosek o świadczenie wychowawcze z programu Rodzina 500+, otrzymają środki na konto w banku.
Kiedy ruszą pierwsze wypłaty dla uchodźców z Ukrainy, którzy złożyli wniosek o świadczenie "Rodzina 500 plus"? Gdzie można uzyskać pomoc i niezbędne informacje?
Nowy okres świadczenia wychowawczego Rodzina 500 + obowiązywał będzie w terminie od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r. Aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia, wniosek należy złożyć do 30 kwietnia 2022 r.
Na jakich zasadach ZUS będzie przyjmował wnioski o 500+ od uchodźców z Ukrainy? Od kiedy będzie dostępny specjalny wniosek w języku ukraińskim?
Dzięki specustawie uchodźcy z Ukrainy uzyskają dostęp do świadczeń, w tym do 500 plus i Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. Aby złożyć wniosek o środki muszą oni posiadać PESEL, konto w banku oraz polski numer telefonu - wskazała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. ZUS niedługo uruchomi wnioski.
W jaki sposób uchodźcy z Ukrainy będą mogli ubiegać się o świadczenie 500+ i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO)?
Od 1 lutego 2022 r. rodzice będą składali wnioski o świadczenie wychowawcze (500 plus) na nowy okres. Jak to zrobić? Jakie są terminy?
Pierwsze wypłaty 500+ z ZUS trafiły już na konta. Kiedy rodzice powinni złożyć wniosek o świadczenie?
Kreator wniosków o 500+ znajduje się na PUE ZUS. Kto może z niego skorzystać?
Wniosek o 500+ w styczniu 2022 r. - kto musi złożyć wniosek do ZUS , a kto nie ma takiego obowiązku? Jak złożyć wniosek o 500 plus w 2022 roku?
Od stycznia 2022 r. ZUS przejmuje wypłatę świadczeń 500+. Automatyzacja spowoduje zmniejszenie kosztów obsługi programu o 2,5 mld zł w ciągu dekady.
Obsługa programu Rodzina 500 plus od 2022 roku zostanie przeniesiona z gmin do ZUS. Co to oznacza w praktyce?
Czy warunkiem przyznania 500+ rodzicowi jest orzeczenie sądu rodzinnego o opiece naprzemiennej, czy też wystarczające jest ustalenie faktycznego sprawowania opieki nad dzieckiem w porównywalnych i powtarzających się okresach? NSA odmówił podjęcia uchwały.
ZUS będzie stopniowo przejmował program "Rodzina 500 plus". Od kiedy rodzice złożą wnioski na nowych zasadach?
Trwają przygotowania do obsługi programu "Rodzina 500 plus" przez ZUS. Co zmieni się od przyszłego roku?
Zmiany w 500 plus już w 2022 r. Prezydent podpisał nowelizację ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.
500 plus z podwyżką? Najwięcej zwolenników tego rozwiązania jest wśród samych beneficjentów świadczenia.
Wniosek o "500 plus" złożymy tylko online, a obsługą programu zajmie się ZUS. Zmiany będą wprowadzane stopniowo.
Podwyżka 500 plus? Wśród respondentów pobierających świadczenie 500 plus 70 proc. opowiada się za jego wzrostem. Najczęściej twierdzą, że powinien on być większy o około 20 proc., a głównym powodem podwyżki jest inflacja – wynika z najnowszego badania.
Zmiany w "500 plus" mają dotyczyć przejęcia przez ZUS obsługi programu. Wniosek złożymy tylko elektronicznie. Nowelizacja została uchwalona przez Sejm.
Program „Rodzina 500+” czekają ważne zmiany. Dotyczą one formy składania wniosku, wypłaty świadczeń i obsługi programu.
Od 1 stycznia 2022 r. ZUS zacznie stopniowo przejmować od gmin obsługę sztandarowego rządowego programu, czyli 500+.
Dla świadczeń „500 plus” czerwiec 2021 r. jest ważnym miesiącem. O jakim terminie warto pamiętać?
Program 500+ w 2022 r. czekają ważne zmiany. Formalności związane ze świadczeniami będzie załatwiać ZUS. Co to będzie oznaczało w praktyce?
500 plus bez konieczności corocznego składania wniosku od 2023 r. to jedna ze zmian, jaką zawiera projekt resortu rodziny. Co jeszcze ma się zmienić?
Wnioski o świadczenia 500 plus mają być składane tylko elektronicznie. Tak wynika z zapowiedzi minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg.
Świadczenie 500 plus przysługuje bez kryterium dochodowego. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zapewnia, iż to się nie zmieni.
Wniosek o świadczenie 500+ warto złożyć do końca kwietnia 2021 r., aby zachować ciągłość wypłat. Jak to zrobić?
W przypadku świadczeń 500 plus realizowanych w związku z unijną koordynacją rodzice nie wniosą ponagleń. Projekt zmian przygotował resort rodziny.
Wyrok rozwodowy do uzyskania 500+ jest wymagany przez niektóre gminy, chociaż okoliczności sprawy nie uzasadniają takiego żądania.
Wypłaty świadczeń 500 plus w 2021 r. uzależnione są od terminu złożenia wniosku. W jakim terminie najkorzystniej jest zawnioskować o wsparcie?
Papierowy wniosek o świadczenie 500 plus w 2021 r. złożymy już w kwietniu. Gdzie składa się wnioski? Jakie dane zawierają?
Rodzina 500 plus to program, mający obecnie rozszerzoną formułę, bez kryterium dochodu. Co z 500 plus w 2021 r.? Do kiedy złożyć wniosek?
Jak złożyć wniosek o 500 plus przez internet? Na jaki okres będzie ustalane prawo do świadczeń? Pierwsze wnioski rodzice mogą złożyć już 1 lutego 2021 r.
Kiedy waloryzacja 500+? Czy rząd planuje takie zmiany? O to dlaczego świadczenie wychowawcze nie jest co roku waloryzowane pytana była minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Bon turystyczny to wsparcie, z którego mogą korzystać rodzice z dziećmi. Gdzie można wykorzystać bony wakacyjne? Jak je uzyskać?